Divoký Django

• Česko Nespoutaný Django (viac)
USA, 2012, 165 min

Jamie Foxx, Christoph Waltz, Leonardo DiCaprio, Kerry Washington, Samuel L. Jackson, Walton Goggins, Dennis Christopher, James Remar, David Steen (viac)

Dej sa odohráva dva roky pred americkou občianskou vojnou Severu proti Juhu. V hlavnej úlohe s Jamie Foxxom ako otrokom Djangom, ktorý sa pod vplyvom doktora Schultza, nemeckého lovca ľudí v podaní Christophera Waltza, sám stane krutým lovcom ľudí za odmenu. Schultz je na stope vražedným bratom Brittlovcom, ku ktorým ho môže priviesť jedine Django. Neortodoxný Schultz získava Djanga s prísľubom vyslobodenia ho zo služieb bratov - či už mŕtvých alebo živých.
Úspech misie vedie Schultza k oslobedeniu Djanga, ale aj napriek tomu sa ich cesty nerozídu, pomáha mu vyslobodiť z otroctva i Djangovu ženu Broomhildu (Kerry Washington). Tá je však v zajatí bezohľadného plantážnika Calvina Candieho (Leonardo DiCaprio), majiteľa klubu, kde otrokyne ponúkajú ako sexuálne objekty a otrokov ako gladiátorov, ktorých pripravuje "cvičiteľ" otrokov Ace Woody (Kurt Russell). Django a Schultz v utajení vzbudzujú podozrenie u Stephena (Samuel L. Jackson), Candieho dôverného sluhu a ich zámer sa prezradí. Aby sa Djangovi a Schultzovi podarilo uniknúť s Broomhildou, musia si zvoliť medzi nezávislosťou a solidaritou, a medzi obetou a prežitím. (TV Markíza)

Gromit

Sice mám raději Hanebné pancharty, ale ani to nic nemění na faktu, že Nespoutaný Django je znamenitý film. Tarantino za posledních pět let neuvěřitelně vyzrál a jeho první filmy se s těmi, které točí teď, nedají vůbec srovnávat. Nespoutaný Django sice nabízí klasický westernový příběh, nebyl by to ale Tarantino, kdyby jej neokořenil černým (ale hodně černým) humorem a až comicsovou brutalitou. Skvostné jsou i dialogy, přičemž některé hlášky si o zkultovnění doslova říkají (hádka členů ku-klux-klanu ohledně děr v prostěradlech). A nesmím zapomenout ani na herce, především na báječného Christopha Waltze (hodně zasloužený Oscar) a ďábelského Lea DiCapria. Je třeba něco dodávat? Tarantino pokračuje ve spanilé jízdě, kterou zahájil Hanebnými pancharty. Tak jen doufejme, že v ní bude ještě hodně dlouho pokračovat. ()

Uesbe

prvý film od Tarantina, prvý western dopozeraný do konca.......neviem, prečo ľuďom až tak vadí to násilie,veď je to tak-do-očí-a-mozgu-bijúce, že je to prehnané, prehrané a hlavne fiktívne, že až........tým pádom je to fraškovo zábavné! keby mi mal niekto odporučiť, čo ďalšie si mám pozrieť......... ()

Bezda22

Nespoutaný Django = Zkrocený Quentin? Dost možná. O filmu sem si nic moc nezjišťoval. nebudu lhát Tarantino je můj oblíbenec, ale vo to víc sem k jeho filmům soudnej,. Čekal sem Kill Bill ve stylu western, to se nekonalo. Vlastně se nekonalo nic z toho co sem čekal. Kromě závěrečný přestřelky, čekal sem že něco takovýho bude muset přijít, to by jinak nešlo. Je to až nečekaně dospělejší, než sem si myslel. I když to neni úplně nabitý akcí, ten černej suchej humor mezi výstřelama z pistole je výbornej. Celý je to takový suchý a černý :-D. Ale uteklo to příjemně rychle a furt mě to jakože překvapovalo. Nečekal jsem takovej film. Od nástupu DiCapria to dostalo slušnej spád a vo 5 hvězd si to řeklo dost důrazně, takže neni vo čem. ()

mac000

Přiznám se, že jsem se pro film rozhodl spíše podle jmen herců v hlavních rolích, a ti mě neklamali. Jméno režiséra zde trochu zklamalo, ale pořád nadprůměr. Western smíchaný s jižňanským dramatem o osudech otroků. Tarantinovská naturalistická nadsázka mi do žánru příliš nezapadla, ale člověk nemůže mít všechno. Podruhé rozhodně ne. ()

