Afganistan 2005: Štyroch vojakov z amerických špeciálnych jednotiek Navy SEAL poveria neľahkou misiou v horách v afganskej provincii Kunar – majú potvrdiť alebo vyvrátiť, že sa na tom mieste skrýva jeden z vodcov talibanských bojovníkov! Keď sú zrazu nútení urobiť veľmi ťažké morálne rozhodnutie, ktoré rozhodne neostane bez následkov, situácia sa nebezpečne zvrtne. Stane sa totiž viacero vecí, v ktorých dôsledku sú zrazu nielenže úplne odstrihnutí od komunikácie so svojou jednotkou, ale navyše tiež musia čeliť početnej presile talibancov! Ich šanca vyviaznuť z tejto šlamastiky je v podstate nulová, no i tak sa rozhodnú pustiť sa v nezdolnom teréne afganských hôr do zdanlivo úplne bezvýchodiskového boja, ktorý ich zavedie nielen fyzicky, ale aj psychicky až na samé hranice ľudských možností... (TV Markíza)

elanista1

Nerozumiem preco maju filmovi tvorcovia stale nutkanie zacat film zaverecnou scenou, to je to najvacsie klise ake sa len da predstavit. Po nudnych kecoch, ktorymi je vyplneny uvod sa zacne nekonecna prestrelka, ktora zacne po par minutach nudit, prekvapivo s minimom patosu /ak si odmyslime zaverecne fotky/, obcas sa zamyslime ci sledujeme vojnovy film alebo nejake sci-fi becko /padanie zo skal/. No da sa na to pozerat, ale som si isty ze v buducnosti nebudem pocitovat potrebu vidiet to znova. ()

Blazis34

Drsné akční drama z prostředí, které musí snad každému obyčejnému smrtelníkovi nahánět strach a hrůzu. Být v oblasti, kterou vůbec neznáte obklíčen velkou bandou zástupců Talibánu, kteří nemají zrovna chuť vás chlebem a solí přivítat musí být děsné i přes ten neskutečně těžkej výcvik každého člena SEALs. Příběh je místy srdcervoucí, ale na skutečnosti trochu ubírá "americké pojetí" hrdinů, kteří přežijí několik kulek v sobě, pády ze skal i ostré nárazy do stromů či pády na kameny. Určitě toho museli ve skutečnosti hodně vytrpět, ale myslím, že film maličko přihrál na dramatu a přidal vojákům minimálně ještě jeden život. Jinak ale chválím za nápad udělat film podle knihy, kterou napsal jeden z přeživších Marcus Luttrell a věnovat film obětem nejen této těžké mise. Film se mi líbil, byl výborně natočený a všechny herecké postavy působily naprosto reálně a politováníhodně. Dávám 80% - čtyři hvězdy. ()

pafka

Boj o preziti dobry, jen me tu nejak chybely jakekoliv emoce. nejen ze strany vojaku, tam se to asi neda moc cekat, ale ze strany tvurcu. Oni vas nechavaji celou dobu chladny, coz bych rekl, ze to mi trosku vadi. Film, co nema nejaky vrstevnaty ci clenity dej, by me zatlacit na jinych frontach. Tady se bohuzel tak nestalo. ()

Karlos8

Výborně zrežírovaný film od Petera Berga. Ačkoliv se nejedná o žádné hvězdné obsazení, film splňuje všechny moje kritéria. I když se zdá, že film je nudný a nemá co divákovi nabídnou, já jsem se vždy dobře bavil a někdy i zhrůzou sledoval některé scény. Určitě dobře uznaná památka Red Wings. ()

Facerr

Nejen pro fandy válečnejch konfliktů dobrej biják. Nečekejte žádný válečný orgie, ale slušnej survival, ve kterým budete zarytě fandit "drsňákům z US army" a nenávidět Taliban. Možná to někomu přijde jako přehnaná agitačka oslavující "duch amerických vojáků bojujících za svobodu a vzájemné bratrství", ale vzhledem k tomu, že je tenhle film natočenej podle skutečný události, nějakou tu přehnanost (včetně několikametrovejch přežitejch pádů ze skály) si to i zaslouží. ()

mArtinko5MB

Podľa môjho názoru sa to veľmi chcelo kvalitou podobať na Black hawk Down, ale tak ako úmysel prišiel, hneď aj zmizol v diaľke. Niektoré pasáže akoby neboli domyslené a človek má pocit, že to komando je z ocele. Veľmi neuveriteľný príbeh v niektorých miestach a prevedenie postráda akúsi pútavosť. Ak si to vezmem z hľadiska deja, nemá dokopy čo ukázať a námet je tak či onak skoro vyčerpaný. Okrem sympatického obsadenia je film bezducha a hudba je tak nevýrazná, že som si ju ani nevšimol. 55% ()

