Štyridsiatnik Lucas sa nedávno rozviedol a začína nový život. Má priateľku, novú prácu, a bezproblémový vzťah s dospievajúcim synom. Jediná náhodná lož však stačí na to, aby jeho okolie zachvátila hystéria, tvárou v tvár ktorej musí vynaložiť všetko pre to, aby ubránil svoju česť a neskôr i holý život... (oficiálny text distribútora)

Florfila

Moc lehko mi z tohohle filmu nebylo. Velice mocný příběh natočen tak realisticky, až běhal mráz po zádech. Annika byla dechberoucí. Jak graduje dějovost, přistihnete se, že jste napnutí jako struny, nehty si vrýváte do dlaní a trnete, jakým špatným směrem se to ubírá. Smutný příběh, který nemohl nabídnout střední cestu. Doslova jsem šílela vzteky, když Annice prakticky vkládali slova do úst. A tak se obrátil naruby jeden život a vlastně pro nic za nic. Zase jeden neférový film. ()

Illy

První film při kterém máte chuť nakopat čtyřletou holčičku do zadku. Z v podstatě vynucené zpovědi se stává kolotoč, který je schopný zničit člověka. Pohrdání a nenávist v čisté podobě. A jen pár opravdu věřících, kteří projdou těžkou zkouškou. Zážitek. ()

wampire23

Veľmi skľučujúce a deprimujúce. Mads Mikkelsen a malá Klárka rozohrali hru, ktorá mala hlavne pre dospelého protagonistu extrémne následky. Hon na neprávom obvineného človeka ukazuje, ako ľudia dajú na slovo dieťaťa a na dogmatické tvrdenie o tom, že deti jednoducho neklamú. Niekedy len proste nepovedia pravdu. Jediné, čo ma trochu zamrzelo bol úplný koniec, odohrávajúci sa rok po predchádzajúcich udalostiach, čo je asi jediná výtka. ()

Meteorista

Kdybychom tento film měli hodnotit jako čistokrevné drama o nebezpečí, které představuje dětská představivost (zvláštní slovní spojení), hodnocení by bylo průměrné. Na to je to místy moc přitažené za vlasy a někdy je z toho cítit (až moc okatá) vykonstruovanost. Avšak nejedná se čistě o drama. Spíše je klíčové poselství tohoto snímku. Když totiž vezmeme dramatickou složku a v určitých momentech vyhrotíme film tak, aby bylo uvěřitelné, že se to může stát, ale bylo by to na pokraji lidské humánnosti, dostaneme přesně Hon (a tento film by se měl takto chápat). V tuto chvíli můj komentář asi ztrácí všechen smysl. Takže nejlepší bude, když se sami přesvědčíte. Pokud máte alespoň trochu v oblibě dramata, která vypovídají o absurditách dnešního světa absurně přemrštěnou formou (avšak v tom případě na ně nejlépe upozorní a člověk o daném problému začne vážně uvažovat), směle do toho. ()

Pawlisman

Drsné drama zachycující vlnu pomlouvání na maloměstě, které se nelze bránit a která má dlouhodobé a nedozírné důsledky. Drobná jiskřička se v mžiku mění v plamen a hlavního hrdinu opouští i nejlepší přátelé. Může se to stát komukoliv, někomu se to v jemnější verzi možná i stalo. Jaká je obrana? Protiútok, vysvětlování či stažení se do sebe? Smutný ale velice reálný příběh. 8/10 ()

poet

Atmosferické... Som rád že som vydržal a počkal si na kino resp. filmový klub, ktorý mi umožnil vidieť túto severskú drámu. Aj keď hneď na začiatok to chcel pokaziť jeden iniciatívny študentík, ktorý si svoj predhovor k fimu očividne užíval ale akosi nevedel kedy skončiť ... Síce aspoň som nemal reklamu na Orange pred filmom, takže by som mal byť spokojný:) Od Vinterberba autora Dogmy95 (ako som sa dozvedel od študentíka) som dostal v podstate to čo som aj čakal. Záujem o problém zneuživania prejavil už vo filme Festen, kde sa venoval hlavne jednej rodine. Tu to preniesol do širšej komunity malého mesta. Mrazivosť a hustá atmosféra sa od určitého momentu nesie celým príbehom. To čo dokáže s ľudmi urobiť jedna lož mi trochu pripomenula iný iný severský film, ktorý bol ale podstatne viac hardcore. Jagten je dobre urobené dielo v ktorom každá postava vie čo má robiť. O výkone najcharizmatickejšieho európskeho Hanibala je zbytočné aj hovoriť. Mikkelsen zahrá viac pohľadom ako väčšina hercov dokopy... ()

Papaboot

Docela síla, která by snad v USA nemohla vůbec vzniknout. Už jen kvůli tomu, že by američtí diváci hromadně kolabovali v kinech. Celkem elegantně se vyhybá zajetým klišé a celková logika filmu je takřka bezchybná, až na zmiňovanou botku s argumentací ohledně dítěte (ovšem ani ta není zas tak mimo mísu). Filmy ze severu mají opravdu něco do sebe a kvalitativně se už dlouhodobě ukazují jen v tom nejlepším světle. Škoda, že řada diváků se na ně nikdy nepodívá, protože bez dabingu nebo aspoň anglického znění nedaji ani ránu. ()

