Pět let Lucas (Nikolaj Coster-Waldau) vytrvale hledal malé neteře Lilly a Victorii, které po násilné matčině smrti zmizely i s otcem neznámo kam. Jeho pátrání, hraničící s posedlostí, narušuje i vztah s přítelkyní Annabel (Jessica Chastain), ale Lucas se nakonec dočká satisfakce. Obě dívky se najatým pátračům podaří najít v opuštěné chatě stojící uprostřed hlubokých lesů. Dívky jsou zubožené, sociálně velmi zaostalé, ale naživu, což si nikdo neumí vysvětlit. Protože jejich návrat do civilizace proběhne nečekaně rychle, může Lucas zažádat o jejich svěření do své péče a spolu s Annabel se jim snaží nahradit harmonickou rodinu. Postupně si ale oba začínají klást otázku, zda si s dívkami nepřivedli domů i někoho dalšího. Někoho, kdo Lilly a Victorii pomáhal celou tu dobu přežít a teď se jich nechce vzdát. Zvlášť Annabel nese narůstající dusno provázené znepokojivými jevy hůře, protože je zjevné, že si mateřskou lásku obou dívek bude muset vybojovat proti soupeři, který používá dost děsivé zbraně... (oficiálny text distribútora)

Montmorency

Čím častěji a zřetelněji se v hororu strašidlo objeví, tím nudnější to je....Tohle snad byl horor pro začátečníky - všechno polopatě vysvětleno, atmosféra žádná neb Mama neustále poletovala vzduchem, o ''poetickém'' konci ani nemluvě....Přitom je to veliká škoda, protože začátek byl slibný - po letech najdete ve zpustošené chatě dvě pološílená zvířátka, kdy obzvláštˇ ta malá, co se cpala můrama, byla dost hnusná......no nic, tak aspoň za první třetinu dám 3* ()

ProchySBK

Za poslední měsíce jeden z nejlepších hororů. Žádný vejmysli okolo, hned se jde na věc. Děj je klasika, chata, duch a přitom je tu trochu jiné téma než jsme zvyklí. Takhle maji vypadat horory. Super záběry na děti a ta čarodejnice taky výborná. Náladu mi zkazil až závěr, kdy jsem trochu tý počítačový animace měl až po uši. Jinak, děkuji za část, kde se adoptivní máma ve svém snění dostává do minulosti, jak k celému neštěstí došlo - bravo, tleskám! Takže doporučuji, dávám plnej knedlík. ()

bratr_jezek

Po čase kvalitní horor, kde najdete scény, při kterých se leknete, i duchařskou záplatku. Nejlepší výkon podávají dvě místy až děsivé sestry, u kterých není jisté zda jsou oběti, pomocníci nebo dokonce zda jedna z nich není tou mámou, o které se tam dost často mluví. Díky různým pohledům a "švihům" kamery je vám brzo jasné, že se z lesa s děvčaty přistěhovalo do domu i cosi velmi zlé. Vše graduje do závěru, který vám uvízne pod kůži a v rozhodnutí dívek, koho si vyberou, cítíte tíhu "Sophiiny volby" a slabší nátury budou soptit a nadávat. Samozřejmě i zde by se našlo pár výtek, ale promyšleně vybudovaná atmosféra je snadno zahladí. ()

Kanal

Malá Lilly a Victorie, poté co je vlastní otec zanechal v lese, jsou nalezeny po pěti letech v jedné z chatrčí v lesích. Nikdo nechápe, jak mohli takovou dobu přežít jen tak sami bez pomoci. Strýček Lucas obě dívky adoptuje a za pomoci své přítelkyně se snaží dívky začlenit do normálního života. Co se asi tak může stát v lese s malými opuštěnými dětmi po pěti letech? Trochu zvlčí. První setkání s dětmi bylo naprosto fascinující a mrzelo mne, že záběrů na vlčí děti nebylo více. Ihned z kraje filmu jsme bez otálení seznámeni i s matkou, což považuji za plus. Nevím, proč bych měl čekat až do poloviny filmu. Perfektní vizuální zpracování. Velice originální myšlenka celého filmu. Zbožňoval jsem malou Lilly za její oddanost své matce a za její zvířecí chování. V každém setkání s mamou (kromě závěru) bylo zaručeno leknutí nebo mrazení v zádech. Možná mi jen přišlo, že v závěru nemusela být Mama tak často vidět, film ztratil na strašidelné atmosféře. Melodramatický konec mě celkem překvapil. Zprvu jsem si říkal, že tím u mě film ztratí na hodnocení, protože podobné závěry nemám v oblibě. Ale myslím, že film svým nápadem a parádní atmosférou překryje zbylé zakončení. (90%) ()

NoFeara

Když jsem poprvé viděl trailer , tak mě film extra nenadchnul a hodně jsem přemyšlel jestli si ho pustit . Ale nakonec a díky bohů jsem se odhodlal a určitě jsem nelitoval . Dokonalé promýšlený děj se strašidelným nádechem . Film mě naprosto vtáhnul do děje a s pocitem uspokojení jsem hltal další a další minuty tohoto skvělého hororu . Další neocenitelný plus je závěrečné rozuzlení , které naprosto vše vysvětlilo a já mohl jít spát s pocitem , že jsem viděl jeden z nejlepších filmů tohoto roku.MAMA pro mě bylojedno velké španělské překvapení a určitě všem doporučuji shlédnout tento film . Dávám lepší čtyři hvězdy . ()

luukaas

Pro mě 90% filmu, byla neskutečná zábava a opravdu mě film zaujal. Má všechno co k takovému námětu patří. Bohužel jediné co musím vytknout je trapně nesmyslně zpracovaný konec. :-( ()

