Početná skupina inteligentných ľudoopov na čele s Cézarom a jednookým Kobom si vybudovala sídlo v sekvojovom lese neďaleko San Francisca. Keď sa tu objaví výprava, vedená inžinierom Malcolmom (Jason Clarke), Cézar ľudí vyženie. Zároveň zistí, že dokáže hovoriť ich rečou. Vodca sanfranciskej kolónie Dreyfus (Gary Oldman) poverí Malcolma, aby sa s ľudoopmi dohodol na obnove priehrady vodnej elektrárne. Vyjednávanie šesťčlennej skupinky, v ktorej je aj Malcolmova priateľka, lekárka Ellie (Keri Russellová), a jeho syn Alexander (Kodi Smit-McPhee), je úspešné a dohoda sa podarí. Lenže krehké prímerie netrvá dlho. Ľudoop Koba (Toby Kebbell) zosnuje sprisahanie. Postrelí Cézara, zapáli osadu, z útoku obviní ľudí a na čele armády sfanatizovaných súkmeňovcov tiahne na mesto, aby zaútočil na ľudí. Cézar vďaka Ellie prežije. Ukryje sa s ňou, s Malcolmom a s Alexandrom v dome, kde žil s vedcom Willom. Ľudoopy zatiaľ dobyjú kolóniu. Koba nechá zatvoriť Cézarovych verných. Cézar musí zastaviť Kobu, aj keď vie, vojna opíc a ľudí bude pokračovať. (TV JOJ)

darthhokro

Poslední dobou nemám šťastnou volbu pro zábavné filmy. Čekal jsem pořádnou řežbu vopice vs lidi a nafasoval dvě hodiny digitální nudy. Nejspíš jsem zase nepochopil vyšší poslání, tohoto bezesporu umělého hov.. díla. Příště si radši pustím KimgČonga, nebo 6. Nedvědů v Cibulkovi. Jedna hvězda z milosti za G. Oldmana, jinak je to odpad. ()

Loxias

Momentu, kdy jsem se musel pozastavit nad hlouposti deje, chovani postav nebo proste absurdnosti toho vsecho ce veslo na obazovku bylo proste moc. Predchozi dil se mi libil az me to prekvapilo, ale tenhle snimek je takovy trapny skvar, ze mi ani nestoji za to, abych se o nem dal rozepisoval. ()

Black-star

Předcházející díl byl zajímavější a měl otevřený konec, tento film se snažil na otevřený konec navázat. Důležité slovo je SNAŽIL! Nějak mě to neoslovilo, opice, které znakují, přitom umí mluvit a oboje střídají jak je to zrovna napadne bez hlubšího důvodu. A pak "opice nezabije opici"... Výsměch! Zklamání! Nuda! ()

Idahou

Děláte si srandu? Za co tomu dávate 4 hvězdy? Skončí prolog o vyhynutí lidstva a je z toho sračka. Pěkná kamera, efekty taky ujdou, ale je to bída. Příběh je naprosto a totálně debilní, nesmyslný. Opice jsou parodií na lidstvo a je to prostě kreténský vidět, jak se kopírují rádoby dojemné scény z jiných filmů, jen herci jsou o trochu chlupatější. V "příběhu" jsou díry velikosti Jupitera a ten ožranej ementál co zbyl, je předvídatelnej a dementní. Stovka lidí nemůžu v celých spojenýchs tátech najít jiný zdroj energie než vodní elektrárnu an území opic? To jako vážně? A pak se ti chytrolíni, co "toho tam moc prožili" rozhodnou zaútočit na prales plnej inteligentních opic, které jim už dokázali, že nejen umí mluvit, ale chápou i koncept střelných zbraní či elektřiny. Proč ne, že? Proč si mrdat na střechu solární panely, když můžem prostě jak kreteni nakráčet do lesa a nechat se sestřeli ze stromů, či nechat nejen početně silnější opice aby nás zmasakrovali. Scény jsou tapné, milionkrát viděné a prostě dementní. Oblíbensot a hodnocení takového filmu naznačuje, že je tu víc dementních věcí, než jen scény... ()

ing.man

Mě tyhle opičí filmy nikdy nebraly. Jsem rohodnut zemřít a nevidět cokoliv co se týká všech těch O. planet, i když se možná řeší závažné téma, to o čem to je, jsem se už právě vyjádřil. ()

