Z mora sa vynoria obrovské príšery Kaiju a pustia sa do vojny s ľudstvom, ktorá si vyžiada milióny životov a ľudstvo na roky zaťaží. Pre boj s Kaiju bola vyvinutá špeciálna zbraň: masívni roboti zvaní Jaegers, ktorí sú simultánne ovládaní dvomi pilotmi, ktorých mozgy sú prepojené neurálnym mostom. Lenže aj títo roboti sa tvárou v tvár nezničiteľným Kaiju zdajú byť takmer bezmocní. Na pokraji porážky nakoniec sily brániace ľudstvo nemajú inú možnosť než obrátiť svoju nádej smerom k dvom nečakaným hrdinom: bývalému pilotovi (Charlie Hunnam) a neskúsenému nováčikovi (Rinko Kikuchi), ktorí sa dajú dohromady, aby spoločne riadili slávneho, avšak zároveň zjavne zastaraného Jaegera. Spoločne budú čeliť hroziacej apokalypse. (TV Markíza)

Saur.us

Guillermo, ty vole proč mi to děláš? Soudnost odešla s příchodem rozpočtu? Pacific Rim se dá snad nejlépe přirovnat k takové delší reklamě na produkty firmy Hasbro. Vykrádačka všech možných mech animů v čele s Neon Genenis Evangelion, kterým sebrali veškerou hloubku a nechali jen vizuálně namakanou akční pitomost se vším špatným, co má každá pitomost mít. Fuj. ()

MAJkLSON

Bohužel fail. Jediná sympatická postava je ta Idrise Elby, jinak katastrofa. Ta Rinko Kikuči to je discounted Mary Elizabeth Winstead? A ti vědci v podání Charlieho Daye a Burna Gormana to je už ale parodie, ne? Bitky samozřejmě ve tmě a v dešti, aby se ušetřilo. Sorry Guillermo, ale příště si dám na tvůj film pozor. ()

Chundys

No opět je tu vlastně americká slátanina, kdy víte jak to vlastně všechno předem skončí! Dobro přeci musí vždy vyhrát ne? A tak se stalo že i tady dobro samozřejmě vyhrálo, nápad mít tak velkého robota je pěkný i tak obří monstra, ale musel jsem vypnout mozek na začátku, pak už to jde v pohodě a nerušeně si užíváte 2 hodiny akce + pěkné efekty, na příběh se zde nehledí :-). Jako vždy a snad v každém filmu skvělý Idris Elba: Do not touch me again and second: Do not touch me again :D ()

Grizzly

Naproso tuctová a extrémně patetická píčovina. Z většiny dialogů se mi chtělo blít a obzvláště Japonka hrála tak špatně, až mi bylo trapně. Rozumim tomu, že film je určen pro rozmazlený parchanty, který budou řvát nadšením z obrovskejch robotů a donutěj rodiče vypláznout další prachy za gumový Kaiju, ale to u mne neni omluva. Roboti i příšerky pěkný, ale i ty bytky stáli za hovno a ten zbytek okolo byl naprostá sračka. Nechápu proč del Toro opustil tu perfektně temnou a invenční atmosféru Labyrintu nebo Hellboye a natočil takovou tuctovou a nudnou slátaninu. 20% ()

Mallinali

Může mi někdo vysvětlit, proč ty stíhačky dělaly sebevražedný nálety do monster? U Japonců to chápu, kamikadze tam mají tradici, ale jinak to vypadalo vážně uboze. Jenže podobně se chová celý film. Je až příliš zplácanej tak, aby šel scénáristům na ruku. Takže roboti jakože hustě mlátí vobludy pěstma místo toho, aby použili libovolnou zbraň. Kupodivu dostanou na prdel. Jindy robot vytáhne plazmové dělo nebo účinný meč až potom, co se nechá skoro zničit - páč je to napínavější. Nějaký opravdu dobrý zbraně ovšem nemají, to by bylo moc snadný. Světoví vůdci stopnou financování Jaegerů, ale kromě stavby zdí se v tom světě neděje pro obranu vůbec nic (!), takže zachránci světa pracují na volný noze. O nejlogičtějších atomovkách nebo nějakých raketách, bombách, bezpilotních letadlech...si můžeme nechat zdát. Je toho přehršel. Chápu sice, že del Torro chtěl bitky na férovku, ale když nevysvětlí proč nic nejde lehčím způsobem, logika filmu dostává na frak jak dlužník v bordelu. Příběh průhledný až do atomovýho krytu, bezmyšlenkovitá vykonstruovanost z něj přímo teče, samej oslí můstek...od del Torra čekám mnohem víc než céčkovou úroveň scénáře. Ale jsou i plusy. Fajn oprejskaný roboti, přehledný megalomanský bitky, pěkný oblůdky, občas atmosférická scéna - především ta s malou Japonkou a velkou Godzilou, linka s využitím Kaiju pro obchod, atd. Od Del Torra ale čekám víc, takže na něj musím být přísnejší. ()

