Scenárista Marty (Colin Farrell) se zoufale snaží dokončit svůj nejnovější scénář, ale chybí mu inspirace. Tu se rozhodne hledat u svých dvou kamarádů: poněkud výstředního a většinou neza-městnaného herce Billyho (Sam Rockwell) a silně nábožensky založeného Hanse (Christopher Walken), který má za sebou poměrně působivou kriminální minulost. Tihle dva se příležitostně živí krádežemi psů, které po vypsání odměny vrací jejich zazobaným páníčkům. Proti tomuhle výnosnému byznysu má velké výhrady Billyho okouzlující přítelkyně Angela (Olga Kurylenko). Její obavy se mají brzy potvrdit…
Naštěstí Billy a Hans právě jednoho čtyřnohého mazlíčka unesli. Ovšem naneštěstí tenhle pes patří psychopatickému gangsterovi Charliemu (Woody Harrelson), který svého malého psíka nade vše zbožňuje. Charlie je nepředvídatelný, extrémně násilnický a rozhodně nemá potíže zabít každého, kdo má se zmizením jeho psa cokoliv společného. Vypadá to, že Marty bude mít o nadměrné množství inspirace postaráno. Ale dokáže s šíleným Charliem v patách zůstat naživu tak dlouho, aby scénář dokončil? (Bioscop)

dormouse

Sedum hvězdiček, kdyby to šlo! Tak málokdy jsem z filmu nadšená. Černý humor, skvělé obsazení, krásní pejsci, víc k životu nepotřebuju. ()

Itar

Ultimátní řež, kterou budeme hláškovat ještě za deset let! Ač atmosférou zaostává za In Bruges (Amerika prostě nemůže být a není tak pohádková, jako belgické městečko), dohání to komplexností a naprosto vymazlenými dialogy. McDonagh je scenáristický mistr, který to navíc dokáže všechno zabalit do stylové formy. Herecky je film na velmi vysoké úrovni, nejvíc prostoru a pozornosti si však naprosto po právu krade Sam Rockwell, který svým projevem ční vysoko nad ostatními. Celý film jede na jedné velké vlně, protkané tu menšími, tu většími vtípky, hláškami a absurdními situacemi a jsem strašně rád, že byť jich v trailerech byla celá řádka, rozhodně tím jejich výčet nekončí. Carter Burwell se potom rozhodl svoje motivy trošku upozadit tak, aby více prostoru dostaly skoro po Tarantinovsku vybrané songy Hanka Williamse, P.P. Arnolda, či The Stone Poneys. Jako tři sladké třešničky na dortu tu potom máme cameo Michaela Pitta a Michaela Stuhlbarga, vrahy sériových vrahů a závěrečnou tečku s Tomem Waitsem. A nakonec snad jenom jedna poslední věc... líbí se mi, když si ze sebe pan režisér a scenárista v jedné osobě dokáže udělat srandu... výbornost! ()

SHit4U

Absurdní, bizarní, divné, úchylné, drsné. Film o alkoholickém scénáristovi, který píše scénář, který se vlastně odehrává i na plátně...takže máte pocit, že film se tvoří přímo v průběhu vašeho sledování a je spolu vytvářen všemi třemi hlavními postavami, kde každá z nich přispívá po svém a takový Rockwell a jeho představa závěrečné přestřelky na hřbitově je neskutečně grindhousově vtipná, zatímco závěrečná Walkenova scéna, která se vlastně mísila s reálem byla pro mě až neskutečně mrazivě dojemná. Což vlastně vystihuje i celý film. Černohumorně krvavá, dialogy naplněná a dojemně smutná komedie.....Jesus Ghandí Joseph.... ()

Ještěřák

PSYCHOPATH NO. 8 (to write down this comment, trololo). Asi jsem old fešnd, neboco, když žádám, aby v pozadí kurewsky crazy filmu tikala nějaká hodnotná nosná myšlenka (jako BELLFLOWER, kde šlo o to, dostat buchty zpátky pod řetěz), a/nebo alespoň rámcově dával smysl již při prvním shlédnutí (jako PULP FICTION; v tomto případě žádné druhé shlédnutí a kdesi cosi nebude). Mě to přišlo, jako kdyby bandička zkouřených studentů z JAMU drápla do ruky kameru a vydala se na Medlánky natočit stominutovou freestyle hurá haluz s kvalitou vyloženě ode zdi ke zdi. Zde bychom to sice neprominuli, ale určitě přinejmenším tolerovali:-) ALE - dědek Christopher Walken jakožto jeden z psychopatů bugruje a řádí jako Clint Eastwood, zdůrazňuji JAKO! Také ta legendárně hloupá scéna na hřbitově je pořádně mastná. ()

