Keď sa pod nočnou oblohou narodila Jupiter Jones (Mila Kunis), znamenia napovedali, že je predurčená k veľkým činom. Teraz je už Jupiter dospelá, sníva o hviezdach, ale prebúdza sa do chladnej reality upratovačky toaliet a nekonečného radu neúspechov. Až keď na Zem dorazí Caine (Channing Tatum), geneticky upravený armádny lovec, ktorého úlohou je Jupiter sledovať, začne si uvedomovať naplnenie svojho osudu. Jej genetická výbava ju predurčuje na dedičnú nasledovníčku kráľovnej vesmíru. Toto neobvyklé nasledovníctvo by však mohlo ovplyvniť rovnováhu vo vesmíre. (TV Markíza)

Hawaj

Režijní průser roku! Za ty nejzbytečnější dialogy v celé galaxii, by měli dostat Galaktickou malinu a za naprosto nulové emoční vtažení do děje pořádnej výprask. Wachovští natočili jenom koncept scénáře a vyplácali na to spousty prachů a lidský energie za super efekty. Stvořili zajímavej svět, ale pořádnej biják z toho nevytřískali. Režisérskej koncert se nekonal, jenom zdlouhavá opera, která by zasloužila sakra vosekat do kompaktnějšího tvaru. Dynamika některých soubojů byla fantastická, efekty promakaný, ale vzápětí to bylo utlumeno dalším nezáživným tlacháním a zoufalým vysvětlováním mytologie. Tatumovi postava vesmírnýho in-lajnisty celkem sedla bez problémů, ale spolu s mě nesympatická Kunisovou neměli díky podělaný režii a prázdnejm dialogům divákům naprosto co nabidnout. Redmayne měl režijně zajímavě nastavenou postavu, ale bylo až neuveřitelný jak zoufale to nefungovalo už od jeho prvního vstupu na scénu. Wachovský bych si jako efektový režiséry na akční scény honiček a soubojů najal z fleku, protože jsou excelentní, ale příbeh bych teda rozhodně nechal zrežírovat někoho schopnějšího. Asi si budou muset přibrat třetiho do party :) No ale ty trapný přerostlý pohádkový draky v křivácích a andělský křídla se snažím ze svý mysli vytěsnit. To bylo naprosto bez fantazie a mimo. Zato celkem humorná pasáž na vesmírným bykoratickým úřadě ve stylu Gilliama, Pottera či Vesmírnýho stopaře potěšila i když tam Kunisová s Tatumem trčeli jak tvrdý Y. Pro tedle film bych zásah skalpelem z rukou zlých kapitalistických studií a zlých producentů navýsost uvítal. Vykašlat se na hvězdný status tvůrců a brutálně to sestříhat na stravitelnou dýlku by filmu nesmirně pomohlo, zvláště když na to měli tolik času díky odložené premiéře. Takhle z toho bude jenom exot, který budou ostatní filmaři vykrádat díky skvělým nápadům ve výpravě a vizuálních efektech. Asi se budu nakonec muset podívat na tolik se mě hnusícího Johna Cartera, abych si "rozšířil" žebříček hodnot v oblasti filmovejch průserů. Zkrátka Jupiter se ne a nepodařil. ()

MyrnaAlec

Nefunguje to ani jako pohádka, když si odmyslíme nesmyslný děj a nudné akční scény. Mila je ke koukání, přeju jí taky filmy, kde by nebyla jen jako stafáž. ()

B_Dup

Efekty ani krása hlavní ženské představitelky nemohou překonat velice slabý příběh. Nezajímavý, nudný, nevtáhne diváka do děje. Raději se ani nerozepisuji o tom, že se vůbec nedozvíme, jak že to vlastně celé bylo s těmi mimozemskými rody, kdo že vlastně kam patří a proč komu jednotlivé planety náleží. Bohužel ale na takových odpovědích celá story stojí. ()

Asdas

Vizuálne pekné, ozvučené na jednotku, akčné scény uspokojivé ,scenár jeden veľký omyl a herecky stretnutie teen -partie ,ktorá zjavne mala pritiahnuť ľudí do kina ,len casting zjavne zlyhal . ()

