Podfukári

• Česko Podfukáři (viac)
Mysteriózny / Krimi / Thriller
USA / Francúzsko, 2013, 116 min (Special Edition: 125 min)

Takto nejako by to vyzeralo, keby Dannyho jedenástka vedela kúzliť. Práve v ich elegantnom štýle totiž pracujú Podfukári - tím špičkových iluzionistov, ktorý v rámci svojich efektných kúzelníckych show predvádzajú ešte efektnejšie bankové lúpeže zamerané proti skorumpovaným finančníkom. Po veľkolepom vybielení prvej banky doslova v priamom prenose vstupuje na scénu FBI a začína napínavá a zábavná hra na mačku a myš. Lenže aby sa z myši stala mačka, prizve si FBI na pomoc experta, bývalého iluzionistu, ktorý má za úlohu nájsť odpovede na otázku: ide im o peniaze, najslávnejšie kúzlo alebo niečo celkom iné? A ako to, dočerta, vlastne robia?! (TV Markíza)

curfew77

Sexy as hell a Isla snad ještě víc než Mélanie (asi proto, že té scénář přiřkl opravdu debilní roli a kdyby ve filmu vůbec nebyla, bylo by to asi lepší - myslím tedy ta postava, jakkoli samotná francouzská kráska toho ve filmu pohříchu moc neodhalí). Kouzlení skvělé a jednotlivé triky by snad i dávaly smysl, ovšem to nejpodstatnější se divák vlastně pokaždé nedozví: jak se třeba prosím pěkně dá být "ve správnou chvíli" uvnitř pancéřovaného auta převážejícího peníze? :) Konec to pak bohužel zabíjí natolik tragickým způsobem, že musím sundat dvacet procent - tohle ta partička scénáristů prostě nemohla, NEMOHLA myslet vážně! Takový podraz na diváka, který ke všemu naprosto nefunguje z logiky předchozího děje?! Jinak velmi slušné tempo, hudba, kamera a někteří herci - překvapivě hlavně ti, od kterých to budete čekat asi nejmíň, totiž duo Eisenberg/Fisher, naopak zdánlivé tutovky jako Ruffalo, Laurent a Caine nic moc. Dávám 65% a skoro věřím, že dvojka by mohla jít o dost výš - jen to chce vymyslet inteligentnější ústřední "motivační" zápletku. PS: Nepostřehl jsem při sledování v originále, proč se vlastně ten film jmenoval Now You See Me, ovšem český název Podfukáři mě taky dvakrát nenadchl. PS2: Ano, DOKONALÝ TRIK je ten druh filmu, který zvládl k takhle našlapanému námětu přidat i překvapivý a přitom uvěřitelný konec. O důvod víc smeknout před Nolanem. ()

marek29

I když nemám rád otevřené konce, říkám WOW..! :) Převezení jsou nakonec všichni ve filmu i všichni, kdo film sledují :D Já jen dodávám, že tohle dokáže jen film na 5 hvězd. Není mu co vytknout a vyzdvihl bych jak ženskou krásu, tak občasný humor a spolu s příjemnou porcí akce je z toho dechberoucí podívaná. Enjoy & hafe fun!!! ()

dzberry

Přesvižnělé(!) tempíčko zakrylo hromádku nejasností a nesmyslností...aneb magie filmu na druhou...myslíme si, že je to pecka, děcka, a přitom to je docela dost cocottina...a magie na třetí, když si uvědomíte, že všechny ty cocottinkovštiny děravé docela dost zalátovávaly i ty top xichtíky, co tam hrajou, bez nich by to pochopitelně byly bordelštrample... Chtělo by se říct oddychovka, já jsem však po těch dvou hodinách sci-fi zážitků vyčerpaný jako prase...to proto, že jsem – a magie na čtvrtou – před začátkem filmu nabyl z nějakého záhadného důvodu dojmu, že se na děj musím soustředit jak čmelák před přistáním, aby mi snad něco neuniklo...a prdlajs... A magie na pátou – toho řídícího abrakadabráka jsem odhalil někdy v půli filmu...dobře mu tak. A mně taky tak. ()

