Ray Breslin (Sylvester Stallone) je bežec na objednávku. Živí sa totiž ako expert na infraštruktúru väzenských zariadení. Necháva sa v nich zatvárať a hľadá diery v zabezpečovacích systémoch, ktoré sú potom následne na základe jeho analýz - a efektných útekov - odstraňované a zdokonaľované. Teraz nastupuje výkon trestu na novej zákazke, ale pozor: väzenský komplex, v ktorom sa ocitol, bol kompletne postavený na základe jeho doterajších poznatkov a pripomienok k zabezpečeniu väzníc. Tie Ray pred časom vydal knižne a pre tyranského riaditeľa tohto "nápravno- výchovného zariadenia" sa jeho manuál stal doslova bibliou. Ray sa tak ocitá vo svojej vlastnej dokonalej pasci. Nikto navyše nevie o tom, že by bol niečo iné ako radový väzeň, takže priepustka na slobodu po dobre odvedenej práci akosi chýba... Po obvyklých počiatočných nezhodách sa Rayovým parťákom v novom "domove" stáva miestny väzenský boss - Emil Rottmayer (Arnold Schwarzenegger), ktorý si tu odpykáva trest za kyber-terorizmus. Ani jemu sa vo väzení nepáči. Ale kto iný, než títo dvaja chlapíci by sa mali dostať cez Rayove bezchybné zabezpečovacie systémy a celú armádu dozorcov pod vedením fanatického riaditeľa? A je to, že sa obaja ocitli v tejto bezvýchodiskovej situácii, naozaj len nedorozumenie a zhoda náhod alebo niečí starostlivo premyslený plán? (TV Markíza)

Krabak

Ten konec byl tedy děsný. Opět scénář typu hodný trefí a zlí ne, což mě u filmů už pěkně vytáčí. Bohužel už ani Švarcík není tak drsný s tím kulometem v ruce, jako za mlada a působí tak dost směšně. Jinak na mě film zapůsobil vesměs kladně, nenudil jsem se celkem dobrý rozuzlení. Na scénu, na kterou nezapomenu, tak je "úsměv do kamery" :-D Jednu hvězdu navíc dám za Arnýho a Stelona v jednom filmu...srdeční záležitost--->68% ()

Fary

V detailech to pokulhává, ale jinak celkem pěkná podívaná, když zrovna nevíte, co s načatým večerem. Myslím, že Stallone a Schwarzenegger si skvěle sekundují. Je škoda, že spolu začali točit až na "stará" kolena. ()

kukuuuc10

60%. Jako bych se díval do 300 litrového naaranžovaného akvária bez rybiček. Těšil jsem se na dvojici Terminátora a Rockyho, ačkoli nápad to nebyl úplně špatný, byl jen špatně zrealizován. Film o logice, který postrádal logiku. Víc asi nemá cenu vypisovat. ()

Junglista

Akční "dědkové" si po třiceti letech splnili jedno přání a naštěstí u toho nezapomněli ani na diváka. Takže je mi úplně jedno, že scénář je jednoduchej jak bulharská striptérka, mě to prostě bavilo. Zlatá éra z toho totiž cáká po litrech a o to tady šlo. ()

HArna

Výborný film. Sylvester Stallone a Arnold Schwarzenegger poprvé spolu v jednom filmu. Sice se už objevili v sérii Expendables-postradatelní, ale to je především záležitost Stalloneho. Vidět je spolu v jednom filmu je zážitek, ale tak trochu to mrzí. Tahle dvojka se měla potkat daleko dříve. Jednomu je 66 a jednomu 67, masakr jak vypadají v těchto letech. Škoda, že se nepotkali před 20-25lety. Scénář je průměrný, ale Rambo s terminátorem hrají překvapivě dobře. Proč překvapivě, no protože to není to typický film pro oba pány, ale co chcete v těchto letech. Normálně bych viděl u jednoho rotační kulomet v ruce popřípadě boxerky a u druhého na rameni RPG. Je to jedno, film to je kvalitní.85% ()

dopita

Dlouhá léta jsme si to přáli: a sice to, že se TOP svalouši osmdesátejch let Arnold a Sly sejdou v jednom filmu a budou mít oba rovnocenou roli. No, už jsou sice dávno v důchodu a zubatá už si na ně pomalu brousí kosu, ale nakonec jsme se dočkali. Ovšem žádná velká událost tenhle film není. Je to tak nějak průměr a to ve všech frontách a od začátku až do konce. Trocha solidní akce v závěru filmu už nijak nepomůže. Skalní fanoušci těchto borců asi budou spokojeni, ale bohužel film je výjimečnej jen a pouze tím, že se tu oba veteráni konečně sešli spolu. Nic víc. ()

