Divoký Django

• Česko Nespoutaný Django (viac)
USA, 2012, 165 min

Jamie Foxx, Christoph Waltz, Leonardo DiCaprio, Kerry Washington, Samuel L. Jackson, Walton Goggins, Dennis Christopher, James Remar, David Steen (viac)

Dej sa odohráva dva roky pred americkou občianskou vojnou Severu proti Juhu. V hlavnej úlohe s Jamie Foxxom ako otrokom Djangom, ktorý sa pod vplyvom doktora Schultza, nemeckého lovca ľudí v podaní Christophera Waltza, sám stane krutým lovcom ľudí za odmenu. Schultz je na stope vražedným bratom Brittlovcom, ku ktorým ho môže priviesť jedine Django. Neortodoxný Schultz získava Djanga s prísľubom vyslobodenia ho zo služieb bratov - či už mŕtvých alebo živých.
Úspech misie vedie Schultza k oslobedeniu Djanga, ale aj napriek tomu sa ich cesty nerozídu, pomáha mu vyslobodiť z otroctva i Djangovu ženu Broomhildu (Kerry Washington). Tá je však v zajatí bezohľadného plantážnika Calvina Candieho (Leonardo DiCaprio), majiteľa klubu, kde otrokyne ponúkajú ako sexuálne objekty a otrokov ako gladiátorov, ktorých pripravuje "cvičiteľ" otrokov Ace Woody (Kurt Russell). Django a Schultz v utajení vzbudzujú podozrenie u Stephena (Samuel L. Jackson), Candieho dôverného sluhu a ich zámer sa prezradí. Aby sa Djangovi a Schultzovi podarilo uniknúť s Broomhildou, musia si zvoliť medzi nezávislosťou a solidaritou, a medzi obetou a prežitím. (TV Markíza)

kubas369

Tarantino to znovu dokázal už do třetice mi ukázal, že přeci jen ho dokážu strávit po Pulp Ficton a Panchartech už třetí film, který nepovažuju za ztrátu času. Sakra ještě aby se mi začali líbit tarantinovky. Jinak je to typický výtvor choré tarantinovské mysly. A klobouk dolu před Waltzem protože tohle je další důkaz toho jak geniálním a nevšedním hercem on je ikdyž je to němčour ( rakouskej) jak poleno. ()

Adámo

Klasický Tarantino s jeho nepřehlédnutelným rukopisem a humorným pohledem na zase jiné téma, tentokrát jsme v roce 1850 v Americe. Šílený mix skvělých herců (Waltz vs. Foxx) a ještě lepších fórů prokládaný docela pěkně pojatým westernem - proč ne? Všichni si role bezpochyby užili a k příběhu - i přes to, že nebyl nijak převratný byl scénář napsán tak, že ani ukrutně dlouhá stopáž vůbec nepřišla dlouhá a nenudila... Hudba? Skvělá. Proložit western soudobým hiphopem může fakt jen Tarantino. Kamera a výprava? Ještě lepší... A tak to jde dál. =) Film jsem viděl v Gartenbaukino ve Vídni - klasické 50 let staré kino, ale pro 740 diváků s dokonale ostrým 4K obrazem a skvělým zvukem (Takový obraz jsem dlouho v normálním kině neviděl). A ty prostory tomu ještě přidaly na atmosféře. A dokonce byl i potlesk na konci. =) P.S.: Budu se opakovat jako u Hanebných parchantů, ale ta brutalita (ne krev - ta je spíše komiksová) mi přijde zbytečná. Protože člověk ví, že to má čekat, není to velké mínus, spíše to potvrzuje Tarantinovu klasiku, ale stejně mi to vadí. | 01/2013 ()

george82

Waltz tady hraje noblesně a úžasně stejně jako v panchartech. Jamie je za mě trochu slabší, ale nijak to nezhoršuje film. Kdo mě taky vzal byl S.L. Jackson. Celkově film s pojetím proti otroctví nebo-li rasismu mě fakt zasáhl a to by nebyl Tarantino, aby tam nebylo krve na hektolitry. ()