Ernie_13

Svet kúziel určite nejedného diváka dokáže upútať, avšak v tomto prípade scenáristi akosi nestíhajú s dychom predovšetkým v koncovke. Celá zápletka mi prišla akosi narýchlo zbúchaná na horúcom stroji. Neviem si predstaviť, že by som si film pustil 2 razy. Herecky ma najviac potešil Woody Harrelson. 70% ()

gicous

Už samotná koncepce blockbusterového příběhu o kouzelnících naznačovala, že příběh bude plný nesmyslných kopanců a zádrhelů. Každý z pětice pochybných scénáristů zřejmě vytáhnul něco ze svého rukávu, a následně to poslepovali do příběhu z velkým twistem v závěru. Klíčová otázka byla, který režisér si to vezme na sebe a zkusí z toho udělat hit. Leterrierovi se podařil husarský kousek, neboť dal Pudfukářům přesně to, co potřebovali - zábavnost, dravost, údernost, a rychlý spád. Žádné psychologické zpomalovače, žádná velká romantika, žádné pokusy o hloubavé myšlenky. To všechno doplněno pěkným vizuálním vyzněním všech tří vystoupení naších zázračných kouzelníků. Je to pěkně a rychle nastříháno, podkresleno pár svižnými akčními scénami a celkově je to vlastně dobrá zábava. Především se ale Leterrierovi podařilo sehnat výborně vyvážený mix mladých dravých tváří a zkušených starších herců. Mladší herci se vyplácí v akčních scénách a ti starší ověnčení nejrůznějšími cenami dokáží utáhnout prosté dialogy a momenty, kdy příběh vytahuje své velké překvapení. Až na ten příběh jde o dobře udělaný produkt masové spotřeby. 6/10 ()

rala

Super podívaná nabušená speciálnímy efekty. Filmu trochu ubírá na kráse fakt, že dnes je ve filmu možné udělat prakticky cokoliv a nějaké magické triky a iluze tím ztrácejí svoje kouzlo. A některé myšlenky mi přišly trochu nedotažené. Ale pokud nebudte zkoumat ten film do detailů a prostě si užiteje tu vizuální podívanou, podtrženou mocným soudtrackem, nebudete zklamáni. ()

vieriX

Pro mě taková jednohubka, kterou bych byl ochoten si dát rozhodně ještě jednou. Sešlo se tu velice příjemné obsazení z dvěma zkušenými hereckými harcovníky. Všechno tu šlape velmi slušně a člověk nemá moc možností se nudit prostě vždycky se tu něco děje nedostanete sice tak propracovaný film o kouzelnících jako byl Dokonalý trik, ale to snad nemohl nikdo ani očekávat. Závěr filmu se trošku zamotal, ale v průběhu filmu jde už odhadnout jak to pomalu dopadne i když lehké překvapení v záběru tu bude. ()

rezeň

Velké zklamání. Jeden z těch filmů, u kterých lituji, že jsem si je pořídila. Zaplácal mi místo na disku a odečetl z ůčtu peníze. Toť vše. Nepobavil, nezaujal, nepoučil... Dokonce mi bylo za obtíž se dívat na nějaké scény, neboť jeden z herců mi byl krajně nesympatický a vůbec i zbytek byl dosti slabý. Škoda peněz. ()

BadAs

leterier se vrací ve velkém stylu,je neobyčejně hravý a ve vsech pádech dokonalýýý!!!! je to jak barevný Mathew Vaughn šmrncnutý pohádkovým del torem a nebo jacksonem .-)..pestrý film který ani na sekundu nenudí a veřte že vás překvAPÍ NEJMÍN 20 KRÁT .-) a absolutnee nebudete vedet co se stane .-) finale rozuzlení myslím že neexistuje někdo kdo tohle mohl jen typovat od boku .-D prostě božííí..zkvělí soundtrack ..a zcelA dokonalý Mark Rufalo který ztíhá zahrát vsechny emoce a několik rolí najednou .-D tak že máte chut si jit koupit klobouk a dlouze jim salutovat před velkým špalíčkem v brně .-)...probudí to ve vas dětský touhy...zase uvěříte v magiii..film se nese VE VELKÝ ZÁBAVE A barvách duhy a nekončící akcí a napětí a však na pozadí s hlubokými myšlenkami ..ktere ve vas probudí toho onoho snílka a chut vybojovat všechny sve sny zpet ..za každou cenu ...je to dokonalá hra...Sir Michael Caine je odzbrojující a jeho Vosí rozhovory a popichování se zcela božím morganem freemanem vám způsobí husí kůži.-) A SAMOTNÍ 4 JEZDCI .-) TO JE TAKOVÁ LAHODA ŽE SME SE S BRACHOU UCULOVALY OD UCHA K UCHU .-) NEZAPOMENUTELNÝ ZÁŽÍTEK KTERÝ ZŮSTANE VE MNĚ .-) A LUISI LETERIERE VÍTEJ V PRVNÍ LIZE A DESÍTCE NEJ .-) ()

minima

Vážně dobře se na to koukalo. Ale je to tak nějak hrozné osekané. Zajímaly by mě postavy kouzelníků, o kterých se nedovíte zhola nic. Proč to vůbec dělají...? A ten konec, ze kterého jsem sice hlavní myšlenku pochopila (nepřekvapila tolik, kolik by si člověk myslel, minimálně jeden podobný film jsem už stejně viděla), ale ta vedlejší, týkající se čtveřice "hlavních" mi zůstala utajena. No nevím. Nenudila jsem se. Za to 6/10. ()

