Cvičenie špeciálnej policajnej jednotky z Los Angeles sa skomplikuje, keď sa jej členovia ocitnú v prestrelke medzi dvoma znepriatelenými gangami. Uväznení v opustenom hangári musia čeliť presile a jediné čo majú k dispozícii, sú zbrane so slepými nábojmi. (oficiálny text distribútora)

Segrestor

Ono se řekne semenec... nebo slepenec... neee, semenec. A to víte, žádný semenec z nebe nespadl. A testosteronový borcí, trpící patrně vzácnou chorobou způsobující svalovou hypertrofii, už tuplem ne. Přitom nápad nevypadal špatně. Odlehlé cvičiště swaťáků jako nedobrovolné místo činu, resp. kolbištěm s živými terči - to je cajk. Jenže, pak asi u psaní scénáře vznikl problém, jak všechny aktéry příběhu sezdat na tohle místo. A tak musíme útrpně sledovat několik debilních úvodů, kde se nám představí jak swaťáci, tak jejich šéf nebo instruktor, což jsou debilové na entou, a záhy je z filmu komedie. Mafiáni, kteří byli ve špatnou dobu na špatném místě a ještě si seděli na vedení to taky nevytrhli a tak nezbude, než to vypnout pálenou cihlou z krbu vyrvanou nebo si dát dvacet, než to samo od sebe skončí. Přiznám se, že mlčenlivý kolohnát Austin mě tak nějak už docela přešel přes pissky. ()

skrblik007

Hrozně slabé béčko. Hrozná kamera a střih, tupí záporáci (až na Michaela Shankse, kvůli kterému jsem tohle zkoukával) a podprůměrné akční scény. A vůbec - celé zpracování je na houby... přitom zápletka nebyla špatná a dalo se z ní slušně těžit na béčkový, devadesátiminutový akční film. Tohle se prostě nepovedlo. ()

Derek

svizny a vtipny zaciatok kde austin hlaskuje o 106 pribrzdeny hlavnou zapletkou ktora je vsetko mozne len nie originalna a svizna. neviem preco musi mat kazde becko tak otrasny strih (tady navyse zvyrazneny roznymi zvukovymi efektami a hlavne jeho pouzivanie v nespravnu chvilu film kuskuje a dost brzdi, ja by som to pomocou IMovie zostrihal o dost lepsie) a otravnu hudbu (ktora je pritomna non stop, treba obcas nechat vyniknut i zvukove efetky). dejovo nic moc, akcia je zbytocne precpana roznymi slowmo efetkami a hlavne nie je tam nic co by tomu dodalo trocha stavy, teda az na stone colda ktory je i s pribudajucim vekom stale sympatak... ()

verbal odpad!

Ocitnout se někdy jako rukojmí, zavolám raději na pomoc nejbližší dětský pěvecký sbor, než tuhle bojůvku otylých, ovarových krků, které na plátno dostal snad jen jejich nesporný "herecký talent" a nadváha. Proti nim stojí přesila podobně "charismatických" pičusů, a tak o sebe mohou devadesát minut plácat pupky a vzájemně se rdousit v několika narychlo splácaných unimobuňkách. To vše podbarveno květnatými dialogy a scénářem tak sofistikovaným, že by se za něj nemusel stydět ani trojnásobný romský absolvent první třídy zvláštní školy. ()

ivan_drago

Záchrana rukojmích a zásah tohoto "Taktické jednotky" bych zažít nechtěl... Absolutně žádná koncepce, jen aby to vypadalo co nejvíc drsně... Televizní herecké výkony jako z "nováckého" seriálu, znovu zdůrazňují, že až příliš okatě drsné, nereálné, scénář prakticky neexistuje, ve filmu je jedna hloupost za druhou a závěrečná výměna kvérů a toho předmětu tam a nazpátek, plus ten agent FBI v utajení potápí už tak ubohý film ještě hlouběji do propadliště filmového braku... Občas se povedla nějaká ta hláška... ()

• V poslednej prestrelke bolo vystrelených viac ako 800 slepých nábojov. (m.a.t.o.)
  • Herec Michael Jai White, ktorý stvárnil jedného z hlavných hrdinov snímky, sa po zhliadnutí finálnej verzie vyjadril, že bol veľmi nešťastný. (MikaelSVK)
  • Většina herců si zahrála - ať už větší či menší roli - v kultovním seriálu Hvězdná brána (od r. 1997). Michael Shanks se objevil jako doktor Daniel Jackson, Lexa Doig jako doktorka Carolyn Lam, Michael Eklund byl jedním z komparzistů, Peter Kent si zahrál Kintaca a později Bak'ala a Dan Shea ztvárnil Sylvestera Silera. (O´Neill)