Když svobodomyslný malý podvodníček Randle P. McMurphy (Jack Nicholson) přichází do státní psychiatrické nemocnice, jeho nakažlivý odpor k disciplíně otřese rutinou celého zařízení. On je jednou stranou nastávající války. Uhlazená, chladně monstrózní sestra Ratchedová (Louise Fletcher) druhou. V sázce je osud všech pacientů na oddělení... Tato elektrizující adaptace bestselleru Kena Keseyho získala všech pět hlavních Oscarů za rok 1975: Nejlepší film (produkce Saul Zaentz a Michael Douglas), herec (Nicholson), herečka (Fletcher), režisér (Miloš Forman) a adaptovaný scénář (Lawrence Hauben a Bo Goldman). Divoký, spalující film s vynikajícím hereckým obsazením, čítajícím mj. Brada Dourifa, Dannyho DeVita a debutujícího Christophera Lloyda, si je plně zaslouží. (oficiálny text distribútora)

sornilka

Jeden z nejlepších filmů, co jsem viděla :o) Opravdu je to SKVOST! ...tleskám Formanovi a všem těm, kdo ve filmu hráli - klobouk dolů! Výkony všech si zaslouží uznání, škoda, že se teď točí tolik podprůměrných filmů :O( Z tohoto díla, by si měli filmaři brát příklad. ()

LukH

Mistrovský kus pana Formana. Perfektní scénář. Výborné obsazení pro mnoho rozličných charakterů pacientů i personálu. Geniální Nicholson. Třeba vidět! ()

pavlosalex

Viděl jsem spoustu filmů. Snad přes tisíc. Okolo 550 jsem zde zatím ohodnotil. Myslel jsem, že všechny perly mám za sebou. Byl jsem rormrzelý z toho, že ani nedýchat u filmu, jsem zažil už dávno a ani jsem nedoufal, že se toho v brzké době dočkám. Přelet nad kukaččím hnízdem. Nikdy jsem o něm neslyšel. Včera jsem byl tázán: ,,Hele znáš to? Ne??? Až nebudeš mít do čeho píchnout, tak se mrkni. Je to fakt dobrý." I did. 100% ()

yerdua

tedaaaa je k nevíře jak ze sebe Jack Nicholson dokáže udělat magora :) stačí když vycení zuby, dá obočí trochu více k sobě zadívá se Vám do očí a máte jistý, že celou noc nezavřete oči :) parádní film :) ()

MRPitivier

Výjimečný snímek s výjimečnými herci a z neznámého československého režiséra Miloše Formana se stala velká postava v historii filmu! Celý film je založený na smyslu našeho života a na dialogu s mentálně chorými. Nelehký úkol, ale režisér ho zvládl a ukázal, že lidi v psychiatrických léčebnách nejsou jen bezduchá stvoření! Herecký výkon Jacka Nicholsona není třeba hodnotit, ale sestra Ratchedová alias Louise Fletcherová excelovala v záporné roli! Neobyčejné dílo se silným příběhem a koncem, který dostane každého! Klenot ve světové filmografii! ()

Rodin

Tohle je jedna z výjimek potvrzujících pravidlo, že literární předloha je vždy lepší, než filmové zpracování. Pochopitelně, že si člověk musí odmyslet řadu dějových linek z knihy, skutečnost, že by to měl správně vyprávět právě bláznivý "němý" náčelník atd., jenže... Při sledování tohoto filmu mě úvahy o předloze vůbec nepřišly do hlavy, protože jsem byl zavalen Formanovou genialitou a Nicholsonovým ďábelským hereckým vodopádem. Nezapomenutelné. ()

Anomiska

Keď máte chuť tej sestricke zakrútiť krkom, tak to musí byť dobrý film :D Ale nie, vynikajúce herecké výkony a neskutočná bezmocnosť, ktorú prežívam spolu s Jackom... Je to úžasný film! ()

