Revenant Zmŕtvychvstanie

• Česko REVENANT Zmrtvýchvstání (viac)

Severoamerická divočina bola v 1. polovici 19. storočia miestom , kde ľudský život nemal veľkú cenu. Keď sa Hugh Glass po stretnutí s rozzúrenou medvedicou ocitol na pokraji smrti, členovia jeho vlastnej výpravy lovcov kožušín sa ho rozhodli zbaviť. Ale Glass nezomrel. Vstal z mŕtvych, aby sa mohol pomstiť. Film, ktorého autorom je úspešný režisér Alejandro González Iňárritu, získal 12 nominácií na Oscara, napokon sa mu podarilo premeniť 3 z nich. (RTVS)

souleman

Uau. Vzpomněl jsem si jak sme ještě měsíc diskutovaly o tom jak Rambo skočil ze skály na smrk a pak si sám zašil ránu. No doba pokročila. Di Kapr by z ramba udělal salát to je jisté. Film je surový a těžko uvěřit že by to jeden člověk přežil ale kdoví co se všechno dělo v těch dobách. Zápas s medvědem je to nejlepší co jsem za tenhle rok ve filmu viděl.Jak to udělali nevím ale ode mně to je minimálně za ****** ()

radiel

Tak moc jsem byl zvědavý, jaký film bude. Di Capria jsem si oblíbil až teprve před 5 lety jinak jsem ho nemusel. Po konečných titulkách jsem začal tleskat. U takových filmů si přeji stopáž klidně i delší. Byl jsem pohlcen dějem, hudbou přírodou a hlavně výkony herců. Někdy herec ani mluvit nemusí aby divák pochopil jeho emoce. 100% 5/5 TOP5 ()

Tauloo

Drsné a syrové, přesně jak jsem po traileru očekával. Nebýt některých vsuvek v podobě snů a vzpomínek, které se mi tam moc nehodily, přihodil bych i na pátou hvězdičku. ()

Zerathus

Řemeslně famózní, ale příběhově bohužel zdlouhavý a nezáživný. DiCaprio mručí, skučí, chrchlá krev a řve. Hardy zapomněl že už nehraje Banea a mrmlá o sto šest. Zbytek postav jsou tuctový panáci (to chápu protože o tento film určitě není). Místy se dostáváme do poněkud domýšlivých vod. Celkově vzato to je ale zajímavý zážitek který stojí za shlédnutí alespoň kvůli kinematografii. ()

Rorschach_SK

"Ja už sa smrti nebojím. Ja už som zomrel." Už od prvých minút som niekde v podvedomí tušil, že toto je jeden z filmových vrcholov tohto roka. Úchvatná kamera zachytávajúca scénu v dlhých neprerušovaných záberoch a s podmanivou, až snovou, hudbou - miestami poskytujúca až mystický zážitok. Surová a naturalistická forma, ktorá miestami vyráža dych - scéna u medveďom je v tomto asi predčasným vrcholom snímku a klobúk dolu, pred spôsobom, ako to zvládli. Po prvej hodinke tempo poklesne, ale paradoxne mi to nijako nevadilo. Glassovo putovanie v tejto časti filmu, by som prirovnal k jeho vlastnému očistcu, ktorým si musel prejsť, k jeho opätovnému znovuzrodeniu. DiCaprio si týmto snímku snáď už konečne toho Oscara vydupal, ale v Revenantovi by som vyzdvihol min. aj Hardyho, ktorému sa tento rok skutočne darilo. ()

latimerie

Úžasné záběry, nádherná příroda. Po tomto filmu mám trochu strach, zda se Iñárritu nevyžívá v sadismu. Jasně daná linie, kde není důležitý příběh, ale příběhem je jen touha po pomstě. Kladná a záporná role je od začátku nastavena a divák, který si projde dvouapůlhodinovým bojem o život (někdy téměř až superhrdinovským), si nepřeje nic jiného než další krev hlavního padoucha. ()