Sweat55

Pokračování skvělé opičárny, tentokrát pod vedením Matta Reevese, jenž mě až po shlédnutí tohoto filmu dokázal přesvědčit, že umí (Monstrum beru jako příšernou, nadhodnocenou katastrofu). Chytré posunutí deset let od prvního dílu zajistilo zajímavou podívanou, tentokrát o začátku války mezi primáty a lidmi. A opět se to hodně povedlo. Musím se přiznat že mezi jedničkou a dvojkou nemám favorita a oba dva považuju za velmi kvalitní filmy. Dvojka přihodila víc kulervoucí akce a rozšířila Caesarovu osobnost. Lidé na tom taky nejsou špatně a i když ani jedna z hlavních postav není tak dobrá jako Franko v jedničce, rozhodně se není za co stydět. Snad se třetí díl povede alespoň stejně a dostaneme další velkolepou trilogii. ()

Saintcrux

Slabšie ako Zrodenie planéty opíc. Film, ktorý nič nové nepriniesol. Akurát je len nutným spojítkom medzi Zrodením a Vojnou o planétu opíc. Film, ktorý sa pomalšie rozbieha a v určitých momentoch má človek skôr pocit, že pozerá americký katastrofický film a nie kultovú sci-fi klasiku. Divák v niektorých momentoch už vie dopredu čo sa stane. Slabšie 3 hviezdičky pričom tretiu hviezdičku dávam za vizuálne spracovanie a efekty. ()

gemi

Je jasné, že když během deseti let, které měly uběhnout od doby, kdy opice přeběhly most v San Franciscu, zaroste benzinka třicetiletými smrky, je něco špatně. Stejně jako je špatně, když tvůrci udělají hodně dlouhou epizodu seriálu a stejně jako v případě prvního dílu ji vydávají za samostatný film. A pak ten název. Nevím, co to bylo, ale "úsvit" to teda rozhodně nebyl. Možná tak úsvit zániku... ()

Inozuka

Parádní navázání na první díl. Jen škoda, že ten úpadek civilizace byl pojatý jen zkratkovitě během titulků. Možná by si to zasloužilo nějaký mezidíl. Kruh násilí se roztáčí pozvolna a než dojde na pořádnou lidsko-opičí rubanici, chvilku to trvá. Ale za to je to potom docela nářez. A velké plus za závěr, čekal jsem totální happy end, tady naštěstí zůstalo u střízlivého pojetí. Holt, co se jednou stalo nejde se odestát... a je zaděláno na další díl. ()

BigBang

Slušná sci-fi, kterou nemusím vidět znovu. Polidštělá zvířata je nepříjemné téma, které znejisťuje mnoho samozřejmostí našeho života. Hezké byly tiché scény opic komunikujících mezi sebou znakovou řečí. ()

rublik05

Druhá část nejnovější trilogie o planetě opic začíná několik let po událostech jedničky, tedy po legendárním útěku do sekvojového lesa. Tvůrci nás zavedou do světa zdecimovaného nebezpečným smrtícím virem, kdy lidé téměř vymřeli a opice si našly útočiště v sekvojovém lese, kde hodlají žít v klidu a míru. Ovšem nic netrvá věčně, a tak se brzy dočkáme intrik a zrad, které nemilosrdně vedou k válce mezi lidmi a opicemi. Hlavní postavou a největším tahounem je samozřejmě Andy Serkis jako opičí vůdce Caesar, který je neskutečně charismatický a vůbec se nedivím, že ho ty opice následují. Hlavní záporák tentokrát není člověk, čímž se snímek zase posunuje malinko někam jinam, máme tak možnost sledovat chování opic, jejich emoce a myšlení. Vše podpořeno naprosto špičkovými efekty na té nejvyšší možné úrovni. Příběh mě moc bavil, líbil se mi styl vyprávění, solidní tempo nenechá diváka ani na chvíli vydechnout, akční scény jsou velice dobře natočené, emoce fungují perfektně. Postupná gradace děje, napětí podpořené slušnou hudbou, po filmařské stránce zkrátka geniální záležitost. Blockbuster jak má být. Oproti jedničce mě ale moc nebavilo herecké obsazení lidí, ale to je jen taková menší vada na kráse, jinak maximální spokojenost. 9/10. ()

Baron Noktur

Film nie je zlý, práveže naopak, predovšetkým druhá polovica je pekne explozívna. Avšak príbeh je natoľko predvídateľný a klišovitý, že s hodnotením jednoducho nemôžem ísť vyššie. ()

Nix

Pořád se to dá v pohodě zvládnout. Opice jsou zajímavé, drsné a určitě bych je nechtěl potkat v lese. Ani mi nijak nevadilo vyřazení Franca a nahrazení jinými postavami, pořád je to kvalitní herecké zastoupení a všichni dělají, co mají. Příběh postupuje a vizuál je parádní i akce je dobrá a ta atmosféra je prostĚ super, pořád cítite ve vzduchu to napětí a strach. Za mne pořád koukatelný. ()

