Z mora sa vynoria obrovské príšery Kaiju a pustia sa do vojny s ľudstvom, ktorá si vyžiada milióny životov a ľudstvo na roky zaťaží. Pre boj s Kaiju bola vyvinutá špeciálna zbraň: masívni roboti zvaní Jaegers, ktorí sú simultánne ovládaní dvomi pilotmi, ktorých mozgy sú prepojené neurálnym mostom. Lenže aj títo roboti sa tvárou v tvár nezničiteľným Kaiju zdajú byť takmer bezmocní. Na pokraji porážky nakoniec sily brániace ľudstvo nemajú inú možnosť než obrátiť svoju nádej smerom k dvom nečakaným hrdinom: bývalému pilotovi (Charlie Hunnam) a neskúsenému nováčikovi (Rinko Kikuchi), ktorí sa dajú dohromady, aby spoločne riadili slávneho, avšak zároveň zjavne zastaraného Jaegera. Spoločne budú čeliť hroziacej apokalypse. (TV Markíza)

JerryPilsen

Opět boj lidstva o přežití,ale v trochu jiném pojetí.Nastíněno plno problémů,ale děj se soustředí hlavně na na nesourodou dvojici.Hlavní důraz je ale kladen na techniku.Zatímco Kaiju jsou spíše zabírány neostře v pohybu(jak jinak,že?),tak roboti s lidmi jsou moc pěkně představeni.Na emoce není čas,příběh je hnán vší silou k závěru,který je vzhledem k ději poněkud nedůstojný ale logický. ()

mechulice

I když nejsem příznivcem filmů o budoucnosti a vymyšlených mimozemských tvorů, byla jsem nucena ustoupit a podívat se na tento film v 3D verzi. Pominu-li fakt, že hlasitost při promítání mě málem připravila o sluch a s 3D brýlí mě bolely oči, to nebyl špatný zážitek. Děj byl zajímavý, i když se týkal boje s mimozemskými tvory. Jaegeři, jejichž prostřednictvím se dá mimozemských tvorům ubránit a které řídí dva piloti prostřednictvím neutrálního propojení, mě příjemně překvapily. Nebylo by špatné si vyzkoušet jak se Jeager ovládá :-). ()

Zerathus

Slušný ničitel času. Akce velice dobrá, postavy sice jak přes kopírák ale jakž takž jim můžete fandit. Monstra jsou také parádní. Humor béčkový spíše céčkový protože žádná hláška ani žádná scénka mně nerozesmáli. Ve filmu jsem moc nelogických scén nenašel až na konec kdy použili velkou nukleární nálož která neudělala téměř nic Kaiju levelu 5 ale teplo z reaktoru Gipsy Danger mu propálilo díru skrz břicho. Popravdě ani nevím o čem by mohl druhý díl být. Tak uvidíme za pár let. Film doporučuji pro ty kteří mají rádi akci a cool momenty. ()

Shadowrat

Film s tak neuvěřitelně předvídatelným dějem, že jej odhalíte ještě než skončí trailery. Dialogy? Podivné až zbytečné. Akce? Výborná. Mezi žánry bych zařadil i komedii, neb jsem se u filmu výborně bavil nejen připravenými vtipnými situacemi, ale i občasnou stupiditou postav či právě dialogů. Po návštěvě kina jsme ještě dlouho debatovali a zjišťovali neskutečné trhliny v ději, logice, ale i uvažování postav. Ale pokud nebudete uvažovat nad těmito věcmi, a budete se soustředit jen na bojové scény a vizuální stránku, film si jistě užijete. Trocha spoilerování: Už začátek mě překvapil, neb jsem myslel, že mi odvyprávěnou část, která byla nemalá spíše film ukáže. Úvodní bitva a hlavní hrdina se po tragické ztrátě dává na dělničinu. Po pěti letech se vrací do služby a je stále ve stejné kondici jako před lety a příjemně zjišťuje, že jediné do se od dob jeho slávy změnilo se barva kombinéz a vybavení Jaegerů sečnými zbraněmi, mimochodem daleko účinnějšími než plazmová děla. Vážně se lidi za těch pět let nijak neposunuli? A spousta dalších nelogičností: EM výboj ochromí elektroniku, ale stejně vše za chvíli funguje. Dál - portálem projde jen objekt s Kajutskou DNA, ale při návratu záchranného modulu to najednou neplatí. Neurální most sice propojí dva piloty a to využije vědec k napíchnutí Kaijutského mozku, ale tento most funguje jen, pokud jsou oba propojeni. Jak tedy mohl tedy vědce pronásledovat bez přímého propojení? A spousta dalších zábavností. ()