Piškotka

Vtipná černá komedie, která se postupně zvrátila v psychodrama. Kámoš dodávající inspiraci spisovateli byl král všech psychopatů a zloděj lidských osudů. I když byly plné krve a nenávisti, jejich vysvětlení bylo někdy pochopitelné (kupř. kvaker). Částečné odlehčení přinesly únosy psů a W. Harrelson. C. Farrell si umí pěkně pohrát s mimikou kolem obočí. ()

Schuldiner

Škoda, že se to pak tak strašně rozplizlo... protože v první polovině jsem se parádně bavil !!! Jednoduše mi to přišlo jak náběh na další Pulp Fiction. Ve druhý půlce se to ale prostě rozplizlo a rozplizlý to zůstalo, až na výjimky, až do konce... I když jsem se několikrát i ve druhý polovině docela zasmál, celkově to prostě na víc než na dvě nejni.. ()

Disease

Lepší než V Bruggách, ale v průměru jen o kousek. Druhá půlka příliš divadelní a místy dost nudná. Škoda, že se nepovedlo udržet nasazenou laťku, zvlášť, když šlo o víc, než jen o pochcanej tepich. ()

tterez

Bylo to divný. Přestože vůbec nevim, co si o tom myslet, tak to už znova vidět nepotřebuju. Nechytlo mě to, byla to obrovská změť dějových linií a vyvrcholení mě na kolena taky zrovna nedostalo. 45% a ani o ťuk víc ()

TAMEHEMP

Líbil se mi hlavně začátek, který byl i v mnoha momentech šokující v dobrém s.s. Dobré hlášky, které nepadaly až tak z donucení, že by se snad mělo jednat o komedii, tak vytáhneme brožůrku vtipů. "Ale na konci vždy zbyde jeden jednooký, hoho" :) Pak byla poušť a tam jsem se začal nudit, sláva aslepoň za ty pistole s cedulkama a plápolající auto, no. A nevím, co měl znamenat konec, kdy pan psycho-pacifista dokázal přijmout i vlastní smrt jenom za to, že dal někomu slovo. Třeba mi to někdo vysvětlí a já zvednu hodnocení na 4*. ()

angloumene

Sedm psychopatů nejsou tak dobří jako Bruggy, ale přesto se dá říct, že jsou působiví a zábavní. Ne že byste se u nich vyloženě smáli, to ve většině případů opravdu nehrozí. Každopádně taková dávka groteskně vypjatých scén s velkou porcí nadsázky se jen tak někde nevidí. Styl zábavy, který tak nějak automaticky mávne rukou nad těmi nejdůležitějšími životními událostmi jistě není pro každého, ale ten kdo si k němu najde cestu nemůže být zklamán. ()

Perverz

Celkově to působí malinko slátaně, a vytváří dojem, že McDonahgh se sice snažil ale jako komplexní celek to nedotáh do správné formy. Ten film však baví, Baví vás se na něho koukat. Je plný humoru a mimoidně vyprávěného příběhu. Sam Rockwell mě za poslední dobu už podruhé dostal. Hraje výborně. Navíc hraje prim, že tohle je taková raritka, prostě neobvyklý filmek. Nemůžu dát čtyři, nicméně opravdu jsem se bavil. ()

Pablinho

Přikláním se díky Farrellovi a dobrým hereckým výkonům k lepšímu hodnocení. Jinak je to zvláštní film, který tak nějak dostává svému názvu. Je originální, má dobrý myšlenky, ale těch je nakonec moc a celý film se v tom přehršli nápadů spíš utápí. Bývalo by to chtělo pohrát si víc se scénářem. ()

Paldiny

Ako rád by som napísal, že podobne uletený, skvelo napísaný a nevšedne natočený film som videl naposledy pri Pulp Fiction, lenže snaha "byť originálny" kričí o pozornosť tak vehementne až mi to otrávilo celý film. McDonaghov rukopis je tu cítiť, nechýba nádych nekorektnosti spojený s nepredvídateľným chovaním postáv a ironickým humorom. Lenže na rozdiel od debutu pôsobia Psychopati príliš vykonštruovane, zložito a nebudeme si klamať aj nudne. Z menšej časti za to môže nevýrazná hudba a z tej väčšej scenár z akého sa vytratila ľahkosť. Občas vytrhne z mikrospánku nečakaný výbuch, výstrel, alebo explodujúca hlava, ale ani to v konečnom zúčtovaní nestačí. Čo s filmom vďaka ktorému sa cítim akoby na mňa doľahla všetka únava sociálneho domu Jeseň Života? Nechcel som byť kritický, chcem patriť k fanúšikom režiséra, ktorého celovečerný debut sa mi postaral o pekný výlet do Belgicka, lenže zaujímavý nápad o scenáristovi hľadajúceho svojich psychopatov sa mu pre tentokrát z papiera dostať nepodarilo. ()

