Z mora sa vynoria obrovské príšery Kaiju a pustia sa do vojny s ľudstvom, ktorá si vyžiada milióny životov a ľudstvo na roky zaťaží. Pre boj s Kaiju bola vyvinutá špeciálna zbraň: masívni roboti zvaní Jaegers, ktorí sú simultánne ovládaní dvomi pilotmi, ktorých mozgy sú prepojené neurálnym mostom. Lenže aj títo roboti sa tvárou v tvár nezničiteľným Kaiju zdajú byť takmer bezmocní. Na pokraji porážky nakoniec sily brániace ľudstvo nemajú inú možnosť než obrátiť svoju nádej smerom k dvom nečakaným hrdinom: bývalému pilotovi (Charlie Hunnam) a neskúsenému nováčikovi (Rinko Kikuchi), ktorí sa dajú dohromady, aby spoločne riadili slávneho, avšak zároveň zjavne zastaraného Jaegera. Spoločne budú čeliť hroziacej apokalypse. (TV Markíza)

Sinuhette

Film mi sice přišel trošku jako vykrádání Iron Mana a Transformers... a asi proto se nemůžu rozhodnout jestli dát 4 nebo 5 hvězdiček. Přesto mě svým způsobem dostal, protože podívaná na souboje krásných mechanických robotů s podivnými příšerami z jiné dimenze byla strhující. Líbilo se mi i herecké obsazení a další plus bylo, že každá postava měla svoje zvláštní charisma a přitom tam nebyl žádný vyloženě "kyčovitý" hrdina s milionem kladných vlastností, co zachrání svět jak u leckterých akčňáku. Závěr možná trošku uspěchaný, ale na to už jsem si amerických filmů tak nějak zvykla. Nejlepší na tom je, že člověk mohl vypnout a vychutnávat si skvělé efekty, takže odcházel z kina ve velmi dobré náladě. Pro mě jednoznačně příjemné překvapení. P.S.: ty 3D verze by si ale filmaři skutečně mohli odpustit... ()

sun.eagle

Velké, monumentální gigaNIC. K závěru už jsem opravdu zíral na čas kdy už to skončí. Souboje jsou sice fajn, ale jen do chvíle než se začnou opakovat, znova, a znova a znova... Hrozná blbůstka a to tam jsou monstra a roboti a přesto blbůstka, chápete to? , film bež špetky inteligence, tu tam opravdu nehledejte. Postavy ploché tak že moje plovoucí podlaha na záchodě je proti tomu Himaláj :-) Jedinné plus že nejhorší herec celé naši dimenze a dost možná deseti dalších to zase nádherně koupí. ()

kazimirovic

trhlina v hlavní roli, trhlina v ději, trhlina v kapse platícího diváka. Hodně akce, očekávaně málo myšlenek, potud OK... člověk se jen může ptát, jestli idea dvou pilotů s propojením mysli přišla na svět jen proto, aby se v příslušných komiksech mohla půlka políček věnovat psychologii postav.... jasně, ano, vím :) ... Ale na papíře to možná funguje, v tomhle filmu vůbec. Ve dvojce by mohli přidat humor a ubrat počet vnitřně rozpolcených hrdinů s červenými botičkami. ()

Jurrisek

Del Torro neuhne z cesty zaručeného receptu jak dostat z lidí peníze a neuhne ani z vyšlapané cestičky příběhu: "nához, akce, porážka, smrt drahého z rodiny, časový skok, nalezení zatracence, hádka mezi lvy, mohutný comback, a závěr v podání neporazitelného odpadlíka co zachrání svět. Tato pohádka už tu byla za posledních 10let snad tisíckrát. Pořád dokola ta samá písnička......kdyby nebylo řidičů oněch strojů, tak mám pocit, že se dívám na další pokračování transformerů, kterým i na širém oceánu sahá voda jen po kolena. Bacha akorát nejsou z vesmíru, ale z jiné dimenze a vylézají z moře. Mé dvě hvězdy jsou za psychedelické duo Day-Gorman...když byli na scéně tak jsem se vážně bavil. 30% ()