Tom478

Možná jsem z toho rozpočtu a reklam čekal o něco víc, ale jsem spokojenej. Sice jsem na nějakou tu akcičku čekal trochu dýl, ale když už byla na řadě, tak to stálo za to! Jediná věc, co mě fakt nějak zklamala byla asi to,[SPOILER] že jsem např. čekal záběry z 1. útoku na San Francisco.. [KONEC SPOILERU] Vyvrcholení bylo ale fakt super a 3Dčko tomu filmu výrazně pomohlo, prostě v kině zážitek skvělej. Jsem zvědavej na dvojku a už se celkem těšim, do kina půjdu každopádně.. ()

Zrcadleni

Zajímavý nápad, leč špatně sepsaný, natočený a odprezentovaný. Musím říct, že jsem z kina odcházel naštvaný, protože jsem čekal víc....mnohem víc. Potenciál byl někde úplně jinde. Sympatický hrdina, který hrál ve filmu cca 20 min. nesympatická žena, arogantní černoch a samozřejmě americký doktor (ten německý na to přijít nemohl). Mířilo to od začátku až do konce trasou bez jediné odchylky. Uvítal bych více tlachání o Kaiju, více akce s Kaiju a přehlednejší závěrečný boj. Vizualní efekty byly úžasné a i když celou dobu kritizuju, tak jsem párkrát seděl s otevřenou hubou. Syn(9let) byl filmem okouzlen. Po červnovém a červencovém kinomenu je v popředí stále StarTrek. ()

Skya

Tak srdceryvný vlastenecký proslov sem neslyšela od Dne nezávislosti (měli i podobné mimozemšťany, kteří sem přišli ze stejného důvodu ). A i kdybych jim odpustila všechno ostatní (slabý příběh, slabé herce,naprosto neustálé porušovaní zákonů mechaniky a fyziky ) tak ta masáž srce přes pancéřové brnění mě dostala. Plusem je to že hlavní hrdina vypadá jako mladší a svalnatější verze Heatha Ledgera, ale ne že by tak uměl i hrát. ()

Mett0017

Je to jednoduchej, ale taky hodně zábavnej film, na kterej se vyplatilo jít do kina. Jo a když si před tim pustíte Monstrum(cloverfield), tak to na sebe krásně navazuje :). ()

Mach Tom

Na film se nesmíte dívat jako na Americký film, ale na to nejlepší z Japonských Animé. Nekopíruje jen jeden film či seriál, ale bere si něco ze všech. Já tam nejvíce viděl Evangelion a ještě mnoho dalších. Del Toro si asi řekl, že raději nebude pokoušet štěstí a rozhodl se nedělat předělávku žádného z nich. Proto nedívejte se na tento film jako na americký film, ale na Japonský film, protože v Americkém filmu uvidí již jen tisíckrát předkládané kliše, ale v Japonském film uvidíte to co jste vždy chtěli vidět, kdyby se animované postavy změnili v živé postavy. ()

golemek

nabusena akce, ale bohuzel to mi nestacilo... pribeh a celkove deni bylo slabe, chovani postav o tom radeji nemluvit... stale premyslim, jestli to byl zamer, protoze tohle nebyl del Toro, jak ho zname... ()

Dr.Kepler

Za nápad, hudbu a hlavně akci dávám velké plus. Bohužel musím z hodnocení ubrat, jak už to klasický bývá, že film ničím nepřekvapí už od začátku se ví, jak tohle všechno dopadne. Co se týká, kvality zpracování, musím film opravdu vyzdvihnout. Proto filmu dávám hodnocení 6/10 ()

xcobrax

Film zpracovaný celkem obstojně, ale pár věciček mě tam štvalo....nejvíc asi fakt, že s těma zrůdama hráli pěstní souboje a v polovině filmu zjistili, že mají super meč... ()

w31rd0

Po narezovym prologu sice prijde nutny seznamovani s postavama, ale je jasny, ze za chvili se zas ve veline splasej radary a ohlasej teleso ctvrtyho radu, ktery se chysta prerovnavat bloky v dalsi metropoli na pobrezi. Kaslu na to, ze 5 vterin po termonuklearnim vybuchu na dne oceanu na onom dne nehybne lezej mrtvy ryby, kaslu na to, ze radiovy spojeni mezi dimenzema je cisty jako kdyby si povidali pres dva plastovy kelimky spojeny metrovym provazkem - videli ste ty ohromny jesterky a roboty, co po sobe hazej tankery v ulicich Hong Kongu? Super, ne? ()

