Dokument zachycující český hokejový tým na Mistrovství světa 2010 v ledním hokeji, které se konalo v Německu. Dokument je obohacen i o rozhovory s hráčí. (maroush)

j.linhi

Další z nezapomenutelných triumfů našeho nároďáku, o to silnější, že po prohře s Nory a Švýcary našim klukům už nikdo (ani já) nevěřil. Neuvěřitelné semifinále se Švédskem kdy Karel Rachůnek 7 vteřin před koncem zápasu vyrovnal a pánové Marek a Kašpar nás v nájezdech poslali do finále proti "neporazitelným" Rusům a jejich hvězdně nabitému týmu... nu což, bylo jim to prd platný, ptz hokej je týmová hra a ani deset Ovečkinů a Malkinů vám zápas nevyhraje, pokud nebudete hrát jako tým. A tak češi už podruhé ubránili unikát v podobě zlatého hattricku. ()

cheyene

Nezapomenutelné MS. Turnaj, o kterém budu vyprávět i svým vnoučatům, kterak se z podceňovaného a zprvu rozpačitě hrajícího mužstva bez posil z NHL (pouze 2) poskládaného z nováčků, stalo silné mužstvo, které svojí vůlí a touhou po úspěchu překonalo veškeré překážky a stanulo na absolutním vrcholu. V paměti musí fanouškovi zůstat historicky první prohra s Norskem, následná kritika z úst Jaromíra Jágra, k němuž se přidal i kapitán Tomáš Rolinek, na hráče, kteří odmítli reprezentovat. Nezapomenutelné jsou také herní výkony týmu, kdy měl nůž na krku a hrozil historický neúspěch. ČR - Lotyšsko 3:1; ČR - Kanada 3:2; čtvrtfinále ČR - Finsko 2:1 po samostatných nájezdech; semifinále ČR - Švédsko 3:2 po samostatných nájezdech; finále ČR - Rusko 2:1. Vyrovnávací gól Karla Rachůnka 7 sekund před koncem základní hrací doby semifinálového utkání vešel do dějin. ()

WolfR

Tohle mistrovství světa jsem prožíval prozatím nejvíce ze všech, jelikož už jsem dorostl do vyššího věku a sledoval jsem jej naplno. Srdeční záležitost! Tenhle “tým na hraně“, to jsou ti největší bojovníci! A tohle je o jejich cestě. “Česko vítězí, ve finále mistrovství světa a zapichuje další vlajku na hokejovém Everestu!“ 5 hvězd! ()

montel

Dokumentární snímek o vítězství podceňovaného českého týmu na hokejovém mistrovství světa v Německu 2010...60 minut sestřihů a rozhovorů z hokejového šampionátu, které sledovali milióny lidí a já nebyl samozřejmě vyjímkou. Sport, který miluju, ale který raději hraju a sleduju živě. Proto nedávám plný počet, ale i tak je tento dokument příjemnou vzpomínkou na nejkrásnější pocity a zážitky. 75% ()

swinevenca

To byl gól, asi ještě silnější zážitek než Vídeň 2005, což je daný tím malým očekáváním, ale o to větší paráda na konci, dodneška mě sere, že jsem na Rachnu-kachnu nemohl vidět živě. Ale pak koukat na tu ruskou squadru, jakejch šest jmen tam drtí tři naše a stejně to těm sólistům z východu není nic platný, to je nezapomenutelný. Bohužel k dokumentu samotnýmu, obávám se, že éra, kdy těmhle sestřihům budu dávat plnej počet, už vinou někdy až zbytečnýho stříhání a zbytečně hrdinskejch gest a keců skončila někdy po Naganu. ()