Komédia s originálnou zápletkou, v ktorej si večne slobodný profesor češtiny Petr (Jiří Mádl, Filip Blažek), vďaka triednemu zrazu uvedomí, že jediné dievča, ktoré kedy miloval, bola jeho spolužiačka Eliška (Eva Josefíková, Martina Válková). Vtedy v sedemnástich rokoch, nenašiel odvahu jej povedať, že ju má rád a ona sa potom navždy vytratila z jeho života. Petrovi sa naskytne jedinečná šanca. Cestovať späť v čase do svojich študentských rokov a vrátiť sa do júna 1989, kedy chodil do tretieho ročníka. Dostane možnosť napraviť, čo premeškal. Lenže zahrávať sa s minulosťou nie je len tak. Návraty nie sú nikdy jednoduché. Peter sa dostáva do spleti komplikácií a problémov, ktoré našťastie rieši s vtipom, nadhľadom a drzosťou, ktorú dobre pozná od svojich vlastných študentov. Postačia však tieto zbrane na to, aby presvedčil Elišku o svojich citoch a získal jej lásku? (TV Markíza)

Hooya

Velice příjemná komedie s naprosto výborným Mádlem, který tento místy křečovitý snímek zachraňuje svým šarmem a taky kopcem trefných poznámek. Neustále váhám mezi tříhvězdou a čtyřhvězdou a byť by první možnost díky vlezlým reklamním "fórkům" byla spravedlivá, vytahuji čtyřku, jelikož jsem rozhodně nešel do kina s tím, že bych očekával dvě hodiny zábavy bez chvil nudy. ()

Luisis

Parádní komedie. Skvělé herecké obsazení a svěží, zábavný humor. Bavil jsem se velice. Chvilkama trapné agitky Orbitu a Shock Energy Drink. Opravdu to bez toho nejde? - 80% ()

dainio

Na české poměry nevídaná záležitost. Svižné tempo. Příjemné obsazení. Originální námět. Mádl opět ukazuje, že prostě k herectví, má obrovský talent. Úplně v pohodě utáhne celý film. A to i přesto, že na začátku a konci, je z něj Filip Blažek :) Po hodině a půl jsem chtěl hodnotit, 4 hvězdami. Pak se ale film zbytečně...opakuji, velice zbytečně natáhl a dostal do "přehnana". To prodloužení stopáže vůbec nemuselo být. Jenom to poškodilo film, jako celek. A i proto musím dát o hvězdičku míň. I tak ale mám z "Probudím se včera" dobrý pocit. Po delší době, fakt čistá komedie. ()

Bird_house

Jasně, cestování časem není pro českou tvorbu asi tím správným směrem, ale film na mě zapůsobil dobrým dojmem.. Vtipné hlášky se mi líbily a párkrát jsem se zasmál.. Dokonce mi ani nevadil Jiří Mádl, kterého nemám zrovna v oblibě.. Na tak dlouhý český film je to povedený.. ()

UniqueNett

"On v tom hraje Mádl? Ježiš, to bude kravina, to je jasný." ... Dobrá, beru zpět. Velmi milé překvapení v podobě příjemného humoru a netradičního námětu. Jo, bavilo mě to. 75% ()

cogi

Musím uznat, že po dlouhé době jsem viděla český film, který vystoupil z řady stejných bezduchých snímků za posledních osm let (a možná i déle). ()

Vencik89

Když tu tak pročítám některá hodnocení, tak si říkám, že to naše filmy mají prostě těžké. Tohle je podle mě jeden z nejpovedenějších komedií poslední doby, co se tu natočily, ale pořád je tu někde napsáno, že na českej film tohle a na českej film tamto, přece když se chci zasmát, tak je mi jedno, jestli to je český film nebo mongolský. Navíc tenhle film by měl být všem stokrát bližší, protože se nás všech týká a rozumíme mu. Nablblá amerikanizace, která se sem probojovává koukám nezná mezí a lidi tu budou pořád nespokojeni s tím, co se tu udělá, od hokeje po guláš, protože to není na reklamě v McDonaldu. Pak to vypadá, jak to vypadá. Nepíšu moc takových komentářů,ale tohle mi vadí. Proč by sakra mělo být všechno, co je české automaticky o dva stupně horší, ještě než zmizí logo společnosti v první vteřině? Tohle je naopak o třídu vtipnější, než většina posledních filmů natočených od Austrálie po Zimbabwe. Bavil jsem se a to by mělo být asi hlavní..... ()