VanBradley89

Taky mi dost vadí, co je nám tu podsouváno, že USA je to nejlepší co svět potkalo a, že s nimi po boku se dokáže každý dostat z jakéhokoliv problému.Protože oni kopou za dobrý a jak to má vousy a turban, mělo by to být bez prodlení zastřeleno. Až na pasáž ve vesnici, která krásně ukazuje, že zase tak jednoznačný to nemusí být. Ale víte co? Seru na politiku a na zbytečnou válku za "svobodu". Jen jsem chtěl vidět slušnej film. A to se podařilo. Po slabším rozjezdu, přišli do hor pasáčci a pak to nabralo grády, které se zdatně drželi až skoro do samého konce.Když se mluví stojí to za hovno, když se střílí je to příjemně brutální. Z té hlavní čtveřice mě teda bavil nejvíc Ben Foster. Toho hopsání ze skal bylo teda taky dost. Viděl bych to mezi 3, 4. K průměru to táhne slabší úvod a konec. A takové jednoznačné vidění konfliktu. Jenomže už jen za skvělou scénu porady. Co teda z civilistama dál? A Wahlbergovu operaci nohy, kdy jsem sebou dost cukal tomu tu čtvrtou hvězdu připíchnu. ()

p.i.t.b.u.l

Není to vůbec špatný film. K dokonalosti mu ale chybí, nebo spíše přebývá jistá míra pokory. Jak autentický může být film na základě vyprávění jediného přeživšího. Můžu jen odhadovat. Pokud ale prominu jisté momenty, které už byly dle mého názoru trochu přehnané a byly zde jen pro to, aby filmu dodali více akčnosti, nemůžu se zbavit dojmu, že se mně film zalíbil. Mám rád válečné filmy a i když tento nepatří mezi ty nejlepší, měl v sobě jisté kouzlo. Kouzlo, kvůli kterému si ho rád pustím znova. Co na tom, že je trochu přehnaný a ať si myslí kdo chce co chce, mně sedělo i herecké obsazení. Dávám 85%, protože i když má film 2 hodiny, neskutečně rychle uběhly a to je velké plus. ()

mata77

Pocta nikdy nie je prehnaná, ak je znázornená očami tých, ktorí prežili. Zároveň je ale nevyhnutné, aby to bola aj pocta vlastnej nedokonalosti, inak sa môže ľahko stať, že absencia pokory bude vyznievať ako hlavný dôvod zlyhania jednotlivca, celej jednotky a armády. Nie je pochýb, že do SEAL sa dostanú len ľudia, ktorí zatiaľ nenarazili na vlastné fyzické a psychické hranice, okrem toho držia spolu, nech sa deje čokoľvek. O ich schopnostiach nepochybujem, pochybujem ale o schopnosti režiséra zvládnuť túto výzvu tak, aby sa nevymkla z reálnosti jej znázornenia. Herecké obsadenie ma potešilo a vidieť týchto hercov spolu, bolo vlastne lákadlo, aby som tento film uprednostnila pred iným. Niečo tomu ale chýbalo, pretože najsilnejšie emócie ma premohli až pri záverečných titulkoch. ()

Aywes

"I am never out of the fight." Jeden z mála Amerických válečných filmů z Afghánistánu, který neukazuje na ostatní, jak jsou špatní. Bere to z obou stran a zpracovává témata přátelství, války a v podstatě i předsudků nadmíru dobře. Je fajn vědět, že se dějí i takové příběhy. Kde se můžete spolehnout na ostatní a získáte pomoc i tam, kde to nečekáte. Co se týče přímo válčení, tak jde v podstatě jen o jednu dlouhou přestřelku, která sice nenudí, ale kvůli kameře občas působí k posrání. Pořád je to ale o třídu lepší válečný příběh, než nám většina Amerických filmů dává. ()