TaanStari

Vypadá to jak Bay. No, teda bez vlajících amerických vlajek a bouchajících vrtulníků, ale jinak klasicky přemrštěný Bay plný patosu a plochých postav. A Perlmanova postava? Resp. jeho postava a ty dva vědci? Do Jar Jara měli daleko, ale na hranici snesitelnosti koukali docela zblízka. Od Del Tora jsem tohle opravdu nečekal. ()

johnymdoe

Roboti s lidskou obsluhou a příšery kdesi z kosmu vypadající jako "ryby" bojující na zemi. Že to zní jako strašná blbost že? A ona i je, je to pitomoučká zábava pro desetileté kluky, něco na způsob Transformers. Jenže ono se na to tak skvěle dívalo! Ty bitvy byly dobře zmáknuté jak "choreografií" tak i vizuálně...prostě kam se hrabe Godzilla, která ve své době byla průlom v efektech. Herci taky dobří na tu bídu co měli ve scénáři. Dvě komické postavy/karikatury lidí byly na můj vkus až moc...del Toro tam prostě vždy musí protlačit něco podivného. Vím že za měsíc si nebudu pamatovat že jsem to viděl. Ale teď jsem nadmíru spokojen a to i přes to že jsem nasledoval na 2x. 80%. Po třech letech se mi nelíbily nelogičnosti (proč nepoužiji ty fikané super zbraně z dálky nebo hned!) a prostě pitomoučký příběh, ale zas na druhou stranu se mi líbily ty komické figurky v čele s Perlmanem, takže hodnocení nechávám a asi už mi měkne mozek :-D . ()

ashtangi

V 1/4 mě film zaujal, ale ve 2/4 už mě to přestalo bavit. někdy na začátku 3/4 byl malý záchvěv, že by to přeci jen nemusel být takový průšvih, ale zbytek filmu mi přišel hrozný. Neměl jsem od tohoto filmu přehnaná očekávání. Já neměl vlastně žádná, ale byla to taková hovadina. Strašně hloupý scénář, děj i výběr některých herců. Souboj robotů a Krakenů = nuda.Myslím, že 2* jsou až dost. Opravdu zajímavý film s robotickou tématikou, který má i jistou originalitu je Real steel. ()

Tred2

Akce slušná, všechno ostatní ale dost zaostává. Komické vložky sotva úsměvné, poplácávání po rameni za dobře odvedenou práci přehnané. Herci.. škoda mluvit (většina; všechnty ty "akční" hvězdy v podání neherců, pfff). Ústřední hudba taky o ničem. Pokud máte rádi akčňáky tohoto typu, tak letošní Man of Steel byl určitě lepší. V rámci kategorie průměr, celkově ještě trošku níž. Dějová linie nemá smysl ani řešit. PS.: Extra scéna v titulkách. ()

heihatchi

První půlhodinka filmu plná klišé byla naprosto odporná. Film je víceméně taková velmi podobná spatlanina x filmů jako Avatar, leč zde je příběh stejně hroznej jako těch prvních třicet minut... Po tom co jsem překonal začátek, jsem už naštěstí neměl nutkání film vypnout a dalo se na něj i koukat. Od odpadu to ale i tak zachránilo jen to neskutečné množství peněz vyhozené za efekty, kde se mi podobně jako v novém Supermanovi líbila ta obrovská destrukce všeho kolem sebe. ()