PanPaniscus

takřka dokonalost po všech stránkách ... "d'artagnan, vy z*rdi" a "sbohem, paní lorro" snad překonaly i mý nejoblíbenější hlášky z pulp fiction :) ()

Marcos

Po Panchartech jsem byl trochu skeptický a na Djanga jsem se podíval s velkým zpožděním a už vím,že to byla chyba. Tarantino mě opět přesvědčil o své schopnosti zvládnout jakýkoliv žánr. K tomu dobré a u některých herců přímo vynikající výkony. Dále oceňuji také rozmanitost postav v Tarantinovském stylu,černý humor,spoustu vychytávek a samozřejmě skvělou hudbu. Ještě,že žiju v době Tarantina. ()

J.e.r.e.c

Quentina Tarantina považuji za ďábelsky talentovaného filmaře a na jeho nový film se pokaždé těším jako Mia na žrááádlo. Na druhou stranu, level božanství už nějaký ten pátek není na úrovni Gaunerů a Pulp Fiction, a vlastně ani Jackie Brown, takže i z Djanga jsem měl obavy, že se zařadí spíš po bok dobrých, ale nikoliv kulervoucích bijáků Kill Bill a Pancharti, než vedle zmíněných srdcovek. A první pocity z filmu mi přesně tohle potvrdily – bavil jsem se, ale nic víc, a Django putoval do škatule „slušný, ale emocionálně mě zcela míjející, film“ … Nechal jsem to tři měsíce odležet a bác ho – druhé zhlédnutí můj pohled na věc zásadně změnilo ! Jako bych si potřeboval nejprve „osahat terén“ a seznámit se s dějovou linií a jednotlivými charaktery, abych si je napodruhé mohl vychutnat v každém detailu. A teprve pak docenit, jak famózní kousek filmařiny Django představuje. Co se týče výběru a „vedení“ herců, není se o čem bavit, v tomhle je Tarantino nejlepší na světě, v každém filmu má zástupy nosných a promakaných postav a postaviček, a víc než pro koho jiného u něj platí, že herci svoje role nehrajou, oni je žijou. Oblíbence si tu najde každý dle svého gusta, mě tentokrát až tolik neoslovil Waltz (lehce tam cítím Basterdovskou manýru), zato jsem si vychutnal labužnické výkony L.Jacksona a DiCapria (v pro něj netypické záporné roli). Struktura vyprávění je naprosto tradiční, s minimem flashbacků, a díky výpravnosti a nádherné kameře bych měl dost možná problém poznat, že jde o Tarantinovo dítko. Jasně, dialogy jsou jako obvykle husté a vyšperkované nejedním bonmotem, ale zdaleka už nejde o takový gejzír vtipu a invence, jako třeba v Pulp. I když s nějakým podařeným českým dabingem (utopické přání), kdo ví ? Je požitkem sledovat, jak dokonalé jsou jednotlivé pasáže filmu, zejména v kooperaci s hudební složkou. To se pak jedná prakticky o videoklipy, precizní po všech stránkách. Ať už jde o Djangův nový outfit, střelbu na sněhuláka, cestu do Candylandu, přípravu večeře nebo přestřelkovou muziku …mohl bych vlastně vyjmenovat NAPROSTO VŠECHNY pasáže, při kterých hraje hudba. Hudební složka filmu je tak dobrá, že jí musím vyhradit speciální odstavec. Tarantino se zde opět projevuje jako ten magor z videopůjčovny, co má nakoukány tisíce filmů, aby pak tyto znalosti uplatnil právě při výběru hudby pro svůj biják. Jako obvykle si vesele vykrádá hudební čísla z kdejakého obskurního či polozapomenutého filmu (nejde zdaleka jen o westerny) a dokáže je fantasticky zasadit do filmu tak, jako by byly napsány přímo pro něj. Což je přitom případ asi jen dvou hip-hopových kousků a jedné nové skladby od Ennia Morriconeho. Apropo, sám velký mistr se o Tarantinově zacházení s hudbou nevyjádřil zrovna pochvalně a prohlásil i něco ve smyslu, že už s ním nikdy nebude spolupracovat. Později svá slova korigoval, nicméně z hlediska toho, jak hudbu do filmů integruje on sám, je jeho averze vůči tarantinovskému rozvernému skákání od motivu k motivu a od stylu ke stylu, úplně logická. Já miluju Morriconeho hudbu, ale s tou výhradou, že dokonale vyzní jen a pouze ve filmu, až ve spojení s pohyblivými obrázky vás její emocionální dopad zatluče do podlahy. Ale z poslechu soundtracků už tak nadšený nejsem, tvoří je totiž často jen scénická hudba plus dva, tři nesmrtelné šlágry a variace na jejich ústřední motiv. Zato filmová hudba k Djangovi je dokonale poslechová záležitost, jedna pecka vedle druhé, nádherné melodie a úžasní interpreti z ní dělají jeden z nejlepších soundtracků vůbec. Takže dávám 90 a nemůžu vyloučit, že při dalším návratu to bude ještě lepší. Tenhle film mám teď totiž doopravdy rád. 90 % () (menej) (viac)

