Keď sa pod nočnou oblohou narodila Jupiter Jones (Mila Kunis), znamenia napovedali, že je predurčená k veľkým činom. Teraz je už Jupiter dospelá, sníva o hviezdach, ale prebúdza sa do chladnej reality upratovačky toaliet a nekonečného radu neúspechov. Až keď na Zem dorazí Caine (Channing Tatum), geneticky upravený armádny lovec, ktorého úlohou je Jupiter sledovať, začne si uvedomovať naplnenie svojho osudu. Jej genetická výbava ju predurčuje na dedičnú nasledovníčku kráľovnej vesmíru. Toto neobvyklé nasledovníctvo by však mohlo ovplyvniť rovnováhu vo vesmíre. (TV Markíza)

Lavinia

Divně provedená slušná idea, leč vzbudilo to ve mně místy silné rozpaky. Jakési sedmimílové létací boty, neruská vizáž oněch "Rusů", hrdinka Jupiter se chová minimálně rozkolísaně, násilný vtípek o byrokracii, jakási královská elita výrobců speciální drogy, ale odběratelé nejasní a tím pádem i zdroj příjmu ... plno obdobných trapných momentů i scén. Škoda efektů, akce i vizuálu na hloupoučký koktejl trapností. Nedoporučuji. ()

dkas

Špatné, celé je to špatné. Děj se bere strašně vážně, i když je to hrozná blbost, herci jsou strašně, ale opravdu strašně toporní, nejlepší je, když se hlavní představitelka dozvídá "filmovou pravdu" a ačkoli je to strášně velká změna, v podstatě se zmůže jen na "aha". Akční scény to samozřejmě nezachrání, hlavně proto, že to je opravdu debilní :) Vlastně ani nevím, proč tomu tu jednu hvězdičkku dávám. Asi za některé lokace :) ()

rezzzy

Tohle byla jedna nafouknutá blbost bez smyslu a účelu své existence. Jediné, nač se dalo dívat, byl vztah mezi dvěma hlavními postavami. Vše okolo silný průjem obrovského ničeho. Dokonce ani příliš umělá vizuální stránka neměla co nabídnout, většina příběhu se odehrávala v jakési sci-fi realitě tvořené směsicí hnědočervených barvami, takže dojem, že se právě nacházím v diváckém pekle a kolem mě je jen hovno, byl vskutku realistický. ()

J.e.r.e.c

To je snad poprvé, co jsem se koukal na nějaký film s vědomím, že má na csfd pod 50%. A možná i díky tomu jsem byl příjemně překvapen, že je to velice snesitelná a vizuálně krásně přepálená sci-fi travesty show (ty parádní kosmické koráby!), možná trochu ve stylu Pátého elementu, byť postrádající jeho hravost. (Tedy, ne že by mi to vadilo, protože ten film mě nikdy moc nebral.) Wachowští se v tomhle prostě nezapřou, a navíc nezapomněli ani na docela zajímavě rozehranou zápletku v trojúhelníku sourozeneckých intrik, která se řadou motivů vrací ke starému dobrému Matrixu (spící hrdina z lidu probuzený impulsem od někoho „za zrcadlem“, tyrani využívající lidskou rasu jako zdroj energie). K tomu je třeba připočítat, že hlavní padouch Redmayne se chová jako afektovaný pičus a má tak hnusnej ksicht, že byste proti němu fandili i dvojce Zeman-Ovčáček. Jasně, je to jen takové nezávazné blbnutí s docela nepřehlednými akčními scénami, které čas od času prostřídá módní přehlídka (Mille se tahle role musela líbit, tolik krásných šatů si nevyzkouší ani při víkendové návštěvě obchodního centra), ale děj slušně odsýpá a nemůžu říct, že bych se nudil. Slušná práce, která si rozhodně nezaslouží tak nízké hodnocení. 70 % ()

fortkarel

Upřímně? Mě to bavilo. Obecně mám rád scifi a tohle je prostě odpočinkový béčko s jednou zajímavou myšlenkou (nebudu spoilerovat). Jestli hledáte fajn scifi, se kterým si sednete na balkon a dáte sklenku, za mě dobrá volba. ()

Ondr0n

Vůbec mi nejde do hlavy jak mohly tvůrkyně Matrixu a (přinejmenším odvážné a nápadité) adaptace Speed Racera stvořit něco tak průměrného a i z hlediska akce naprosto nezajímavého. ()

wege

Mám sci-fi hozené do dvou rovin. Na ty, kde věřím a klidně si představuji, že se to může stát, a pak na ty, kde od začátku je zřejmé, že si z té reality dělají prdel. Tady je to někde mezi. Myslím, že sestry si krásně vyhrály s vizuálem, vypadá to fakt pěkně, v tom je to skoro na plný počet. Mezi to řadím i fenomenální výmysl, ty klouzající boty. Problematické je všechno kolem, prostě to nefunguje. Nedokážu ani moc říct v čem to je. Jediné, co bije do očí jsou ty některé herecké výkony, jako by se ty postavy na ty charaktery vůbec nehodily, jen nevím, jestli to nebyl úmysl. Prostě to je celé takové hodně nedotažené nebo hodně odfláknuté nebo prostě nevím. ()

monikka87

Ďalšia "rozprávka" z dielne Wachowskich. Tentokrát s komediálnymi až parodickými prvkami (upírske lovestory), čo trochu predurčuje aj obsadenie - hlavne Mila Kunis. Tatuma som tu mohla... očakávam, že inlajny sa vrátia do módy :D Celkovo nič, z čoho by mi padla sánka, Wachowski si trochu "orazili", ich najslabší počin. Fungovanie vesmíru je diétne,nerozvité a k nejakému filozofickému presahu vôbec nedôjde. Ako akčná oddychovka ujde, ale nič hlbšie nehľadajte. Videné v 2D na predpremiére. ()

