Harry Hole (Michael Fassbender) je enfant terrible tímu, vyšetrujúceho zločiny v nórskej metropole. Na jednej strane je to výnimočne dobrý detektív, ktorého netradičné metódy skoro vždy vedú k úspechu, na strane druhej sa však jedná o nezodpovedného alkoholika ktorého prehrešky nechcú už ďalej prehliadať nielen jeho nadriadení, ale ani jeho priateľka Rachel (Charlotte Gainsbourg), s ktorou sa práve rozišiel. Jediné, čo stojí medzi ním a pitím, je prípad, ktorý by ho priviedol k iným myšlienkam. A vyzerá to tak, že sa dočkal. Uprostred noci zmizne zo svojho domu žena a o pár dní neskôr ju nájdu brutálne zavraždenú. Postavený snehuliak, ktorý na mieste činu zostal ako jediné vodítko naznačuje, že tento páchateľ sa chce hrať a že sa možno už párkrát takto hral aj v minulosti. A zjavne ho to baví čím ďalej tým viac a neplánuje s tým prestať. Hoci Harrymu v pátraní pomáha mladá brilantná vyšetrovateľka Katherine Bratt (Rebecca Ferguson), neprestávajú policajti ťahať za kratší koniec. Záplava domnelých i pravých stôp a hneď niekoľko podozrivých vytvárajú páchateľovi dokonalú clonu, za ktorou môže nerušene stavať snehuliakov, vraždiť a zahrávať sa z Harry Holom. Lenže skvelému policajtovi stačí aj vrahova nepatrná chyba na to, aby sa chytil stopy a už ju nepustil. (Cinemart SK)

Bragi66

Příběh se postupně zamovává, ale na konci je to nesmysl na nesmysl prošpikovaný rádobypsychologií. Má to ale fotogenickou severskou krajinu. ()

Pokri

Utrpenie sledovať. Nechutne vyžmýkaná knižná predloha. Ale kto ju nečítal, musí mať v deji solídny bordel. Pridajme slabučké vykreslenie charakterov, nulovú atmosféru... ()

Mike24

Dobrí herci, super zápletka ale ten strih to totálne pochoval. tak strašne chaotické, polovica scén nedávala zmysel. ()

darkchipmunk

Ok. Další šance se prý mají dávat... viděla jsem tak po letech díky Netflixu znovu Sněhuláka, a jeví se mi lepší. Ale je to i tím, že uplynulo už hodně vody od doby, co jsem četla předlohu. Všichni víme, že je to skvěle zahraný (navíc mě Fassy nemůže zklamat snad nikdy♥️) a kupodivu funkční... Ale má to jednu nepřekonatelnou vadu. Film popřel skoro všechno, čím je JN tak zajímavej autor. Spolu s pátráním po vrahovi rozkrývá sračky a úchyly pod běloskvoucí severskou čistotou, nabízí syrovost, ale i bolest, lásku... prostě je nasaklej psýchou jako Hary Hole chlastem. Tu nechali tvůrci utopit pod hladinou rozpukanýho ledu, spolu s vrahem a silou jeho motivace. Proč dělá co dělá, že nemá co ztratit, takže je to vlastně jedno, a že vzpomínku na matčin románek a svého otce má bolestivě spjatou s vlastním smrtelným a pomalu ochromujícím postižením. Ne. To je tady úplně jedno, proto Alfredsonův film nabízí spíš prázdnotu než že by podněcoval zvědavost, natož emoce. Což je podle mě opak autora předlohy, kterej tímhle přístupem detektivní žánr dost ozvláštnil. Jindy by mi taková odchylka byla jedno, ale tady prostě zhoršuje kvalitu. ()

NikiVai

Nejzajímavější na celém filmu byla ta zasněžená krajina. Jinak to bylo ale celé takové nějaké chaotické, zpřeházené, za mě zklamání. ()

babuška

opět zmrvená knižní předloha, proč proboha fassbender, harryho si já představuju jinak, kde je proslulá severská syrovost, v prdeji, néní možná tohle konec severských krimi, ne není když se do toho nebudou srát amíci a kolonizátoři bez hrdosti ()

mysterious.