Hanys_

Vidět ty dva v regulérním akčňáku (Expendables fakt nepočítám) bylo hodně fain. Zápletka, akce, záporák...všechno solidně šlape, dokud to vždycky nezazdí nějaká kravina ve scénáři. I tak ale spokojenost a sílné tři. 6.5/10 ()

F.W.Colqhoun

Má to logiku: Když musíte zaplatit Slye a Arnieho, na mnoho dalších zbytností nejsou love. A je to škoda, protože předpoklad, že se to dá utáhnout na povadlé steroidové nudli, se tak docela nepotvrzuje. Sehnat někoho schopného načrtnout při příležitosti milého setkání slušný dialogy, onlinery a gagy, by se muselo vypletit nejen co do objemu zábavy Škoda, že u toho nebyl takový Rodriguez, ten by možná způsobil ostudu. Nudu ale ne. Takhle - až na ojedinělé výstupy [Arnieho citáty z Nietzscheho] řidina, hluchá místa, nevyužitý potenciál a promarněná příležitost, která se už asi nezopakuje. ()

Michalechal

Akční orgasmus! Jinak se to nazvat nedá. Kdo nemá rád Arnolda a Sylvestera, ten nepochopí. Scény, kdy prchající trio chlapců s šedinama mává do kamery šéfovi věznice nebo když Arnold urve z vrtulníku kulomet, aby řádně zloduchy pokropil ... Srdce každýho kdo má rád klasický akčňáky z 90. let musí zaplesat ;-) Hoši, těším se na Váš další film! ()

Merkin

Ostřílené herecké duo, neprůstřelný scénáristický plán, střelhbitý úspěch, zkrátka a dobře střela do černého až na to, že mě to zase tak úplně nesestřelilo :) ()

Kanca

Sama jsem svým hodnocením překvapena, ale až na pár přehnaností, které ale ke Stallonovi a Schwarzeneggerovi neodmyslitelně patří, se mi celá myšlenka filmu docela líbila. 65% ()

Ripley

Tak velké akční ikony společně v jednom filmu a tak zmršený produkt.Potenciál to mělo a byl nevyužit.To naštve.Docela slibný námět pohřbil hrozný scénář ,špatná režie a střih.Akce byla nepřehledná a nezáživná podobně jako dialogy.Závěrečné terminátorsko-komandovské kosení nepřátel se do tohoto filmu vůbec nehodilo a působilo úsměvně.Ve filmu mě zaujala pouze preparace motýla.Škoda že si Sly a Arnie nevybrali schopnější tvůrce. ()

Paity

Sylvester Stallone a Arnold Schwarzenegger v jednom filmu? Tohle se nedá přehlédnout. Tohle se musí vidět a překvapení: Je to moc dobré! Zábava, akce a Arnie, který mluví německy, co více si přát. Čest mega legendám! ()

aquiver

Tak hloupé, že to už ani k smíchu není. Spíš už parodie, zcela upřímně. Hvězdičky předpokládám dostávají od ostatních jen hlavní herci, kteří mimochodem hrají také velmi podprůměrně. Poslední půlhodina už je čistý odpad. 20 % ()