DonBraso

Můžu rovnou svědomitě říci,že USA a Afgánistán to je studna nevyčerpatelná a se skupinkou jsme sešli na další revír si trochu zastřílet,narvat tam dost patosu a pokud možno aspoň jedna vlajka s Americkýma boys na prsou,prdeli a kdyby to šlo tak snad i na játrech.Film si člověk musí tak trochu užít jako akční film a nesmí se mu příčit Amerikaniše politika,která je jak všichni víme vlezprdelová a ve filmu ještě horší pro ne zrovna americkýho diváka.Tak mě kupodivu stačí Marky Mark a jeho časté "fuck",docela poctivá první hodinovka až do okamžiku kaskadérských mravností,kdy snad Peter Berg poslouchal Dalibora Jandu a jeho "žít jako kaskadér".Stále si vnucuju je to akční je to akční.No s tímto by se dalo hodně polemizovat,protože po hodině doopravdy je dost dlouhá pasáž a víceméně je druhá hodinka v akčním pojetí která mě chutnala.Jenomže těch křečových žil je tam zas moc,kámen nůžky papír ať je ze mě safír,jedno lejtko dvě ruce přežiju stejnak vše,Navy SEALs je nejspíš bez rozkazů,protože ve skutečnosti by ty kozy a 4 kolemdoucí už čuchali zem,ale nejspíš Lutrell byl fakt kořen,který má svoje zásady,konečná vložka s fotkama je debekl pro vyměklí ženy,kluky bez koulí a pro starý hecíře,který mají rádi digitální fotky.Je to klasická humusárna USA typu jak je známe,ale bohužel se to zadřelo,koukat se na to doopravdy dalo,ale proč stále točit,že nějaký amík vyšumí do prachu a natočit 50tý díl o tom samém je už křečové,ale když si to člověk nepustí do měsíce dvakrát,tak za ten půl rok to mile rád odpustím,ale na druhou stranu proč si nepustit radši ten profláklej Black Hawk Down,že. ()

Sin410

Pro mě film na který jsem dlouho čekal. Ano je to akčňák plny hvězd a pruhů a přehnaných pádů. Malinko mi přišla vykradená scéna s ostrostřelbou ( zachraňte vojína Ryana styl ) a volba cesty skokem ze skály a to několikrát za sebou mě malinko vyvedla z míry, na druhou stranu, když někdo vydrží tolik zásahů tak už ho nějaká ta skála nemůže rozházet. Upřímně jsem se bavil, nechal jsem se chytnout za srdce a užil si to, ()

kubilov

Rozhodně nejsem jeden z těch, který filmy se silným patriotismem traumatizují, nebo tak podobně, ale Bergův další film navazuje přesně tam, kde skončil jeho předchozí kousek, Bitevní loď. Ta ale měla alespoň trochu nadsázky a humoru, jenže tahle oslava mariňáků a všech ostatních bojových jednotek armády Spojených států mi začala vadit zhruba se 37 výstřelem a po několika smrtelných zraněních, které by neměl šanci přežít ani Arnie kříženej se Slyem v té nejlepší formě. V jednu chvíli jsem dokonce zvažoval, že to vypnu, ale i když to byla jedna kravina za druhou, tak jsem přeci jenom dokoukal, o moc bych však nepřišel. Chápu, že si někdo někde musel dokázat, že amíci jsou drsný chlapi, zvlášť ti od armády, ale čeho je moc, toho je moc. Když už nic, tak jsem čekal alespoň to, že když je Wahlberg tragickej herec v dramatech, tak aspoň s M-4 mu to půjde, což se tak úplně nekonalo. Od úvodního odstřelování z lese (zhruba v polovině filmu) mě ničím neoslnil. Takže nakonec to nejlepší na celém tomto zbytečném filmu bylo zjištění, že v Afghánistánu by se zapotil i Rambo, bez pomoci mírumilovných vesničanů by se však také neobešel. ()

davistercz

Kdybych měl film shrnout jedním slovem.. Excelentní!!! První půlhodina je takový slabší rozjezd, který avšak nenudí, což je hlavní. Poté se na vás navalí hromada akcí a budete jenom neskutečně zírat. Nemohu uvěřit, že tohle je podle skutečné události. Nicméně bych chtěl poděkovat režisérovi, že natočil tak ohromujicí až děsivě šokující snímek o vojácích v Afghánistánů. Nejsem velký zastánce takových filmu, když už se nějaký najde.. tak obsahuje málo akčních scén a nebo prostě nudí... Víc se toho namluví než udělá. Ale tady to bylo spíše naopak a prospělo to tomu. Chtěl bych ještě upozornit na skvělý herecký výběr a samozřejmě výkon. Jak už jsem uvedl.. neskutečně luxusně odvedená práce. Tajil jsem dech při každé scéně a stálo to za to! Dovolím si říct, že hodina a půl naprosto špičkové akce se naprosto vydařila! Mark Wahlberg.. toho jsem nikdy moc v lásce neměl, ale po tomhle filmu jsem si ho zamiloval. Neskutečný herecký výkon. Prosil bych Oscara za to. A třešnička na dortu? Rozhodně konec filmu, který bude pastva pro oči a pro vaše srdce. Dobře ukončený film! 100%. Doporučuji!! ()

