Divoký Django

• Česko Nespoutaný Django (viac)
USA, 2012, 165 min

Jamie Foxx, Christoph Waltz, Leonardo DiCaprio, Kerry Washington, Samuel L. Jackson, Walton Goggins, Dennis Christopher, James Remar, David Steen (viac)

Dej sa odohráva dva roky pred americkou občianskou vojnou Severu proti Juhu. V hlavnej úlohe s Jamie Foxxom ako otrokom Djangom, ktorý sa pod vplyvom doktora Schultza, nemeckého lovca ľudí v podaní Christophera Waltza, sám stane krutým lovcom ľudí za odmenu. Schultz je na stope vražedným bratom Brittlovcom, ku ktorým ho môže priviesť jedine Django. Neortodoxný Schultz získava Djanga s prísľubom vyslobodenia ho zo služieb bratov - či už mŕtvých alebo živých.
Úspech misie vedie Schultza k oslobedeniu Djanga, ale aj napriek tomu sa ich cesty nerozídu, pomáha mu vyslobodiť z otroctva i Djangovu ženu Broomhildu (Kerry Washington). Tá je však v zajatí bezohľadného plantážnika Calvina Candieho (Leonardo DiCaprio), majiteľa klubu, kde otrokyne ponúkajú ako sexuálne objekty a otrokov ako gladiátorov, ktorých pripravuje "cvičiteľ" otrokov Ace Woody (Kurt Russell). Django a Schultz v utajení vzbudzujú podozrenie u Stephena (Samuel L. Jackson), Candieho dôverného sluhu a ich zámer sa prezradí. Aby sa Djangovi a Schultzovi podarilo uniknúť s Broomhildou, musia si zvoliť medzi nezávislosťou a solidaritou, a medzi obetou a prežitím. (TV Markíza)

Izi-Peťan

Naprosto dokonalé. Tarantino znova nezklamal. 3 hodiny utečnou jako voda díky skvělým dialogům, kde jsem hltal každé slovo. Christoph Waltz, Leonardo DiCaprio, Jamie Foxx a Samuel L. Jackson jsou naprosto úžasní. Skvělá hudba a i na jednodušší příběh to bylo poutavé a zpracované, že jsem do tři čtvrtě filmu nevěděl, jak to dopadne. Snažím se najít nějaké negativy, ale žádné mě nepadají. Takže u mě jasných 100% ()

Kazenka

Úžasný film!!! Tarantino zachovává žánr a zároveň ho posunuje dál, obohacuje ho o aspekt absurdity, takže se bavíte po celou dobu (ne zrovna krátkou) filmu. Pro jeho nový pohled na westernový žánr mu tudíž odpouštím i fontány krve ad absurdum! Korunu filmu nasazuje samozřejmě Jamie Foxx, Christoph Waltz a Leonardo DiCaprio, který v sobě objevuje nové a nové herecké polohy! ()

Larry12

Tarantino by měl točit víc takových filmů. Žádný ujetý scény, prostě kvalitní western. Kdybych nevěděl, že to natočil on, asi bych to ani nepoznal. Herecké obsazení je super, ale trochu mi to tam kazil Foxx. Možná, že to bylo kvůli roli, kterou hrál, ale Christoph Waltz ho totálně zastiňuje. Závěr byl jedno velké klišé, což mi taky trochu ubralo na hodnocení. Po setkání s Candiem (Leonardo DiCaprio) to bylo na 5 hvězdiček, pak už šla kvalita dolů. ()

Yuri69

Po sestupné tendenci u KB a IB jsem myslel, že je Tarantino za zenitem. Django tohle úspěšně vyvrátil. Psychózní DiCaprio, S.L. Jackson jako ztělesnění ďábla, weirdo Waltz, perfektně padnoucí soundtrack, hektolitry krve a skutečně špičkové dialogy. Závěr je skutečně trojitý, ale mě osobně nijak nevadil. Hlavně, že poslední obsahoval 'You son-of-a-bi...' :) ()

