Český rozprávkový film s pesničkami, ktorý vtipne satiruje politicko-ekonomickú situáciu v krajine. Ako to bude vyzerať v kráľovstve, v ktorom spravodlivý lúpežník Karaba povesí svoje remeslo na klinec a kráľ s kráľovnou vložia svoju dôveru do rúk dvom chamtivým radcom? Poddaný ľud to nemá ľahké, pretože radcovia zdaňujú už aj fúriky, či dokonca hlinu. Kráľovstvo môže zachrániť zamilovaný princ, ktorý si lásku poddaného dievčaťa musí zaslúžiť a dokázať, že dokáže kráľovstvu vládnuť aj bez chamtivých radcov. (STV)

Moni33

Nechápu ty, co tady nadávají jak nudná to byla pohádka a že se do pohádky nehodí politika! Mě se náhodou líbila, myslím, že pro děti to je hezký pohádkový příběh a pro dospělé je to vtipná satira na to, co se tu dnes děje. Já jsem se dobře bavila, nejvíce mě pobavil vtip, že kdyby byly peníze z papíru, tak by se kradlo ve velkém! :D a Tomáš Klus mě jako herec velice překvapil, hrál přesvědčivěji než někteří známí herci a písničky, které zpíval byly taky pěkné! :) Takže pro mě byl jako princ skvělý, navíc mě vždy rozesmálo, že v každé scéně něco musel jíst :))) ()

Martasoft

V dnešní době velmi povedená pohádka.. Musím uznat herecký výkon Kluse a opravdu velikým (kladným) objevem pro mě byla Janovičová.. Pěkné, vtipné, hudební.. Pár scén bych vyhodil, ale to už je tu mnohokrát napsáno... No a možná bych trochu přiškrtil osvětlovače, protože ty ostré stíny na místech, kde nemají co dělat..... nevím, nevím... ()

Muff

Docela povedený pohádkový příběh možná až moc prošpikovaný narážkami na aktuální dění (ty daně jsou vtipné do té doby, než si člověk uvědomí, jak je to ve skutečnosti), avšak nepostrádá to, co mi tak strašně chybí v pohádkách z poslední doby, a to je spousta humorných scének a drobností pro zasmání. Herci jsou příjemně neokoukaní, hlavní ženská role byl dobrý tah. V kontextu současné pohádkové tvorby to pro mne bylo velmi příjemné překvapení a měl bych možná o hvězdičku přitvrdit. "Zdravím tě, poddaná! :)" ()

honzic

Pohádka s narážkami na současnost a s nevýraznými hlavními herci, potěší hudebností a nenásilnou prezentací a nemíchání přílišného moderna a historie, i když se tomu taky zcela nevyhnula. Herecké výkony jsou nepřesvědčivé, ale koukat se na to dá. Hodnocení: 50 % ()

sara

dle mého jedna z nejpovedenější pohádek za poslední dobu. Má vtip, pěkné písničky, skvělé herce. Mně se zkrátka, kudla, moooc líbila. ()

quasar

Na 4* to ještě nebylo, ale jinak - dalo se to. Snad by jen bylo příště lepší nepoužívat jako chamtivého výběrčího daní nikoho z dvojice Lábus, Vladyka a možná nikoho z Ypsilonky. Pitvoření, šašourství a idiotství bych těmto postavám nepřisuzoval. I ty kostýmy by byly hezčí nějaké přirozenější jak pro ty dva vykonavatele státní moci, tak i pro královský pár. Jo všimli jste si, že většina hlavních hrdinek posledních pohádek jsou zrzky??? ()

Rediik

"Ó daně, ó daně, jak my myslíme na ně, a taky na poddané, ať mají nám co dát!" ..A Jiří Lábus si zase zahrál hamižného záporáka v pohádce, ale neskončil tak zle jako v Čert ví proč.. }:) ()