Ikedar

Bylo možná jenom otázkou času, kdy se Tarantino pustí do westernového žánru, a přetvoří ho do obrazu svého. Zprvu jsem měl pocit, že to celé působí trochu roztrhaně, dokonce i nesouvisle. Některé scény jakoby byly použity pouze z režisérovy posedlosti jejich humorným obsahem, avšak pro posun děje neměly téměř žádnou platnost. A i přesto, že jsou opravdu povedené a vtipné, divák i tak čeká nějakou relevanci s tím co přijde dál. Jinak mimo to, herecké výkony, scénář, hudba, bourání stereotypů a využívání prvků z afroamerické kultury do westernového žánru, které opravdu dobře fungují, zastíní všechno špatné, co by se v tomto filmu dalo nalézt. Jeden aspekt filmu však nemohu než nepochopit, stejně jako při Bastardech, a to, proč dokáže kladný hrdina chladnokrevně zastřelit nevinnou ženu, a to dokonce s humorným podtextem? Jestli je i tohle jakási Lynchovská postmoderní teorie, že i dobro dokáže být zlem, když jde o pomstu, myslím, že by pak neměl být hlavní hrdina celým filmem prezentován, že trestá jenom opravdu viditelně znázorněné "bičující" činy zla. Jinak Christoph Waltz opět prokázal, že je vskutku skvělým hercem. ()

Vykuk

Po muži s ocelovými pěstmi obrat o 360 stupňů, pohodová jízda, výborná komedie, akce ušla, spokojenost, skoro není co vytýkat. ()

Astinas

Trochu jsem se bál, že když hl. postava je černoch, že to bude trochu... no že mi to nějak nesedí, jenže jsem mile překvapen. Jamie se do role doopravdy hodí a Waltz je opět (nečekaně) skvělý, ale musím vyzdvihnout i DiCapria, který se zhostil role záporáka dokonale, obzvlášť pak scéna u stolu, je tarantinovsky vyhrocená a DiCaprio to podle mě trochu přiostřil. Jinak jsem rád, že už tu není tolik dialogů, jako panchartech a je tu spíše víc akce a krve. A předposlední scéna pistolníků je dokonalá a Tarantino se na ní opravdu vyřádil a když pak přijde na plac s dynamitem Quentin- no doopravdy jsem se smál a užíval si western. Je tu dalších mnoho věcí, co bych chtěl vyzdvihovat, ale myslím, že bych začal spoilovat a to není dobré, takže jediný, co mohu říci, je běžte na to do kina, protože některé scény se nejlépe vychutnají jedině v kině a celkově je to výborný film. ()

voldemorf

Skvělá práce s hudbou. Freedom. I Got a Name. Tarantinův smysl pro humor mi ne vždy sedne, ale i proti mé vůli se mu nějakým způsobem vždy podaří mě rozesmát ve chvílích, kdy bych to za normálních okolností nečekala. Na druhou stranu, ve správných chvílích mě Django dokázal i dojmout, a tím si mě film nakonec získal. Mrazivý DiCaprio. Jeho děsivý starý nigger. A Django, který si všechno dává. A to stylově. ()

Ashukamun

Čekala jsem trošku něco jiného, z trailerů jsem už něco znala, ale zklamaná jsem rozhodně nebyla...u KKK jsem brečela smíchy, zavírala oči u lámání kostí, ale zároveň si užívala litry krve... Není to čistých 100% - zakončení nebylo úplně ideální, ale odpouštím a ráda se podívám znovu... ()

Echoes

Já se až divím, že konečně (!!!) po strašně dlouhé době nemám, co bych filmu vytknul... Zábavná, zajímavá, akcí plná westernovka, která přitom působí moderně. Klobouk dolů! ()

ma3e

Někde jsem četl, že Tarantino pustil do kin lehčí, méně krvavou a drsnou verzi. Když si člověk něco takového přečte, tak očekává opravdovou řežbu, potoky krve a kusy těl létající vzduchem. Z tohoto pohledu je to trošku zklamání, protože mi to nepřišlo moc drsný.(Mám pocit, že ta zpráva o zlehčení brutální verze byla asi jen reklama.) V kině jsme se spíš smáli, než odvraceli pohledy od groteskně cákající krve a drcení končetin pod koněm. A o ten smích taky určitě Quentinovi šlo. Příběh super, výběr herců dokonalý a celkové provedení taky za jedna, takže jasných 5 hvězd. Možná bych jen k žánru filmu dopsal komedii ;) ()

