Český rozprávkový film s pesničkami, ktorý vtipne satiruje politicko-ekonomickú situáciu v krajine. Ako to bude vyzerať v kráľovstve, v ktorom spravodlivý lúpežník Karaba povesí svoje remeslo na klinec a kráľ s kráľovnou vložia svoju dôveru do rúk dvom chamtivým radcom? Poddaný ľud to nemá ľahké, pretože radcovia zdaňujú už aj fúriky, či dokonca hlinu. Kráľovstvo môže zachrániť zamilovaný princ, ktorý si lásku poddaného dievčaťa musí zaslúžiť a dokázať, že dokáže kráľovstvu vládnuť aj bez chamtivých radcov. (STV)

Dana1926

Zase po čase se v našich lucích a hájích urodilo něco co vážně, ale vážně stojí za pozornost. Vtipná po všech stránkách nevšední pohádka, sypající z rukávu překvapivě trefné narážky na současnou politiku. Herecké obsazení dobré Tomáš Klus zarytý neherec svého prince zvládl dobře, a i jeho kolegyně Kamila Janovičová se zdůrazňuji mimořádně vyvedla. Jinak další herci jako Vetchý, Vladyka a Lábus nepotřebují delších komentářů. Písničky pěkné, příběh překvapivě dobrý a v současné záplavě pohádek opravdu ojediněle vtipný kousek . ()

Movie Maniak

Někteří uživatelé opět nezklamali, no ták tahle pohádka si zaslouží daleko víc něž jednu nebo dvě hvězdy. Jak chcete v současnéí době fantasy příběhů natočit něco tak specifického jako je "česká pohádka", těžko se zopakují hity s Werichem, Burianem, Peškem atd. Navíc dnešním dětem ty staré, námi tak vychvalované pohádky nic neřeknou. Takže mě se tato svěží novotina líbila. Zápletka sice jednoduchá, ale funguje. Hlavní hrdinové sympaťáci, Klus ač mladý herec, nezklamal a na Janovičovou se pěkně kouká i kdyby nemluvila. Obsazení ostatních rolí taky nemá chybu, Vetchý, Štěpánek prostě super. Vtípky kterým se člověk rád zasměje. Kudla dávám za čtyři. ()

Nerajohn

Doufám, že se nový pan ředitel ČT díval. Koukal jsem schválně skoro do konce, jestli to bude tak zlé, jako začátek. Špatně napsané, špatně zahrané, špatně zrežírované. Pokud to měla být satira, šel bych mnohem hloubš (třeba Vietnamci na jarmarku nebo něco podobného). ()

paniColombova

Tak tuhle pohádku beru, ta se docela vydařila :-) pěkná, samozřejmě ještě pořád se to nedá s klasickými starými pohádkami srovnat,ale už se to blíží. Je milá,úsměvná,vtipná,romantická,nápaditá. Vše mi tam sedí, i herci a jejich postavy,až na tu kmotru v tom klobouku co byla na blízku Aničce a jeho otci. Místo ní bych obsadila určitě nějakou stařenku,to tak bývá v pohádkách a nebo když už, tak bych jí sundala ten příšerný velký klobouk a dala jí na hlavu nějaký dobový čepec. Ten klobouk se hodí pro nějakou vílu nebo kouzelnici, vím já, ale tyhle klobouky se v té době nenosily, to někdo ze štábu vyhrabal z půdy ne :-) T. Klus dokázal, že herectví mu jde a výteční byli Lábus s Vladykou. A teď čtu, že Klus vlastně studuje herectví, tak proto ten dobrý výkon. Já si říkala, že na zpěváka má opravdu dobrý herecký talent a on do toho fušuje, hmmm,bravo. Herectví mu sluší, ten zpěv taky. ()

Kozlowski8

Kudla - to teda byla pohádka. Doufám, že se koukali naši vládní politici - možná se v někom poznali. Dost jsem se nasmál některým scénkám, ale přesto - co se pohádek týče, jsem poněkud konzervativní a vyznávám jejich klasičtější pojetí. ()

Kybela

Tahle satirická pohádka mě moc potěšila. Pobavila jsem se náramně, nejen evidentními narážkami na naši současnou politickou situaci, ale i komickým Tomášem, který, jak se zdá, umí hrát nejen na jevišti s kytarou. ()

