Film je príbehom mladého Sokola sťahovavého, Kaia, ktorý sa aj napriek nevôli svojho otca vydá na cestu do Zambézie, rušného vtáčieho mesta, na okraji majestátnych Viktóriiných vodopádov. Tam sa dozvedá niečo o svojom pôvode a o tom, ako byť súčasťou komunity. Stane sa členom letky ochrancov Zambézie, ktorí sa volajú Hurikáni. Tí budú mať pred sebou neľahkú úlohu, ubrániť krajinu pred inváziou nepriateľov. (RTVS)

metalmaus

Nevim, proč k docela pěkné animaci jsou ptáci jak pokrytí texturou. A hlavně to statické pozadí!? To musí bejt, aby se na stromě pohnul lísteček, na obloze mrak. U filmu, kde jsou hlavní hrdinové ptáci, kteří buď sedí na stromě nebo letí na obloze, to po chvíli začne pekelně rušit. Každopádně příběh s osvědčenou linkou, sem tam vtip a celkem dobrá hudba. ()

corona

V animákoch minimálne 100x požutý, strávený a opätovne použitý motív komplikovaného vzťahu usadlého otca a syna, túžiaceho po dobrodružstve. Jeden z filmov, u ktorých od začiatku viete ako dopadne a žiaľ aj tak dopadne.Nezachraňuje to ani slušná, farebná animácia, ani fakt že to pochádza z JAR, kde by som čakala možno viac nápadu a vtipu. ()

ABLABLABLA

Jeden z těch hodně slabších animovaných kousků. Většina animáků je určena i pro větší publikum, že si v tom najde nějaký humor. Tady to bych doporučovala tak od 8 let a výše nepřístupné, protože jedině takhle malým písklatům se to může líbit. Vše hrozně prvoplánované, naprosto stupidní a jednoduché dialogy a ty gesta, o příběhu ani nemluvě, ale animace ušla. Co se týče humoru, tak povětšinou byl charakteru jak pro debílky aneb hahaha vrazil žirafě zobák do prdele při nárazu a ta se tam pak svíjela. 1,5* P.S. Nevěděla jsem, jestli brečet nebo se smát, když ti dva padali dolů z útesu, teď ten zpomalený záběr na otce, jak se za nimi chce vrhnout, ale zabrání mu v tom jiný pták, ta patetická africká hudba... výbuch smíchu se slzami v očích. ()

Franc1s

Nějak jsem očekával, že nic nového a světoborného to nebude, ale až tak:D Ano asi 4krát jsem se z plna hrdla zasmál, dál už nic. Naopak jsem se začínal nudit. Líbila se mi ale ta pestrobarevná grafika - to se musí nechat a občas i ta africká hudba, bohužel chybělo více vtipu.. Jinak pro děcka jako dělaný, na kino bych určitě nešel, ale doma by jim to šlo pustit :) 5/10 ()

korbitch22

Nejvíc mě na tomhle filmu pobavil LIVINGVŘEDŮV komentář......''krásná grafika'', pro mentálně retardované to tak bez debat je.Laciný a tuctový animák, který nenabídl jedinou sympatickou postavičku či hlášku a příběhově nijak nemá šanci obohatit animovaný filmový svět.Tyhle laciné pokusy se nějak uplatnit ve světě plném Shreků a Draků prostě nemají sebemenší šanci, možná zajímavým námětem a vtipným scénářem, bohužel, Zambezia nemá ani jedno.15%. ()

• Jedná se o jeden z prvních filmů pořízených v Africe, který byl natočen technologií stereo scopic 3D. (AngelusCZ)
  • První film Samuela L. Jacksona s ratingem "G". (Cheeker)