Žiť v krajine Barbie znamená byť dokonalou bytosťou na dokonalom mieste. Pokiaľ nemáte existenčnú krízu. Alebo nie ste Ken. Barbie a Ken si užívajú bezstarostný život vo farebnom a zdanlivo bezchybnom Barbie Svete. Keď však dostanú príležitosť ísť do skutočného sveta, čoskoro objavia radosti a úskalia života medzi ľuďmi. (Continental Film)

knoxvile

Bylo tam opravdu pár dobrých momentů, na kterých by se dalo dál "stavět". Zbytek byla pouhá slátanina. Měl jsem od toho asi příliš vysoká očekávání. Šel jsem hlavně kvůli trojici Gosling, Robbie a Ferrell, za ty také dávám ty dvě hvězdy :) ()

hanca.uh

Úvodní příchod do kina byl docela vtipný a vizuálně zajímavý - už ve vestibulu všude růžová:-)). Holky (a že jich tam bylo!) měly své outfity opravdu Barbieovsky zmáknuté (no jo...i já jsem měla růžové doplňky, ostatně jako vždy:-)))). Film celkově jako takový byl za mě...jak to říct - prostě praštěný (což bylo super), ale asi jsem čekala o dost víc ujetosti. Ze začátku jsem se bavila, byly tam v průběhu promítání fakt vtipné scény, parodie, růžový plast a animace, bohužel po cca půlce šel celý děj do jakéhosi patosu a souboje ženy proti mužům a to mě už jaksi nebavilo. Takže tak. Jo, a hodnotím 2 hvězdami - za růžovou originalitu:-) ()

Rikku

Takovýhle bizár kina asi dlouho nezažila a dle tržeb je vidět, že chytré filmy (pro ženské publikum) na trhu a v mainstreamu prostě chybí. Nic menšího než vztahovou a feministickou satiru bych od Grety Gerwig nečekala, ale tohle překonalo všechna očekávání. Margot Robbie je skvělá jako vždy, ale film si pro sebe každopádně krade Ryan Gosling, jehož patriarchát je dokonalým zosobněním toxického machismu skrytého za zraněným egem (Kdyby Andrew Tate neseděl někde v base, rozhodně by se hodilo jeho cameo). A největší potlesk scénografům a kostymérům, kteří při hledání inspirace nepochybně někde narazili na fotku Leoše Mareše v kožichu. Kenough. ()

matous20063

Po dlouhé době mě opravdu mrzí že jsem nějaký film viděl v kině. Přehnaná očekávání a myšlenky že Ryan Gosling dokáže zachránit kdelijaký film. Očekával jsem hloupou komedii, dostal jsem goofy politickou sračku. Vizuální stránka filmu je super, BarbieLand je vymyšlenej dobře, herecké výkonny jsou na hloupou komedii ok, i komediální stránka není špatná. Ale tolik politiky v tak debilním filmu, to jsem doopravdy nečekal. Asi jsem hloupej že jsem nepředpokládal že film bude tak moc feministickej, přece jenom hraje tam epický sigma "I drive" herec Rayn, ale prostě jsem narazil. Ano přiznám se ranilo to mé mužské ego. Taky nechápu jak debilní Barbie za pár dnů dokáže prozřít a uvědo mí si že chce bejt člověk protože chce žít smrtelnej život, když doslova na začátku dělala vše proto aby se myšlenek a smrt zbavila. Asi jsem se nad filmem mohl povznést a říct si že jde jen o žert, ale to bych nemohl být fašistický, kapitalistický, muscular muž. 55% ()

grangerova

Z traileru jsem neměla příliš představu, co od Barbie můžu čekat, ale už úvodní scéna nastavila tak vysokou laťku a skvěle fungující tempo, že jsem zůstala sedět s otevřenou pusou, chvílemi se smála (patriarchát a koně), chvílemi plakala (patriarchát a koně), ale hlavně si tuhle růžovou jízdu neskutečně užívala. Greta Gerwig si dala záležet na každém detailu a pravděpodobně se na film budu muset podívat znovu, abych odhalila ty, které mi stoprocentně musely uniknout. Že je Barbie někdy až příliš doslovná? Možná ano. Ale ve světě, kde vládnou bílí šedesátníci, it is just Kenough. ()

