Český rozprávkový film s pesničkami, ktorý vtipne satiruje politicko-ekonomickú situáciu v krajine. Ako to bude vyzerať v kráľovstve, v ktorom spravodlivý lúpežník Karaba povesí svoje remeslo na klinec a kráľ s kráľovnou vložia svoju dôveru do rúk dvom chamtivým radcom? Poddaný ľud to nemá ľahké, pretože radcovia zdaňujú už aj fúriky, či dokonca hlinu. Kráľovstvo môže zachrániť zamilovaný princ, ktorý si lásku poddaného dievčaťa musí zaslúžiť a dokázať, že dokáže kráľovstvu vládnuť aj bez chamtivých radcov. (STV)

Pimpy odpad!

Vydržel sem dvacet minut. Klus je hroznej. Vladyka s Lábusem vypadaj jak namalovaný osmdesátiletý báby. Když sem viděl jak se v pohádce mladá holka divý, že jí rostou kozy tak sem tomu nemohl uvěřit. A co to jako má bejt "kudla", snad ne, to co myslím. ()

r4.at

Tato celovečerní pohádka není zase super, ale úplná nuda to zase není. Hodi se na neděli po 14.00 hodině. *** obsazení herců (nejvíce to kazí asi Tomáš Klus - prostě mého názoru neumí hrát) *** děj (trošku táhlý, žádná akce) ***** za narážky na náš současný stát - jak to u nás chodí jako daně a rozkrádání... dobrý!!! Už možná tuším proč se nikde neuváděli trailery nebo reklama atd. Možná by skončil jako jiný film - třeba jako Prachy dělaj člověka... měsíc v kinech a šup pod zámek. ()

Matamoroz

Další podprůměrná papundeklová pohádka pro nedělní odpoledne. Navíc jak píše "Dejvi21", je v tom moc politiky, nebo chcete-li narážek na dnešní vládu. To by samo o sobě nevadilo, ale v tomhle pojetí to působí strašně prvoplánově, situačně a lacině a Tomáš Klus není herec...Celkový dojem? Asi jako reklama na Hornbach nebo Obi :-) PS: jestli se tahle ubohost dostane do červených čísel tak měli Mayové pravdu :-) ()

Skytavka

Dvě hvězdy za námahu. Je to jako jídlo od Babici- nemá to hlavu ani patu. Je to blbé, scénář je zoufalý a ty písničky- to je největší běs. Lábus opravdu vypadá, jak travestita a Vladyka se na to měl rovnou vyprdnout. Prostě klasika je klasika. A nejen, že nedůvěřuju našim novým pohádkám, ale všechny nové české filmy stojí za.... Sypou to z rukávu, jak na běžícím páse, místo toho, aby ušetřili, dali si na čas a udělali něco pořádného. Jediná z těch "nových" pohádek, která se mi líbí, je Anděl Páně. ()

Bratr

K úspěchu týhle pohádce chyběly dvě věci: Alespoň o kousek svižnější scénář s jedinou trošku nápaditou akčnější scénou a jesně finovaný zlo, který by budilo strach. Pardon, ale ti dva šašci byli spíš k smíchu než strachu. Kde jsou zajímavý střihy z Šíleně smutný princezny, či koncepční soundtrack. Jinak ale kvituju absenci dementních digitálních triků, který hyzdí ostatní pohádky z poslední doby. ()

jendamaty

nečekané, ale o to příjemnější překvapení! milé, talentované a vtipné. začátek sice rozpačitý, poté však rozumný civilní příběh bez houfů nadpřirozených bytostí s vtípky odkazujícími do současnosti. výborná ústřední dvojka a vztah, který dostává prostor v nepříliš košatém příběhu. pěkné písničky, ovšem scénická hudba občas tahala za uši. myslím, že ta pohádka má šanci dozrát a být doceněna a reprízována. ()

88Radium

Překvapivě vtipná pohádka bez pitvoření a vřeštění. Hlavní dvojice sympatická a i ostatní herci dobří. Ale když jsem poprvé slyšela slovo kudla, tak mi zatrnulo.:-) ()

taft

Mám pro Kluse slabost, takže i kdyby to stálo za odpad, neohodnotila bych to jinak, to ale nestálo, takže mám klidné svědomí a dobrý pocit z toho, že jsem večer strávila nad příjemnou komediální pohádkou (jak už někdo napsal spíše vtipnou satirou), která se mi prostě a jednoduše moc líbila. A neubráním se srovnání s Micimutr, kde mi prostě Libuška neseděla, a celý koncept té pohádky byl na mě moderní? V některých pohádkách propojení reálného světa s pohádkovým sedí, ale tady to pro mě byl kýč a nějak mi to celé nepasovalo (možná jsem fakt vysazená na Šafránkovou, ale celé to tam podle mě spíše kazila). Proto, ať si říká kdo chce co chce, letošní rok u mě vyhrála na plné čáře Bambitka. ()

Spielbergo

Objektivně na čtyři, kvůli zabedněncům o jednu výš. Díky těm co dávají u takového filmu odpad je tento stát tam kde je. Chtělo by to krále Jakuba, sice by nebyl z nejbystřejších, ale aspoň by zametl se zloději. A když ne Jakuba, tak aspoň Karabu. Pro začátek by mi osobně stačil, kudla fix... ()

zatkyn

Pane Radek 99 Asi jste nepochopil pointu toho filmu, zkuste se na nej podívat jestě jednou a koukejte se na to jak je to vuci tomuto svetu... uvídíte tu pradu... takhle je to v dnesní dobe..... jen tam je to prevedene do pohadky jak je to v dnesní dobe.... a proste tahle pohádka je nejlepší teto doby... ale souhalsím ze role prince nebyla zahrana nejlepe.. dalo by se to lepe ;) .... to je jedine v cem s vami mohu souhlasit. ()

SB

Typickým projevem Čechů, když jsou už v prdeli a nemůžou jinak, je obrana humorem. Tato pohádka tak činí. Aktuálnost je nepřehlédnutelná. Jinak potěšilo příjemné obsazení, skvělé vtipy a nepřítomnost „americké“ kamery (vizte Micimutr). ()

George.Camel

Po dlouhé době se konečně objevila pohádka, na kterou se dá dívat, která nenudí, v níž je vtip i moudro, v níž zazní pár pěkných písniček, má svižné tempo i hvězdné obsazení. Myslím, že bude rok od roku sledovanější a sledovanější a po čase oblíbená, stejně jako Šíleně smutná princezna. Ostravské studio zaslouží pořádnou pochvalu ... ()