Glukoza

Viděla jsem bambitku 3x, poprvé jsem měla chuť dát za odpad, hlavně po první písničce "lalalalalaj písničku zahraj". Pak člověku dojdou ty všemožné skryté i neskryté vtípky, Klus je roztomilej, vlastně je to milá pohádka. Jedna z nejlepších českých poslední doby co jsem viděla. ()

lobo87

Najlepšia česká hraná rozprávka posledných rokov! Veľmi príjemné, moderné, vtipné. Výborné obsadenie, sympatické postavy, ktorým od začiatku do konca fandíte, pekné piesne. Pre Macharáčka len a len chvála.... 70% ()

maniacxl

Ůplně vánoční pohádka to nebyla,ale v takové době samé korupce a zvyšování daní tohle téma nelze opomíjet ani zde,Já se bavil a zpíval si s Jakubem a Aničkou,pil kávičku a jedl cukroví!Tak se trochu nad tím povzneste vy odpaďáři!!Jsou daleko větší průsery,než jedna daňová pohádka.Doufám,že se alespoň díval někdo z vlády a trošku se zamyslí do dalšího roku.Co třeba daň ze vzduchu a otevřených oken KUDLA?80%!!!!!! ()

zdeci

Tato pohádka nastavuje nemilosrdné zrcadlo současné společnosti... Zlatá Saskia a její "zrcadla" proti tomuto PASKVILU! Klíďo píďo jsem to nedokoukal, možná zkusím příště, nejlépe v poKlusu a po pár pivech. ()

Bercuss

Celkově jako film (pohádka) to není žádnej zázrak, Kluse nemám rád a slečna Janovičová mě taky zrovna svým hereckým umem neokouzlila, ale zas je to nová, pěkná a pro mě neokoukaná tvář. Jediná záchrana je vážně Ondra Vetchý, ale proč píšu ten koment. Protože měl konečně někdo odvahu natočit film, pohádku, satiru, zkrátka jak chcete, o tom v jakym bordelu a sračkách tady žijem a že už by se jim měl konečně někdo postavit a nakopat ty sráče do kulí! Ps: Od Kalouska a spol. nečekám daň z hlíny a z trakařů, to by bylo o ničem, ale z hovna a ze vzduchu, toho se asi brzy dočkáme! ()

Washa84

Oddechovka, která neurazí a nepohorší :-) Určitě ne "prostý lid" ;-) Narážky na stav v naší vlasti jsou trefné a rád bych viděl výraz ve tváři našich papalášů, pokud si vůbec uvědomují současný stav :-) Děj pohádky je přímočarý a má spád, stopáž filmu akorát, herecké obsazení potěšilo (Vetchý, Vladyka, Lábus, Čenský, Sobota, Zounar, Štěpánek) a mile překvapilo - Klus :) Za mne 4 bludišťáky a jeden z mála nových filmů, na který jsem se rád podíval! ()

Gig

Možná to má své mouchy, ale pro ty další klady jde ty mouchy zašlápnout či brát jako daň za chytrost, vtip a dobré načasování. Jedná se o pohádku, která vlastně pohádkou není. Pohádku, kterou nemůže žádný francouz, němec pochopit. Maximalně prus, tedy prajzák :). Navíc má milé herecké obsazení, kterému kraluje Vetchý. Milé překvapení v podání Kamily Janovičové. I když Lábus s Vladykou dost připomíná Budeme to podporovat, tak pro mě jednoznačné překvapení a nemůžu jinak. Parádní satira a milá pohádka nepohádka s krásnými písněmi. ()

Weany

Skvělá a vtipná pohádka. Totálně mě rozsekaly jejich nesmyslné daně a celá ta parodie na politickou situaci. A princ v podání Tomáše Kluse byl tak neskutečně roztomilej, že jsem se při každé scéně s ním až roztékala. ()

Luswani

Viděl jsem po několikáté a musím zvýšit na čtyři hvězdy. Mně se to prostě líbí. Škoda, že Kamila Janovičová více nehraje, protože vypadá velmi příjemně. 75% ()