Hektor.Troy

?Del toro,kamarat moj najlepsi,nejako si sa pokazil....odmyslite si tie efekty a ostane vam nudna telenovela.Ked som v 1996 videl den nezavislosti,to bola paradicka tie efekty....odvtedy mi uz na efektoch velmi nezalezalo a dokonca poslednu dobu ma plytke filmy ktore chcu ohurit efektami,rozculuju. ()

Dani.K

Výborné triky, výborné akční scény, skvělí roboti, skvělé příšery. Co chybí? Lepší scénář. Děj je velmi, ale až moc, předvídatelný. Škoda. ()

freematch

Technicky pefektně zvládnuto,bitky robotů a Kai Ju perfektní. Ale oreginality moc nepobralo již zmíněné Avengers,Transformers a Godzila. Příběhově,logicky i dějově něco chybí. Chybí preciznost jako u lepších režisérů ()

flegmos

priemerny akcny film na jedno pozretie. Dobre to je 3. Mozte si sadnut do lavice a doucte sa to pan Toro lebo na Vysokej vam tento rozsah vedomosti stacit nebude. ()

Leddius

Jakožto velký fanoušek sci-fi žánru jsem se na toto dílko velmi těšil. Spojení Godzzily a Transformerů přece musí fungovat za každých okolností. Film má skvělé prostředí, atmosféru a relativně i děj. Slabou stránkou byla kamera při soubojích Jaegrů a Kaiju, která tak skákala, že jsem se v soubojích ztrácel. Nejlepší momenty jsou samozřejmě v traileru a zbytek je jen omáčka, kterou tento skvělý trailer natáhli z 2,5 na 132 minut. Nicméně pořád by to jako akční sci-fi ušlo, nebýt toho ucházejícího závěru, kterým pan del Toro zazdil celý dojem z filmu. 65% ()

resp8533

Pěkné FX, námět OK, ale logiku v příběhu nehledejte. Průměrně inteligentního diváka napadne řešení situace již po deseti minutách a tráví tak 120 minut čekáním, než to konečně docvakne i někomu na plátně. Při tom se kochá speciálními efekty a složitostí mezilidských vztahů hlavních hrdinů, kteří mají spoustu času řešit takové "ptákoviny" zrovna při invazi. Kdo čeká sci-fi, bude zklamán, kdo čeká akci, bude nadšen. ()

Roach

Splněný dětský sen...už od mala co jsem viděl Robot Jox jsem chtěl na plátně vidět něco podobného. Pro člověka co nemusí japonské anime ale žere obří mechy je tohle povinnost! ()

Stephora

příběh pokulhává, ale technické a obrazové zpracování je bomba! čekala jsem druhé Transformers ale ne...vtáhlo mě to docela do děje, ačkoliv ten je oproti vizuální stránce okleštěný - a je to škoda. Víc bych propracovala vztahy, jsou hodně ploché...lidi spolu téměř nemluví, nemají opravdové konflikty a vše je předvídatelné. Nevytvoříte si k nim vztah a pak je vám vlastně jedno, co se s nimi stane - typický příklad - do finálního boje jdou tři Jaegerové - jeden trojruký řízený třemi asijskými hochy, jeden obrněný řízený ruskou bizarní dvojicí a třetí patří hlavní dvojici Pilota a kopilotky - zrovna tyhle partičky by stálo za to přiblížit a nenechat jim jen roli dvou doprovodných strojů, které po chvilce "zařvou". Takhle o nich víte jen to, že asiaté hrají basket a bizarní rusáci vypadají jako upír a upírka před večeří... Jinak je tam hodně z Matrixu (písmo, cely, oblečení, součásti zbroje...základna Jagerů - vypadá to jako Sion a konečný proslov černého maršála je Morpheus jak vyšitý - jen pak postrádám to souborné sexy vlnění se ;-) ) hodně z Hellboye (ale kdo by to del Torovi vyčítal, že?), něco z Transformers, něco z Avengers...Prostě dobře vizuálně zpracovaná hra na hrdiny, neurazí, ale na zadek se neposadíte... ()