Lefty86

Neskutečný film s fantastickými hlavními postavami jejichž charizma je cítit na míle daleko. Byl jsem na tom 3x v kině, poprvé mi přišlo že jsem zbytečně hledal chyby, protože podruhé jsem byl nadšený a ječn jsem si užíval a slintal při pohledu na dvě největší akční hvězdy všech dob. Vždycky jsem měl radši Arnieho, hlavně z dětství kdy měl prostě větší svaly a byl hromada. Slyovi přednosti jsem viděl a pochopil později, to neznamená že jsem ho neměl rád, naopak. V tomhle filmu se spojily aby nám to dali ještě pořádně sežrat než odejdou do filmového, nebo spíš akčního důchodu. Sly,ten si drží svůj standart, ale BIG Arnie, ten exceluje, v tomhle filmu hraje asi z celé své filmografie nejvíc, nečučí celý film jen s jedním nasraným nebo kamenným výrazem. Jeho scéna s kulometem z vrtulníku byla očekávatelná, ale přesto boží. Klení v němčině, vyvolání rozruchu, nebo sehnání brýlí,nebo když Sly mu ji natáhne jeho upřímný hrdelní smích vegetariánské ráě mě položil. To jsou scény k pobavení a hlavní je v nich Arnie. Četl jsem že tu jen paběrkuje ale to v žádném případě není pravda, je to plnohodnotná druhá hlavní role. Sylvester je tu vykreslen jako bystrý, přemýšlivý člověk který perfektně analyzuje okolí a když je třeba, nejde pro ránu daleko. Další věc k dobru je výkon Jima Caviezela, který proradného správce věznice zahrál na výbornou. Poprvé mi trochu vadily masky bachařů a vzhled věznice, trochu Marvelovské, ale masky byli vysvětleny tak že je mají aby vězni nezpozorovaly jak chodí směny, podle zažitých rituálů který Breslin do své knihy napsal a Hoobes ji využívá. Ve vězení se s vězni nemažou a uvidíte i Arnieho ztrápeného a na kolenou.Film nemá jediné hluché místo, odsýpá, nenudí, má neskutečné grády. Escape plan je prostě řacha a mohu doporučit každému. 100% Hned jsem si předobjednal DVD a dabing Arnolda mě zklamal. Soukup mluví jak když má umřít za deset minut, naštěstí nepředabovali Arnieho němčinu :-) ()

dezert

Objektivně by to muselo být tak za 3*, a to ještě s odřenýma ušima a kaďákem, ale když člověk vidí na plátně to, na co čeká od svejch pěti let, tak prostě musí dát čtyři. I když scénář "má víc děr než irácký námořnictvo", i když je Stalloneovo hraní k smíchu a i když to má tak 147 000 chyb. Ale vidět Je dva spolu s parádním Jimem Caviezelem a těma S/M strážcema, to prostě celý zvedá na čtyři. ()

Dyas

Mimořádně fantastický útěk z vězení s akčními legendami v hlavních rolích, který stojí za to vidět! Samotný film je nejen napínavý, co se útěku týče, ale i zábavný. You hit like a vegetarian! Vtipný komik spolu s drsným profíkem přes útěky tvořili poutavou dvojku, která umí zapůsobit a je škoda, že neměli společný film ve svých nejlepších letech. Rozpočet $70 miliónů ][ USA tržby $24,835,100 ][ Celosvětové tržby $122,992,038 ][ Otvírací víkend $9,885,732 ()

G_I_S_M_O

Těžko uvěřit, že jsou to už dědkové, kterým táhne na 70. Tento film, stejně jako většinu od nich, musíte brát s nadhledem a jednoduše se bavit. Já se bavil a je mi svým způsobem smutno, že Sly s Arniem převyšují i v jejich věku novodobé mladé herce a jejich filmy. ()

lucijelucije

..A já si pořád říkala, co má ten vězeňský boss Rottmayer za problém, že pořád toho génia Breslina tak pronásleduje =) Za to herecké obsazení musím dát čtyři hvězdy. Pěkná podívaná..A tihle kultovní mistři si to zaslouží. ()

Druhý Plán útěku shání obsazení

Druhý Plán útěku shání obsazení

14.03.2017

Když Sylvester Stallone a Arnold Schwarzenegger spojili síly, aby utekli ze supermoderního vězení, nebyla z toho v zámoří žádná velká hitparáda. Jejich Plán útěku ale nakonec vydělal 137 milionů… (viac)

PF 2014

PF 2014

01.01.2014

Schwarzenegger slibuje Conana a Terminátora 5

Schwarzenegger slibuje Conana a Terminátora 5

06.06.2013

A taky Trojčata, ale nechtěli jsme vás děsit už v nadpisu... Přestože jeho plnohodnotný comeback nedopadl komerčně vůbec dobře (s celosvětovými tržbami 37 milionů dolarů při rozpočtu 45 milionů… (viac)

Oběti pro Schwarzeneggerovu vybíjenou

Oběti pro Schwarzeneggerovu vybíjenou

28.07.2012

Arnold nedávno dotočil se Slyem The Tomb, chystá se na nadpřirozený akční masakr Unknown Soldier (zahraje si v něm anděla pomsty, seslaného na bezohledného výrobce zbraní a jeho soukromou armádu) a… (viac)