Jacccob

Konečně jsem tento film viděl a musím říct, že mě nezklamal. Bál sem se, že neukojí moje očekávání, a on je předčil na celé čáře. A i kdyby nebyl tak vychytralý, strhující a poutavý, dokonale by to zachránil Jack Nicholson, který si potvrdil post jednoho z nejlepších herců historie. :) ()

iKosser

Tak takovej konec jsem ještě nežral, a asi na dlouho dobu bude nejlepší. Sestra teda perfektně zahraná, neviděl jsem lepší výkon jestě...perfecte ()

Sharinka

Jedno z největších filmových zklamání mého života. Po přečtění knihy jsem se rozhodla konečně podívat na tento všemi ,,propagovaný" film. Ze snímku jsem měla pocit, že tvůrci absolutně nepochopili autorův záměr. Hlavní filmový hrdina byl narozdíl od toho knižního hloupý, agresivní a dokonce i méně charismatický. S odstupem času, po vyprchání mého rozhořčení jsem však musela uznat, že film měl své kvality a divákům, kteří nečetli před zhlédnutím originál, mohl přinést příjemné uspokojení. ()

Shredder

Chvala, chvala a zase len sama chvala na uplne obycajny(aj ked nadpriemerny) film. Jack Nicholson hra skvele ako vzdy Louise Fletcher je mrcha ale o hereckom vykone sa da polemizovat. Tolko vychvalovany koniec je o to slabsi ze paradoxne postava ktora symbolizuje nadej, zivot, energiu a v podstate vsetko co nas robi clovekom skonci ako zombie po lobotomii a scenu s unikajucim nacelnikom nepovazujem naozaj za nic brilantne. Ak niekoho oslovil ten chaby dej, nezaujimave postavy a nuda ktora sa permanetne opakuje dokola nech sa paci. Tento film nema co hladat v TOP 20, pretoze ako vravim nie je najhorsi, ale existuje kvantum omnoho lepsich filmov nech by ste hodnotili akekolvek aspekty. Jedinu emociu co vo mne vyvolal bol hnev (a tu si naozaj velmi necenim pri filmoch) a mozte tvrdit co chcete absencia kvalitneho hudobneho doprovodu je tiez zrejma. ()

rottik-cb

Psychologický román Kena Keseyho Vyhoďme ho z kola je dokonalý. A totéž se dá s přehledem říct o famózním filmu Miloše Formana. Velký filmový zážitek. 11. ze 1001 ()

BadWolf

Nevim, možná jsem to nepochopil. Přišlo mi to nudný, nezajímavý a docela zdlouhavý( na to jak to hodnotěj ostatní). Jestli tam byla schovaná nějaká hluboká myšlenka, tak já ji asi neobjevil. ()

montenegro

Vynikající spojení Forman- Nicholson, zasloužených 5 oscarů ( a s minimálním rozpočtem). Silný příběh s fantastickými výkony všech herců. Jeden z mála filmů, který se mi líbí víc, než knižní předloha. ()

singone

Tak konečně jsem se dostal k tomuhle kousku a to BD kvalitě. Úžasný Jack a prostě všechno, vážně asi nemám tomu co vytknout :) Miloš Forman prostě natočil dokonalý film. ()

Zemřela herečka Louise Fletcher

Zemřela herečka Louise Fletcher

24.09.2022

Ve věku osmaosmdesáti let v pátek ve svém domě ve Francii zemřela americká herečka a držitelka Oscara Louise Fletcher. Smutnou zprávu předal médiím její agent David Shaul s dodatkem, že herečka… (viac)

Miloš Forman 1932 - 2018

Miloš Forman 1932 - 2018

14.04.2018

Kompletní retrospektiva Miloše Formana!

Kompletní retrospektiva Miloše Formana!

07.11.2012

Přijďte dát divácký dárek Miloši Formanovi k osmdesátinám, které letos oslavil. V kinosále Městské knihovny v Praze se bude od 7. do 13. prosince konat Forman Festival, kompletní retrospektiva této… (viac)

Psycho Film Praha 2009

Psycho Film Praha 2009

31.05.2009

„Psycho Film Praha“ je filmová přehlídka zaměřená na projekce filmů s tématy z oblasti psychiatrie, psychologie a sexuologie. 5. – 7. června 2009 se uskuteční už třetí ročník přehlídky, jehož zvolené… (viac)