PORTER44

Podle plakátu a ukázek jsem čekal pořádnou sci-fi bombu,ale pro mě to byl lepší průměr.Akční scény dost nepřehledné většinou ve vodě a po tmě.Vizuálně dobrý,herecké obsazení nic moc,film mi připomínal Hvězdnou pěchotu a dětský Transformers. ()

tomando1

Pacific rim splnil všetko to čo som od sfilmovaného anime žánru čakal...chceme premakaný príbeh a zmysluplné dialógy, ale to sme potom na zlej adrese. Tento film to vôbec nepotrebuje! pri jeho pozeraníi som mal miestami dojem že hrajem hru a prave takto mi Pacific rim pripadá, ako sfilmová japonská hra s cut-scénami pri ktorých by som za monitorom počítača inak prežíval orgie. Myslím že zámer Del tora s týmto filmov je nepochopený..je to proste žáner kde je všetko akosi nafúknuté, jednoducho číňania sú červení, rusi drsní a nepristupní s vlasmi vyblielenými sibirským vetrom a američania majú jednoducho silné hlášky, najkrajšie stroje a zachraňujú svet. Všetko bolo farebné charaktery mali všetky typické prvky kontrastne vykreslené, jednoducho vedec ma okuliare s hrubým čiernym rámom a je tak trochu pošuk, generál je čierny američan s drsným výrazom..často mi to pripomínalo inak výbornú pc stratégiu red alert v anime kabáte..jednoducho kto to pochopil, nečakal realizmus a srdcervúci príbeh, príde si na svoje..toto je jednoducho Robot Jox meets Godzilla and friends, je to čistokrvna nakopávačka pri ktorej sa vam pri zabití Kaiju niečo pohne vo vnútri a poviete si "tu máš ty svina krabia". Samozrejme koniec sa mohol vyhnúť happyendovému cliché kde je každý po menšom napätí či to hlavný hrdina prežil šťastný a dokonca sa teší aj pes. To si mohol Del Toro odpustit, pri americkom béčkovom rodinnom filme sa človek pousmeje ale v tomto prípade to skôr bolelo. Robot Jox mi ako decku vyvolaval zimomriavky na koži a toto je návrat do starých dobrých deckých čias..Super nárez s geniálnym vizuálom, onič horším audiom a s poriadnými guľami. Film sa vyhol vulgarizmom a dokonca si odpustil aj zmrzačené kopy tiel čím dáva priestor aj tým naším malým, ktorí si pri tomto filme možu budovať hrdinov ako ja kedysi pri Godzille..Napriek nejakým tým mínusom dávam tejto pecke plný počet už len za orginalitu :) ()

JIRKKA

Věděl jsem, že nejdu na oscarový film, ale na letní blockbuster, oddychovku. A od dětství mám rád filmy o příšerách. A tady byly bombastické, i film samotný. Vedle tohoto filmu je Godzilla od Rolanda Emmericha, jak nedělní dopolední televizní pohádka. Kaiju mít J.J. Abrams v Super 8 a trochu více hororových prvků, tak by to za 5 hvězd. Tady můžu dát klidně 4. ()

Pacific Rim 2 má hlavního hrdinu

Pacific Rim 2 má hlavního hrdinu

06.06.2016

S pokračováním sci-fi Pacific Rim: Útok na Zemi to chvíli vypadalo bledě. Celý projekt se v létě 2015 skoro zrušil, letos v únoru byl ale vzkříšen a příští rok by měl jít do kin. Už nějakou dobu víme… (viac)

Jste připraveni na monstrpokalypsu?

Jste připraveni na monstrpokalypsu?

04.05.2016

Jurský svět vydělal 1,67 miliardy dolarů, takže vás asi nepřekvapí, že nás čeká kupa nových "monstrfilmů". V březnu 2017 se vrátí King Kong ve filmu Kong: Skull Island od Jordana Vogta-Robertse … (viac)

Del Toro si dává pauzu od blockbusterů

Del Toro si dává pauzu od blockbusterů

18.03.2016

Guillermo del Toro nám nadělil dva díly Hellboye nebo Pacific Rim, teď se ale hodlá na dobro vrátit k menším projektům. Alespoň to tvrdil loni v říjnu, když propagoval svůj horor Purpurový vrch, a… (viac)

Uvidíme Pacific Rim 2?

Uvidíme Pacific Rim 2?

18.09.2015

Nad pokračování sci-fi rubačky Pacific Rim - Útok na Zemi, se pomalu stahují mračna. Režisér Guillermo del Toro (Hellboy: Zlatá armáda) ho připravuje na 3. srpna 2017, teď to ale vypadá, že se datum… (viac)