Réžia:
Andres VeielScenár:
Andres VeielKamera:
Judith KaufmannHudba:
Annette FocksHrajú:
August Diehl, Lena Lauzemis, Alexander Fehling, Thomas Thieme, Susanne Lothar, Rainer Bock, Maria Dragus, Joachim Paul Assböck, Hark Bohm, Imogen Kogge (viac)Obsahy(1)
Na začiatku šesťdesiatych rokov sa na univerzite stretnú Bernward Vesper a Gudrun Ensslinová a vášnivo sa do seba zamilujú. Spája ich záujem o literatúru a politiku, boj proti konformizmu a túžba zmeniť zatuchnutú atmosféru Západného Nemecka, skrývajúceho mnohé temné tajomstvá z 2. svetovej vojny. V západnom Berlíne sa zoznámia s ľavicovými aktivistami a Gudrun čoraz viac priťahuje skupina okolo Andreasa Baadera, z ktorej neskôr vznikne teroristická organizácia, známa ako Baader-Meinhof Komplex, alebo Frakcia Červenej armády. (STV)
(viac)Hrajú
August Diehl
Západné Nemecko
Najlepšie filmy:
Nehanební bastardi (2009)
Frau Ella (2013)
Master i Margarita (2023)
Lena Lauzemis
Najlepšie filmy:
Eastie Boys (1999)
Herbert (2015)
Kto, ak nie my? (2011)
Alexander Fehling
Východné Nemecko
Najlepšie filmy:
Nehanební bastardi (2009)
Kapitán (2017)
V labyrintu mlčení (2014)
Thomas Thieme
Nemecko
Najlepšie filmy:
Životy tých druhých (2006)
Baader Meinhof Komplex (2008)
Pád Tretej ríše (2004)
Susanne Lothar
Západné Nemecko
Najlepšie filmy:
Predčítač (2008)
Biela stuha (2009)
Agatha Christie's Poirot (1989) (seriál)
Rainer Bock
Západné Nemecko
Najlepšie filmy:
Nehanební bastardi (2009)
Nikdy neodvracaj zrak (2018)
Biela stuha (2009)
Maria Dragus
Rumunsko
Najlepšie filmy:
Biela stuha (2009)
Tannbach - vesnice na dělící čáře (2015) (seriál)
24 týždňov (2016)
Joachim Paul Assböck
Západné Nemecko
Najlepšie filmy:
Schindlerov zoznam (1993)
Pianista (2002)
Baader Meinhof Komplex (2008)
Hark Bohm
Nemecká ríša
Najlepšie filmy:
Klopanie na nebeskú bránu (1997)
Berlin Alexanderplatz (1980) (seriál)
Underground (1995)
Imogen Kogge
Najlepšie filmy:
Nočné stretnutia (1999)
Naboso (2005)
Russendisko (2012)
Hanno Koffler
Západné Nemecko
Najlepšie filmy:
Nikdy neodvracaj zrak (2018)
Rivali (2015) (TV film)
Vražda bez dôkazov (2014) (TV film)
Sebastian Blomberg
Západné Nemecko
Najlepšie filmy:
Maximilian: Das Spiel von Macht und Liebe (2017) (seriál)
Curveball (2020)
Baader Meinhof Komplex (2008)
Johannes Allmayer
Západné Nemecko
Najlepšie filmy:
Nikdy neodvracaj zrak (2018)
Kolónia (2015)
Vincent jede k moři (2010)
Greta Bohacek
Nemecko
Najlepšie filmy:
Obrad (1995)
Freddy Eddy (2016)
Kto, ak nie my? (2011)
Martin Butzke
Západné Nemecko
Najlepšie filmy:
Pád Tretej ríše (2004)
Shoppen (2006)
Žid Süss - Film bez svědomí (2010)
Christina Hecke
Západné Nemecko
Najlepšie filmy:
Barbara (2012)
Isi a Ossi (2020)
Allmen (2017) (seriál)
Vicky Krieps
Luxembursko
Najlepšie filmy:
Kolónia (2015)
3 dni v Quiberone (2018)
House of Boys (2009)
Stephanie Stremler
Západné Nemecko
Najlepšie filmy:
Cukrár (2017)
Zlodejka kníh (2013)
Kto, ak nie my? (2011)
Björn von der Wellen
Najlepšie filmy:
Leanderova poslední cesta (2017)
Kto, ak nie my? (2011)
Štvrtá mocnosť (2012)
Irene Rindje
Západné Nemecko
Najlepšie filmy:
Štyri minúty (2006)
Toni Erdmann (2016)
Fakjú pán profesor (2013)