Na hrane zajtrajška

• Česko Na hraně zítřka (viac)

Na hrane zajtrajška sa odohráva v blízkej budúcnosti, kedy mimozemská rasa tvrdým útokom zasiahne Zem a nevie ju poraziť žiadna zo svetových armád. Podplukovník William Cage (Tom Cruise), ktorý sa nikdy nezúčastnil ani jedinej bitky, je náhle degradovaný a následne bez prípravy a s mizernou výzbrojou nasadený do takmer samovražednej akcie. Zabijú ho behom niekoľkých minút. Akoby zázrakom však opäť ožíva na začiatku rovnakého dňa. Znova ho tak čaká boj a rýchla smrť. Znova a znova. Zakaždým je však skúsenejší a dokáže svoje rozvíjajúce sa schopnosti lepšie využívať. V boji mu po boku stojí príslušníčka Špeciálnych jednotiek Rita Vrataski (Emily Blunt). Každá opakujúca sa bitka proti mimozemšťanom je pre Cagea a Ritu príležitosťou dostať sa k porazeniu nepriateľa o krok bližšie. (TV Markíza)

O_Peki

Jak se Tom Cruise vydal na Hromnice zachránit vojína Ryana. Posloužil mu k tomu Zdrojový kód a Emily Blunt. Dávám plný počet a neváhám ani chvilku. Už se těším až vyjde BR, abych si to užil doma na gauči znovu a znovu a znovu a znovu .....Nejlepší sci-fi od dob Vetřelce. ()

Prokii

Jeden z nejlepších filmů za poslední léta. Každý milovník nejen sci-fi, ale i dalších, si musel tenhle snímek parádně užít. Je to naprosto něco nového, originálního, co tu ještě nebylo. Pochybuji, že v blízké době mě nějaký snímek zaujme tak moc, jako právě Edge of Tomorrow. Byl bych blázen, kdybych se na to nepodíval znovu. Velké díky patří taky DENERICKOVI za skvělé titulky k filmu! ()

paradoxman

Tom Cruise at his best! Když jsem po shlédnutí prvního traileru zhltnul skvělou knižní předlohu, doufal jsem, že mě tvůrci alespoň nezklamou. Oni ovšem nejen, že překonali moje očekávání, ale i zcela přirozeně zasadili děj do naprosto rozdílného prostředí, přidali příběhu, co mu chybělo a očekávánou milostnou scénu omezili na lidsky drsný polibek. Happy end jsem přivítal a těsím se, že nám Tom ještě něco ukáže v dalším jistě kulervoucím sci-fi! ()

andrewXx

Dlhé reči a komentáre sú pri tomto kúsku myslím zbytočné, Edge of Tomorrow je proste dokonalé sci-fi aké tu nebolo už roky. Výborný scenár, obsadenie a réžia. Som nadšený. Film treba skrátka vidieť ! ()

david666

Pěkná chytrá sci-fi s bonusem v podobě Emily. Poměrně dobře všechno do sebe zapadalo a konec si může každý vysvětlit po svém - a to se mi líbí. ()

Sharkman

Trochu nechapu, ze film velka cast divaku hodnoti, tak vysoko, pritom zrovna moc originalni to neni, provedeni ok, herecky-akcni sceny Cruisovi neverim ani uhyb vlevo :-D a zaver .... no je to sice nadprumer, ale to je tak asi vse. ()

Movie Maniak

Variace "Na hromnice o den více" s Cruisem v hlavní roli. Teď, ale vážněji. Sci-fi se zajímavou zápletkou a kvalitním zpracováním. Možná, že v některý chvílích je vyprávění trochu zkratkovité, ale nijak zásadně to nevadí. Jenom nechápu proč zase Cruis, jako by v celém houlyvůdu nebyl jiný herec. Hodnocení je někde mezi čtyřmi a pěti hvězdami. ()

LencaN

Taky bych chtěla umět resetovat den. Vůbec nic jsem neočekávala a nakonec to bylo to nejlepší, co jsem mohla (ne)udělat. Aspoň jsem nebyla nijak ovlivněna a mohla si užít tu jízdu bez předsudků. Doslova to byl nářez. Obdivuju scénář, hlavní zápletka – časová smyčka – mně vždycky zaujme, když je dobře udělaná a tady to bylo super. Opět jako v Na hromnice o den více se přední hrdina snaží vymanit ze stále se opakujícího dne, získává nové zkušenosti, vyvaruje se již vykonaných chyb a může se chovat tak, aby nakonec dosáhl svého cíle, ať už to zabere jak dlouhou dobu. A tady se mi to sbližování Cruise s Emily Blunt, celý ten výcvik a domlouvání postupů jak proti těm chapadláčům líbilo. Vztah Cruise – Blunt tady byl podaný zcela jemně, jen v náznacích, ale přesto citelně a ono to fungovalo, světe div se. Cruise je pořád fešák a herecky zraje. Emily Blunt mi trochu vyrazila dech. Mám ji zafixovanou jako princeznu/jemnou slečnu a tady je z ní pořádná drsná sexy baba. Příšery byly dostatečně děsivé a schopné na to, aby si podmaňovaly svět(y). Kde vidím největší plus filmu, je přesný střih, kdy divák dostává potřebné množství záběrů, které jsou jeho chápání ku pomoci a nezatěžují mozek opakováním zbytečností...ve spojení s padnoucí hudbou, která umocňovala tu či onu scénu až mi šel mráz po zádech...a téměř neznatelným humorem, který je lidský, přirozeně nenápadný a nenásilný. Navíc ta zničená Paříž a Louvre – mňam. A proto i když se mi zrovna dvakrát nezamlouval konec, všechna pozitiva tuhle vadu převážila. ()