FrediaK

Radši už o tom nebudu víc přemýšlet, nebo uberu ještě o jednu hvězdu. Doufám, že se to líbilo alespoň pubinám, protože mně ne :/ ()

ratpile

Už dlouho jsem neměl tak intenzivní pocity naprosté režijní ignorance. Vyjma technické stránky věci, tu není naprosto nic. Snad každá potenciálně zajímavější scéna, každá větvička scénáře mající na papíře ambice působit jakkoliv emocionálně, byla tak ledabyle, rutinně odvyprávěna, až to v rámci takto velké produkce nesnese srovnání. Vizuálně je to navíc trapně neoriginální. Smíchejte Star Wars, Hunger Games, Harryho Pottera a Die Antwoord s kupou Disney blikátek, trochou přiteplené indie scifi a voila - paskvil za 180 milionů dolarů je na světě. A kdyby to působilo málo debilně,zkuste přidat Channinga Tatuma jako polovlkodlaka na antigravitačních botách. Ehm, počkat.. Dnešní divák už viděl všechno, z více neonů a samoúčelných záběrů na obří vesmírně lodě se dnes bez řádně fungujících emocí a pečlivé gradace nikdo nepodělá. ()

dur.dur

Film bohužel o ničem. Moji potřebu podívat se na nějaké sci-fi to sice splnilo, ale nic víc. Škoda, že si tvůrci trochu víc nepohráli se světem jako takovým. Pro pochopení jeho vnitřní dynamiky (kdo, proč, jak atd.) by stálo za to odpustit si zbytečné souboje, které se stylovostí matrixu ani náznakem nevyrovnají, a raději zevrubněji představit postavy/korporace. Trochu mi to přijde jako film z minulé dekády. Měl jsem za to, že současným trendem je spíše zaměření se na detail, než snaha o komplexní zobrazení universa, ve kterém bratr a sestra W zcela selhávají. Cesta pro nějaoé pokračování je tím snad uzavřena. ()

george82

Ten film je tuctovka. Upřímně poprvé jsem u něj usnul a podruhé jsem ho dokoukal jen z nutnosti. Sem tam nějaký efekt, děj o ničem, osamocenej Channing a zmatená Mila. Tak nějak povrchní a nezajímavé. ()

Veniss

Třetí hvězdička by byla za Tatuma, který si mi tam líbil, ale to ostatní... Space opery miluju, jenže v téhle to setsakramentsky skřípe, i když obsahuje všechny prvky - romantické dobrodružství, mezihvězdné cestování, vesmírné bitvy, osudovost i osobní drama. Kromě i tak dost hloupého scénáře, na který tady upozorňovali už jiní, považuju za velký prohřešek proti žánru poukazovat na genocidu celých planet v nepředstavitelném měřítku, pak z toho zachránit pouze Zemi, ostatní nechat děsivému osudu, záporáky nepotrestat (no dobře, kromě jednoho) a tvářit se, že takhle je všechno v pořádku. Ta mimózní ukázka byrokracie byla skvělá, jenže ji sem někdo surově narouboval z jiné žánrové odjinud, možná ze Stopařova průvodce, a myslel si, jaká to nebude sranda. A to nerozebírám nesympatickou Milu Kunis, která radši měla zůstat u těch záchodových mis a necpat se do filmu. Nechce se mi věřit, že pod tímhle jsou podepsaní Wachovští. ()

RyanRainheart

Člověka až zamrzí na co všechno se dá rozfofrovat taková hromada peněz a nakonec z toho divák nic nemá. Pohádka o uklízečce záchodů a pokojů, která nakonec získá nejen prince, ale i celou Zemi k tomu, hm. Mě už se ani nechce věřit, že toto duo kdysi natočilo Matrix, a to si prosím v té době vystačili s podstatně menším rozpočtem, ale daleko kvalitnějším scénářem. Co je mi totiž platné, že se dívám na velkolepé efekty, když jsou hlavní postavy emastné neslané a vlastně je vám ukradený jak to s nimi dopadne. Kdyby mi toto naservíroval Disney, tak to ještě beru, ale Wachwští - od nich bych čekala jiný film, než tuto efekty přeplácanou vesmírnou pohádku. Dokonce ani ten Channing mě tu příliž nezaujal a ani jsem mu moc nevěřila, že se dokázal do Jupiter nakonec zamilovat. ()

Guran

Wachowští, kam jste to jen dali oči? Od takovýchto sci-fi režisérů bych rozhodně nečekal béčkovou pohádku s otřesným scénářem a předvídatelným dějem. Tatum mě poslední dobou nemůže přesvědčit o své herecké kvalitě, možná proto, že žádnou nemá. Překvapila mě role Seana Beana, která v pohodě doplňovala mezery v příběhu. Redmayne mi jako záporák přišel hodně slabý, rozhodně mi zde nesedl, to mohli obsadit Tima Rotha a co hlavní hrdinka Mila Kunis? Holka je to hezká a rád ji pozoruji na place, ale když dojde na její herecké podání v akčních scénách, tak to bych radši ten monitor vypnul. Upřímně nechápu, jak někdo tomuto filmu může dát víc jak tři hvězdy. Snímek je jeden velkej pr*ser a propadák. Vypadá to, že po tomhle snímku se potopil Titanic a Wachowští šli ke dnu s ním. Jestli v blízké době nic nepředvedou, tak se to jen potvrdí. Nejhorší jejich film. Nuda a hlavně hodně velká trapnost s hrozným příběhem, kde vás nic nepřekvapí. Nebýt skvělých vizuálních efektů, byl by tento film naprostý odpad. ()