Hellknight12

Pokračovanie, ktoré je opäť veľmi dobre spracované. Nech sa neopakujem máme tu všetky atribúty prvého filmu. A tiež je tu skvelý vývoj postáv, či už samostatného Ceasara alebo iných opíc a tiež aj ľudí. Je to o niečo akčnejšie ale to neuberá na kvalite filmu. Film môžem odporučiť každému kto má rád kvalitné sci-fi a samozrejme aj kvalitné filmy. Celkové hodnotenie za mňa je 95%. ()

LordMysti

Příběh o převzetí moci opicemi pokračuje, konflikt mezi přeživšími lidmi a opicemi eskaluje. Postavy jsou budovány ještě více do hloubky, vidíme zde jejich silné emoce a pohnutky. Oproti jiným podobným blockbusterům jsou zde počítačové efekty použity pro vyprávění silného příběhu který reflektuje časté současné světové problémy. ()

vZeč

No páni. Není to stoprocentní pecka, JENOMŽE... je to neuvěřitelně oldschool natočený blockbuster. V dnešní době se to ani za blockbuster nedá nazvat, protože důraz kladený na pomalé a klidné tempo, atmosféru a napětí vydrápané pořádně "zhloubky" se v tak silné a nekompromisní podobě dneska nevidí už VŮBEC. Důkazem třeba může být i antivelkofilmová vynikající hudba Giacchina, která by sedla spíš do nějakého komorního emotivního hororu. Když je třeba, vystačí si s brnkáním, které je přesně tak nervy drásající, jak bychom to u vyhroceného dramatu mohli čekat. Ne ale u 150timilionového velkého letního studiového koníka. Takhle utlumený, nehollywoodský a staromilský biják opravdu nepamatuji. Reeves je ve vykreslování atmosféry a při tvorbě nálady mistr, nežene se nikam a prostě kouzlí. Naprosto trumfuje třeba Lawrencovo I am Legend, kde mi připadaly podobné snahy, ale vedle toho, co občas sálá z plátna s opicemi, se absolutně nechytá. Bohužel... toto zvolené tempo občas zakolísá a člověk má najednou pocit, že by chtěl tady přidat a tam zase ubrat. Vzhledem k tomu pečlivému vykreslování se občas něco stane opravdu moc rychle. Také několik scén (hlavně s lidmi) trpí jistou zbytečností a stojí na místě. Zkrátka ten omamný způsob vyprávění nefunguje permanentně. Ale když jsem si párkrát říkal, že tohle už je přes čáru a měli by to ukončit, přijdou zase momenty, kdy se přistihnu, jak mi bije srdce jako splašené a hlavně... bál jsem se o hrdiny. Vlastně tolik, že si nepamatuji intenzivnější obavy o filmového hrdinu (což, pravda, nemusí být strach o postavy, ale z lacinosti scénáře). Velká režisérská paráda (znova musím zopakovat, že místy je Reeves MISTR vypravěč a některé pasáže jsou zkrátka brilantní, aniž by nějakou brilantnost mohly vůbec obsahovat před tím na papíře) a já jsem nadšený, že to v dnešní uspěchané a úderné době někdo Reevesovi dovolil natočit tak, jak to natočil. Jak je letos Edge of Tomorrow vynikající popcorn, tohle je vynikající atmosféřina, ukazující sílu filmu jako takového. -------------------------- Andy Serkis je v titulcích uveden jako první, hurááááááá, končeně... ------------------ Ta pátá hvězda bohužel chybí právě za ten pocit nastavované kaše, který se dostaví hlavně ve druhé polovině a po nočním útoku (ehm, taky parádním, ale už s těmi superlativy musím skončit). Samotné finále je sice jasný ústupek dozajista studiem vychtěné bombastičnosti, ale funguje bez klopýtnutí a je opravdovým vyvrcholením. Uf a to je snad všechno. -------------------- Není. Ještě mě napadlo, že by to s jiným režisérem nejspíš opravdu dopadlo jako "současný blockbuster", ať už špatný nebo dobrý nebo klidně vynikající. Ale to, že si na tu klíďo prďo 90timinutovou látku Reeves vybral 130 minut, aby nám mohl připomenout, jak se síla z "velkých" filmů dolovala kdysi, to prostě nedokážu neocenit. Protože neocenit něco, z čeho jsem nadšený, jde dost blbě. Chci trojku. ()

