Nočná mora v Elm Street 5: Dieťa sna

• Česko Noční můra v Elm Street 5: Dítě snu (viac)

V další z nočních můr se opět setkáváme s Alicí. Ta zjišťuje, že je těhotná. Toho Freddy využije a prostřednictvím snů ještě nenarozeného dítěte si vybírá další oběti. (oficiálny text distribútora)

-Bomba-

Pátý díl Noční můry v Elm Street je pořád stejně kvalitní jako všechny předešlé díly a oproti minulému čtvrtému dílu je tu méně hluchých míst. Masky jsou jako obvykle na vysoké úrovni a hlavní postava, Freddy Krueger, je opět skvělý. Tato část se trochu stylizovala do comicsových příběhu, což mě jako čtenáře comicsů potěšilo. Robert Englung jako by se pro postavu Freddyho narodil... ()

Shit

Tady se ani nedá říct, že by docházel dech, tady už snad ani žádnej neni, jediný co tenhle film drží při životě je pár freddyho drsnejch hlášek, kterých tady je tentokrát docela dost. Ale co ten příběh? Skoro žádný pořádný brutální snový smrti, žádný vypjatý hororový scény a velice málo využívaná freddyho a moje oblíbená rukavička a prostředí taky bejvávalo lepší. Krom hlášek je to fakt nuda, ale Superfreddy byl hustej ()

eraserhead666

Vypadá to, že na každé liché Noční můře si tvůrci dali záležet. Dost dobrý nástup Freddyho na scénu. Opět více snových scén s dobrými nápady, triky a provedením. Zajímavé vychytávky (Freddy aka motorka, comixová scéna). A tak hodně velký výskyt neskutečně a nesnesitelně debilních rodičů. To se pak člověk nemá co divit, že v USA tolik mladých páchá sebevraždy. Třetí nejlepší díl, možná mě to bavilo i více než jednička. ()

Dever

Soundtrack Jay Ferguson: 1. Prologue: Elm Street Kids ,2. Main Title ,3. "It's a Boy" ,4. Freddy Delivers ,5. Family Plot ,6. Yvonne Takes the Plunge ,7. Mr. Sandman ,8. Don't Dream and Drive ,9. Like Father, Like Son ,10. Mark Visits Elm Street ,11. Hell on Wheels ,12. Another Brick in the Wall ,13. Stuffed/Choked (Gag Me With a Spoon) ,14. Shower ,15. The Asylum ,16. There Was a Crooked Man ,17. Freddy's Stroller ,18. Super Freddy ,19. Twins ,20. Freddy Cuts Up ,21. Mr. And Mrs. Jordan ,22. Party at Club Fred ,23. Amanda's Tune ,24. Jacob's Story ,25. Bewitched, Bothered and Bewildered ,26. Don't Look Down ,27. St. Elm Street's Child ,28. Toys for Tots ,29. I've Got You Under My Skin ,30. Kicking and Screaming ,31. Womb With a V.U. , ()

cariada

No opět stejný scénář ten kdo v jednom díle přežije v dalším na začátku zařve. Jinak poměrně blbost scéna v blázinci ,že tam nechají ty cvoky pohromadě , jelikož by se zákonitě povraždili a ještě tam mezi nima nechají chodit mladou holku (ošetřovatelku) a ty si jí nevšímají.... No ,ale jinak je to průměr ,který se nechá. ()

• Natáčení probíhalo od 7. dubna do května 1989 v Kalifornii. (Varan)