EggO

Je velmi tezke usoudit, jestli ty pady byli realisticke nebo ne. Kdyz si predstavim jejich vycvik a vse cim si prosli, aby byli jednimi z nejlepsich, predstavim si jejich kazdodeni drinu, tak je to realne. Je to to same jak vidim gymnasty a rikam si "this is impossible..." Jsou to jen nase spekulace, ceho je vlastne clovek schopny a uz od zacatku na to Berg predkalada, ze to nejsou zadni tlusti hosi sedici u pc, kteri rikaji to nejde.. Pro ne je nerealne realnym, nemozne moznym a jen predstava ze by me mucili talibanci anebo bych skocil ze skaly s nadeji, ze to mozna dam, radsi zkocim a budu doufat.. Libi se mi na filmu prave ty realisticke boje, prave ta vule kterou ti vojaci maji. Dle meho je to realne. A to popravde nesnasim americkou armadu a vlastne i americany... :D ()

Reiner

Předně musím říci, že tento film je velmi podařený. To, že místní neznají vybavení speciálů, s tím nemá co dělat. Holt ne každý umí své pokřivené ego narovnat aspoň tehdy, má-li to své opodstatnění. Tento film je skutečně příjemným dílem, u kterého jsem byl svědky momentů, které bych určitě nechtěl zažít. Ale což. nevnímám jej jako americký (anti americké nálady jsou nyní přeci v kurzu ne?!), ale jako lidský. O to v tomto filmu přeci jde! O lidi, o vojáky. A je přeci jedno, na které straně to je. Velmi se mi líbilo osudové propojení Američana a Afgánce. Ale dost již, na to československá populace ještě zdaleka není připravena. Snad někdy... ()

Corey(8)

Naturalistická válečná freska, vztyčující prostředníček všem idealistickým báchorkám o hrdinech v nablýskané zbroji a jejich srdíčkových koncích. Ok, konec se patosu úplně nevyhnul, předcházející hodinová jatka ale z paměti jen tak nevymažete. Hollywood vyplivl po delší době syrový válečný film, který nesmrdí prachsprostou verbovačkou. Bravo! ()

Prechytraly

Tento film svým zpracováním nijak zvlášť nenadchne. Bohužel musím říct, že tentokrát mě nejvíc štval Mark Wahlberg, kterýmu ta role moc nesedla. Co mě ale sere víc je zdejší hafo politických myslitelů a armádních stratégů, dle kterých se to stát nemohlo a americké vidění světa je nebezpečné. Podle nich je neskutečné to, co někdo reálně prožil, a nebezpečné to, co jim umožňuje žít si v relativním klidu a bezpečí. ()

dudo24

Pecka. Malo to strašnú energiu, napätie aj dramatické pasáže. Super akcia. Podľa môjho názoru veľmi realistické spracovanie. Super herci. Scény kde sa rolovali dole svahom boli brutálne. Jediná škoda je to dvadsať minútové intro. Nebolo to také tragické ale určite sa to dalo spraviť zaujímavejšie. Ak by bol ten úvod iný tak dám možno aj za päť. ()

Kdo potopí obří ropnou plošinu?

Kdo potopí obří ropnou plošinu?

31.01.2015

J.C. Chandor patří mezi mladé režiséry, které se vyplatí sledovat. Zatím má na kontě tři povedená dramata (Margin Call, Vše je ztraceno, A Most Violent Year) a jeho příštím projektem mělo být… (viac)

Michael Bay se vrátí do akce?

Michael Bay se vrátí do akce?

01.11.2014

Čtyřka Transformers vydělala přes miliardu dolarů, režisér Michael Bay by ale měl ságu konečně opustit. Místo dalšího návratu k robotům chce totiž zadaptovat román 13 Hours od Mitchella Zuckoffa,… (viac)

Šestimilionový Mark Wahlberg?

Šestimilionový Mark Wahlberg?

06.07.2014

O celovečerní adaptaci seriálu The Six Milion Dollar Man se v Hollywoodu pokoušejí už nějakou dobu. Sedmdesátkovou klasiku chtěl v devadesátých letech resuscitovat Kevin Smith (Mladí muži za pultem),… (viac)

Oscarové nominace 2014

Oscarové nominace 2014