Epizódy(6)
Obsahy(1)
V dalším pokračování cestovatelské série Moto cestou necestou se vydáme s Pavlem Liškou, Honzou Révaiem a Egonem Kulhánkem do Jižní Ameriky. Tentokrát ale nepůjde o čistě pánskou jízdu. Do skupiny otřelých cestovatelů přibude energická blondýna Hanka Ptáčková. Díky svým zkušenostem z provozování motocestovky ve Španělské Malaze bude nejen ozdobou výpravy, ale zároveň zdatnou motorkářkou a jazykově vyzbrojenou tlumočnicí. (TV Prima)
(viac)Recenzie (4)
Škoda jen úmorně nesnesitelně otravnýho Kulhánka. Předpokládám že jedinej důvod proč tenhle člověk cestuje je jen ten aby to mohl kazit všem ostatním. Zbytek byl v pohodě. ()
Nevim, občas hezkej obrázek z motorky či auta, ale moc tam nefunguje ta chemie mezi cestovateli. Jak se ta skupina na chvilu rozdělila, tak to bylo krásně vidět. Posmutnělý Pavel bez Honzy a Hanči, protože s Egonem o samotě to nějak nejde. Je to cítit celou dobu a kazí to dojem cestovatelského seroše. Holt, co vám příroda dala na rozumu, tak vám ubrala jinde. Zato koukám Hanka je nej baba do pohody i nepohody, všechno s nadhledem i přes problémy s opravou strojů, jediná top mechanička a k tomu jediná umí španělsky. Jinak týpek na dvěstěpadině, to je PAN cestovatel, nějaký bé-em-wé po 150km rozsypaný.. :) ()
Pro tyhle cesty napříč kontinenty mám strašnou slabost. Honza Révai s Lišákem se rozhodli projet na motorkách ze Santiaga de Chile až do sousední Bolívie a zpět do Chile skrz Peru. Při tom je ještě doplnila zkušená motorkářka a hlavně jediná členka výpravy, která uměla zdatně španělsky a pan Egon Kulhánek, který se mi do tohoto konceptu vůbec nezamlouval, jelikož výpravu často brzdil a omezoval. Za sebe jsem byl hrozně nadšen z toho co kluci natočili. Úplně mi to zase změnilo vnímání světa. Projeli celou řadu nádherných přírodních divů světa počínajíc pouští Atacama, náhorní plošinou Altiplano i Andami. V mojí oblíbené Bolívii zase navštívili úchvatně zbarvenou Lagunu Colorado a Lagunu Verde, dále největší a nejúchvatnější solnou pláň světa Salar de Uyuni, na které i přenocovali ve stanu; hornické město Potosí, nejvýše položené hlavní město světa La Paz a z La Pazu projeli po nejnebezpečnější silnici světa známé jako Camino de la muerte (oficiáně Camino a Los Yungas) do Coroica a odtud se vydali k největšímu jezeru Jižní Ameriky a nejvýše položenému jezeru s pravidelnou komerční lodní dopravou na světě, známému jako Titicaca, které leží na hranici Bolívie a Peru. Po tom všem se vydali zpět do Chile skrz Peru, projeli městy Arica, Antofagasta a Iquique kde to všechno skončilo. I když mě občas Lišák lezl na nervy a plácal mnoho geografických nepravd i nesmyslů, tak jsem si opravdu užil záběry a tu neuvěřitelnou energii, kterou jste do toho vložili. Těším se až si pustím sérii Kavkaz a uvidím krásy Gruzie :)) ()
Ta blondýnka je fakt skvělá, takovej trochu potulnej filozof, guru a misionář, která hraje dementa, aby se a/ blbci cejtili chytřejc a nebo b/ aby blbci měli pravdu, že vyprávěj blbý vtipy o blondýnkách. No a Egon....? Beze slov. ()