Film Bohemian Rhapsody je oslavou rockovej skupiny Queen, jej hudby a predovšetkým Freddieho Mercuryho, ktorý svojou tvorbou aj životom vzdoroval všetkým stereotypom, vďaka čomu sa stal jedným z najvýraznejších umelcov svojej doby. Film mapuje raketový vzostup nekonvenčnej skupiny prostredníctvom ich revolučného zvuku a ikonických skladieb ako napr. „We Will Rock You‟, „We Are the Champions‟ alebo práve „Bohemian Rhapsody‟. Ich príbeh začína bleskovým štartom, pokračuje neriadenou životnou špirálou a vrcholí nezabudnuteľným, strhujúcim vystúpením na koncerte Live Aid v roku 1985. Na jeho pódiu Queen v čele s charizmatickým Freddiem predviedli jednu z najväčších show v histórii rocku. Ich hudba bola a stále je obrovskou inšpiráciou pre celý svet. (Cinemart SK)

Benny99

Film je nadprůměrnej, ale nálepka třetí nejlepší film je moc vysoko. Pátá hvězda je za posledních 30 minut filmu, které byly jedny z nejlepších minut mého života. Nikdy v životě jsem nezažil, aby celé kino tleskalo. Všechno je jednou poprvý. Radiooo, what´s new? Radioooo, someone still loves you! ()

cupito

Nejsilnější zážitek a nejlepší životopisné dílo vůbec. Pocta Freddiemu Mercurymu a Queen jako takové. Prvotřídní herecké výkony i kamerové záběry. Show must go on, takže by mohla vzniknout dvojka s návazností na Wembley, kde by nechyběla také Montserrat Caballé a Barcelona. Za mě osobně návrh na Oscara. ()

majec4

Vsetko bolo prakticky dokonale, no po titulkach som si uvedomil, ze by to malo byt minimalne o hodinu dlhsie. Zazitok to bol ale neskutocny, odporucam kazdemu. Asi musim este nieco precitat o zivote tychto pankov. ()

kujon

Kurva, to nemělo chybu, až slza dojetí ukápla. Je to jak skvěle natočené, tak i zahrané, seděl jsem celou dobu připoutanej k plátnu a pomalu ani nedutal. Jestli tohle není můj nejlepší film pro tento rok, tak už nic. Dávám pětihvězdu a kdykoliv mrknu rád znova. ()

rerabinka

Nejlepší film letošního roku, jak ukazuje i jeho rychlé vystoupání v žebříčku na 3. nejlepší film v databázi. Nejde jen o oslavu Freddieho, ale neskutečně citlivé zachycení intenzivního životního příběhu, kdy máte pocit, jako by ožil a ztotožníte se s ním na pár krásných chvil. V kině s ATMOS jsem si parádně užila zvuk jak z koncertu. ()

Gulde

Tedy klobouk dolů, to jsem vskutku nečekal. Filmu samozřejmě vždycky pomůže, když je podle skutečnosti, ale tenhle tomu dostál řekl bych dokonale. Zhruba někdy v druhé polovině filmu jsem si uvědomil, že vnímám jen to kinoplátno před sebou a děj na něm se odehrávající, a bezmála nic jiného, a to je u filmů to nejlepší co může být. Tomu napomohly mimo jiné i úžasná práce s kamerou, která často bez potřeby slov mnohé objasnila, dobře mířené vtipné hlášky a především pak herecké výkony. Těm samozřejmě kraloval výkon Rami Maleka, od kterého já jsem toho osobně příliš neočekával, ale byl jsem přesvědčen o tom, že jsem se v něm mýlil. Jeho ztvárnění Freddie Mercuryho je místy snad až mrazivě věrné. Film byl prostě poutavý od začátku až do konce, a třešničkou na dortu pak bylo strhující finální vystoupení na koncertu Live Aid, které mě už uzemnilo do sedačky. Bohemian Rhapsody je silně inspirativní film, u kterého si ale místy člověk snad až uvědomuje svou malost. Jsem každopádně rád, že jsem na tomhle filmu byl v kině, a to paradoxně čirou náhodou přesně na den 27 let poté, co tento svět Freddie Mercury opustil. Nelze než plných pět hvězd. (24.11. 2018, Cinemacity Liberec) ()

holyterry

Nečekala jsem že někdy ohodnotím film pěti hvězdami. Jsem ale ráda že toto mé prvenství získalo zrovna Bohemian Rhapsody. Čekala jsem hodně velkou kvalitu ale tento film moje očekávání úplně ve všem předčil. Bála jsem se že film se bude více naklánět k osobnímu životu Freddieho a nebo více ke koncertům. Ale naštěstí to byl takový příjemný střed. Sice jako fanoušek Queenů jsem se nic nového nedozvěděla ale i tak to byl úžasný až katarzní zážitek. ()

nikoletkaa

Neskutečný příval emocí. Husí kůže přítomna po celou dobu! Kvituji s nadšením, s jakým citem a respektem to bylo natočené. Nejlepší hudební film, jaký jsem kdy viděla. EDIT: Jediný film, který jsem v kině navštívila více než jednou. ()

