Karlos

• Česko Karlos

Karlosa Terminátora Vémolu pozná v Česku a na Slovensku takmer každý. Zápasník a kontroverzná hviezda bulváru, ale aj otec dvoch detí a partner slovenskej playmate Lely Ceterovej. Vo svojom luxusnom sídle za Prahou má vedľa vírivky klietku s aligátorom a v obývačke akvárium so žralokmi. Objavuje sa na titulných stránkach časopisov aj v najznámejších talkšou. Predtým, ako sa stal slávnym, to bol obyčajný chlapec z Olomouca, ktorý sa bil na ulici. Po škole odletel do Londýna. Tam pracoval ako vyhadzovač nočnom klube, z ktorého vyhodil niekoľkých zápasníkov MMA. Ich tréner mu ponúkol, aby to skúsil profesionálne. O pár týždňov neskôr Karlos rozdrvil celú anglickú špičku MMA a ako prvý Čech v histórii sa dostal do americkej UFC, v ktorej zápasil aj Conor McGregor. Film je príbehom o ceste chudobného chlapca z Moravy až do vypredanej O2 Arény. (Bontonfilm SK)

Marigold

Český Tiger King? You wish. Karlos z tohohle zmateného a povrchního dokuportrétu vychází vlastně jako nudný patron, jehož sportovní přínos se omezuje na nic neříkající sestřihy a slovní proklamace, “že toho u nás hodně pro MMA udělal” a osobnost na sled banálních historek o muži, co chtěl bílý dům a krásnou dívku. Vrchol režijní invence je voiceover existenciální GPS a pár montáží, které by možná uživily sítě Oktagonu, ale ne celovečerní formát. Attila byl sice blboučký dokument, ale měl aspoň nějakou primitivní energii a strukturu. Karlose tak knockoutuje v prvním. Nic nového. ()

Marze

Velmi rychly rust popularity bojovych sportu u nas je spojeno se jmenem Karlose Vemoli. Je sebevedomy, extravagantni s cirkusackym chovani s nevyzralou osobnosti. Jeho program je nabity, je proste porad v pohybu. Doma ma pocetny zverinec. Ale v dokumentu se o jeho povaze moc nedozvize, jakoby se ani nechtel otevrit. Ani o jeho sportovnich uspesich. Zapasy jsou vzdy jen par vterin. Jde vlastne o takovou prostrihanou dynamickou kolaz. Ocenuji zabery kde delal pred patnacti lety vyhazovace na diskotece v Londyne v problemove ctvrti, protoze jsem s Karlosem jednou cetl rozhovor v priloze MF Dnes, kde to velice poutave popisuje vcetne stavky vyhazovacu s nekolika rvackami za noc. Tento dokument asi potesi jen Karlosovi fanousky a ty, jenz ctou spolecenske magaziny. ()

jefff

Vlastně moc nevím, co o dokumentu napsat. Myslím, že se tvůrcům povedlo ukázat Vémolu takového, jak asi všichni čekali. Ale těch skutečně hloubkovějších pohledů pod tu bijeckou/celebritní krustu se povedlo asi dvakrát za celou dobu stopáže a to není nic moc. Většinou tak jde o záběry, které by mohli být reklamou na Vémolu, nikoliv jeho kritikou či sondou do duše. Škoda. Je to dost i o protagonistovi, který je jaký je. Navíc je bez konce. Chápu, že se jedná zčásti o reklamu na poslední fight, ale dokument by to byl jistě ucelenější i s ním, než stopkou rok před koncem kariéry. ()

klukluka

Přečetl jsem si tady jen pár komentářů a v paměti mi utkvěla výhrada, že se točilo podle Karlosových not, že to je ve výsledku jen bezcenný, protože oslavný píárko. S tím názorem se vůbec neztotožňuju. Naopak mi naservírovali horšího Karlose, než jak jsem ho doteď znal- unavenýho, plnýho (oprávněnýho) strachu o budoucnost- tím pádem trochu ubrečenýho, viděl jsem mnohem tupějšího Karlose, než jakýho jsem znal z rozhovorů a jeho talk show, vulgárnějšího, zranitelnějšího (bráchova zrada, Kinclova kudla do zad…). O Karlose mám regulérně obavu, není boha, aby se nedostal do finančního průseru, ale tenhle dokument taky ukazuje, že si na ten svůj slavnej Vémolaland vydělal vlastním potem a krví, a to cením. ()

Ydrosten

Chtěl být král světa a stal se králem bulváru. Kdyby netahal bulvár jeho kontroverze neustále na přední stránky, nikoho by tento člověk nezajímal. Pominu velkohubost a extra porci egoismu, to mají všichni tihle "bojovníci" takže to mu nemám za zlé. Dokument vlastně nepřináší nic co by člověk už nevěděl z různých článků, takže výpovědní hodnota je nulová. Můžu mu uznat dobrou základní přípravu, kde jde vidět že opravdu chtěl - někde na začátku - něco dokázat, jenže se z něj stala celerbída a to mu v podstatě zlomilo vaz. Cílovka nejsem (MMA) ale nic proti němu nemám, neodsuzuju ho za to že je "pomalejší" díky ranám do hlavy ale na rovinu si řekněme že jiné dokumenty o zápasnících jsou plnější a přehlednější, protože Karlos Vémola prostě není hvězdou jakou si myslí že by měl být. Asi 2 hvězdy, za slušnou sondu do života někoho o kom vlastně ani nemám zájem moc vědět. PS : Lela je fakt katastrofa. Ta ženská někde v předělu mezi holčičkou a ženou, úplně ztratila mozkové buňky a stala se z ní karikatura něčeho co bych se neodvažoval nazvat člověkem. ()