Český rozprávkový film s pesničkami, ktorý vtipne satiruje politicko-ekonomickú situáciu v krajine. Ako to bude vyzerať v kráľovstve, v ktorom spravodlivý lúpežník Karaba povesí svoje remeslo na klinec a kráľ s kráľovnou vložia svoju dôveru do rúk dvom chamtivým radcom? Poddaný ľud to nemá ľahké, pretože radcovia zdaňujú už aj fúriky, či dokonca hlinu. Kráľovstvo môže zachrániť zamilovaný princ, ktorý si lásku poddaného dievčaťa musí zaslúžiť a dokázať, že dokáže kráľovstvu vládnuť aj bez chamtivých radcov. (STV)

Vozataj

Aplikovat sociální a politická témata do pohádky zaručí koukatelnost i pro dospělé. Krásně vystihnuto, jen ten Klus mi tam pro jeho zvláštní naivní projev (má ho i v reálu) nesedí... ()

zajda001

Pěkná, milá, roztomilá pohádka s dobrým koncem. Celý děj, tak pěkně plyne. A oproti loňsku zvyšuju na maximální počet hvězdiček, protože jsem zjistila, že se na ni mohu koukat i několikrát a nenudí. ()

nikinikiniki

Časy, kdy se natáčely krásné pohádky, už dávno minuly. Tohle byla fakt slabota. Politika všude, kam se podívám... Dokonce i v pohádkách! Fakt konec tohle! :/ A při pohledu na Janovičovou jsem měla osypky! Proboha, doufám, že tu holku už nikam nedosadíte, zvlášť do jedné z hlavních rolí ne!!! ()

SuzukiZ

"Máme přece vládu odborníků".. Celkem pěkná pohádka se zajímavým stylem vládnutí, to tu ještě nebylo:) na druhou stranu princ byl dosti nepřesvědčivý ()

dadule777

Příjemná pohádka s pěkným námětem a pěknýma písničkama. Kluse mám ráda z repráků, ale koukat na něj nemusím. To je jen ale můj osobní názor. Doporučuji ke shlédnutí. ()

girasollle

Největší výhrou Bambitky jsou dvojka Ferenc a Lorenc a jejich daňový ráj :D Každopádně je to jedna z povedenějších pohádek za pár posledních let... ()

Devilskitten

U nás doma jedna z nejoblíbenějších nových pohádek. Když jsme ji viděli poprvé koukala se na ni u nás celá rodina, má babička s dědou, maminka, bráška i dcerka a všichni jsme se u ní neuvěřitelně bavili, děti se líbila nebojácna hrnčířova dcera, která ráda říká "Kudla", převléká se za lupiče a nebojí se vyhubovat nesmělému princi Klusovi. Nám dospělým se zas líbil podtext, který pohádka měla, nepostrádala vtip a zábavné momenty. Na televizní počin to rozhodně nebylo špatné, velmi povedené pohádkové dílo. ()

Jurop014

Na to, že mi poslední dobou tvořené pohádky moc nesedí, tato mi sedla náramně. Velmi hezky zpracovaná pohádka. Líbil se mi herecký výkon hlavně Tomáše a Kamila taky zahrála skvěle. Příjemná pohádka s hezkými písničkami. S čistým svědomím mohu dát 4* ()

bmx6

Konečně jsem po hodně dlouhé době viděl českou novější pohádku,která se mi líbila.Postavy jsou výborné a nepřišlo mi to jejich hraní tak trapné jako ve většině novějších pohádek.Nechybí tu také humor,kterého je tu dost a ani dojemné chvilky nepůsobí zle.Pár písniček a já jsem spokojený,takže to máme za pět hvězdiček. ()

rigby

Svěží, vtipné, místy velmi originální. Příběh je hodně prostý, zápletka jednoduchá, zase tolik věcí se neděje, ale aspoň se dostane na každého herce, aby se trochu ukázal. Povedená pohádka. ()

LencaN

Vůbec mi nevadilo, že to byla televizní pohádka a tudíž menší rozpočet. Ono to nebylo zas až tak vidět a ta výprava svému účelu stačila a bylo to v pohodě koukatelné. Ono to totiž bylo hezky nasvícené, příjemné barvy, klasická kamera i střih. Hlavně se tady ale objevila taková herecká parta, že si tahle pohádka moje sympatie získat musela. Ondřeje Vetchého mám ráda, zahraje snad cokoliv, v kuchyni Cibulková a Štěpánek, to je záruka kvalitního hereckého projevu, Lábus a Vladyka dělali správnou záškodnickou legrační dvojku, Kostková s Čenským tu byli spíš okrajově, ale jako královský pár vypadali moc dobře. Kamila Janovičová mě překvapila. Je půvabná, hrála přirozeně a má i cit pro komedii, aniž by se pitvořila. No a Tomáš Klus se pro tuhle roli snad narodil. Dnes už by to bylo horší, má trošku zvláštní názory a projevuje se, jak se projevuje, ale tehdy byl ještě rozumný a sympatický zpěvák romantických písniček. Dohromady s Janovičovou tvořili roztomilý uvěřitelný pár. Vlastně mi tahle pohádka přišla víc nabušená romantikou, než všechny ostatní. Taková trochu příručka romantiky a lásky pro začátečníky. Takže pro děti super. Já z toho byla lehce naměkko, protože to má ještě ke všemu hezké písničky.... "Jak jí to říct, že jen o ní v noci sním, že jsem verš, co k sobě našel rým." Z jiného pohledu je nutno i říct, že to povedeně naráželo na problémy v naší republice. Ale vždycky si dali pozor, aby to bylo podáno s humorem a nebylo to příliš násilné. Jen lehké náznaky pro ty, kteří jsou schopni to postřehnout a pochopit. ()

Lilith03

Kamilu mám ráda už od dob co byla v seriálu Helena a dalších menších rolích. Kluse mám moc ráda, Ondřej Vetchý do pohádky prostě patří a kombinacemi Vladyka a Lábus? No úžasné, co vám mám povídat. Asi moje nejoblíbenější pohádka, mám ji moc ráda, písničky jsou krásné a zápletka také. ()