Prochy38

Scénář na potlesk ve stoje. A k tomu má ještě M. McDonagh luxusní čich na herecké obločeje a řekl bych, že v tomto případě to byla ta největší záruka úspěchu. Příběh, lépe řečeno série se sebou tak nějak souvisejících i nesouvisejících příběhů, navázaných na autora tvořící knihu. Jako za mě paráda! Nasmál jsem se, akce byla dost povedená a jak jsem psal, scénář na potlesk s tím, že herci to zmákli na 150%. Škoda malé role O. Kurylenko. Jako celek zážitek! ()

Marla Singer

Tohle není Quentin Tarantino, ani Guy Ritchie nebo bratři Coenové. Seznamte se, tohle je Martin McDonagh - dramatik, scénárista, režisér a taky Ir (čti alkoholik). Můžete si je splést, koneckonců všichni mají podobný černohumorný úšklebek vepsaný v ksichtě i filmografii, ale jedná se o vaše pochybení a těžko můžete někoho usvědčit z plagiátorství. Tématizace tvůrčí krize se objevuje napříč formami (svým si projdou i Max Andersson a Lars Sjunnesson v komiksu Bosenský plackopes) a ani její využití pro konstrukt metafilmu se nedá považovat za výtrysk originality, viz Felliniho 8½ či novější Synecdoche, New York od Charlieho Kaufmana. Seven Psychopaths ale není o tvůrčí krizi - ten film je tvůrčí krize. Martin by rád napsal aspoň čárku, dokonce i ví, o čem by chtěl psát, ale jeho představa samu sebe popírá (z pasti v podobě scénáře o psychopatech bez násilí a s hlavním hrdinou buddhistou není úniku) a autor se tak nechtěně zablokoval. Z rozmaru vytvoří pokřivené charaktery ale zároveň živoucí a dynamické natolik, aby si mohli diktovat text a zcela ovládli dění. Scénář psaný na základě událostí ve filmu souběžně utváří film samotný (too mindfuck? zkuste přímočarejší Bruggy) a scénáristovi nezbývá než se spokojit s vedlejší rolí pozorovatele. Billy a Hans představují dvě extrémní pojetí filmu, které se očividně perou i v autorovi. Jeden by nejradši rozjel nejbéčkovější přestřelku v dějinách hřbitovů a druhý naopak nechápe, proč ženské postavy nedají dohromady kloudnou větu a následně musejí být odpraveny (ať už střihem nebo střelnou ránou) nebo co je na snových sekvencích buzerantského. Oba hází vodítka k anti-Rodriguezovské 'nezáživné' brutalitě nebo k podvratné výstavbě děje... A vůbec, následujte bílého králíka. ()

Frederika

Už dlouho jsem se u filmu takhle nepobavila! Geniální, tenhle styl humoru zbožňuju, stejně jako Colina Farrella a Christophera Walkena. Čistá komedie to ale v žádném případě není, vážení, dramatických chvilek, násilí i pomalých zamyšlených částí je tak také dost. Výborná hudba, atmosféra, drama i smích, i pocit absurdity a hlubokého ztotožnění se s postavami. Za mě pět hvězdiček, protože takovéhle žánrové mixy často spadají do kýče či trapnosti, ale 7 psychopatům tohle naštěstí nehrozí. ()

laepus

Martin McDonagh evidentně našel svůj styl, který není nepodobný "poetice" tarantinovských filmů - plno suchých hlášek, bláznivé charaktery postav, neuvěřitelné zápletky, drsné krvavé scény apod. V Brugách to sice není, ale i tak to stojí za vidění, pokud se vám ony výše popsané věci líbí. Vrcholem filmu je bezesporu představa přestřelky na hřbitově :) ()

Mikino00

Scénář, to je základ, mix humoru, bizarnosti, bláznovství, přestřelek. To je okořeněno příběhy psychopatů, bez nich by se jednalo o banální příběh točící se kolem únosu psa. Film jak se dalo čekat stojí na hercích, já bych to poupravil, film stojí na skvělém psychopatovi Samu Rockwellovi. Jeho líčení finální přestřelky u ohně je nezapomenutelné. ()

Nový film režiséra V Bruggách má obsazení

Nový film režiséra V Bruggách má obsazení

30.10.2021

Režisér a dramaturg Martin McDonagh za svou kariéru natočil doposud jen tři filmy, všechny ale sklidily obří úspěch, pobraly několik prestižních ocenění a samotný tvůrce si díky nim vytvořil pověst… (viac)

HBO a Peter Berg zredukují lidstvo

HBO a Peter Berg zredukují lidstvo

13.06.2013

Na obrazovky zřejmě nejuznávanější kabelové stanice míří nový sci-fi seriál The Leftovers z tvůrčí dílny Petera Berga (který produkuje a zrežíruje pilotní díl) a Damona Lindelofa (který byl nenáviděn… (viac)

Hvězdy jako psychopati?

Hvězdy jako psychopati?

11.11.2011

Režisér příjemného překvapení V Brugách Martin McDonagh (foto) začne příští týden v Los Angeles natáčet novinku Seven Psychopaths. Sehnal do ní spoustu zvučných jmen, ale neobešlo se to bez problémů.… (viac)