Keď sa pod nočnou oblohou narodila Jupiter Jones (Mila Kunis), znamenia napovedali, že je predurčená k veľkým činom. Teraz je už Jupiter dospelá, sníva o hviezdach, ale prebúdza sa do chladnej reality upratovačky toaliet a nekonečného radu neúspechov. Až keď na Zem dorazí Caine (Channing Tatum), geneticky upravený armádny lovec, ktorého úlohou je Jupiter sledovať, začne si uvedomovať naplnenie svojho osudu. Jej genetická výbava ju predurčuje na dedičnú nasledovníčku kráľovnej vesmíru. Toto neobvyklé nasledovníctvo by však mohlo ovplyvniť rovnováhu vo vesmíre. (TV Markíza)

Hepy13

Channing Tatum jako galakticky upravená Martina Sáblíková a Mlíkárna Kunínová jako věšáček na šaty. Vizuál uchvatný, vše ostatní posraný! ()

Acrux

On to není úplně špatný film, jen je tak nějak špatně uchopený, což je škoda, protože z toho vcelku zajímavého příběhu se dalo vymáčknout daleko víc. Celkově na mě bohužel film působí jaksi neurčitě a nedodělaně, jako by bylo v jednu chvíli potřeba ho narychlo dokončit a nebyl čas si s některými věcmi pohrát více do detailů. Ale i tak musím říct, že na druhou stranu je mi z nějakého záhadného důvodu docela sympatický, a tak nelituji těch dvou hodin strávených jeho sledováním. ()

cherita

Holy crap... Možná, že kdyby všechny ty scénáristické nesmysly byly podány s trochou nadsázky, dalo by se na to i koukat. Jenomže tenhle film nás smrtelně vážně žádá, abychom se strachovali o to, jak asi dopadne vztah alibínovitého polopsa na létajících botách a ruské uklízečky záchodů, která právě zdědila planetu Zemi. Pravda, padl na to rozpočet menší rozvojové země, takže to má spoustu vizuálních efektů a krásných barviček, ale s tím u mě tvůrci nepochodí, protože jakmile ve filmu není alespoň jedna trochu zajímavá postava nebo herecký výkon, který by mě zaujal, mívám tendenci být barvoslepá. A Jupiter nemá ani jedno. Mila Kunis vystřídá hned několik outfitů, zato ale odehraje celý film s jedním prázdným výrazem. A takový Eddie Redmayne je tak neskutečně over the top, že už to není ani zábavné. Myslím, že už jsem dlouho neviděla film, který by si tolik zasloužil přívlastek hloupý. ()

cskomando

Něco jako pohádka na způsob star wars a přiznám se, že nikde jinde jsem efekty z tohohle filmu nezaznamenal snad jen ve star wars. Zde chyběl snad jen hvězdný meč a hurá do boje proti zlým osobám ! Děj sice jednoduchý ale ani mi to nevadilo, protože jsem se nenudil ani chvilku. Digitálně perfektně udělaný, hrdina si to surfuje na vesmírnejch bruslích se štítem a začínají honičky, bitky, přestřelky pěkná práce ! ()

husokachna

Ono to není až tak špatný. Je to prostě jenom blbý a úplně zbytečný. Kdyby to natočil někdo jinej než Z Wachowski sisters, řekl bych OK. Ale když má někdo na svědomí Matrix, Speed Racera a další, tak čekám aspoň NĚCO. Tady jsem dostal velký kulový s dementním scénářem, protože VČELY NELŽOU!!! hašetakFACEPALM ()

BlaXxer

Vidno, že bratia/sestri Wachowski stratili gule, keďže točia už len nepozerateľné homo-bludy. Ani sa mi nechce veriť, že kedysi zrobili kultový matrix. ()

Azurovydrak

dlouho jsem se tak nenudil. Je to přeplácané, nepřehledné a plné všemožných klišé, přičemž i samotný příběh je poměrně béčkový. Milu Kunis jsem nikdy neměl rád a Channing Tatum je ještě otravnější než obvykle. Od Wachowských jsem čekal záruku kvality, tady to teda opravdu nevyšlo. 30% PS: Jupiter je žhavý kandidát na nejhorší jméno všech dob. ()

Matli

Je chyba si od filmu něco velkolepého slibovat, každopádně na kino to je. Je to vizuální pastva. Wachowští opět předvedli, že mají to svoje nadání a hlavně smysl pro detajl. Jak speciální efekty na zemi i ve vesmíru, tak i běžné pozemské věci jsou vymazlený do posledního detajlu. Hlavně mě zaujala scéna na ouřadě (která je pro film naprosto zbytečná, ale vtipná), kde si dali tvůrci fakt záležet. Přišlo mi to, že chtěli vytvořit vlastní svět Star Wars a docela slušně se jim to i podařilo. Takovej výřad postav (jako křoví) z celého vesmíru, které měly speciální make-upy a garderóby jsem snad nikde neviděl. Každopádně Mila Kunis jako kdyby přeskočila z nějaké Venezuelské telenovely a nemohla se srovnat s novou rolí, prostě to měla na salámu. Zato Eddie Redmayne, to je jiná, ten by si zasloužil oscara, škoda, že nedostal více prostoru. Prostě sci-fi jak má být, ale kult se z toho nestane, prostě tomu chyběj ty správný koule aby to dosáhlo na 5*. 81% ()

