Z mora sa vynoria obrovské príšery Kaiju a pustia sa do vojny s ľudstvom, ktorá si vyžiada milióny životov a ľudstvo na roky zaťaží. Pre boj s Kaiju bola vyvinutá špeciálna zbraň: masívni roboti zvaní Jaegers, ktorí sú simultánne ovládaní dvomi pilotmi, ktorých mozgy sú prepojené neurálnym mostom. Lenže aj títo roboti sa tvárou v tvár nezničiteľným Kaiju zdajú byť takmer bezmocní. Na pokraji porážky nakoniec sily brániace ľudstvo nemajú inú možnosť než obrátiť svoju nádej smerom k dvom nečakaným hrdinom: bývalému pilotovi (Charlie Hunnam) a neskúsenému nováčikovi (Rinko Kikuchi), ktorí sa dajú dohromady, aby spoločne riadili slávneho, avšak zároveň zjavne zastaraného Jaegera. Spoločne budú čeliť hroziacej apokalypse. (TV Markíza)

John8

Spousta lidí přirovnává Pacific Rim ke dni nezávislosti a já můžu jen souhlasit. Je to velké nabubřelé a za pár let po tom ani pes nešťěkne ale teď je tu, film který je nový, originální který ví že riskuje ale také cí co chce a co po něm chtějí fanoušci, a ti všichni se můžou těšit protože toho doustanou plnou náruč a je to nádherné. Jen toho nechci víc... nechci další díl, nechci další ztvárnění, nechci vědět víc o Kaiju ani i Jegerech, ale tomu se v dnešním světě neubráníme. Doufejme tedy jen že PR nepotká osud transformers. ()

Wargoo

Alebo keď sa veľkí chlapci hrajú... a majú na to obrovský balík peňazí ! Nebyť Idrisa "Luthera" Elbu a skveléno traileru, moc ma to neupúta. A film samotný ma ani tak nedostal. Efekty sú za 5*, živé aj robotické monštrá a ich bitky sú lahôdkou pre chlapské oči a srdce, ale v niektorých momentoch mi prekážal del Torov podpis. Či už trápny a otrepaný Perlman, alebo väčšina prehrávajúcich hercov (na čele Burn Gorman). Ako popcornová jednohubka dostačujúce, ohlušujúce, efektné, avšak po záverečných titulkách sa u mňa akosi ihneď vyparila tá "eufória". Slabšie 4****, za efekty, Idrisa a za zvuky a hudbu. 71,811% ()

Kaštan

Film má předvídatelný děj, "šokující zjištění" jsou divákovy jasné při prvních náznacích. Vše je ale vykompenzováno akčními scénami, které vypadají opravdu dobře. Tento film je jediný 3D film, který jsem viděl a 3D nebylo zbytečné, ale naopak se zde velmi hodilo, ale v televizi ani nikde jinde se na něj už nechci podívat, protože tento film má ten správný efekt jen v kině. Závěrem mě jen trochu udivilo, že na konci, ani v potitulkové scéně, nedali tvůrci najevo, že by chtěli točit pokračování. Celkově 60%. ()

Ka!n

Obsahově velmi prázdné s hloupými dialogy (samozřejmě všech, kromě těch od Rona Perlmana), slyšenými stokrat dokola, ale ta forma! Osobně nejpůsobivější audiovisualní zažítek tohoto léta. Pozor, tím rozhodně nechci podkopávat kvalitu snímu. Film vám totiž zaručí kvalitní, téměr 2 hodinový, odpočinek vašeho každodeně namáhaného nervového centra. 3D opět omezuje celkový pocit z filmu, snižující ostrost a soustředěnost diváka od vzuálních detailů. ()

GOREGASM

Velké a vypiplané do posledního hightech detailu a je jedno jestli se zaměříte na robustní Jaegery, nebo monstrózní Kaiju. Asi jsem to zazdil, že jsem nešel do kina, ale přes všechnu zmíněnou propracovanost a neokoukané kulisy, jsem si z žádné scény doslovně nesedl na zadek. Ke všemu veškerá omáčka mimo souboje Jaegerů a Kaiju je jedním monstr klišé, kde najdete všechny stokrát viděné archetypy od charismatického generála (Idris Elba to v sobě naštěstí má) až po mišuge vědce (Charlie Day a jeho vopruzoidní hlas už nikdy více). Problém ale rozhodně není v hercích, ale v podání příběhu, který přes svou ojedinělost nedokáže diváka zaujmout, natož třeba vyděsit (scéna s malou holčičkou je nejlepší, ale...). Smutně nenáročné. Samotný vizuální kabátek je opravdu ve svém měřítku jedinečný, a přestože neustále prší, jsou všechny bitky přehledné, bohužel však monotónní a jak už jsem řekl, chybí tomu kulervoucnost (Transky ji mají). Osobně se mi navíc nelíbil ani design většiny Kaiju. O logiku se del Toro opřít neobtěžuje a u režiséra s jeho ambicemi je neprůchozí, že snímek nefunguje zejména v mimotrikové části a radši nedomýšlím, jak by pod jeho rukama chrastil Hobbit. 65% ()