BFG2000

AKTUALIZACE (22.12.2020): S odstupem, kdy jsem se na film podíval po šesti letech, musím své hodnocení přehodnotit. Nějak to ve mě uzrálo a celé dalo smysl. Níže popsané neduhy vesměs stále vnímám, ale dokáži je prominout. Celkově výborný film, skvěle utvářející pohled na apokalyptický svět, svět planety opic! --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- PŮVODNÍ KOMENTÁŘ: Za běžných okolností, pokud by to byl samostatný film, bez předchozího úvodu, bych dal hvězdičky tři. Takto, po velkém očekávání a velkém zklamání, však musím dát pouze dvě. Vlastně ani nevím, zda na tom filmu bylo něco zábavného, zajímavého, dech beroucího. Asi ani ne. Všechny postavy mi byly tak nějak ukradeny. Hlavní lidský hrdina, Jason Clark, byl sice velký simpaťák, ale to bylo hodně málo. Fanatismus Garyho Oldmana, [SPOILER], který vyústil až k obětování se, byl stejně neuvěřitelný jako to, že si tankista v bojové vřavě ponechá otevřený poklop. Stejně neuvěřitelná a hloupá mi přijde i hlavní dějově - motivační linka. 10 let soužití vedle sebe? Pak najednou potřebujeme elektrárnu? Odpálíme v ní C4 abychom si konečně mohli udělat pořádnou diskošku? Jinak samozřejmostí je, pokud nám vyhrožuje tisícovka (možná víc, možná míň, tak nějak jsem to nestihl spočítat) opic, neprodleně zabezpečit zbrojnici - jak jinak než dostatečným počtem chlapů - alespoň pěti !!![/SPOILER]. Vážně to nebylo dobré. Hlavně to nebylo vůbec uvěřitelné. Nakonec je na celém filmu nejlepší hudba, jejíhož autora si dobře pamatuji již od dob LOST. Přestože byl Úsvit téměř dokonalým filmem, Zrození je zklamáním roku. Btw. obsah zde u filmu, je zcela zavádějící a nepřesný. Nerozumím vysokému hodnocení. Věřím ale, že více než polovina 4* a 5* je daná uměle poté, kdy si divák / uživatel jednoduše nechce připustit tak velké zklamání. Mrzí mě to, těšil jsem se moc. ()

RAFT

A po vynikajícím prvnímu dílu tu máme pokračování.Výměna režisérů náramně pomohla,ani sem nedoufal ,že režisér natočí takovou pecku.Napínavé je to od začátku až do konce.Sice nemůžu posoudit ,který díl je lepší,každý má jiné kouzlo toho všeho.A vůbec mi ve filmu nevadilo ,že tam nehrál herec James Franco z předchozího dílu .Děj filmu byl ,prostě nekonečně skvělej,naprosto dokonalá temější atmosféra. Ceasar , ostatní opice a jejich úkryty v lese dobré.K ostatím hercům bych ještě podotkl , že Gary Oldman ,měl dobrou roli i Jason Clarke ,Opice film úplně ovládli .Uvidíme co si na nás režisér přichystá příště .Těším se na další pokračování. 80% ()

Světová premiéra hudby z Jurského světa

Světová premiéra hudby z Jurského světa

25.01.2016

Americký skladatel Michael Giacchino, držitel Oscara za hudbu k filmu Vzhůru do oblak, chystá pro pražské publikum koncert pod názvem „Hudba Hollywoodu: Michael Giacchino in Concert". V neděli 7.… (viac)

Kdo svede Válku o planetu opic?

Kdo svede Válku o planetu opic?

26.08.2015

Když v roce 2011 ožila filmová série o Planetě opic, jen málokdo od ní čekal takový kritický a komerční úspěch. Zrození planety opic vydělalo 481 milionů dolarů, Úsvit planety opic pak dosáhl až na… (viac)

Oscary 2015 - výsledky

Oscary 2015 - výsledky

23.02.2015

Oscarová plichta. Víceméně. Americká akademie umění a věd vybrala nejlepší film minulého roku a je jím Birdman mexického režiséra Alejandra Gonzáleze Iñárritu. Birdman získal celkem čtyři sošky,… (viac)

Oscarové nominace 2015

Oscarové nominace 2015

15.01.2015

Oscarové nominace jsou na světě. Letošní 87. ročník bude především duelem Grandhotelu Budapešť a Birdmana, jež čeká zápolení o devět sošek. Osm si jich může odnést Kód Enigmy, šest Chlapectví nebo… (viac)