Nudíte se v posteli? Inspiraci můžete načerpat u režiséra Jana Hřebejka a scenáristy Michala Viewegha. Ti spolu stvořili příběh o dvou párech, které se rozhodly vyřešit ubíjející stereotyp manželské erotiky poměrně originálním způsobem. To vše v exotickém prostředí karibského ostrova, kde se komedie Svatá čtveřice z velké části odehrává. Hrdinové Svaté čtveřice, kolegové elektrikáři Ondra (Hynek Čermák) a Vítek (Jiří Langmajer), dostanou nabídku na exotickou „brigádu“ na karibském ostrově, kde hurikán poničil elektrické vedení. Ondra s Vítkem jsou kamarádi a navíc sousedi z dvojdomku, ve kterém oni a jejich rodiny žijí v naprosté harmonii. Jejich manželky, Dita (Viktorie Čermáková) a Marie (Marika Procházková), se mají rády, Ondrovi dospívající synové chodí s Vítkovými dospívajícími dcerami, prostě všeobjímající idyla, kterou narušuje jediná věc. V úvodu zmíněná postelová nuda. Když tedy osud hodí mužům rukavici v podobě zahraniční služební cesty, zvednou ji i ženy a do Karibiku je doprovodí. A právě tam, v exotickém ráji, se v jejich hlavách zrodí plán, po kterém už jejich sexuální život nebude nikdy stejný. A nudný. (oficiálny text distribútora)

Radiq

Jako nebyla to špatná komedie - v některých situacích se člověk musel fakt smát. Libilo se mi, že se tvůrci nebáli nahoty a nesnažili se za každou cenu zakrýt každej kus šulina nebo kozy. Zajimavy taky byly incestní scény párku Čermák-Čermáková, což jsou sourozenci a né manželé, jak jsem si nejdřív myslel. Každopádně výběr herců se povedl a v podstatě jsou mi všichni sympatičtí a námět byl taky docela originální - na tohle téma se moc filmů nevidí. Ale hlavně mi šlo o to, že jsem se dobře bavil a smál, což u Hřebejka začíná být docela zázrak. ()

Big Bear

Vcelku příjemná komedie, s pár úsměvnými dialogy. Já osobně nejvíce boduji ten v lese při řezání vánočního stromečku :-). Hynek Čermák, je skvělým protikladem Langošovi, který v černých brýlých a s knírkem vypadá jak pornoherec ze sedmdesátých let. Stejně protikladně působí zdrženlivá boubelka Procházková proti dravější a štíhlé Čermákové. Čtveřice snad právě pro ty rozdíly docela dobře drží pohromadě a je uvěřitelná. Po návratu z pracovní dovolené se dostane ke slovu i trochu Luděk Munzar, ale moc vtipů už nebude. Žádný velký zázrak to není a od Hřebejka bych čekal více. * * ()

TominoLa

Kdo má rád Honzu Hřebejka, neměl by si nechat ujít ani tenhle filmeček! Rozhodně má větší kvality než filmy Zdeňka Trošky, nebo Líbáš jako ďábel, bůh a mnoho dalších. Tohle hodnocení si prostě určitě nezaslouží! Je to pěkně natočené, dobře zahrané k tomu nabitý dobrou hudbou a hlavně pobaví. Což na český film není málo. Já mám některé filmy od Hřebejka hodně rád jako Kráska v nesnázích, Pelíšky, Kawasakiho růže a některé méně jako Nestyda, Horem pádem, ad., ale ani o jednom z jeho výčtu bych neřekl, že je špatný. A to dle trailerů a pak hodnocení jsem myslel, že tohle bude první, který zklame. Odradit jsem se, ale nenechal a vyrazil do kina, abych si mohl udělat svůj názor a odcházel jsem spokojený a s dobrou náladou a pořád se bavím při vzpomínkách na některé scény. Na to jaké to bylo téma tak to je zvládnuté opravdu dobře. Těžko se z takového scénáře dalo vymačkat více. A já už se teď těším na další jeho film. 8/10 ()

Hismael

Viewegh se nesnaží o nějaké zásadní dějové zvraty a spíše se vše soustředí na sexuální napětí mezi jednotlivými postavami. Je to sice jen pro někoho, ale vzhledem k tomu co film může svým námětem téměř jen o sexu nabídnout, je natočený a zahraný dobře. Sám sobě se musím divit, že jsem šel s hodnocením tak vysoko. ()

Gilmour93

Viewegh? Aha.. Jakéhokoliv konfliktu prostý zdroj nízkého napětí a v něm Langošův obnažený Gondík jako vrchol kontroverze. Lechtivá hříčka, která je místy trapná a ví o tom. A že se na další služebku pojede na ostrov básnířky Sapfó, to se dalo jaksi předpokládat.. Jednu hvězdu navíc přidám ze soucitu k postavě Hynka Čermáka. Usnout s hlavou před nedokončenou svatyní vlastní partnerky, to je stejně nezodpovědné, jako usnout za volantem.. ()

• Hynek Čermák a Viktorie Čermáková jsou sourozenci, ve filmu však hrají manželský pár. (Harapes)
  • Scény z Karibiku sa nakrúcali na ostrove Salt Cay. Ich natáčanie trvalo 12 dní. (Michal74)
  • K této komedii Viewegh napsal svůj úplně první původní scénář. Všechny předchozí filmy, k nimž vytvořil scénář, totiž tvořil podle vlastních knižních předloh. [Zdroj: ceskenoviny.cz] (hippyman)