agassi68

Je to samozrejme vtákovina. Avšak pre tých, čo ako deti zažili Gameru kontra Gaos je to ako návrat do detských snov, samozrejme v nablýskanom vizuáli. Treba sa odosobniť od tradičných hrdinských preslovov, priblblých klišoidných šibnuto-geniálnych doktorov, rivaloidno-pubertálnych rituálov a nechať sa unášať bojom gigantických príšer s robotmi vopred vediac ako sa to skončí. Howgh! ()

bagetka007

Přiznávám, že jsem se na tenhle film podívala jen kvůli Charliemu. Scifi/fantasy rozhodně nejsou mým šálkem čaje, tudíž mě milovníci tohoto žánru mohou odsoudit, přesto si právě proto myslím, že dokážu být v hodnocení tohoto žánru přece jen o něco objektivnější. Co vlastně říct? Když se přenesu přes nesmyslnou pointu filmu, což moc nejde, tak mě ten film prostě ničím (no, dobře, kromě Charlieho) nezaujal...Velká akční předražená pakárna o příšerách "z hlubin" a nadcházející apokalypse.... ()

Folky

Ne, rozhodně to není dokonalé. Klišé, hluchá místa, ale když na scénu nastoupí akční scény, nemá to chybu. Prostě jsem si to užil. ()

Octane

Tak jsem se konečně dočkal tohodle filmu v pořádný kvalitě. Jak já se na to těšil! A musím přiznat, že se mi to fakt líbilo, všechny ty bitky jsem si strašně užíval. Žádnej brain damage jsem nezaznamenal. :D O vizuální a zvukových efektech nemluvě, Del Toro se na tom pořádně vyřádil. Výborný sci-fi, ničím mě to nezklamalo. Co bych možná malinko vytknul, mohlo být víc bitek, těch ruskejch a čínskejch robotů, je docela škoda, že při prvním pořádným útoku Kaiju oba Jaegři šli k zemi. ()

johnywalker

V žádném případě prozatím poslednímu kousku Del Tora nedá říkat zklamání. Jak jeden můj dobrý kamarád prohlásil - "Moje dětská duše jásala" - roboti vs. monstra!! to je prostě super nápad a hlavně zvládnout a dotáhnout ho do finální podoby, která má velký úspěch v kinech po celém světě, je prostě majstrštik... Mám dojem, že si Del Toro nechal i spoustu možností na dvojku. Otázka jestli se ji dočkáme... I hope so! ()

JakeG

Aha! Takže jako del Torro se rozhodl jít Emmerichovskou cestou plnou zbytečného patosu a všudypřítomných emocí podtržených zpomaleným záběrem a dojemnou hudbou?! Nečekal jsem tedy víc, se musím přiznat. Jo, kde jsou ty začátky a malé rozpočty, že? Miliardy halt kazí. Jinak trikově dobré a asi hodně drahé a souboje taky moc dobrý, ale ta melasa okolo / pošahaní vědátoři, vše ve vteřině poslední, ..... /. Faun se obrací v říši pohádek a nestačí se divit. ()

Qeo

Málokdy dávám tomuto typu filmu plný počet, ale vlastně proč ne. Bylo to zábavné, bylo to efektně natočené, hudba pěkně podtrhovala příběh a tak nějak to do sebe prostě zapadlo a já se výborně bavil (a pak ještě jednou doma). Ano, dialogy jsou stupidní, ano příběh je více či méně lineární bez větších odchylek, ano postavy jsou hloupé a když to tak řeknu, pořád jen čumí nebo křičí, ale jak říkám – „proč ne". Již při prvním shlédnutí jsem si celý děj a příběh dosazoval do komixového ztvárnění (vlastně ani nevím, jestli je to podle komixu, či nějaký remake japonských tvůrců) a tím mě to asi celé dostalo. Po-pracovní oddychovka, kdy byste nejradši se svým robotem rozmlátili kancelář svého šéfa. ()

Ben Nevis

Tam kde nestíhají americké stíhačky s kulomety (protože atomové rakety se vypotřebovaly na Sýrii nebo co), musí nastoupit tvrdá pěst obřího robota. Výborně jsem se bavila a nějak se nedostavil ani pocit WTF, který mě provází u takových akčních pakáren. Všechno je v rámci žánru, ale efekty jsou důležitější než postavy, takže mi ke konci neukápla ani slzička nad povinnými ztrátami. Chválím tvůrce, že tentokrát tým vypadá opravdu mezinárodně (tj. nezapomněli na Evropu) a není to jen USA versus záchrana zeměkoule. ()