denisvavrin

Může obsahovat spoilery: Filmu škodí přehnané promo, pocházející ze sociálních sítí, a samotný fakt, že se jedná o tu známou panenku... nenechte se zmást, tohle není film pro děti, a taky myslím, že to to dětské publikum ani nemělo šanci pochopit. - Ve filmu je jedno z hlavních témat uvědomění toho kým vlastně jsme, smrtelnost a postavení muže a ženy ve společnosti. Právě poslední uvedené téma nenechává lidi chladný. Někdo to pochopil a někdo prostě ne. Já osobně jsem to pochopil tak, že se jedná o jednu velkou parodii na všechny, kteří si myslí, že má jejich pohlaví navrch. Chvilku to uráží muže a chvíli zase ženy a nakonec to skončí slovy, které nám mají předat to, že pokuď někoho milujeme jsme to mi sami, a že je v pořádku být svůj (pro někoho je to samozřejmost, ale někomu by to mohlo zničit představu o světě). Dále jsem si užij vtipy na účet firmy Mattel, pro kterou to byl dobrý marketingový tah a dosáhly toho, že si je po tomto filmu zapamatujete. Abych to zakončil, tak pokuď na tento film půjdete s tím, že se jdete bavit, tak se bavit budete. ()

Mufinek_16

Zábavný film, který sice za ten hype kolem úplně nestojí, ale určitě jako oddechovka zaujme. První polovina je skvělá, vtipná, má spád, objevují se tu všemožné narážky, druhá polovina bohužel působí zmateně. Ta se totiž příliš zaměřuje na feministická klišé, kvůli kterým se příběh dostává do pozadí a některé věci jsou tak nedořečené a dohromady nedávají moc smysl. Normálně bych tedy byla nejspíš zklamaná, ale naštěstí zde kraloval Ryan Gosling, který byl rozhodně Kenough a kvůli němu to stojí za to vidět. ()

skorpion112

Dobře jestli je něco co jsem od tohoto filmu nečekal tak je to to, že uvidím jeden z nejdůležitějších snímků naší doby. Nejenom že je film neskutečně zábavný, ale zároveň předává neskutečně důležité myšlenky jak o ženství, tak obecně o sexismu (a to nejen o tom patriarchálním). Téměř nepřestávající zábava po které budete dlouho přemýšlet o našem systému. Jediné co filmu mohu vytknout je nevyrovnané tempo, které je ze začátku velmi rychlé (možná až příliš) a naopak finále se táhne až to bolí. ()

quokam

Zanrove podobne jako Skola dobra a zla - jen prisla jako druha. Na rozdil od Skoly jakoby Barbie vlastne ani nevedela, co vlastne chce rict, nebo naopak nechce rict nic, ale pres veskerou parodicnost to chce nerict vyrazne vaznym hlasem. Uvodem tvurci potesili odkazem na Vesmirnou odyseu - a pak uz nicim. Stokrat zfilmovane parodie na Pomadu se proste pocitat neda. Herecky film zachranoval Ryan G., obcas se k nemu pridavala podivinka, ktera vsak mela omezenej pristor. Zajimave byly alespon ruzove kostymky dam ba i panu v kinosale. Celkovy dojem 4/10. ()

betykabrdova

Bizár. Zábavný, originální, a vizuálně skvělý bizár. Ryan Gosling si zalsouží 10000/5 hvězdiček. Objektivně se ale film trochu táhl, ne každý vtip padnul dobře a scénáristicky to občas pokulhávalo. Každopádně to byla zábavná feministická jízda, jejíž jsem target audience. Film naprosto vybočuje z řady současné hollywoodské produkce a jako taková jednohubka je boží. Jo feminismus je sice všude, ale tahle extrémní palba na patriarchát i tak vybočuje z řady. Pro někoho moc, pro mě neskutečně trefná a trochu bittersweet komedie. ()