aspik83

Jako proč? Co je tenhle film zač? Napínavé to není, zato je to dlouhé jak týden před výplatou, reálné je to asi jako starwars a nudné jak projev podřadného politika... Vykrádání je tu k smíchu (Rambo, Krokodýl Dundee). Leo si asi zapnul cheaty, protože bez nich by to nedal. Každý doktor v prvním semestru musí nad tímto plakat hrůzou. Nikdy nevěř ukázkám v kině, vypadalo to zajímavě... sestřihli všechny (tři) zajímavé scény a hodili je na plátno. Boží. Nebýt tam Leonardo, dám jednu... Ps: zajímalo by mě, jak dlouho se musel učit text ;-) ()

janka007

Za mě esence velkolepé nudy. Takový ten film, na který se kouknou chlapi, a pak budou brečet, že tohle taky někdy mohli zažít... ()

MC_nechva

No nebavilo mě to moc. Začátek super, kdyby to tak pokračovalo v tomdle stylu tak bych se vůbec nezlobil ale věděl jsem, že to bude o cestě a ta mě nebavila. Konec byl taky špatnej. Scéna s medvědem byla super. Hardy lepší než Caprio. Přeju mu to ale na Oscara to není. ()

Krissst

Jedna hvězda za hru na hádej do koho sis střelil v poslední části filmu, tedy té nejzajímavější scéně, druhá hvězda za nesmrtelného Lea a třetí hvězda za zábery lesa. ()

m.dodoss

Teda tomuhle filmu se nedá absolutně nic vytknout... Příběh dokonalý, kamera skvělá lepší jsem nikdy neviděl a ty herecké výkony špička... Stále ve mě zůstává ten pocit, jako bych tam byl ten film mě úplně natáhnul do sebe a to se dlouho nikomu nepodařilo... ()

Socirel

Parádně natočený western, který se odehrává v nádherné krajině zasněžené Severní Ameriky, s nesmrtelným DiCapriem, který snad už tentokrát toho Oscara dostane, i když se nejedná o jeho nejlepší roli. Revenant je drsný, špinavý a až na tu nesmrtelnost hlavního hrdiny i celkem realistický, pro někoho možná až moc pomalý, ale mě pomalejší tempo nevadilo. Kromě DiCaprio exceluje i Hardy, který tentokráte hraje hajzla, ale nemám moc, co bych vytknul. ()

Lukas.Luky

Toto bolo nieco comu ja hovorim "PECKA". Neviem ci si Inarritu ide po druheho oskara, ale doprajem mu ho. Kamera je excelentna, ved bodaj by aj nie, ked ju mal na starosti Lubezki.Herci slapu na 120 % a ked uz teraz Leo nedostame cenu tak potom nikdy. Hardy a Poutler no klobuk dolu. Scena s medvedom bolo brutalna a sam som pri tom nedychal a stale rozmyslam, ako sa im to podarilo :). Vsetko je to jeden komplex (kamera, scenar, vyprava, rezia, hudba, obsadenie), ktory ide ruka v ruke a urcite toto je jeden z filmoch, ktory sa v kinematografii nestrati a bude inspiraciou pre dalsie diela. 100 %. ()

Necrophobic

Tak 4 hvězdy si to nakonec zaslouží ,je to stylové ,atmosferické a hlavně jsem tu zimu cítil snad až doma u TV.Jen to mohlo být malinko kratší .Leo zahrál toho nesmrtelného křížence Bonda s Rambem dobře i když přes ty fousy toho až tak moc vidět nebylo.Ale koupat se rozervaný medvědem v ledové vodě v tom mrazivým počasí ,to by dle mě asi opravdu nepřežil.Nic je to film né realita a nějak to dopadnout muselo. ()