Pavlinenka

Vizuálně skvělé!!! Krásné kostýmy!!! Vcelku povedená hudba...ALE škoda, že světy nebyly propracovanější a celý děj byl naprosto předvídatelný! A člověk se neubrání pocitu, že tohle všechno už odněkud zná: Star Wars, Star Gate, Star Trek, Harry Potter, Shakespeare, Thor, Soumrak Bohů, Matrix, Flash Gordon, Kocour v botách, Enders Game a další a další... Co když jsme to všechno nepochopili a tohle měla být KOMEDIE... zřejmě...asi...ne?! Jinak Mila Kunis je stále hezká, Channing Tatum vtipně čmuchá a ! POZOR SPOLIER ALLERT: nejneočekávanější dějová linie: Sean Bean se dožije konce filmu ;) ()

Wardan

Snad si můžu dovolit trochu nadhodnotit, lidi mi to odpustí. Už dlouho jsem chtěl vidět pořádně brakové scifi dobrodrůžo a tohle je absolutně přesné. Celá zápletka je dost dementní a nedává to moc smysl, občas je to trochu směšné (hlavně dialogy), bizardní nápady (boty, úřad, křídla, ...), přebarvičkovaný vizuál, ale prostě mi to k sobě sedělo. Navíc ta akce je fakt hustá a Giacchinova hudba je luxus. Co mě opravdu hrozně štve, že to má občas problémy s tempem (chtělo by to zkrátit) a dialogy jsou hrozně sestříhané bez jakékoliv invence. Cítil jsem ale to kouzlo brakových scifi komiksů a seriálů, které jsem cítit chtěl. A tak tomu dám čtyři guilty pleasure hvězdičky. P. S.: ještě s tím může mít co dočinění taky to, že po zkoušce z dějin práva a státu evropských zemí a USA by mi asi udělalo radost skoro cokoliv. ()

barteca

Hell - your name is Jupiter ! Matrix byl varováním , Jupiter je poselstvím. Wachovští bravurně tlumočí staré eposy. Spokojenost největší. ()

Košoun

Naprostá ztráta času, a to jak tvůrců a herců, tak diváků. Zajímavý námět je utopený ve stupidním scénáři plným dialogů, za který by se nemuselo stydět nejedno porno. Vytvořené univerzum toho chtělo pojmout co nejvíce, rozehrát více ras a linek, ve výsledku je ale nechutně přeplácaný a spousta postav / událostí zcela nesouvisí s hlavní dějovou linkou. Ta se skládá z toho, že Mila Kunis dělá jedno pitomé rozhodnutí za druhým a Channing Tatum ji přiletí (bez trička) zachránit. Na úplně poslední chvíli. Všechno je tak kýčovité a klišoidní, že člověk žasne, jak to mohl někdo takhle splácat. Herci nemají co hrát, nejvíce zaujal úchylný záporák Eddie Redmayne. Hudba klasicky heroická a epická, ovšem bez zapamatovatelného motivu nebo čehokoliv originálního. A to, že vizuální stránka je dechberoucí, je po všem výše popsané naprosto vedlejší. Je to sračka, na kterou se krásně kouká a je mi líto všech těch digitálních umělců, kteří na tom ztratili rok života. Já měl taky subjektivně pocit, že ten film trvá rok. Vyhněte se tomu, radím vám dobře! ()

EvilMari

Čtvrtá hvězdička za vizuální stránku filmu a sexy Channinga, jinak si myslím že se z toho námětu dalo vytřískat mnohem víc. Nebo mi možná úplně nesedl napůl vážný a napůl odlehčený ráz filmu, jakoby tvůrci nevěděli, kterou paralelu si vybrat a výsledek tak působí lehce nevyváženě. ()

sNeDy odpad!

"Jak kočička a pejsek pekli dort" od scénáristů na fetu - co lajna, to lajna. Aneb jak kvalitní matroš to musel být, když dávám odpad vesmírné sci-fi od tvůrců Matrixu a Atlasu Mraků s rozpočtem 176 milionů tolarů a stejně mám pocit, že je to ještě přehnaně kladné hodnocení. Mělo se jít na Spongeboba! Nebo i těch 50 odstínů by asi bylo lepších... ()

Dr.Manhattan

V 90. rokoch by to bol možno kultový film. Lenže, to už je dávno. Surfovacie botičky ma dali dole hneď na začiatku a posledná scénka na streche ma dorazila. Zbytok ani netreba rozpisovať. Asi ako v každom druhom komentáre – od Wachowskích som čakal o dosť viac. ()

Světová premiéra hudby z Jurského světa

Světová premiéra hudby z Jurského světa

25.01.2016

Americký skladatel Michael Giacchino, držitel Oscara za hudbu k filmu Vzhůru do oblak, chystá pro pražské publikum koncert pod názvem „Hudba Hollywoodu: Michael Giacchino in Concert". V neděli 7.… (viac)

Sean Bean bude pomáhat Marťanovi

Sean Bean bude pomáhat Marťanovi

21.10.2014

Už jste si určitě všimli, že se filmové postavy Seana Beana je málokdy dožijí závěrečných titulků. Pětapadesátiletý Angličan si toho je dobře vědom a nedávno se dokonce rozpovídal o svých… (viac)

Na sci-fi od Wachowských si počkáme do zimy

Na sci-fi od Wachowských si počkáme do zimy

06.06.2014

V roce 2012 to byl G. I. Joe 2: Odveta, loni 300: Vzestup říše a letos Jupiter vychází. O co přesně jde? O velké blockbustery, které byly na poslední chvíli odsunuty z nabitého léta. Rockova parta… (viac)

PF 2014

PF 2014