MikeMyers

Pro mě je to lepší průměr s názorem že Vám tvůrci Mark Ruffalo zachránil film. Je to dynamické s nablýskanými efekty a myšlenkou, která má na konci divákovi otevřít pusu dokořán. Bohužel se tak nestalo. Možná už jsem viděl víc filmů s podobnou tématikou. Krom již zmiňovaného Ruffala sem se s žádnou postavou nemohl ztotožnit, neznal sem je jako bych byl pozorovatelem z dálky. Film mě nepohltil proto jej hodnotím jen průměrně. ()

Forsetino

Pěkná odpočinková jednohubka, kde ale rušily některé dialogy a občasné přehrávání. Solidně vykonstruovaný příběh, ale vzhledem k námětu by zpracování mohlo být více "nezapomenutelné". ()

Izi-Peťan

Opravdu skvělý snímek. Podle traileru jsem čekal něco ve stylu Dannyho parťáků a to jsem taky skoro dostal. Od prvních minut to jelo a ani na chvíli se to nezastavilo. Skvělé magické kousky a ještě lepší jejich vysvětlování. Po celou dobu filmu jsem s nedočkavostí čekal, jak to dopadne a jak se vše vysvětlí. A právě možná ten konec mě zklamal. Na to, jak to bylo všechno propracovaný, byla motivace na jednu stranu až příliš strohá a jednoduchá. Přišlo mi to jak když koukáte na brilantní snímek a v závěru si tvůrci uvědomí, že vám to taky musí vysvětlit. Během pěti minut vám řeknou proč se to všechno dělo a titulky. Asi jsem i trochu nepochopil jaká byla motivace čtyř hlavních protagonistů, ale to mi třeba později někdo vysvětlí. Nebýt konce, dal bych tomu 100%, takhle musím ubrat na 85% ()

kotasbk

Jedna velká iluze pěkna na hovno. Srovnání s dokonalým trikem, tak tohle je prvotřídní sračka. Jesse je pán herec, co neumí hrát, jehgo tupý výraz mluví za vše. ()

Vocoun

Ne, na 4 to prostě není. Ten film se snaží působit hrozně chytře a člověk čeká na nějaké poselství na konci, proč se vlastně všechno děje, ale to se jaksi nekoná. Nějak se nemůžu zbavit té pachuti, když jsem film dosledoval. Možná to tak bylo myšleno, ale já prostě čekal víc. Na začátku dostaneme krásnou show a dozvíme se jak se provádí některé triky (Což beru jako plus filmu) ale postupně se tajemno vypařuje a kouzelnická čtveřice už taky není tak sympatická jak byla. Stejně tak se mi do role příliš nehodí Morgan Freeman. Celkově mě prostě ten film tak trochu nasral, a proto dostane jen 3 hvězdy za slušných 65% ()

Třetí Podfukáři oficiálně na cestě

Třetí Podfukáři oficiálně na cestě

30.04.2020

Studio Lionsgate oficiálně oznámilo, že chystá třetí Podfukáře. Spolu s tím dostane série taky čerstvou krev v podobě scenáristy Erica Warrena Singera (Špinavý trik, Top Gun: Maverick). Ten prý… (viac)

Rychle a zběsile shání režiséra

Rychle a zběsile shání režiséra

06.10.2015

Kdo bude režírovat Rychle a zběsile 8? Máma Vina Diesela chce za kamerou svého synáčka, sám Diesel navrhuje návrat ke kořenům s Robem Cohenem (Rychle a zběsile). Studio Universal ale situaci vidí… (viac)

Radcliffe u FBI

Radcliffe u FBI

01.08.2015

Představitel Harryho Pottera neusíná na vavřínech. Zatímco si řada herců z kouzelnické ságy stále užívá dovolenou, Daniel Radcliffe víceméně jen přebíhá mezi natáčecími placi. Ještě letos ho uvidíme… (viac)

Daniel Radcliffe opět mezi kouzelníky

Daniel Radcliffe opět mezi kouzelníky

02.10.2014

Jedním z nejpřekvapivějších hitů posledních let byli Podfukáři, kriminálka o čtveřici jevištních kouzelníků, kteří se dali na dráhu zločinu. Film vydělal tučných 350 milionů dolarů, což mu zaručilo… (viac)