LordEldest

Snad poprvé po x letech jsem se letos o Vánocích v hlavním vysílacím čase díval na ČT. Přiznávám, že jsem měl před začátkem značné obavy (a nejenom proto, že o den dřív běžela Micimutr), že se přepnutí na klasiku nevyhnu. Tyhle pocity zmizely hned ze začátku po hlášce Lábuse: "Holič neplatil, ten ne... Toho oholíme!". Následovala jedna velká rodinná zábava a můj řehot musel budit i v tu chvíli už spící Australany. Česká pohádka se vyvíjí, zkrátka nelze pořád točit o princezně, kterou před drakem zachrání chudý Honza, nebo o její napravené pýše... Bambitka podle mě z klasiky přebírá to nejcennější, co se z české pohádky nesmí ztratit - krásu v jednoduchosti. Naproti tomu přidává moderní humor, který právě tu jednoduchost okrášlí a výsledek, ač můžeme opravdu najít různé drobné chyby (ale ty má každý film), je podle mě naprosto pozitivní. Korunu pohádce nasazuje návrat k pohádkovému zpěvu... A samostatnou hvězdičku dostává za výkon Kamila Janovičová, naděje českého herectví ;-) Tuš kudla chachaři jen tak dál!!! :-D ()

janeys

Myslím, že se pár komentujících zapomnělo podívat na pohádku dětskýma očima. Ano, kostýmy, kulisy atp. není mnohdy dobové ani ze stejného období, ale je to pohádka! A tak jsem tento počin brala. Když se podívám na staré pohádky, které většina opěvuje, tak jsou na tom ve výše zmíněných aspektech stejně, ne-li hůře. Já jsem se bavila, několikrát usmála, Tomášovi Klusovi žrala vyjukaného prince... Za mě 80%. ()

JackieBliz

Bezkonkurenčně nejlepší pohádka Vánoc 2011. Smála jsem se a líbili se mi docela dobré výkony herců. Pohádka sice postrádá trošku originality, ale co na tom sejde, když se před kameru postavil Tomáš Klus se svým nevinným kukučem a zmateným výrazem. Aktuální narážky (chtěné?) na naši politiku mi přišli úsměvné. Přestože nejsou. Kudla! ()

Tristanian

Skvěle obsazená a dobře zahraná pohádka, která terpí televizní výpravou a naprosto debilními texty písniček. Ale Klus i Janovičová jsou hodně velkým příslibem do budoucích rolí! EDIT: A teď jsem zjistil, že Janovičová hraje štěk ve Vyprávěj, u kterého jsem pár týdnů zpátky říkal, že doufám v rozvedení téhle postavy... tomu říkám talent... ()

aannemer

Jednu hvězdičku za hlášku: "To mluví z hladu". Více opravdu tomuhle splácanci dát nemohu a nechci. Objevila se zde řada výborných herců, ale ti fakt neměli co hrát. ()

kverula

Hezká česká pohádka s politickým podtextem, že krást se nemá. A když jo, tak jen s kovovými penězy, páč "jinak by se kradlo ve velkym". Kudla líbilo a moc. ()

new4nomaly

A to jako že jsem na horory, tak tohle mě fakt dostalo. Podíval jsem se na to hlavně kvůli Klusovi a jeho písničce…. „Jak jí to říct, že jen o ní v noci sním, že jsem verš, co k sobě našel rým“... Bože taková jednoduchá písnička a takovou radost mi přinesla. Proč jen není delší!!! Na televizní pohádku….smekám. Hodně provokativní, co se týče těch dvou zmetků. Doufám, že se na to koukaj , ti naši výtečnici a dávaj si sami sobě facky, lemplové bezcitný. ()

Nightmure

Klidně bych se na tuto pohádku mohla dívat znova. Herci jako Lábus, Sobota nebo Vladyka pohádku hezky ,,provtipnily" a Ondřej Vetchý s Tomášem Klusem byli naprosto okouzlující :). ()

oiuoiu

Ve druhé části se děj zbytečně zamotává, tak nějak bezradně "českotelevizně", pohádka tím ztrácí tah. Škoda, dala bych ráda pět hvězdiček... ale fakt ne, jenom čtyři. ()

Vozataj

Aplikovat sociální a politická témata do pohádky zaručí koukatelnost i pro dospělé. Krásně vystihnuto, jen ten Klus mi tam pro jeho zvláštní naivní projev (má ho i v reálu) nesedí... ()