JohnZ87

Django rozhodně nezklamal. Tarantinovský rukopis je ve filmu znát na každém kroku. Bohužel mi jindy jinak sympatický Jamie Foxx příliš nesedl a to zejména v pozdějších fázích filmů. Jeho permanentně chladný a až fanatickou touhou po pomstě pokřivený výraz kombinovaný s místy arogantním přístupem mě moc neoslovil, sem tam nějaký ten úsměv by rozhodně neuškodil. Problém vidím i v tom, že se tu zabíjí někdy možná zbytečně i lidé, kteří nebyli na seznamu lovců lidí. Problém byl možná v tom, že Tarantino možná předpokládal, že všichni zlí si zaslouží smrt, bohužel v případě některých zabitých zapomněl divákovi osvětlit, v čem vlastně ono "záporáctví" dané postavy spočívalo. Na druhou stranu musím vyzdvihnout výkon Christopha Waltze, který podobně jako v Hanebných Panchartech dokázal své postavě vtisknout jedinečné kouzlo a troufám si tvrdit, že nebýt jeho účasti, film by nebyl ani zdaleka tak výjimečný. Leonardo DiCaprio odehrál svůj vysoký standard, jen mě trochu překvapil Michal Dlouhý v dabingu místo tradičního Michala Jagelky, ale zakrátko jsem si zvykl. Film je místy i poměrně vtipný, Samuel L. Jackson v roli nevrlého dědka je rovněž vynikající. Filmovou krví se rozhodně nešetřilo a o efetkní akční scény není nouze. Trochu zamrzí občas nepochopitelné chování některých postav, zejména jedna záležitost ve scénáři ohledně Christopha Waltze mě velmi zamrzela. Celkově se však jedná o povedenou Tarantinovku. Pulp Fiction ovšem stále zůstává Tarantinovým nepřekonatelným počinem. 85% ()

jadran90

Leonardova Poslední večeře namalovaná na stěny jeho domu krví. Ach jo, zase budu za blbce. Nespoutaný Django se mi úplně nelíbil. Film ani ztvárnění postavy. Waltz znovu úžasný, ale po jeho odchodu úroveň zábavy poklesla. Nevyžívám se v Tarantinových protahovaných dialozích, kdy sice houstne atmosféra, ale na téměř 3 hodiny je toho nakonec docela málo. Nejzábavnější scéna, ta s kuklami, jako by sem nepatřila. Kdybych za každého "negra" dostal dolar, jsem teď boháč. ()

karlospr

Užasný. Herecké výkony jsou famozní, hlavně role Christopha Waltze se mi líbila, takovej klukovskej sen. Skvělý děj, plno srandy a krve. ()

Stanix

Kventyn zase válí. Nic menšího než brilantní jízdu plnou nečekaných zvratů s nadsázkou a vtipností jsem nečekal a taky se mi jí dostalo v plné výši. Waltz a DiCaprio si v podstatě ukradli film jen pro sebe, pro Foxxe moc prostoru nezůstalo a myslím že je to tak dobře. V jeho podání jsem mu totiž toho analfabetickyho otroka prostě nevěřil. Celkově se však jedná o fajnšmekr pecku. ()