RoninNiro

Tarantinovská orgia napechovaná dvojzmyselnými dialógmi, prestelenými hlavami a bizardným postavami, ktoré sa navzájom hecujú ako chlapci na ihrisku. Slovo nigga odznie asi 100 krát a ešte dalších 1000krát z úst S.L.Jacksona a ani raz som nemal pocit, že je niekde navyše. Django je doteraz Quentinovym najlepším filmom a verím, že ani z daľeka posledným. ()

vinc_vega

Dej filmu je asi takýto - Dr. Shultz vyslobodí Djanga, nechá ho pozabíjať pár bielych a následne sa spolu vydajú vyslobodiť Djangovu ženušku. To je všetko. Žiadne vedľajšie dejové línie, žiadne odbočenia. Len zopár (výborných) retrospektívnych pohľadov vytrhávajú diváka z pomaly plynúceho príbehu. Ktorý je však príliš jednoduchý, aby dokázal zaujať. Na prvý pohľad sa môže teda javiť, že Django je sklamaním. Ale tvrdiť niečo také by bolo obrovskou chybou, takže je tu jedno veľké ALE. A tým je režisér! Napriek primitívnemu príbehu to ostatné funguje bravúrne. Každá scéna vyžaruje cit a perfekcionizmus, každá veta zmysel, svoju pointu a vtip. Mnohé, na prvý pohľad nezaujímavé scény, v ktorých postavy zomierajú obsahujú jednoduché a pritom originálne nápady, ako je napríklad smrť jazdca na koni. Jazdca neuvidíte, ale jeho smrť je jednou z najlepších zomierajúcich scén vo filme. Dokonalosť filmu, tak ako vlastne všetky Tarantinove filmy, spočíva vo veľavravnosti, štýle a humore v jednotlivých obrazoch. Sila dialógov vrcholí v záverečnej časti filmu odohrávajúcej sa v Candylande, kde sa plne prejaví DiCapriova postava a DiCaprio sám. A keby mala časť filmu po príchod k Stephenovi (Samuel. L. Jacskon) aj tri hodiny, tak na finálnu prestrelku by sa i tak dlho oplatilo čakať. A tu je druhý kameň úrazu. Pretože film po takomto finále nekončí, ale pokračuje ešte dvadsať minút. Takto zostavený "epilóg" je stále zaujímavou zložkou, ale čo už, keď vyvrcholenie filmu dávno nastalo. Divák teda, prirodzene, očakáva niečo väčšia a údernejšie, avšak sa nedočká. Waltz a DiCaprio hrajú doslova fantasticky. Foxx, paradoxne (ako hlavná postava) zaostáva, pravdou je, že nemá veľmi čo hrať, takže "nevadí". Kto však vadí je uškriekaná Kerry Washington, ktorá zrejme trpela nezvyklou chorobou. Prejavuje sa tak, že keď sa jej takmer hocikto dotkne, začína neprirodzene kričať. Jej postava mohla byť viac zrelšia a charizmatickejšia. Django je predstavený napriek nevzdelanosti ako inteligentná postava, ku ktorej sa hodí postava rovnakého charakteru. Čo však mal Tarantino aj v úmysle, keďže Broomhildu (Washington) vytvoril ako jazykovo zdatnú (ovláda nemecky), odvážnu (pokus o útek) a charakternú (nedovoliť Djangovi sa vzdať) postavu. Bohužiaľ do jej tela naordinoval túto snedú krásku, ktorá to zrejme nepochopila. Franco Nero a jeho "ja viem" je skvelé. Tarantinovo cameo, až na jednu výbušnú situáciu, nudné. Hudba. Dokonalá. Ak si môže niekto dovoliť pustiť do westernu rapovú skladbu, ktorá tam sedí ako uliata a scéna s ňou má "kurevské gule", tak iba Tarantino. Kvôli príbehu (i po druhom zhliadnutí) nemôžem dať plných päť, dávam plné štyri! - - - Tarantinove filmy boli vždy a myslím si, že i budú prevažne o zábave (žiadne hlboké filozofické myšlienky). V tomto sa však prejavuje i spoločenská kritika, samozrejme svojím spôsobom. Ide o jednu nepríjemnú súčasť ľudskej minulosti - otroctvo. Tarantino reflektuje a komentuje tento ľudský defekt skrz postavy, medzi ktorými v tomto zmysle vrcholí práve Samuel L. Jackson. Jeho postava predstavuje, možno komickým spôsobom, rasistické a nadradené črty bieleho človeka spred dvesto rokov. Ale hovorí nám tiež, že byť sviňou nie je o farbe pleti. () (menej) (viac)