Clu

Ne.... Upřímně jsem se snažil na tuto atrakci "naskočit" a užít si jí, ale v závěru mě nechala chladným. Nezískal jsem pocit, že to byla pro tvůrce upřímná "srdcovka". A po určité době kochání se počítačovými roboty u mě došlo k určitému odosobnění a už jsem neměl nejmenší chuť tu akci vůbec vnímat. Možná tam mělo být víc lidských momentů a potom tu akci s roboty nakumulovat a zrychlit a ne je dlouze sledovat jak pomalu kráčí pod vodou atd... Až na tři fajn scény (první nasazování robotických obleků na začátku, bojový výcvik s Japonkou a potyčka hlavního hrdiny s tím druhým sokem á la Iceman z Top Gunu) mi lezli na nervy i ti lidé. Ty zkarikaturyzované vědce prostě nemůžu odpustit, Idris Elba nuda a překvapivě i postava Rona Perlmana mě vyloženě štvala svojí jednorozměrností. Možná už nemůžu zpátky do doby, kdy jsem tyhle věci nevnímal, ale jsou filmy pro děti, které se dají chápat ve dvou rovinách a později v nich najdete nová témata. Tenhle film je opravdu jen pro děti a chytřejší z něj rozhodně nebudou. ()

BeranSon

!!! MEGALOMÁNIE NEVÝDANÝCH ROZMĚRŮ!!! Byl jsem tak nakrmený úžasnými trailery, že mě film na poprvé zklamal, jenomže druhé a třetí shlédnutí teprve přineslo ten pravý, ničím nerušený požitek z neskutečného projektu pod režijní taktovkou borce Guillerma del Tora ! No co jiného bych mohl vznést nežli vizuální a trikovou stránku. Efekty ú-ž-a-s-n-é a myslím si že s tohohle v Japonsku budou ještě dlouho na větvy. Tročku větší nadsazení a preferování Jaegerů mě trošku mrzelo. Je pravda že na plátně jsem chtěl vidět spíše než vymakané mašiny STŮRY A MONSTRA , s tím bych si pohrál tročku více, ale pohled na to jak obří robot nakládá titánskému ještěrovy a naopak je prostě nevídaný! Samozřejmě některé věci jsou přehnané a nějaké to omleté kliše se najít dá, ale to všechno rád odpustím a dokonce i bezcharakterní postavy, bez špetky rozvijení. - 8/10 - ()

HDeer

Zrejme asi najväčší zážitok z letného výberu premiér. Nielen prepracované súboje a nepredvídateľný vývoj, ale aj priam dokonalí herci, doplnení veľmi adekvátnou hudbou vo vynikajúcom znení, vytvárajú aj s občasným humorom (ako scéna s pendulum), či s istou dávkou emócií, nezameniteľnú a najmä len tak neprekonateľnú kombináciu. Koho potom zaujímajú drobné detaily, ako fakt, že sa do toho Mako dostala hneď na druhý krát, či úplná originalita nápadu. Samozrejme nie film pre každého, no pokiaľ máte aspoň trochu vzťah ku akcií, bude Pacific Rim skvelým využitím aj vášho voľného času. ()

Páně

Možná jsem podobnými věcmi poslední dobou překrmen. O co je to megalomanštější, o to je to předvídatelnější a hloupější včetně naprosto provařených klišé nejhrubšího zrna. Pro mě obrovské zklamání neboť del Toro tomu nedal vůbec žádnou přidanou hodnotu, kterou jsem já od režiséra jeho kvalit očekával. Může to být stokrát vizuálně a designově vybroušené do poslední milisekundy, ale ani náznak nějaké duše bohužel. Prostě čistokrevná zábava, ze kterou ale můžu jít k jiným a třeba se dočkám i něčeho navíc. Se slzou v oku vzpomínám na Faunův Labyrint, film který byl opravdu filmem. Pacific Rim je totiž jen pořádně nakynulý efekt tématicky nehodný del Tora, tak doufám že to byl jeho poslední omyl. ()

Pacific Rim 2 má hlavního hrdinu

Pacific Rim 2 má hlavního hrdinu

06.06.2016

S pokračováním sci-fi Pacific Rim: Útok na Zemi to chvíli vypadalo bledě. Celý projekt se v létě 2015 skoro zrušil, letos v únoru byl ale vzkříšen a příští rok by měl jít do kin. Už nějakou dobu víme… (viac)

Jste připraveni na monstrpokalypsu?

Jste připraveni na monstrpokalypsu?

04.05.2016

Jurský svět vydělal 1,67 miliardy dolarů, takže vás asi nepřekvapí, že nás čeká kupa nových "monstrfilmů". V březnu 2017 se vrátí King Kong ve filmu Kong: Skull Island od Jordana Vogta-Robertse … (viac)

Del Toro si dává pauzu od blockbusterů

Del Toro si dává pauzu od blockbusterů

18.03.2016

Guillermo del Toro nám nadělil dva díly Hellboye nebo Pacific Rim, teď se ale hodlá na dobro vrátit k menším projektům. Alespoň to tvrdil loni v říjnu, když propagoval svůj horor Purpurový vrch, a… (viac)

Uvidíme Pacific Rim 2?

Uvidíme Pacific Rim 2?

18.09.2015

Nad pokračování sci-fi rubačky Pacific Rim - Útok na Zemi, se pomalu stahují mračna. Režisér Guillermo del Toro (Hellboy: Zlatá armáda) ho připravuje na 3. srpna 2017, teď to ale vypadá, že se datum… (viac)