Dslike

Trochu ma ten film sklamal, zďaleka to nebolo to, čo "sľuboval" trailer, ten bol asi lepší ako celý film sám o sebe (nemám rád trailery v ktorých vám ukážu pomaly celý film) ale už keď sedíte v kine tak no nepozrite si ho.....najväčšie plus filmu je za herca Eddie Redmayne, ktorý sa mi vo filme naozaj páčil ale ten dej, akože vážne? bol plochý ako ping pongový stôl, totálne povrchný zlepenec ktorý bol strašne nasilu vykonštruovaný len aby sme nejak natočili dve hodiny, že? Ako večerná oddychovka doma určite áno, ale ísť na to do kina určite nie. ()

heisy

Mila Ruska Kolchoznice Myčka Záchodů musí zachránit vesmír před zločinným imperialismem klanu Abraxasů. S pomocí okřídleného mladíka, který si místo světelného meče vzal světelný štít, a mnoha různých šatů a oblečků se jí to podaří tak dokonale, že při tom nezemře ani Sean Bean. ()

Buford_TJ

Film se odehrává v nesmírně originálním a pormyšleném univerzu...až jsem se divil, jak to vše, co ve filmu bylo představeno, dávalo dohromady smysl. Neustále mně udivovaly a nesmírně bavily nové, rasy, technologie, ujeté postavy, podařené představovačky, "většina!!!" dialogů....skutešně mi vše připadlo velice šťavnaté a svěží, nejde o žádný, prequel, sequel a pokud vím, tak to není ani založené na žádné knižní či komiksové předloze. Film je to atmosféricky velmi opojný, opulentní výjevy z různých planet a vesmírných dálav dohromady s přesně sednoucím výživným soundtrackem dávají vzniknout dětinskému nadšení, které jsem v poslední době našel u jiných filmů jen těžko.....ale...a toto ale je dosti zásadní. Mila Kunis (měli obsadit někoho jiného) a její postava s jejími dialogy strhává dolů každou scénu ve které se objeví...a že jich není málo, když jde o jednu ze dvou hlavních postav. Mno ale i mistr tesař se někdy utne a vše ostatní ve filmu fuguje jak má...až na závěrečnou scénu xD. Těhle pár výtek mi ale nedává důvod abych film strhl výrazně horším hodnocením na uroveň Troškovi a Magnuskovi produkce, jak to dělají jiní. Takže IMAX :) ()

rala

Film, který ve mně vyvolal spoustu konfliktních pocitů. Na jednu stranu zajímavé myšlenky - lidé jsou komodita, jedinou reálnou měnou je čas. A na druhou stranu opravdu zvláštní obsazení hlavních postav a neskutečný vrchol přeplácanosti speciálními efekty (tzv. CGI-porn). Přišlo mi, že ten film toho mohl z tohoto tématu vytěžit víc a z kina jsem odcházel s pocitem že jsem kus filmu neviděl (podobně jako např. u filmu Prometheus). ()

DANAT

Tak sklamana som uz davno nebola. Rachotu, buchotu, velakrat bez ladu a skladu ... hudba tiez palec dolu. Citala som recenziu, kde autor napisal, ze veri, ze si clenovia akademie pred udelovanim Oscarov nepozru tento film. Mohli by totiz pri nom zabudnut, aky bol Eddie Redmayne skvely v The Theory of Everything... Autor mal pravdu. A z 1.5 na 2 som zvysila kvoli nadhernym kukadlam Mily Kunis ( a to nie som na baby :) ) ()

MartinTerran

Vizuálně vážně pěkně udělaný film, ale příběhově už je to horší. Příběh je taková klasika jak už jsme u podobných filmů zvyklí. Film ničím extra nepřekvapí, ale určitě nemůžu říct že bych se nudil. Takže sečteno podtrženo super vizuál, předvídatelný příběh, pár vtípků a někdy debilní dialogy. Hodnocení: 58/100. ()

Světová premiéra hudby z Jurského světa

Světová premiéra hudby z Jurského světa

25.01.2016

Americký skladatel Michael Giacchino, držitel Oscara za hudbu k filmu Vzhůru do oblak, chystá pro pražské publikum koncert pod názvem „Hudba Hollywoodu: Michael Giacchino in Concert". V neděli 7.… (viac)

Sean Bean bude pomáhat Marťanovi

Sean Bean bude pomáhat Marťanovi

21.10.2014

Už jste si určitě všimli, že se filmové postavy Seana Beana je málokdy dožijí závěrečných titulků. Pětapadesátiletý Angličan si toho je dobře vědom a nedávno se dokonce rozpovídal o svých… (viac)

Na sci-fi od Wachowských si počkáme do zimy

Na sci-fi od Wachowských si počkáme do zimy

06.06.2014

V roce 2012 to byl G. I. Joe 2: Odveta, loni 300: Vzestup říše a letos Jupiter vychází. O co přesně jde? O velké blockbustery, které byly na poslední chvíli odsunuty z nabitého léta. Rockova parta… (viac)

PF 2014

PF 2014