Lumpus

Hodně dobré, jen kdyby se tvůrci filmů obecně neubírali k natahování stopáže, to mi příjde jako jakýsi současný trend. ()

KateW

A je to tady, definitivně jsem se zamilovala do Tarantinových filmů. Django je profesionálně zpracovaný příběh, na jehož konci zjistíte, že pokračujeme dál a s grácií Waltzovi vlastní a s exotickým kouzlem, které Foxx přináší, to tvoří neuvěřitelně působivý film, který se vedle parchantského staršího bratra nemusí nijak stydět. Doporučuji ()

LukaZz

Tři hodiny nadrženosti a nakonec nic nebylo. ... Krev počítaná na barely a občas si říkáš:" Snad už dojdou, je to trošku moc." Bohužel i dialogy, které vždy u Tarantina nelze nemilovat, protože ty pro mě dělají jeho filmy, byly tentokrát trošku z té horší kapsičky. A ikdyž herecké výkony, hlavně ten Waltze, klobouk dolů, se mi opravdu líbily, tak prostě tenhle "Western", jestli tomu tak můžu říkat - nebylo to pravé ořechové. Nemůžu si pomoct, ale všechno má svou míru a tohle byl prostě ... "přeplácaný Western". ()

tombarider

Za mě 4,5 hvězd, ale kdybych dal 4, Evička by mne zabila. Nicméně: dokonalé dialogy, vzpomentě si na mě u scény s kuklux blbama, spusta krve, a detailů, kterýc si chlap nevšimne :D samotný smysl děje je slabej, ale provedení nemá chybu. Mohl by být trochu kratší. hlavní "negr" hraje skvěle, němec Waltz je ale naprosto bezkonkurenční, a jako bonbonek tu uvidíte chcípnout Tarantina a Foxovi koule :D Bastardi a Pulp fiction byly za mne ale asi lepší. ()

Mikel LetsGo

Ještě o stupínek víš než pancharti. Od prvního záběru kamery uchvatné. Tarantino totiž umí jednu zásadní věc oproti jiným režisérům. To jak pracuje s hercema. Jak vykopává staré zašlé hvězdy a těm stálým okoukaným dává naopak příležitost zazářit v uplně jiném světle. Nevím proč všichni pořád srovnávají s pulp fiction. Myslím,že Tarantino od té doby velice vyspěl a každý záběr si dokáže vychutnat. Navíc nenudí a i když je jeho rukopis velice čitelný, pokaždý přinese něco nového. Klobouk dolů před Leonardem a jeho sólíčkem v jídelně...to by si Oscara zasloužilo. Jediné co mi na filmu vadilo byl paradoxně sám Tarantino..Ten ušatej tlouštík z videopůjčovny by opravdu před kameru lézt neměl a držet se opravdu jen toho co mu de nejlíp. Už teď se nemůžu dočkat jeho další onanie ;) ()

J.Cobra

Wild Wild West? ...ale kdeže. Wild Wild Wild Wild Wild Wild Wild Wild Wild Wild Wild Wild Wild Wild Wild Wild Wild Wild Wild South !!!!!!!!!!!! Aneb Tarantino opět baví nejen sebe a své fanoušky, ale i toho posledního filmového NEGRamotu. ()

Nový film Willa Smitha se odsouvá na příští rok

Nový film Willa Smitha se odsouvá na příští rok

10.05.2022

Příběh o tom, jak Willu Smithovi (Já, legenda, Král Richard) jedna facka změnila život, se bude psát nejspíš ještě nějakou dobu. V tuto chvíli má herec desetiletý zákaz účasti na Oscarech, přišel o… (viac)

Tarantino potřebuje hit

Tarantino potřebuje hit

30.07.2019

Devátý snímek režiséra Quentina Tarantina Tenkrát v Hollywoodu započal svoji americkou jízdu za dolary. Za úvodní víkend z toho bylo 40,4 miliónů dolarů, Tarantinův rekord, film ale bude potřebovat… (viac)

Tarantino znovu ulovil DiCapria

Tarantino znovu ulovil DiCapria

13.01.2018

Devátý film Quentina Tarantina nás zavede do roku 1969. Květinové hnutí bude pomalu končit, Amerikou otřese řádění Mansonova gangu, při němž zahyne herečka Sharon Tate, a jeden stárnoucí televizní… (viac)

V pravé poledne čeká remake

V pravé poledne čeká remake