Sága o Biornovi

(festivalový názov)
  • Dánsko The Saga of Biorn
Animovaný / Krátkometrážny / Komédia
Dánsko, 2011, 7 min

Krátký příběh o vikingovi jménem Biorn, který hledá soupeře pro souboj, který ho jako správného vikinga pošle do Valhaly. Film vznikl jako bakalářská práce několika studentů z Dánska. (DaUr)

Mylouch

Hřejivá ( pardon: mrazivá ), výtvarně originální hra s vlastní (národní) mytologií. Tragédie muže, jemuž svět ležel u nohou. ()

StanislachKo

Klasická 2D animácia sa už tak často nevidí a ja si vždy rád pripomeniem podobnými filmami, že PIXAR ešte úplne neovládol komplet bojisko. (btw... na druhé a tretie pozretie ešte väčšia zábava) ()

Estrellita

Čistokrevná animovaná komedie s perfektní pointou. Paradox ovšem byl, když film finišoval a kolem mých dveří zrovna procházela moje prababička, striktně věřící křesťanka. Vůbec nechápala, čemu se tak hihňám... 90% ()

Santa666

Příběh o poslední cestě severského válečníka Biorna mě mile překvapil. Skvělá animace, vtipné souboje a nádherná pointa. Vůbec bych se nezlobil, kdyby tvůrci natočili nějaký celovečerák v podobném střihu. Třes se, Pixare! ()

dANo

Pekná animácia, zaujímavý hlavný hrdina a jeho putovanie za svojim cieľom (Valhalla - miesto odpočinku pre slávnych bojovníkov) a hlavne prekvapivý a zábavný koniec - to sú v skratke veľké pozitíva tohoto skvelého krátkeho filmu. ()

Šakalík

Úžasně jednoduchý a přitom účinný animáček, který je od první minuty velmi vtipný a i podesáté se u něj člověk řehtá na celé kolo. Konfrontace severské mytologie a křesťanské věrouky je v tomto filmečku podávána s nadšením a věřím, že jakmile dojde na tu výbornou pointu, i ten největší asketa vyprskne smíchy. Tohle je na plný počet. ()

Madluska

Chudák válečník! Tolik se snažil a nakonec... Ne, nebudu nic prozrazovat! :-) Ale vynalézavost, s jakou mu osud bral protivníky mě dost bavila stejně jako animace - sice trochu "hranatá", ale v případě vikingů to nepovažuju za nedostatek. Navíc je vidět, že si studentíci dali záležet (pokud je tedy pravda, že tenhle filmík vznikl jako bakalářka) - třeba na hře se světlem (když se otevře brána Valhally kupříkladu) nebo na různých druzích pohledu (úplně shora, očima Biorna, zblízka, zdáli...) Jo, dobrá práce! P.S.: Konečně mi někdo přiblížil severskou mytologii srozumitelně. :-) ()

SpaceOdyseus

Celkem jednoducha ale krasna a osobita animace vypravi kratky, velmi vtipny a dokonce emotivni pribeh. Jeden z nejlepsich animovanych kratasu, kam se hrabe Pixar. ()

Darik

No musim říct, že takhl dobře sem se už dlouho nepobavil - tohle bylo dokonalý (sice to mělo trochu jinej konec, než jsem si myslel - a s Biornovým do Valhaly vzetí to nemá nic společného) a po animační stránce suprový. Dobrý počin a těším se, co z autorů vyroste a co si na nás pak připravý. ()