artas

Pri niektorých filmoch nedokážem udržať svoju pozornosť na dej, stláčam info "kurňá koľko to ešte bude trvať?!" niekoľkokrát za film a toto dielo je jedno z takých. Áno, super efekty, ale čo ďalej... zabojujeme, pokecáme, zabojujeme viac, pokecáme viac, zabojujeme úplne do umretia, pokecáme tiež úplne kým niekto neumrie a koniec filmu. Aha, ešte v poslednej chvíli prídeme na to, ako tým chrontám škaredým mimo rodnej hrudy sídliacim, zakúrime pod ri.. (no neviem či ju majú) ale pod niečim im zakúrime a úplne proti logike toho čo sme o diere dovtedy tvdili sa z nej zachránime (á to bol spojler, sorry). Cítil som sa ako keby som sledoval ako susedovie "fagan" drví hru na Plejku. Kde je nejaký slušný dej so zápletkou, ktorý mi nedovolí spustiť oči z obrazovky. ()

Viperine

I když to není zrovna můj kapoftý, svého druhu je to ucházející kousek. Scénáristicky opravdu nic geniálního a extra originálního - dle očekávání - ale o to tu asi moc nejde. Jako show to funguje, i když je to pitominka bez hlubšího smyslu. ()

KoleckoR

Nevím proč mě to připomnělo japonskou animovanou srágorovinu "Evangelion", asi proto, že i toto byla pěkná pakárna. Ale dobře udělaná, i když s těma kačama, nebo jak se jmenovali, si mohli trochu víc vyhrát - ryboještěrky plivající kyselinu jsou přece jenom pasé. ()

tomashrabek

Ak by sa odtiaľ vystrihlo všetko okrem skvelých akčných scén, bola by to super krátkometrážna jednohubka, prípadne niekoľko super reklám na hračky. Takto je to úplné utrpenie – dialógy sú napísané tak hrôzostrašne, že dokonca aj Idris Elba pôsobí ako idiot. Strašne slabé. ()

jandula00

To bylo peklo! :D Jako nejdřív jsem nevěřila svým očím, pak jsem se začínala hroutit, následoval smích a skončilo to počítáním klišé. Myslím si, že právě v tomto ohledu je Pacific Rim výjimečný, chyběl snad už jen proslov amerického prezidenta (možná tam byl, když jsem si chrupla). Nejvíc mě, jako biologa, pobavily tvary těch potvor. WTF??? Jak nad tím tak přemýšlím, 1 hvězda je málo, tohle je spíš na 5*, protože je to snad nejvíc nejhorší sci-fi, co jsem kdy viděla. ()

killpunker

Nechápu jakou intelektuální hloubku čekali ostatní od tohohle snímku, ale já čekal obří roboty co se mlátí s velkejma příšerama a dostal jsem obří roboty co se mlátí s velkejma příšerema. A bavilo mě to celou dobu... Roargh, thuc, kaboom roaaaaaargh! ()

Pacific Rim 2 má hlavního hrdinu

Pacific Rim 2 má hlavního hrdinu

06.06.2016

S pokračováním sci-fi Pacific Rim: Útok na Zemi to chvíli vypadalo bledě. Celý projekt se v létě 2015 skoro zrušil, letos v únoru byl ale vzkříšen a příští rok by měl jít do kin. Už nějakou dobu víme… (viac)

Jste připraveni na monstrpokalypsu?

Jste připraveni na monstrpokalypsu?

04.05.2016

Jurský svět vydělal 1,67 miliardy dolarů, takže vás asi nepřekvapí, že nás čeká kupa nových "monstrfilmů". V březnu 2017 se vrátí King Kong ve filmu Kong: Skull Island od Jordana Vogta-Robertse … (viac)

Del Toro si dává pauzu od blockbusterů

Del Toro si dává pauzu od blockbusterů

18.03.2016

Guillermo del Toro nám nadělil dva díly Hellboye nebo Pacific Rim, teď se ale hodlá na dobro vrátit k menším projektům. Alespoň to tvrdil loni v říjnu, když propagoval svůj horor Purpurový vrch, a… (viac)

Uvidíme Pacific Rim 2?

Uvidíme Pacific Rim 2?

18.09.2015

Nad pokračování sci-fi rubačky Pacific Rim - Útok na Zemi, se pomalu stahují mračna. Režisér Guillermo del Toro (Hellboy: Zlatá armáda) ho připravuje na 3. srpna 2017, teď to ale vypadá, že se datum… (viac)