Metalicum

Viděno 2x, budoucí projekce zaručeny. QT v největší formě, kde všechny typický prvky svojí práce maximalizuje. Well done. Momentálně nejsem schopen napsat více! p.s. Uctít památku Spaghetti Westernů tím, že svým způsobem dělám to , co oni dělali dříve. Nerespektovat pravidla žánru. "I ain't see shit in this thing.." ()

meemini

Není to nejlepší ze západu, ale patří mezi to hodně dobré. Django. Konkrétně ten Unchained, pro upřesnění - pokud by v okolí Mississippi, Texasu a plantáží USA byl ještě nějaký. Jako vždy u Tarantinových filmů má i tenhle několik důležitých ingrediencí. Skvělá hudba, to je jednoznačné. Skvělý herci. Je fakt, že Foxx si skoro celý film vystačí s ksichtem nasraného negra. Nicméně Samuel L. Jackson nebo třeba Christoph Waltz, to je paráda. Skvělé dialogy. Skvělá stavba postav filmu. Jejich dokonalá osobitost. To, že nesouhlasím s některými zákrutami děje mi asi moc nepomůže a vzpomeňte, že cesty páně jsou nevyzpytatelný, takže se vlastně vše, i to méně uvěřitelné dá s klidem přijmout. Přijde mi ale jako mrhání potenciálem postavy Djanga a Dr. Schulze takhle zkazit koncovku. Djangovi chybí gradace. A mě osobně víc rozstříleného masa a méně toho potrhaného. ()

oasismanik

Nech Tarantino natočí akúľkovek pičovinu, ja ho skrátka žeriem. Žeriem jeho štýl odkedy som videl prvý krát Pulp Fiction a žeriem ho doteraz. A vždy budem... ()

drtickaa

Pre mňa najzábavnejší Quentin, ani toľko kečupu mi nevadilo (najefektnejšie bolo vytapetovanie Candyhouse), dialógy klasicky nestrácajú šťavu, stopáž fičí ako tá zápalná šnúra, vtipy fungujú, soundtrack ako riť na šerbeľ, ústredná trojica absolútny top, skrátka a dobre - nečakane rýchlo a kvalitne strávené tri hodinky. 90% ()

vieriX

Tak opět tu je starý dobrý Tarantino vynikající psané dialogy spoustu ironického humoru a krve jak někde na jatkách. Fakt jen jemu muže dát americká komise rating R, když film ho svou brutalitou občas i překonává. Ale nejde v žádném případě jen o ty násilné scény co je hlavni jsou herecké výkony, které jsou skvěle už klasický výborný Waltz i Foxx je výborný. Snad největší hovado je ale Dicaprio, který si svoji první zápornou roli užívá jak se patří. Výběr hudby, který odkazuje na klasické westerny se mi moc líbil. Tak nám ten nový rok začal pro mě neskutečnou peckou a jsem jenom zvědavý jestli bude i nějaká delší verze. ()

geo311

Snad ani války nejsou pro lidstvo takovou ostudou jako otrokářství. Chopit se velkého tématu a podat ho poutavým způsobem širokým masám zní jako jednoduchý plán, ale dotáhnout ho do zdárného konce může jen génius a tím Quentin Tarantino podle mě je. Už první scéna ve mě vyvolala takové emoce, že jsem se bál, aby mě Nespoutaný Django nezdeptal tak, že nedojdu domů. Naštěstí géniové filmy tímto způsobem nedělají a Tarantino pouze uvedl diváky do problematiky v co nejkratším čase aby mohl zbývajících 164 minut dirigovat jejich emoce. A já jsem si to pod jeho taktovkou užil pětihvězdičkově. Těším se na filmy které jistě budou vznikat v reakci na tento. ()

Kellerman

Maniak z videopůjčovny byl ochočen Hollywoodem. Už Pancharti leccos naznačili a po Djangovi je to definitivní, Quentin se zařadil do mainstreamu a zatímco dříve byly jeho filmy esencí dravosti a neuhlazené anarchie, dnes si jede nekonfliktním a uhlazeným způsobem pro vyšší rozpočty, oscarové nominace a přízeň hlavounů. Nemám mu to zazlé, každý tvůrce chce mít na své nápady lepší podmínky a víc peněz. Jen už mě prostě jeho filmy nebaví jako dřív, když teď vím, co od nich můžu čekat a nemají čím překvapovat. Django je zábavný, brilantně odehraný a oproti jiným tarantinovkám mnohem soustředěnější na příběh a téma. Ale nepřekvapí. A toho jsem si na Quentinových filmech vždy cenil nejvíc. ()