Lazy87

Ač nerad, tak tomu dávám průměr, i když o píď lepší. Vizuálně to byla příjemná podívaná, něco jako nový superman. Škoda, že si neodpustili ty sračky, co momentálně musí být v každém holyvůdském trháku. A asi si půjdu postěžovat, na ty, co mě učily zásady první pomoci, teď už stačí křičet dont go. Ale jinak jsem se nenudil. ()

joullinar

Guillermo vážne?VÁŽNE?? CGI vagina ku koncu wtf? Fyzika wtf?? Kdo mal umreť umrel, kdo mal prežiť prežil, spoiler alebo další brak cez kopirák? Poklona Idrisovi. Bol skvelý ako vždy. ()

Googooplexer

Kaidžukulát Torovho mozgu na plátne. Z tej "digitálnej modrej", ktorá vládne svetu, sa mi už buľvajzy pretáčajú. Ak niečo nie je z tohoto sveta, zaručene to žiari modro a má to gelovitoplazmatickú konzistenciu. Keď to tvrdí Gyjermo, je to určite tak. Ten sviňák si zas riadne prihol a v tomto príbehu Jaegermeister zachraňuje svet. ()

BStone

Blockbuster v Guillermově podání....Proč ne?Podstatně lepší než žánrově podobná Godzilla,nebo stokrát omletí Transformers.Jasně že Toro má ve své filmografii podstatně lepší kousky a možná se v tomhle filmu trochu zapomněl,na druhou stranu si myslím,že si svůj velký filmový sen splnil poměrně nadprůměrně.65% ()

Jindra_S

Velké platno, hlasitý zvuk a hlavně nemyslet. Čím víc vypnete mozek, tím více si film užijete - akční scény jsou hlasité, dobře natočené, monstra jsou škaredá a nezničitelná, piloti robotů odvážní a synchronizováni, vědci jsou komediální figurky dělající pokusy sami na sobě atd. ()

cheprer

Jo je to spatny, vzhledem k nametu(ktery je skvely), je to nelogicky az to boli, a ty priserny klisoidni kecy, proste hruza promarnenej potencial. Je u toho potreba uplne vypnout mozek, coz je pri tom vsem opravdu tezky. Ale jsou tam roboti, godzily a asiatka, a to ja rad. ()

Pacific Rim 2 má hlavního hrdinu

Pacific Rim 2 má hlavního hrdinu

06.06.2016

S pokračováním sci-fi Pacific Rim: Útok na Zemi to chvíli vypadalo bledě. Celý projekt se v létě 2015 skoro zrušil, letos v únoru byl ale vzkříšen a příští rok by měl jít do kin. Už nějakou dobu víme… (viac)

Jste připraveni na monstrpokalypsu?

Jste připraveni na monstrpokalypsu?

04.05.2016

Jurský svět vydělal 1,67 miliardy dolarů, takže vás asi nepřekvapí, že nás čeká kupa nových "monstrfilmů". V březnu 2017 se vrátí King Kong ve filmu Kong: Skull Island od Jordana Vogta-Robertse … (viac)

Del Toro si dává pauzu od blockbusterů

Del Toro si dává pauzu od blockbusterů

18.03.2016

Guillermo del Toro nám nadělil dva díly Hellboye nebo Pacific Rim, teď se ale hodlá na dobro vrátit k menším projektům. Alespoň to tvrdil loni v říjnu, když propagoval svůj horor Purpurový vrch, a… (viac)

Uvidíme Pacific Rim 2?

Uvidíme Pacific Rim 2?

18.09.2015

Nad pokračování sci-fi rubačky Pacific Rim - Útok na Zemi, se pomalu stahují mračna. Režisér Guillermo del Toro (Hellboy: Zlatá armáda) ho připravuje na 3. srpna 2017, teď to ale vypadá, že se datum… (viac)