Shitonit

Pro mě asi nejkoukatelnější pohodová Tarantinovka. Django je charakter... Teda stručně děj.. Jede chlap na voze, divnej vtipnej, zachrání negra z okovů, při tom střílí jak americkej sniper. ..Tohle jsem se nikdy nenaučil..od boku trefim ledatak hovno..Takže z Negra udělá lovce odměn,, jo a důležitý je, že se to odehrává jako před válkou sever-jih, to je fakt důležitý, páč negr na kole, pardon na koni v tý době bylo něco hodně divnýho a lidem padali voči z hlav když ho jako viděli..no a tak tadle dvojka jako ten divnej, co je původem německej zahnArzt, loví lidi, střílí je a za super prachy prodávaj mrtvoly, přitom ladně hledajíce manželku toho negra..a to je ten Django, nespoutanej protože už nemá pouta. asi. No a je pěkně nasrtanej, docela vtipnej a učenlivej, takže se z otroka negra Djanga stává docela solidní hajz kterej si hraje na otrokáře. Takže jedou jedou, střílej, pindaj, až se dostanou k Leonardovi di Caprisonovi, kterej má roli docela geniální, takže jak se celý příběh chýlí ke konci, se to zamotává, zahušťuje, lítaj sem a tam dost solidně postavený dialógy, až teda to nebudu zbytečně natahovat, se tam všichni postřílej navzájem, Django sebere svoji černou Brunhildu, vyčistí okolí dynamitem a jede do piči. Od začátku do konce mě to bavilo, doporučuju. A komu se to nelíbí tak ať si pustí Trhala fialky dynamitem, to je taky píčovina která se zas pro změnu nelíbí mě. Tak. ()

jos_sep

Dal jsem si od Tarantina od Kill Bll pauzu a tomuhle filmu jsem se dlouho vyhýbal. Musím ale říct, že celkem pecka. Skvělý Waltz a DiCaprio, S.L.Jackson nadávající na negry je taky úlet a jak je u Tarantina zvykem - super hudba, brutální záběry a hlášky. To stále zůstalo. Na to, že to má skoro 3 hodiny, tak po celou dobu ucházející zábava. ()

brabbik

Banditi jsou byznys, černoch se bouří a nadávky lítají vzduchem :) skvělý filmíček na večer a obsazení je perfektní. Hudba je více než tématická, musím dát 95% :) ()

MFloyd

Neuvěřitelné! Heuréka! První western co se mi fakt líbil, bavil mě a mohl jsem ho vidět znova. Opravdu skvělá role Waltze a DiCapria. Krvavý, vtipný, vytříbené dialogy... prostě Tarantino jak má být. ()

crap

Na jakkéhokoli Tarantina se vždy ráda podívám, pro mě je jeho tvorba opravdu zážitek a takové zvláštní pohlazení na duši.. Ale teda Inglourious Basterds a Hateful Eight se mi líbily mnohem víc než toto.. asi proto, že Django mi přijde na Tarantina až nezvykle výpravný a moc ucelený. Já prostě raději ty jeho klasické příběhy rozdělené do kapitol se zdlouhavými dialogy, to je pro mě přesně to pohlazení, které jsem zmiňovala. (Jinak Leo boží) ()

ForGump

Tarantino je number 1. Při většině jeho filmů, asi u jediného režiséra na této planetě, chci aby byly delší a delší a měly ještě více soundtracku. Studnice nápadů, názorů a jedinečný člověk nad věcí a cílevědomý, pro něhož není problém setřít ku - klux - klan či sám sebe nechat vybouchnout. Ještě větší mám k němu respekt kvůli hercům, které obsazuje, a co z nich dostává, chci za prvé říct, že Christoph Waltz je geniální chlap s povolením zabíjet, Leonardo DiCaprio je ďábel s bílým dortem a pilkou, Jamie Foxx je big fucking smart nigga s kolty proklatě nízko a Sam Jackson je věčný. Carry on, Quentin! 90% ()

DanMac

Tarantinova komplexnosť dialógov, výber hudby, dokonalé postavy a technicky parádny audio-vizuál robia z Djanga jedným z najlepších filmov, ktoré som kedy videl. A nie len na prvé pozretie. 100%. ()

Nový film Willa Smitha se odsouvá na příští rok

Nový film Willa Smitha se odsouvá na příští rok

10.05.2022

Příběh o tom, jak Willu Smithovi (Já, legenda, Král Richard) jedna facka změnila život, se bude psát nejspíš ještě nějakou dobu. V tuto chvíli má herec desetiletý zákaz účasti na Oscarech, přišel o… (viac)

Tarantino potřebuje hit

Tarantino potřebuje hit

30.07.2019

Devátý snímek režiséra Quentina Tarantina Tenkrát v Hollywoodu započal svoji americkou jízdu za dolary. Za úvodní víkend z toho bylo 40,4 miliónů dolarů, Tarantinův rekord, film ale bude potřebovat… (viac)

Tarantino znovu ulovil DiCapria

Tarantino znovu ulovil DiCapria

13.01.2018

Devátý film Quentina Tarantina nás zavede do roku 1969. Květinové hnutí bude pomalu končit, Amerikou otřese řádění Mansonova gangu, při němž zahyne herečka Sharon Tate, a jeden stárnoucí televizní… (viac)

V pravé poledne čeká remake

V pravé poledne čeká remake