Carcooli

Příjemná oddechovka s pěknými lidmi. Vůbec jsem nevěděla, že ve filmu hraje Will Ferell a bylo to pro mě největší překvapení, protože ho miluju a díky němu dostal celý film úplně jiný vtipnější náboj! Ryana Goslinga mám ráda, zahraje všechno. Ovšem nic proti němu - tady na mě působil spíš jako Děda Ken než Ken. Jeho výkon byl ale samozřejmě úžasný. Margot Robbie se na roli Barbie hodí skvěle. Viděla bych pro tuto roli ale ještě o malinko víc Samaru Weaving :-) za mě pohodovka a klidně bych si to někdy pustila ještě jednou. ()

infotext

Ako film to zas až tak dobré nie je, a viem si predstaviť aj spôsoby, akými by mohlo byť, ale ruku na srdce - napadlo by vás, že niekedy môže pod značkou Barbie vzniknúť čosi podobné? Číra cukríková anarchia. Zaslúžený blockbuster podľa pravidiel 5-ročného dieťaťa v 50-ročnej feministke. A vlastne by mi vôbec nevadilo vidieť to ešte raz. Ale subtílnosť Malých žien nečakajte... ()

krisikowa

Po dlouhé době jsem šla z kina adekvátně pobavená. 1) Vizuálně je to úžasný, skvělý soundtrack, jsem nadšená. 2) Myšlenky, symboly a všechno strašně aktuální a důležitý. Film dokonale popisuje existenční krizi mileniálů, kteří balancují mezi boomerským patriarchálním světem a světem s novými pravidly toho, jak si člověk může nastavit vlastní identitu. Existenční krize, deprese, strach ze smrti, ze stárnutí, z toho, kým na světě jsem a kým bych měla jako žena být, kdy jsem moc, kdy jsem málo, kdy vyhovuju a kdo o tom rozhoduje? Perfektní. 3) Emoce. Na základě výše uvedeného jsem regulérně řvala půlku filmu, jak moc jsem se v tom viděla a viděla jsem v tom sebe jako ženu, svoje kamarádky, matku, babičky, tetičky, učitelky, političky. A u toho jsem se strašně smála cynickým narážkám. Jako u polských komedií.   Jo a pls, neberte na to děti. Není to dětský film. Jo a líbily se mi narážky na Matrix. Je to vlastně takovej Matrix pro zoomerky. ()

Jenda1cz

I přes nějakou tu kritiku, která zároveň dělá film takým jakým je, chci říct, jak jsem potěšen, že takový úlet zvládnou i komerční kina a volám: Jen tak dál světe blockbusterů! Dramatická linie šla často opodál těm všem myšlenkám, které se film snažil polopatě sdělit a některé postavy, zejména z toho reálného světa, byly už uměle nadstrčeny. Závěrečné sdělení jsem si zase představoval v humanističtějším pojetí, týkající se lásky k druhým, ale chápu, že to se dnes tolik nenosí. ()

TinaTiber.

Barbie (2023) 6/10 Masy ľudí sa hrnú do kín, len aby videli príbeh bábiky vstupujúcej do reálneho sveta! A musím uznať, že tento príbeh je veľmi pekne a živo natočený. Hlavné role Barbie a Kena, v podaní Margot Robbie a Ryana Goslinga, sú zahrané na jednotku a vidno, že si ich oba herci náležite užívajú. Scény sú zaujímavé a na oko pekné a objavuje sa tu veľa vtipných satirických okamžikov. Nepáčil sa mi však príbeh samotný. Prišlo mi, že tu boli príležitosti využiť takú ikonickú značku, akou je Barbie, príbehovo jednoducho lepšie a zaujímavejšie. Konečné klišé ponaučenie bolo pre mňa sklamaním. ()