pepa3rd

Abych řekl pravdu, nepřistupoval jsem k filmu s Jirkou Mádlem příliš optimisticky, ale hodnocení tady mě krapet uklidnilo a teď musím přiznat, že jsem se opravdu dobře bavil. Svou koncepcí film navazuje na povedené (scifi) komedie z 80. let, kde si člověk nesmí lámat hlavu s logikou a raději se uvolnit a přistoupit na trochu bláznivou hru bez svazujících pravidel. Tady je vlastně sci-fi část jen oslím můstkem, který musí nějak dostat hrdinu do minulosti, aby se mohl roztočit kolotoč tu více, jinde méně, vtipných situací. Sice mi sem tam nesedlo obsazení, ale příjemně překvapila absence vulgárních vtipů a vůbec úroveň zábavy. Možná to je tím překonaným očekáváním a možná tím, že mám filmy o cestování časem rád, takže celkově povedených 70 %. ()

cerbygerby

Ty joo, tak to tedy koukám, opravdu povedený český film, prostě a jednoduše mě to bavilo a právě za to, že je to český film který všichni hned haněj jen protože je český si myslím že si zaslouží uznání...není to úplně nějaká bomba, ale prostě ve správný čas dobře naladěn jsem jej skoukl a líbil se mi jak nápad s přesměrováním do minulosti, tak provedení onoho roku a samozřejmě mě sedělo i herecké obsazení, kde všichni zahráli skvěle, no prostě kdo má rád romantiku a již zmińované herce, můžu jen doporučit, určitě nezklame...za mě tedy 5* a 91% ()

dakarin

... překvapilo mě, že i ostatní si všimli, že Jirkovi ta role typově nesedla ... a Filip Blažek (zatím) není tahoun na hlavní role :-( od Šmídmajera bylo mnohem lepší "Peklo s princeznou" --- s hodně podobným hereckým obsazením ;-) ()

Véronique

Na tento film jsem se opravdu tesila, zhledla jsem ho az ted po navratu ze zahranici. Mam rada styl M. Smidmajera, Jiri Madl je muj oblibeny herec a zanr komedii mam take rada. Dej fimu i trailer me opravdu namlsal ... O to vetsi pak bylo zklamani. Tedy - abych to uvedla na pravou rovinu. Nemyslim si, ze by to byl vylozene spatny film (a to prehlizim jasny PP), historka je porad fajn a konec je take zajimavy. Ale ten zpusob, jakym to je podano ... Tedy scenar, to vazne. Skoda. Na film jsem se dodivala, ale ze bych mela chut videt ho znovu, to urcite ne ... 58% ()

Al44...

Nenáročná teen komedie s mírnými prvky sci-fi - jednoduchoučký děj a postavy - nepřesvědčivý a nesympatický J. Mádl v hlavní roli - málo využitý potenciál tématu cestování v čase - docela dobrý film na jedno podívání s vypnutým mozkem. ()

P. J. D.

Průměrná česká komedie, která lehce pobaví. Má však stinné stránky. Některé postavy jsou vyloženě slabé a klišoidní, tudíž nutí člověka se mnohdy přemoci a sledovat film dál. Rozhodně tento kousek má něco do sebe, avšak v mnohém zaostává. Například režie mohla být mnohem lepší, či hudba. Na dobovou tématiku si totiž představuji mnohem více, než jen to, co mi bylo nabídnuto. Kostýmy také nebyly dokonalé. Našlo by se tam několik chybek, ale ve výsledku bych řekl, že nebyly nejhorší. Je prostě něco mezi. Proto dávám tři hvězdičky z pěti. ()

SiMMaS

Na to, že se jedná o český film je to hodně zdařilá komedie, která je místy opravdu vtipná. Holt školní prostředí asi ani zklamat nemůže. Mádl mi tam sice ze začátku moc nesedl, ale nakonec jsem si na něj i zvykla. Tématika vracení se do mladých let je celkem častá, ale v tomhle snímku mi vůbec nepřipadá ohraná. ()

tranquill

Zajímavý námět, kde jsem se bavil Blažkovým a především Mádlovým herectvím, je bohužel sražen uhozeným závěrem postrádajícím jakoukoliv logiku. ()

Petyas

Nečekaně dobré, nečekaně vtipné. Velmi líbilo, ale škoda, že to tvůrci nehnali ještě více do extrému. I tak si některé scénky budu určitě držet v hlavě ještě dlouho. 70% ()

MFF CINEMA MUNDI Brno (29.2.-7.3.2012)

MFF CINEMA MUNDI Brno (29.2.-7.3.2012)

20.02.2012

Brněnská filmová komunita v březnu ožije festivalem CINEMA MUNDI. Ten ve své jedinečné koncepci přinese během osmi dnů kolekci těch nejlepších českých a světových filmů za uplynulý rok. V hlavní… (viac)