JohnyD

Čo sa stane, keď vás dieťa obviní zo sexuálneho obťažovania, ktoré sa nikdy nestalo? Komu veriť, učiteľovi alebo malému nevinnému dievčatku. Deti majú veľa predstavivosti ale nikdy neklamú, však?! Vyžmýkané emócie až na kosť a skvelý Mads Mikkelsen vo skvelom dánskom snímku od Thomas Vinterberg 9/10 ()

smetyl

Další skvělý film ze skandinávie. Od začátku sledujeme životní úděl jednoho muže (Mads Mikkelsen - neskutečnej herec), co byl křivě nařčen ze sexuálního zneužívání a to ústy malé holčičky, jejíž nevinnost jí dodává důvěryhodnost. Lucas byl oblíbeným, spořádaným občanem z rozvedené rodiny co učí ve školce a je mezi dětmi oblíben. Dívčino "doznání" mu však obrátilo život na ruby, staří přátelé se spikli proti němu a neviditelná smyčka nenávisti se mu počala stahovat kolem krku. Ač nebyl Lucasův čin nijak dokázán, maloměstské prostředí z domněnky udělalo silnou pravdu a psychologický "hon" na Lucase mohl začít. Sledujeme, jak se potácí skrz svůj životní úděl a novou roli psance, dokud nedojdeme ke konci, který vzhledem k lidské povaze a zabedněnosti je naprosto logický. Jagten je skvělý film s ještě lepším hercem v hlavní roli. http://www.youtube.com/watch?v=d-TbVjVEoUo ()

bolan

I přesto, že Jagten je velmi dobrým filmem, nemohu se ubránit pocitu, že na toto téma už jsem viděl podobné kousky viz. Anklaget - mimochodem také dánský. ()

kujon

Naprosto skvělé! Tenhle snímek, ač prost velkolepých efektů a všeho možného okolo, vypráví poutavý příběh, který vás dokáže více než vtáhnout do děje. Klidné městečko se vinou jedné malé lži mění v něco, čím by si chtěl projít jen málokdo. Úžasné, zasloužených 5* ()

M1k9

Dokument o davovém chování lidí a lhaní. Myslím si, že mnoho lidí pochopí, že to je vlastně ještě horší než si mysleli. Mnohem horší. I přesto, že zpracování se povedlo na jedna hvězda a poselství filmu je velmi silné, nejsem z filmu nadšen. Nebudu si jej chtít pustit znovu. Je nepříjemný. 8/10 ()

Rýža

Ideální film pro budoucí pančelku, co několik hodin před shlédnutím podepsala smlouvu! Budu si muset na ty primánky dávat bacha! :) Duši i tělo sžírající drama plné bezmoci s několika scénami, při kterých mi naskočila husí kůže velikosti Himalájů. Nic pro slabé povahy...a učitele/-ky v mateřince. ()

Erik7595

Viacerí tu už popísali približne čo som mal na srdci, už len dodám, že som bol od začiatku priklincovaný do sedadla, od pokľudnejšieho úvodu film postupne graduje a postupne ukazuje, ako sa Lucasov život razom zmení na nočnú moru. Veľmi atmosfericky pôsobivý film, znekľudňujúci a drsný, herecky veľmi pôsobivý a Mads Mikkelsen podal bravúrny herecký výkon. ()

husokachna

Ne a nechtěl jsem tomu dát plnou nálož. Už jen kvůli nesmyslnosti obvinění a nesmyslnosti chování některých osob. Občas si scénář bere na cestu berle a mě to neuvěřitelně vytáčelo. Ale dejme tomu, život nedává vždycky smysl a než byste řekli tvrdý jako klacek, už ho máte na krku...obvinění s velkým O. A co se děje pak, to je na solidní vředy. Celou dobu se mi svíral žaludek a dýchal jsem s hlavním hrdinou. A pořád znovu mě film nutil se ptát - co bych dělal já, kdyby mi malá lež zničila celý život? PS: Viděl jsem blu-ray verzi s alternativním koncem - Lucas přichází s Klarou kolem krku a říká - až do včerejška jste nám strašně křivdili, dnes již nás soudíte právem. ()

Martinius

uff, tak tento film musim nejaku chvilu stravit a rozdychat. a to som si myslel, ze ma uz len tak hocico neprekvapi. herecky i pribehovo dokonale. ()

Oscarové nominace 2014

Oscarové nominace 2014

16.01.2014

71. Zlaté glóby - výsledky

71. Zlaté glóby - výsledky

13.01.2014

71. udělování Zlatých glóbů v hotelu Beverly Hilton skončilo. Moderátorská dvojice Tina Fey a Amy Poehler dala rychle zapomenout na nepříjemnost, kdy prasklý vodovod kolem poledne zatopil červený… (viac)

Dánové jdou do války

Dánové jdou do války

03.01.2014

Scenárista a režisér Tobias Lindholm se řadí mezi nejzajímavější mladé dánské tvůrce. Na režii i scénáři svého prvního celovečerního filmu se ještě podílel s kolegou Michaelem Noerem. Šlo o vězeňské… (viac)

71. Zlaté glóby - nominace

71. Zlaté glóby - nominace

12.12.2013

V odpoledních hodinách našeho času vyhlásila Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu nominace na 71. Zlaté glóby. Největšími favority se staly se sedmi nominacemi filmy 12 let v řetězech a… (viac)