Film je to pěkný ale zase trochu pozměněný dej než v knize. Samozřejmě že ti co nečetli knihy Harryho Holea tak některé věci nepochopí, proto bych taky ocenil takovou filmovou sérii (něco jako James Bond na sněhu). Ale jinak dej fajn, zápletka dobrá a atmosféra krásná. ()

Thalin

I když jsem četla knihu ( která mi teda taky nepřišla, jako kdo ví co) tak mi to celé přišlo podivně zmatené a děj neucelený. Nebavilo mě to a připadalo mi, že to nebaví ani ty herce. ()

Oldass_

Hezky natočený porouchaný scénář. Nevím, prostě mi to na mnoha místech nedávalo smysl a často jsem se ztrácel. Ale jinak se na film koukalo dobře. :-) 4/5 ()

petrzelus

Jakože cože? Jednu hvězdičku dám za vizuál a druhou za hudbu. Další už za co dát nemám. Ten film prostě vůbec nefunguje. Pokud si představíte předlohu jako seřazený balík hracích karet, kde každá má své místo a plní svůj účel a jako celek potom skvěle fungují, můžete si film představit jako ten stejný balík karet. Tedy až na to, že ten balík někdo nejdřív opravdu důkladně zamíchal, spoustu karet ztratil, některé úmyslně zahodil a značnou část jich rozstřihl na těch nejpodivnějších místech. Mám dojem, že film vlastně neodpovídá na žádné otázky, které se během stopáže vynoří... Proč vrah vraždí? Proč staví sněhuláky? Proč se to děje v zimě? Proč je tam Olympiáda? Proč je tam Bergen? Proč ta ženská na začátku nevyleze z toho auta? Proč si ten podnikatel dělá fotky? Co sakra dělal Vetlesen? A obecně jedno velké proč... A deux ex machina nikdy nebyl prvoplánovější. Horror to sice je, ale ne tak jak bylo zamýšleno. Hawk. ()

EmillyEm

Tak na tohle jsem se těšila jak dlouho. Bohužel jsem zklamaná - Harry nepůsobil na plátně jako cynický, bravurní detektiv, ale spíš jako někdo, kdo má pomáhat Kathrine a ne ona jemu. Chyběly tam detaily. Ikdyž M.F. se mi na Holea hodil. Zkrátka kvalitní kniha měla zůstat knihou. *** ()

Modano

Než jsem se vůbec dostal k přečtení knihy, objevil se trailer a já se začal neskutečně těšit. Mojí filozofií je, že pokud se nejdřív podíváte na film, tak už nemá cenu číst knihu, protože se tím naprosto vyruší jakákoliv představivost a máte před sebou při čtení obraz toho, co jste viděli v kině nebo naopak, když si nejdřív přečtete knihu, tak vám film většinou zkazí tu představu. Tím se dostávám k tomu, že ačkoliv jsem nečetl knihu, vsadím se, že je o 110% lepší než filmové zpracování. Což je očividné z hodnocení a ostatních komentářů. Přemýšlím nad tím, zda si přečíst knihu a vidět právě ten obraz tohoto odfláknutýho kousku nebo se na to vykašlat a mít to zafixované jako nemastnou neslanou detektivku. Jak už spousta lidí přede mnou řekla(a já s nimi samozřejmě souhlasím), námět je skvělý, obsazení nemá chybu, úžasné záběry severské krajiny. Nicméně chyběl drive, všechno bylo dost zmatené, protože se skákalo nesmyslně ze scény do scény, ačkoliv jakési flashbacky začaly dávat při vyvrcholení filmu smysl, tak mám pocit, že ne všechno bylo vysvětleno, takže kdo nečetl jako já, nemá ponětí, co měly některé scény a chování postav znamenat. Také mě dost zklamalo, malé množství míst činu, čekal jsem to krutější a mysterioznější. A konečná scéna souboje Harryho a "Sněhuláka" byla naprosto nekreativní a vcelku úsměvná. Myslím si, že po tomhle Val bude vypadat ještě hůř. ()