kiros179

Vizuálně moc pěkné, ale tím to celé končí a to doslova. Nepamatuji film, kde by všechno ostatní tak šíleně nefungovalo jako u Jupiteru. Obsazení a herecké výkony, špatně. U dvojice Tatum - Kunis jen přemýšlíte, kterého z nich to více prudí (po zralé úvaze bych to viděl na Tatuma), nejen že tam není ani nejmenší známka nějaké vzájemné chemie, ale oba hraní očividně nebaví. Příběhově neuvěřitelná bramboračka, milión planet, názvů, frakcí atd a přitom jsme svědky totálně triviální, místy až směšné dějové linie. O vlkodlakovi (nebo ušákovi, on se vlastně ani za celý film nezmění, asi genetická chyba) s létajícími kozačkami a Ruské princezně od toaletní mísy - to už docela slušněj fičák. Wachowští by měli mít (alespoň na dalších 10 let) automatický zákaz dělat film s větším rozpočtem než 50 mil dolarů, takhle to dopadá když dáte dítěti do rukou kreditku s heslem a necháte je na víkend doma samotné. 25% ()

Janek777

Zvláštní film, který ale ve finále nijak nenadchne, ale ani nezklame. Prostě průměrná vesmírná sci-fi mlátička. Herecké výkony nejsou zvlášť skvělé, ale na druhou stranu efekty jsou udělané dobře. Takže ve finále pro mě bylo největším překvapením celého filmu to, že Larry Wachowski už není Larry, ale Lana. Toto zjištění pro mě bylo takovým kulturním šokem, že pořád čekám, jestli se neprobudím z Matrixu. Druhou největší zajímavostí je, že Sean Bean tento film přežije, což mě překvapilo skoro stejně. ()

intro

Nechápu tak nízké hodnocení. Od začátku do konce se pořád něco děje, 2 hodiny utečou jako nic. Velmi dobrý sci-fi, člověk může utéct od někdy hnusné reality. Já dávám 75 % a všem doporučuji ať Vás neodradí hodnocení místních "znalečků" filmu. Pokud se chcete na dvě hodiny pobavit Jupiter vychází nezklame. ()

MrMir

Dojem z nádherného vizuálu a parádních efektů je pernamentně shazován tupými dialogy, nevyužitým potenciálem příběhu a postavami (které se chovají jako materšká školka). Celkový námět a nosné téma není špatné, ale bohužel není rozvinuté, dostatečně vysvětlené a obhájené. O postavách nevíte skoro nic, za celou dobu nepříjde jediný emocionální moment, který by hlavní hrdinku k divákovi přitáhl. Záporák je v důsledku vlastně rozmazlené dítě, obklopené plyšovými dinosaury na hraní... A Mila to byl krok vedle. Sice krásně kulí oči, ale nevěřil jsem jí ani to čištění záchodků... Nicméně, třeba se první díl zaplatí a třeba pak bude mít série opačnou tendenci jako Matrix :o) ()

Vykuk

Skoro odpad.. ale tak za ty efekty.. nápad.. no zbytek už je splašek, nešťastná volba herců (nejsou špatní, ale sem se nehodí, nejvíc asi Tatum). Film je nudný, pak chvíli nudnější a pak zas nudný, některé "akční" scény jsou.. no nejsou trapné, ale nezáživné. Nakonec se dostaví takové to znechucení, na co že se to dívám, u čeho že to ztrácím čas... ()

Olafsson

Trikově nesmírně pěkně zpracováno... Proto hvězdy hlavně za to... Jinak je to dětinská pohádka a v podstatě hovadina, která nemá co jného nabídnout, kromě očividně homosexuálních herců... ()

Světová premiéra hudby z Jurského světa

Světová premiéra hudby z Jurského světa

25.01.2016

Americký skladatel Michael Giacchino, držitel Oscara za hudbu k filmu Vzhůru do oblak, chystá pro pražské publikum koncert pod názvem „Hudba Hollywoodu: Michael Giacchino in Concert". V neděli 7.… (viac)

Sean Bean bude pomáhat Marťanovi

Sean Bean bude pomáhat Marťanovi

21.10.2014

Už jste si určitě všimli, že se filmové postavy Seana Beana je málokdy dožijí závěrečných titulků. Pětapadesátiletý Angličan si toho je dobře vědom a nedávno se dokonce rozpovídal o svých… (viac)

Na sci-fi od Wachowských si počkáme do zimy

Na sci-fi od Wachowských si počkáme do zimy

06.06.2014

V roce 2012 to byl G. I. Joe 2: Odveta, loni 300: Vzestup říše a letos Jupiter vychází. O co přesně jde? O velké blockbustery, které byly na poslední chvíli odsunuty z nabitého léta. Rockova parta… (viac)

PF 2014

PF 2014