anyonecek

Big style od Tarantina. No je to prostě jiná liga tenhle režisér. Vůbec mi nevadila skoro 3. hodinová délka, naopak jsem byl rád, že jsem se měl celou dobu na co koukat. Herecké výkony byly perfektní, z poklidného rozhovoru najednou pekelná vřava, prostě pastva pro oči. Nečekaně si tam Tarantino zahrál menší roli, taková už snad jeho zvyklost. U mě za plný počet. Docela by mě zajimálo kolikrát za tento film padlo slovo nigger, někdo by to mohl uvést jako zajímavost ;). Jamie Foxx mi silně připomíná Michaela Jaie Whita. Dodatek: TA HUDBA MI NELEZE Z HLAVY!!! ()

CaMMe

Tarantino má oproti ostatním režisérům strašnou výhodu. I když jede na půl plynu, stejně je lepší a vtipnější než všichni ostatní! A hudba? QT je asi nejlepší DJ na světě! ()

MyrnaAlec

Jsem toho názoru, že dostatečnou pomstou za otroctví je hip-hop, ale i tady mohli někteří cítit jisté zadostiučinění. Ať už v počtu odstřelených bílých rasistů, nebo v pythonovské kreaci se špatně připravenými pytli. Krom toho bratři v KKK se nyní znovu probudili a narostla jim členská základna v závislosti na Obamově zvolení, takže je to i aktuální téma. ()

phasek

Docela by mne zajímalo, jestli někdo někdy spočítá, kolikrát v tomto filmu uslyšíme slovo negr. Nemám toto slovo rád, ale tady mi to opravdu nevadí, dokonce se mu někdy i v určité situaci zasměji. To, jak Tarantino dokáže toto slovo začlenit do svých dialogů, to je prostě bomba. Největší bomba však je, jak dokázal během chvíle udělat z Ku-klux-klanu bandu úplných hlupáků debatující nad pytlema :-) Tarantinovi to prostě asi vyjde vždycky a s jakýmkoli žánrem. Asi jako každý jeho fanda, se nemohu dočkat na jeho další krvavé veledílo plné tarantinovského humoru. ()

kiros179

Quentin si stále drží svoji laťku proklatě vysoko společně se svým jasným rukopisem, jak jinak. Christoph Waltz s jeho postavou nemohl dopadnout jinak než na výbornou, Samuel L. Jackson k nepoznání, Dicaprio dokonce zvládne dojet scénu při které je opravdu pořeže na ruce, ani Jamie Foxx jako Django za nimi nic neztrácí. Staré westernové fandy (a nejen je) musí potěšit i to, že se na plátně ukáže i Franco Nero. Je to Tarantinovsky krvavé a přitom velice vtipné (při scéně když "přepadovka" na koních rozjímá nad nad rychlo udělanými kuklami přes hlavu, celé kino řvalo smíchy - nezapomenutá scéna). Je to prostě starý dobrý Tarantino jak ho známe, dokonalé obsazení a hudba, vražedný mix akce a humoru v dokonale zvládnutém westenovém hábitu. Při závěrečném vyúčtování jsem se nemohl zbavit onoho mírného úsměvu značícího to pravé filmové porochtáníčko. 90% ()

Nový film Willa Smitha se odsouvá na příští rok

Nový film Willa Smitha se odsouvá na příští rok

10.05.2022

Příběh o tom, jak Willu Smithovi (Já, legenda, Král Richard) jedna facka změnila život, se bude psát nejspíš ještě nějakou dobu. V tuto chvíli má herec desetiletý zákaz účasti na Oscarech, přišel o… (viac)

Tarantino potřebuje hit

Tarantino potřebuje hit

30.07.2019

Devátý snímek režiséra Quentina Tarantina Tenkrát v Hollywoodu započal svoji americkou jízdu za dolary. Za úvodní víkend z toho bylo 40,4 miliónů dolarů, Tarantinův rekord, film ale bude potřebovat… (viac)

Tarantino znovu ulovil DiCapria

Tarantino znovu ulovil DiCapria

13.01.2018

Devátý film Quentina Tarantina nás zavede do roku 1969. Květinové hnutí bude pomalu končit, Amerikou otřese řádění Mansonova gangu, při němž zahyne herečka Sharon Tate, a jeden stárnoucí televizní… (viac)

V pravé poledne čeká remake

V pravé poledne čeká remake