Enon

Některé filmy jsou tak hloupé, až jsou dobré, bohužel si nejsem jistý, že to je případ Barbie. Na mě to bylo skutečně asi až moc. Samozřejmě jsem ochoten uznat kvality ohledně vykreslení Barbielandu, výkonu Margot Robbie a Ryana Goslinga a občasné vtipnosti. V základu ve mě ale po skončení zůstal spíše takový divný pocit, že co jsem to právě viděl. Nelíbil se mi ani fakt, jak film zobrazoval ženy, jak jsou týrané a vlastně jak na nic život mají, asi to byla součást komedie, ale mě to zas tak vtipné tedy nepřišlo, spíše mi to přišlo jako by si paní režisérka vyřizovala své feministické názory formou filmu. Nemyslím si, že paní režisérka je feministka, jen to na mě tak působilo. Highlight, kdy jsem se nejvíce smál byl určitě u honičky v Mattelu, ta byla neskutečně vtipná a byl to jeden z nejsvětlejších momentů filmu. Samotná hluboká myšlenka ke konci mi taky nepřišla moc uspokojivá, jako by se snažili všechny ty blbosti, co se tam předtím děly najednou vyvážit co nejvíce hlubokomyslnými scénami. Písně byly každopádně úžasné a nemůžu proti nim říci ani ň. Pěkně korespondovali s celkovým tónem a odlehčeností a byly vážně chytlavé. Film má své kvality, ale bohužel v jádru pro mě selhává až příliš velkou stupiditou a podivnými myšlenkami.  48% ()

Tomas.Abi

Ze šeptandy se mi doneslo, že jde o bláznivou komedii a ona to nebyla jen střeštěná komedie, ale i nádherně sarkastický příběh o mužském a ženském pohledu na svět. Mnohdy až pokřiveném pohledu na svět. Začátek filmu pro mě byl natolik růžovým, až jsem začal cítit cukrovou vatu, kterou prodávali ve stánku u sámošky, když jsem byl děcko. Vše co jste očekávali už z ukázek je Vám nabízeno plnou číší, až se mi z toho dělal chvílemi šoufl a já musel požvýkat své mužské ego, protože na mě feminismus stříkal až do předposlední řady, kde jsem seděl. Naštěstí je film ale natolik svižný, že se ihned dostáváme do dalšího aktu, kdy Barbie zjišťuje že s ní není něco v pořádku, svou situaci nechce řešit a i na Kena, který jí tak miluje a chce jí pomoci není zpočátku nejmilejší. Ano, zde se dostáváme do fáze, kdy sami tvůrci začínají ten “dokonalý” feminismus kritizovat, ovšem nemějte strach, neboť se dostáváme během pár okamžiků, skrz nejplastikovější Barbie světy a vozítka do reálného světa, kde dostane na frak i kapitalismus, patriarchát, matriarchát, Mattel a i celá popkultura za posledních několik dekád. Barbie je mnohem hlubší film, než který jsem očekával a musím přiznat, že i přes kýčovitý, hudební,  plastikový a sladký filmový svět, jsem si to parádně užil a hlavně jsem o tom filmu i dost přemýšlel. Do teď o něm přemýšlím. Vtipy jsou skvěle servírovány a ano je tam i to hlubší poselství. Konec by mě určitě dojal, nebýt mužem, protože cílí na vztah mezi matkou a dcerou, a já se zkrátka nedokázal napojit na ty správné emoce. Zvládnul jsem se aspoň ztotožnit s Kenem a díky němu a i díky Barbie jsem si snad ujasnil že jsem také Kenough. Ryan a Margot ve svých rolích září a já je celou dobu hltal, protože z každé scény udělali zlato. Nebude to sice oscarový snímek, ale je to konečně něco originálního, co jsme tu dlouhou dobu neměli a na co se bude díky své teatrálnosti a originalitě dlouho vzpomínat.  Barbie forever. Pro ženy a dívky to bylo určitě stejné zjevení jako byl pro mě Lego příběh. ()

stripterka

První hvězda za Goslinga (ale i Margot), druhá za Barbieland, ale třetí už jen z milosti za originalitu. Prostě bylo to na mě příliš složitý... ()

Netflix ruší plány na Snyderovu zombie ságu

Netflix ruší plány na Snyderovu zombie ságu

16.08.2024

Zack Snyder (Muž z oceli) se poslední dobou vehementně snaží dokázat, že stále patří mezi talentované režiséry, nikoliv mezi do sebe zahleděné autory, kteří neví, kdy přestat. Po kontroverzní a… (viac)

Kaskadér propadl, přesto má napsané pokračování

Kaskadér propadl, přesto má napsané pokračování