kacer4

Prvom rade tlieskam autorovi predlohy za tak výborný nápad. V druhom rade scenáristom, ktorý to pretavili do takejto podoby. Ostátné nemenované bolo super, no ešte vyzdvihnem vizuálne efekty. V dnešnej modernej dobe je veľa filmov vizuálne výborných, ale pri tomto som mal zimomriavky. Celkovo super film s výbornou kombináciou sci-fi a akcie. Trochu len nechápem, čím si Cage zaslúil nástup v prvej línii a ako sa dostala Omega pod Louvre. Ale aj tak to nepokazilo moj zážitok z filmu. ()

rigby

Nápad není nijak originální, tohle už tu několikrát bylo. Role je opět typicky cruisovská, klasický hrdina proti své vůli, který nakonec zachrání Anglii a celý svět. Zbytek je obyčejná tupá sci-fi střílečka, která rovněž nic zajímavého nepřináší. Nechápu tedy tu vlnu nadšení, protože konečné dílo je velmi průměrné. Tom Cruise se objevil v mnoha zajímavějších titulech, než je tento. ()

aannemer

Koukám, že se moje pocity od zdejší většiny zase nějak totálně liší. Jenže kromě grafické onanie a akční dvouhodinovky jsem od tohoto naprosto nadhodnoceného "díla" nedostal vůbec nic. Po prvním probuzení Cruiseho po jeho smrti mi totiž došlo, že to bude pořád to samé dokola a dokola a v půlce filmu mě to už vážně začalo nasírat. Takže čekal jsem 4-5, ale po zklamání nemohu dát víc, než 1. ()

RomanT

V první půlhodině se seznámíme s hlavní a jedinou myšlenkou, a to s každodenními restarty a postupným získávaním zkušeností a vyhýbání se jednou zažitým chybám a pak již film směřuje naprosto přímo, bez jakýchkoli úkroků nebo škobrtnutí k happyendu. To je pro mě dost málo. Film je sice nabitý spoustou akce, zdánlivě nedává divákovi oddechnout, ale když se přistihnu, že při jedné akční vřavě mé myšlenky unikly mimo film, tak je asi něco špatně. Tvůrci tak tlačí na pilu, až to přestane být zajímavé. ()

dusa77

Neuvěřitelný! Takový akční nářez s tak originálním scénářem tu nebyl dlouhá léta, Cruise i po padesátce na vrcholu. ()

misiaq

po znovupozreti som bol nuteny svoje predchadzajuce hodnotenie zmenit k lepsiemu. Tento film sa tvari ako blockbuster, je to blockbuster ale ma vynikajucu myslienku a samozrejme vobec nevadi ze konci happyendom, to sa k tomuto typu filmov hodi. Treba povedat, ze obsahuje vsetko co ma film mat, je tam akcia, zaujimava transformacia postav a pribeh ma tiez nieco do seba. ()

THErENDy

Mám rád filmy, které mají otevřený konec a člověk se může zamyslet nad posláním - jaké možnosti konce se nabízejí. U tohoto filmu jsem ovšem při posledním restartu závěr vůbec nepochopil. Omega žila, žije, bude žít, nebo vůbec nebyla? Cruise se sice vítězoslavně usmívá a vše mu určitě dochází, já to však prostě nepobral- kde se vlastně vrátil? ... Hollywood je v žánru sci-fi v krizi. Točí filmy/ remaky z 90. let nebo Transformers, kteří jsou ještě starší, popřípadě vypotí tuto pro mě nepochopitelnou a chybovou vykrádačku. (O to více si vážím filmu jako je Minority report, Matrix, Vyměřený čas či Počátek, které jsou pochopitelné i bez toho abych četl lit. předlohu). Je sice pravda, že chvílemi mi přišli scény vtipné, zejména pak způsob jak restartovat den - to bylo celkem originální, za to dávám jednu hvězdu no a druhou za odkazy("vykrádání") na scény z jiných filmů což lze brát i pozitivně např: 1) Zachraňte Vojína Ryana (pláž - kdy voják oslavuje svoji helmu a sundá ji, že ho kulka nezabila a hned další ho trefí vs. voják, který oslavuje, že úspěšně seskočil a hned na to ho zabije padající stroj.) 2) Na hromnice - časová smyčka, 3) Hvězdná pěchota - de facto vše 4) Matrix - ten je prostě dnes v žánru sci-fi všudepřítomný. 5) Road trip - za nepochopitelný výlet do Lyonu když jeli z Normandie do Německa- těch chyb bylo až moc. ()

Tom Cruise se vrací k Warnerům

Tom Cruise se vrací k Warnerům

10.01.2024

Star Wars: Rogue Squadron našlo scenáristu

Star Wars: Rogue Squadron našlo scenáristu

27.06.2021

Prvním novým Star Wars filmem po skončení ságy o rodině Skywalkerů by se měl stát Star Wars: Rogue Squadron, který chystá režisérka Patty Jenkins (Wonder Woman). O ději se zatím příliš neví, jen že… (viac)

Na hraně zítřka 2 má nového scenáristu

Na hraně zítřka 2 má nového scenáristu

01.03.2019

Po nedávném oznámení plánu natočit hned dva nové díly do série Mission: Impossible současně to zdánlivě vypadalo, že veškeré ostatní rozdělané projekty Toma Cruise půjdou k ledu. Server Heat Vision… (viac)