L1bord

Komentáře moc nepíšu, ale nejde jinak. Jedna hvězda pouze za herce, který hrál Harryho. Četl jsem všechny knížky. Jak už to bývá, tak většina filmů ( ne všechny) natočených podle knížky, jsou odpad. Bohužel Sněhulák není vyjímkou. Víc zklamaný nemohu být. Hlavně ten závěr fllmu byl hrozný. Polovinu filmu jsem v kině usínal. Do kina rozhodně nechodit. Pokud se k filmu dostanete náhodou a zadarmo, tak si jej určitě pusťte, jen abyste věděli, že nekecám ( tedy pokud jste četli sérii příběhů Harryho ). Prakticky nic kromě jmen postav nesedí. ()

waxtrax

Bravurně natočené záběry, skvělé herecké výkony. ALE. Pokud nemáte přečtenou knihu, zřejmě budete z kina odcházet zmateni, protože nebudete ani tušit, proč ta či ona postava, jednala tak či onak.U jiných postav vám zůstane záhadou proč se v ději vůbec vyskytla. Inu film sice pro všechny, ale v podstatě jen pro zasvěcené. ()

Bassko

Názov sedí aj pocitovo. Zachová vás chladným. Kniha je jednoznačne najlepšia Nesbovka a ja som sa tešil na film odkedy bol ohlásený. Už predtým, než som na to s priateľkou šiel do kina, som videl otrasné recenzie. Tak zo mňa radosť opadla, ale aj tak ma to neodradilo vidieť ho! Nič som už od neho akosi nečakal, nuž, a nič som ani nedostal. Celý snímok sa len tak kĺže po povrchu, nedokáže navodiť atmosféru a ani riešenie prípadu nie je vôbec uspokojujúce. Logika postáv je v niektorých pasážach na zaplakanie a čerešničku na torte zavŕšilo neuspokojivé a vyslovené chabé "finále". Jedna hviezda za vizuál a druhá, proste za to, že sa to dalo pozrieť. ()

bowow

Co to jako je toto? Film ma za predlohu velmi kvalitni knihu, ano, cetla jsem, ale kam se to vsechno ztratilo? Kam se podela atmosfera? Kam se podelo premysleni divaka? Nebo si snad scenar /rezie mysli,ze divak je uplny debil? No nic tady nefunguje nic, pribeh, motivace, atmosfera, snih, vedlejsi postavy a vsemu tomu vevodi Fassbender, ktereho tady spousta lidi obhajuje jak je to skvely herec... lidi ja nevim, kde na to chodite. V posledni dobe, kam se podivam, tam fassbender a nikdy se neodvratim spokojena. Vsak tohohle harryho mu nemohl uverit vubec nikdo a nerikejte mi, ze je to scenarem, vsak on si snad precte co ma hrat nez vezme nabidku ne? Nebo jsem najivni? Nebo na ukor fassbenderovske kvality ted nastupuje cas jeho kvantity? No boha. Timhle nasazenym meritkem poslali do kopru rovnou cely budouci potencial nesbo romanu s hh. Nebo to nekdo udela znovu a lepe. Prosim. ()

Režisér Sněhuláka hledá vykoupení

Režisér Sněhuláka hledá vykoupení

25.06.2018

Tomas Alfredson, režisér univerzálně nenáviděného Sněhuláka s Michaelem Fassbenderem, by si rád napravil reputaci. Autor oceňovaných snímků Ať vejde ten pravý nebo Jeden musí z kola ven se proto… (viac)

Co zazdilo Sněhuláka?

Co zazdilo Sněhuláka?

19.10.2017

Už zítra jde do amerických kin Sněhulák s Michaelem Fassbenderem. Mrazivý thriller, jenž natočil uznávaný Tomas Alfredson (Ať vejde ten pravý, Jeden musí z kola ven), byl jedním z nejočekávanějších… (viac)

PF 2017

PF 2017