Strike

Bohužel pokud se to vezme jako film, tak je Rhapsody dost průměrné dílo. První polovina je vše v životě kapely bezvadné, závratně rychlé a pro diváka celkem nezajímavé. Druhá polovina, kde se již objevují mráčky nabízí několik konfliktů, z čehož vyplynou i dramatické a emocionální scény, kde Rami Malek má co hrát, a hraje skvěle. To vše je zhruba za 2*. Posledních 20 minut na Live Aid je samostatná hvězdička. Nejsem úplně příznivec životopisných filmů, zvláště u osobností/kapel, kde je mnoho obrazového materiálu, takže, já se radši znovu kouknu na dokument Queen: These Are Days Of Our Live a koncert si pustím celý originál nebo části z youtube. I přes obrovský komerční úspěch doufám, že v podobných filmech se nebude pokračovat, protože asi nechci asi vidět takto jalové životopisy Michaela Jacksona nebo Rolling Stones. ()

Kamas

Já vím.. Jsem asi poslední člověk, který viděl film Bohemian Rhapsody. Nikdy předtím, by mě nenapadlo, že na film o Queen dobrovolně půjdu. Jejich písně byly dobrý, ale pro mě příšerně ohraný a taky jsem si myslela, že už o nich vím všechno. Smála jsem se lidem a jejich nadšeným ovacím z filmu.. ALe jen do dnešního večera, kdy jsem film viděla. Rozesmál mě, tekly mi i slzy a pohupovala jsem si nohama do rytmu.. Už dlouho se mi nedostal film tolik pod kůži. Ty písně prostě znovu dostanou jiný rozměr.. Hodně emotivní film a skvělá hudba.. a Rami Malek, který se vám usídlí v srdeční krajině. "Who wants to live forever anyway.." ()

dee.n

Nejlepší film roku 2018. Jeden z mála snímků, které jsem šla dobrovolně zkouknout vícekrát a o to silnější emocionální zážitek to pro mne byl. Je to nádherná pocta legendě, jakou Freddie bezesporu byl. Nádherná hudba, vkusné zpracování, zajímavé charaktery, úžasné herecké výkony. Nejvíce oceňuji, že se film nepouští do zbytečného patosu na závěr. Teď jen doufat, že Bohemian Rhapsody dostane mnoho ocenění a i kdyby ne, pro mne navždy zůstává číslem 1 roku 2018. ()

bidja

Film těží především z vynikající hudby Queen, zpěvu a šoumenství jejího zpěváka. Hlavní herec zahrál výborně až na nepřirozené pohyby s cigaretou, asi nekuřák, mohli to vystříhat. K tomuto filmu se na rozdíl od Stoneova Doors a výkonu Kilmera vracet nebudu. Zde je pro mě zatím vrchol životopisného filmu o rockové hvězdě. To si radši pustím něco originálního třeba i na youtube. Více velmi dobře popsal uživatel Liborek_ tak proč to opakovat. Vzpomínka na tu dobu: Vždycky (do 1986) to byli Queen až potom jejich frontman. Albem Hot Space (paradoxně za moji Top skladbu považuji Undere Pressure asi za to může Bowie) a Works můj zájem o skupinu ochladl. Přemýšlím proč ? Možná tím že od The Game se autorsky Freddie vytratil nebo se mu nedařilo a přispíval hlavně pěvecky, což může být ta doba kdy žil hodně free. Top album jako celek Jazz (1978). Live Aid jsme vnímali i se trochu dívali, ale na starých černobílých verglech bez zvuku dostal přednost tenis a partička venku, rozhodně Queen nebyl největší tahák. O AIDS se mezi námi nemluvilo až po smrti Mercuryho, ale od Chytilové Kopytem sem, kopytem tam.. ()

PhillM.