KOLMI

Slabé. Leknutí vyvolávat zesílením zvuku o 300% a rychlou scénou je už dávno překonané. Děj docela ohraná, nuda, snad už 100x použitá, efekty nic moc, které zvládl za večer jeden grafik. S takovým typem hororu na mě nechoďte, chtěl jsem se bát a ne být lekán. ()

perteus

WTF ? Tohle je moje reakce po shlédnutí celého filmu. Film byl obstojný až do konce. Nebránil bych se mu dát 4 hvězdičky, přestože to Horor ani není. Horor je od toho, abych se bál a jedna lekací scéna mě fakt nevyděsí. (Počítano kdy jsem se lekl). Ano je to pěkně natočený film, ale co ten konec? Proboha ne to bylo moc kýčovité. Takže duch dá přednost cizí holce před vlastní dcerou, kvůli které vlastně straší. No originalitě se meze nekladou, ale tohle bylo moc originální a já to nepochopil a asi to pochopit nechci. ()

Rattlanake

Když jsem viděl video, které trvalo tři minuty a lákalo na tento filmový horor, tak jsem se nemohl dočkat, byl jsem z toho tak nadšený, že jsem na to šel i do kina. Po shlédnutí celého filmu jsem byl velmi zklamán. Roztržité scény, málo napětí, herečka Jessica Chastain neumí hrát, o tom mně přesvědčila už poněkolikáté. Ty holčičky byli dost trapné. No a finálová scéna tam mně teda dostala, to byla taková romantika asi jako ve filmu Stmívání, no byla hororová zabíjačka na toto téma. Viděl jsem už hodně hororů a dost z nich je lepší než Mama, možná jak jsem byl natěšený z toho videa, tak jsem to moc předcenil. Dvě hvězdičky za snahu a za občasné lehké leknutí. ()

lipschowski

Za konec filmu bych čtyři hvězdičky rozhodně nikdy nedal, ale celý film je jinak skvělá lekačka, film beru jako návštěvu strašidelného hradu na pouti, bylo dost dobrých scén při které mi šla husina, a to se cenní. Nemá smysl hodnotit nesmysl jako že bubák z osmnáctého století si přivlastní dva parchanty., komentář na děj je bezcenný. Ale nešel jsem na tento film abych se vzdělával. A proto - celý film jsem se nenudil, doporučuji všem co se rádi bojí a nečekají šokující konec, možná by mohli před koncem odejít z kina rozhodně budou na tom lépe než ti co ho viděli. ()

Salto

"Film byl dobře natočen, ale neměl jsem husí kůži, nekoukal jsem s otevřenou hubou, nebyl jsem v napětí, nelekl jsem se.... prostě normální rodinný horror se strašidlem. 50% " LIVINGDEAD ()

kollera odpad!

Niečo strašné, Harry Potter 8. Nudné, neuveriteľne bezduché, chaotické a strašne hrozivo tváriace sa niečo čo sa len ťažko definuje. Všetko možné len nie horor. Radím všetkých horor fajnšmekrom sa tomu vyhnúť na diaľku. ()

Frndulina1

Klobouk dolu. Měla jsem husí kůži od začátku do konce. Prostě mazec.. je to šíleně lekavý a děj vás rychle vtáhne. Hodně dobrý herecký výkony - hlavně té mladší holčičky (Lilly). Konec mě ale trošku zklamal. ()

baronGrga

Mama je hororovým zklamáním. Strašidla ve skříni, můry, blesky fotoaparátu, noční běsy, vzkazy ve snech - aneb co ještě mohl Muschietti přihodit k vytvoření dokonalého recyklátu. A protože Mama nenabízí žádnou přidanou hodnotu (del Torova produkce a vtíravý pohádkový nádech nejsou plusem, ale sbírají naopak záporné body), nevzniklo z tohoto pytle klišé nic dobrého. Máma je nasládlou skládankou jednotlivých scén, které dohromady ukrutně nudí, bohužel. 45% ()

Zeldic

Konečně horor u kterého jsem se bál a měl husí kůži... Skvělý děj. Můžu všem doporučit. Pro nenáročné i náročne hororove fanatiky. ()

chevronman

Naprosto nudný pseudohoror, u kterého se člověk nemůže bát, i kdyby to byl sebevětší strašpytel. Jediné dvě věci se mi na tomto filmu líbily: výstřih Jessicy Chastain a postava Mámy, která vypadala děsivě, ale ve filmu s ní nebylo děsivě naloženo, ze čehož potom vzešla tahle utahaná nuda. ()

Muschietti míří od Flashe k Batmanovi

Muschietti míří od Flashe k Batmanovi

17.06.2023

Nadějně rozjetý Andy Muschietti, režisér původem z Argentiny, si v Hollywoodu udělal jméno efektivními horory Mama, To a To kapitola 2. Právě tento čtvrtek do našich kin vstoupil i jeho nejnovější… (viac)

Druhé To nabírá obsazení

Druhé To nabírá obsazení

14.04.2018

Studio Warner Bros. se adaptace hororu To bálo do takové míry, že vyhnalo původního režiséra Caryho Fukunagu, který film nechtěl natočit za pouhých 35 milionů dolarů. Jeho náhradník Andy Muschietti… (viac)

PF 2017

PF 2017

31.12.2016

Horor To je zpátky ve hře

Horor To je zpátky ve hře

20.07.2015

Novou adaptaci románu To od Stephena Kinga měl natočit Cary Fukunaga (Temný případ). Kalifornský režisér se ale nedohodl s producenty na rozpočtu a projekt opustil, což většinu lidí vedlo k závěru,… (viac)