JBBerethor

K tomuto filmu ode mě stačí hodně stručný komentář, protože film splnil moje očekávání nadevše, upřímně: Jsem o režisérovi Alejandro González Iñárritu neslyšel, a když sem se dozvěděl o filmu REVENANT spoléhal jsem na to že bude dobrý nebo spíše skvělý hlavně proto, protože obsadil hlavní roli jeden z mých nejoblíbenějších herců. A mé očekávání bylo spíše překvapivé, kloubouk dolů režisérovi, Leonardu, Hardymu, Gleesonovi a medvědovi :) Tento film se u mě zapisuje do žebříčku 5 nejlepších filmů od novýho tisíciletí. Film mě oslovil jak měl a strašně si přeji ať už konečně Leonardo dostane to co si zaslouží, a držím pěsti aby mu tahle role k tomu pomohla. Film si budu pouštět tak dlouho dokola protože je tak skvělý že nedokážu vydržet ani pouhý den abych si nepustil alespoň trailer :) Doporučuji všem! Film zůstane v srdci! Klasika o pomstě a nenávisti a zradě! V podání v lepším stylu než poslední filmy se stejnou tématikou. ()

Heuloss

Úžasný survival. Jediná chyba je, dle mého, zbytečně dlouhá stopáž filmu. Stále je to ale skvělý film, který splnil vše co jsme očekával. ()

icewhite

Dlouhý. Chvílema nudný. Animace Mědvěda byla na hraně, ale to stádo bizonů to měla bejt asi vzpomínka na Cestu do pravěku. Když Džony Rambousek skákal na strom, tak to taky přežil, ale udělal si bebí, no a Leoš to zmáknul beze šrámu, zatímco kůň vypadal jak po srážce s Pendolinem. Parodie na velbloudí spacák co si udělal Bear Grylls v poušti aby v noci nezmrznul se osvědčil právě v tý poušti, kde sice v noci mrzne, ale přes den je palermo, takže vylézt ven asi nebude problém. Rád bych viděl někoho jak se sápe ven z na kost tuhý mršiny. Byl jsem zklamán. ()

BranuliQ

No tak to už hej! Výborný film, a nevadilo by mi ani keby trval ešte o pol hodinu viac. Tých dva a pol hodiny totiž ubehlo ako voda. Naozaj netuším, čo by som tomu mal vytknúť. Iňarritu sa vyšvihol, jeho réžia drží celý film pohromade, no film samotný patril najmä ústrednej dvojke hercov. Leo hraje ako o život, ide si pre Oscara aj cez mŕtvoly, určite ide o jeho najlepší herecký výkon jeho kariéry a to aj pri tom minime slov, ktoré vypustí z úst. Výborne mu sekunduje aj výborný Tom Hardy. Ten si toho bastarda naozaj užíva. Nesmiem však zabudnúť na Lubezkiho dlhé nádherné zábery bez žiadneho strihu, ktoré má vtiahli do deja a oboznámili ma s úžasnou krajinou na okolo. Tretí Oscar je pre neho istý a len dokazuje, že je momentálne najtalentovanejším kameramanom súčasnosti. Všetko spomenuté bolo podčiarknuté veľmi dobrou hudbou a rázom sa z Revenantu stáva jeden z najlepších filmov roka, keď nie najlepší. ()

Cyberpunk 2077 se dočká hrané adaptace

Cyberpunk 2077 se dočká hrané adaptace

05.10.2023

Jak to vypadá s pokračováním Twisteru?

Jak to vypadá s pokračováním Twisteru?

22.12.2022

Nový Predátor má název, už se natáčí

Nový Predátor má název, už se natáčí

28.07.2021

Loni na podzim přišlo oznámení, že se slavná značka Predátor dočká dalšího zářezu. K režii nového filmu nastoupil Dan Trachtenberg (Ulice Cloverfield 10), mimo to jsme ale nedostali žádné nápovědy k… (viac)

Hvězda Tenet v dalším špionážním thrilleru

Hvězda Tenet v dalším špionážním thrilleru

30.08.2020

Herečka Elizabeth Debicki (Tenet, Krycí jméno U.N.C.L.E.) se upsala hlavní roli v nové špionážní minisérii ze druhé světové války Code Name Helene. Na produkci seriálu se bude podílet studio… (viac)