Jednoznačně nadprůměrný biopic, protože prostě "oni byli Queen". Z nějakého mně nejasného důvodu se na to skutečně dobře dívá a oči se skoro nedají odtrhnout, odsejpá to, těch 134 minut uletí jako voda v jarní strouze. Možná je to trošku tím, že Freddiho skutečně každý známe, víme o něm jakýsi ten základ a jsme zvědaví, jak to filmaři zaonačí s tím, jak potkal Briana, jak napsal Bohemian Rhapsody, jak Queen měnili producenta, jak se dozvěděl o AIDS, jak to bylo s Live Aid... Prostě film o našem starém známém nás baví víc, než film o někom, o kom nic nevíme a teprve se dozvídáme. Tak snad proto ta vysoká "dívatelnost" filmu. Takže scénář OK, i když převážně působí dojmem selanky a "dojáku" (nenapsal jsem laciného). No a dál: Je to skvěle zpracované, kamera, herci, zvuk a SAMOZŘEJMĚ soundtrack... Baví to, člověk se rád vrátí do doby, kdy Queen poslouchal (takové období měl skoro každý, komu je přes 35). Ale přátelé... že bych na to šel třikrát po sobě? To asi ne. Je to skvělý film, ale hlava mi z něj nevybouchla. Nicméně ohromně oceňuji, jak dokázal lidi přilákat do kin. Trošku mi to připomíná sérii knih o Harry Potterovi - ty taky nebyly nic moc, ale jejich přínosem bylo to, že děti zase začaly číst (tedy celá jedna generace, generace HP). Někdy hype není na škodu :-) ()

jilda

Pěkný film s dokonalou hudbou, ale Rami Malek je spíš podobný Micku Jaggerovi. Když Arab hraje Íránce, tak to prostě není ono. Měl to těžké, protože napodobit tu dynamiku pohybů Freddiho je skoro nemožné. ()

nonick1

Nepovedený, na CSFD neuvěřitelně nadhodnocený film o kdysi skvělé rockové kapele, která se z rockových výšin skladeb typu Dead On Two Legs či Brighton Rock po(s)tupně zřítila až k jalovým popovým odrhovačkám mainstreamových rozhlasových a televizních stanic jako Radio Ga Ga nebo I Want To Break Free. A stejně jalový je i celý film, ze kterého se o skutečném životě Queen nedozvíte vlastně nic. Exaltovaný showman Farrokh Bulsara aka Freddie Mercury byl smutným důkazem pravdivosti rčení: Kdo s čím zachází, tím také schází, o čemž film cudně mlčí. Mimochodem, castingový omyl Rami Malek si o Mercuryho charismatu může nechat leda tak zdát. ()

Greg25

Záleží co čekáte. Já hudební film s hudbou Queenů (jsem cílovka, sice ne věkem, ale Queeny mám ráda). Já nešla na skutečný životopis o Queenech, já šla na film s tématikou Queenů a v tom je rozdíl. Chápu všechny, pro které je Bohemian Rhapsody zklamáním z životopisného hlediska - na druhou stranu, některé věci upravit musíte, abyste z toho vytřískali gradační kostru vhodnou pro film. Mně to až tak moc nevadí, já příběh Queenů s časovým ukotvením znám odjinud. Co Bohemian Rhapsody upřít nemůžete je, že mu to všechno prostě funguje - dostal tam tu atmosféru, éru, náboj i humor. Ne, není to životopis o Queenech, ale je to dobrý hudební film. A Rami Malek je dobrý - dostat tam tu neskutečnou energii, náboj a nasazení s jakou zpíval Freddy Mercury není zase taková sranda a Rami Malkovi se to z větší části povedlo. 85% ()

poet

Osekať tu vatu okolo koncertov tak tam plný počet ani okom nemrknem. :) Naozaj život Fredieho ma až tak nezaujímal v podstate každý vie ako to skončí aj ked Ramiho výkon stojí zato. To čo je najvačší bonus filmu je Live Aid ten koncert je dokonale nastrihaný nazvučený a samozrejme aj zahraný. ()

Britney Spears dostane životopisný snímek

Britney Spears dostane životopisný snímek

02.08.2024

It's Britney, bi*ch! S životopisnými filmy o muzikantech se v poslední době roztrhl pytel. Jen letos se objevil například snímek, jenž sledoval osudy věhlasného zpěváka reggae Bob Marley: One love, a… (viac)

Kdo si zahraje Beatles?

Kdo si zahraje Beatles?

06.06.2024

Jakmile Sam Mendes (Americká krása, 1917) oznámil, že plánuje v příštích letech natočit filmy o skupině Beatles, šlo rázem o jeden z nejambicióznějších projektů Hollywoodu. Oscarový režisér totiž… (viac)

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě