Šerif Ray Owens (Arnold Schwarzenegger) bol pôvodne losangeleským policajtom, ale po jednej spackanej akcii skončil ako šerif ospalého mestečka Sommerton Junction na mexických hraniciach. Šéfovať bande neschopných policajtov v pokojnom zapadákove kde je najvážnejším zločinom špáranie sa v nose, nie je žiadne umenie... Dni plné nudy ukončí až telefonát agenta FBI Johna Bannistera (Forest Whitaker). Pri prevoze z Las Vegas do mexickej väznice totiž utiekol nebezpečný boss mexickej mafie Gabriel Cortez (Eduardo Noriega)! Počas transportu ho vyslobodili členovia jeho drogového kartelu a on sa snaží dostať sa čo najrýchlejšie do svojej domoviny - s pomocou kumpána Burella (Peter Stormare) a s rukojemníkom trieli v nadupanej Corvete k hraniciam! Poslednou prekážkou na ceste k slobode je práve šerifovo mestečko. Lenže tunajší strážcovia zákona a poriadku ani len neuvažujú o tom, že by sa mali postaviť do cesty mužovi, na ktorého je celá FBI krátka... Ich šéf ale nechce znovu pošpiniť svoju povesť, a tak nakoniec prevetrajú svoje zbrojnice a vytiahnu z nich pušky, guľomety a meče a vydajú s v ústrety neľútostnej prestrelke, aby zastavili zdanlivo nepremožiteľného gangstra a jeho chlapov. Je dosť možné, že vďaka šerifovi Owensovi bude mestečko Sommerton Junction... Cortézova KONEČNÁ! (TV Markíza)

limalama

Dobrá oddechovka u které sem se i zcela dobře pobavil. Arnold nezklamal, super akce staré dobré hlášky a Arnoldova sebeironie byla super nezbývá mi než dát 80%. ()

jericho001

ANO,ANO,ANO a ještě jednou Ano!!!!!Tak jsem se konečně dočkal a ničeho nelituji.JI-UN KIM nám naservírovál film plný honiček,explozí,hlášek,humoru,a bitek a nemusí se za svůj americký debut vůbec stydět.Akce je tu hodně a tak je to správné.Arnie i přes svůj věk pořád dokazuje že je neuvěřitelně cool a ve skvělé formě(ať si říká každý co chce),a co slovo to perla.A na to že většinu akčních scén natáčel sám,tak to teda pěkně klobouk dolů.Vedlejší postavy mi do teho filmu uplně pasovaly a Johnny Knoxville byl fakt dobrej blázen.Příběh byl taky dost dobrej a líbilo se mi jak Arnie a spol pěkně vytřeli zrak FBI.Automobilová honička v kukuřici byla úžasna a ten závěrečný fight neměl chybu.Hudba dodávala filmu dobrej říz a to je jedině dobře.Už se nemůžu dočkat na další Arnieho filmy.Jen tak dál Arnie!!!!PS:Viděno v Cinestar Olomouc dne 12.2.2013. Zkurvil jsi mi auto!!!!Zkurvil jsi mi volnej den!!!! U mě za 95% ()

Pettte69

Velmi kvalitní akční snímek s prvky komedie, který rozhodně zaujme nejen fanoušky akčního žánru. (Přítelkyně se velmi bavila). Arnoldovi role sedla perfektně, dokonce v některých pasážích bych řekl, že na svůj vkus i velmi dobře hrál. Jeho pohled a hlášky jsou nenahraditelné. V ostatních rolích rozhodně pobaví Johnny Knoxville a Luis Guzmán. Role záporáků bych možná volil trochu jinak (atraktivněji), i když Peter Stormare zahrál svoji klasiku. Osobně se mi velmi líbí zpracování od Ji-un Kima, myslím, že odvedl kvalitní a zajímavou práci. Bez Arnolda by u mě film měl 65%, ale je radost ho po letech zase vidět na plátně, sice zase o něco staršího, ale pořád ve formě! Za mě 80%! ()

maxgros

Otvorene si mozme povedat, ze sme od toho necakali nic, co by vyrazalo dych. No musim uznat, ze slo o sympaticky film, s celkom putavym dejom, ale sice predvidatelnym zaverom. Trosku menej "amerikanizovosti" v zmysle stastnych koncov a bojovych scen, ale tych 65% za snahu a dobry arzenal zbrani, je mozno po prizmureni oka na mieste. ()

Vaso

Dobrá oddychovka, žádný velký zázrak, ale bez problému dokoukatelné. Jediným překvapením je pravá tvář zkorumpovaného policajta - to jsem nečekal. ()

w31rd0

Arnold porad bavi a vlastne se moc nezmenil - je uplne stejne narvanej jako bejval, porad jako jedinej na place unese rotacak na levym malicku a jeho prizvuk by se nezmenil ani po dvoumesicni kazdodenni kure deseti lingvistu. Skoda zdechlyho zaporaka, plus za vtip o imigrantech. Jinak poctiva ozvena osmdesatek, jen vic takovejhle filmu do nasich kin! ()

majorzeman13

Arnold je zpět a to je skvělá zpráva.Akce,zábava,hlášky- jsou fajn,cool,efektní !!!!!To jo. Osobně bych jen vyškrtl postavu Johnna Knoxvilla a dal bych Peter Stormare jako hlavního záporáka tohoto filmu .Přidal bych na hodnocení potom i já!!!!!!!!!!!!!!! ()

Zemaister

Prostě wow na to, kolik Arnimu zbejvá ještě síly a dokonce se naučil i nový wrestlingový chvaty. Klasickej akčňák s jasnym příběhem i koncem :-) Rozhodně Nelituju těch 107 min. ()

M1ckey

I´ve seen enough blood and death. I know what´s coming. - šerif Owens. Arnold se po velmi dlouhé době vrací zpět na scénu a musím přiznat, že v plné parádě. Last Stand je svěží akční film, který řádně odsýpá. Děj je vcelku prostý, ale o ten až tak moc nejde. Film disponuje mnoho akčními sekvencemi a sympatickými postavami. Popravdě od Arnieho jsem toho moc nečekal, protože v Expendables 2 nevypadal moc k světu, nicméně je zpět a rozhodně ještě nepatří do starého železa. Vtipné hlášky, dobrá akce a Arnie v plné kráse. Rozhodně nelituji utracených peněz za kino. Po Unchained Django zatím nejlepší film 2 13 co jsem viděl. ()

zooh

Akční filmy nepatří mezi můj oblíbený žánr. I přesto jsem se u tohoto filmu celkem bavila. Arnold se předvedl tak jak ho všichni známe, pobavila mě spousta vtipných hlášek a nakonec všechno dobře dopadlo. Docela příjemné odreagování. ()

schdrak

5* 1 za corvettu 1 za camaro 3 za Arnieho ktr. sa nehra ze ma 20 rokov ale stale to vie. ....... ,, ja som tu sheriff " ..... ja mozem len dodat respect Arnie! ()

kudryj

I'll Be Back ,Arnold is not death. Arnold z brokovnicí ala Terminátor,Arnold z kulometem ala Predátor,vtipná scéna s mečem záhadně připomínajícím Conanův meč,řada sebeironických hlášek a hlavně neporazitelný Arnold. Jen tak dál. ()

LooLaa

Trailer dobrý, reklama veliká,.. každopádně i ten plakát je sakra lepší než celý film dohromady. Co má znamenat ten scénář, to se opravdu nedá vymyslet nic jiného? Štěstí, že to Arnold aspoň na těch pár posledních minut rozbalil a zachránil tak filmu jméno. Jako oddechovka to ušlo. =) ()

Sisi9922

No myslim, ze ak niektory fanusik Arniho pochyboval o jeho veku, v tomto skvoste si to naplno uvedomi, nechcem vsak povedat, ze by to v tomto pripade vadilo. Naopak Kim to vyuzil aby tu pridal aj niekolko vtipnych momentov, a to dokonca aj v tych akcnych scenach. Rozhodne uputa aj ked nie ste prave fanusikom akcnych (jemne krvavejsich) trhakov. Zenskej casti obecenstva sa urcite bude pacit postava Eduarda Noriega, bossa mafie. ()

F50Ferrari

Jsem velký fanoušek Arnolda, je to dokonce můj nejoblíbenější herec a na jeho návrat jsem se moc těšil. Ale musím říct, že tenhle film byla pěkná nuda, ostatní herci snad až vyloženě trapní, vyhozené peníze za kino, ... jednu hvězdičku za Arnolda a druhou za výstižný název pro tento film, protože jsem si po filmu jen řekl ... "tak to byla fakt Konečná tohle" :( ()

nick.nz

Postava Johnyho Knoxvilla se do tohodle filmu nehodila tak zoufale,že mě pokaždé,když byl na platně jen sral....byl tam tak nejak navic. ()

KubaST

Co jsem očekával, to jsem v tomto filmu také dostal. Ale scénář mohl být malinko dotaženější, přesněji například postava blba s historickými zbraněmi hrající si na jakýhosi vikinga mě vyloženě iritovala a jevila se mi zbytečná, shazující film do komediální roviny. Také střílečka ve městě mohla být dějově propracovanější a přimlouval bych se za více hlášek v podání Arnolda. Ale jinak jsem rád, že Arnold is back!!! ()

Kevin Smith a nejdivnější horor všech dob?

Kevin Smith a nejdivnější horor všech dob?

14.10.2013

O bizarním projektu Tusk mluví Smith na conech už zhruba půl roku, ale teď se film opravdu stane realitou – natáčení začne už příští měsíc a svérázný scenárista a režisér právě pilně obsazuje hlavní… (viac)

Conan, Odyseus a Ben-Hur plánují návrat

Conan, Odyseus a Ben-Hur plánují návrat

16.01.2013

Jeden fantasy, jeden mytologický a jeden „téměř-biblický“ hrdina se vrátí na plátna kin. Arnold Schwarzenegger během propagace blížící se Konečné promluvil i o dalších projektech. Tím nejzajímavějším… (viac)

Nezastavitelný Schwarzenegger

Nezastavitelný Schwarzenegger

08.05.2012

Herectví mu muselo šíleně chybět. Jde totiž z filmu do filmu. V novém traileru na The Expendables 2 je zdaleka největší hvězdou, ačkoli se zřejmě ukáže jen v jedné (klíčové) scéně. Dotočil už i… (viac)

Schwarzenegger, DeVito a Murphy – trojčata?

Schwarzenegger, DeVito a Murphy – trojčata?

02.04.2012

Bláznivý apríl máme za sebou, přesto je tu zpráva, u níž člověk doufá, že jde o hloupý žert. Jenže ve studiu Universal prý zcela vážně připravují pokračování komedie Dvojčata. Arnoldův historicky… (viac)