Štyridsiatnik Lucas sa nedávno rozviedol a začína nový život. Má priateľku, novú prácu, a bezproblémový vzťah s dospievajúcim synom. Jediná náhodná lož však stačí na to, aby jeho okolie zachvátila hystéria, tvárou v tvár ktorej musí vynaložiť všetko pre to, aby ubránil svoju česť a neskôr i holý život... (oficiálny text distribútora)

lada32

Nepochopitelně vysoké hodnocení. Už jen to, že ho celá vesnice dožene málem k sebevraždě a on si pak s něma, po roce jde jásavě s objímáním na hon!! Neskutečný scénaristický nápad. Psychologicky spousta věcí nepochopitelných. Všechno je ode zdi ke zdi. Anebo jsou ti seveřani jiní. Nevím. Jedno vím jistě, pánové nepatří už z tohoto důvodu do školky. ()

$h4rk

Na konci filmu mi nějak došla slova. Vážné nadprůměrné depresivní dánské drama, které ve vás dokáže vyvolat spoustu pocitů, bohužel hlavně těch negativních z pohledu hlavního hrdiny, do kterého se po pár minutách filmu dokážete pomalu ale jistě vžít. Jenže bohužel taková dost často bývá realita a ne každému se to líbí. Film o tom jak jednoduché je obvinit člověka bez důkazů - nedůvěře, bezmoci, lidské naivitě a neskutečné zlobě, která se v lidech skrývá. Bohužel i přesto, že ve filmu všechno fungovalo téměř jak má, vyvolává film několik otázek - Poukazuje na to že děti mají vždycky pravdu a každý jim hned zbaští všechno aniž by ho zajímala skutečnost a dokáže tím zavrhnout i přítele. A taky jsem moc nepochopil ve scénce u konce - kdy se vracel Lucas zpátky do vesnice, jak se s nim každý objímal jako by se nic nestalo, a jemu to vůbec nevadilo. Takhle si přátele nepředstavuji. Přátelé by měli být ti, kteří vám důvěřují za každé situace od začátku do konce. (mimo jednání otce té holčičky - to bylo trošku pochopitelnější) Měl to být nějaký druh odpuštění od Lucase k "přátelům", protože sám dokázal pochopit i druhou stranu situace? V tom případě nechápu, proč si oni nedokázali připustit to, že vše nemusí být tak, jak řekne nějaké dítě?? Možná to je jen odraz toho jak krutí a bezmyšlenkovití dokáží lidé být a že i přesto si každý občas zaslouží za své chyby dostat druhou šanci a to zdá se, že režisér vystihl v tom případě na 100%. Takže sem si zároveň sám odpověděl :) a místo 4* které jsem měl v plánu při psání mého příspěvku, dávám za 5* a mimochodem: Mads Mikkelsen byl vynikající. ()

klaranapoli

Skvělej nervy parchantama drásající film :D Já vím proč nemám ráda děti a tenhle film mi dal další důvod navíc. Ale ještě je zde plno nezodpovězených otázek. Kdo mu zabil Fanny a kdo ho chtěl zastřelit? Mě by to teda docela zajímalo :) Ale jinak fakt dobrej film, u kterého jsem měla občas zadrženej dech ()

skyfire

Klady - skvělé herecké výkony, neokoukané severské prostředí, dobrý scénář a atmosféra Zápory - nulová hudba, nevyužitý potenciál, dokázal bych si tam ještě několik dramatických scén představit Na mé top severské tvorby a to Domov šedých motýlů to prostě nemá, tak pouze za 4 hvězdy. ()

montel

Lucas (Mads Mikkelsen) je učitelem v mateřské školce, začíná si nový románek s kolegyní z práce, má spoustu přátel a spokojený život. Děti ho mají rády, obzvlášť Klárka (Annika Wedderkopp), která si jednoho dne vymyslí nevinnou ale velmi hloupou historku, že jí Lucas sexuálně obtěžoval. Od tohoto dne se z Lucasova života stává peklo, dostane výpověď v práci, všichni jím opovrhují a navíc na něj fyzicky útočí jeho vlastní kamarádi. Jediný kdo mu věří, je jeho syn Marcus (Lasse Fogelstrøm)...Velmi vysoké hodnocení může za to, že mě film trochu zklamal. Připouštím, že herecké výkony jsou skvělé a děj je strhující, já ale čekal více napětí, zvratů a možná i nějaké to šokující odhalení. Toho se mi nedostalo a tak nemůžu hodnotit lépe. 60% ()

jozindodulik

Tak já teda nevím, co je na tomto snímku tak famózního..pěkně natočený, určitě silné téma, které vás šokuje, hlavní herec bez komentáře na jedničku..ale pořád jsem čekal na jakýsi hon a ono se nic nekonalo..zápletka, která ve filmu byla se vyřešila tak nějak neznámo jak mimo kamer a v podstatě ve vás zůstává neznámý dojem. Prostě pořád čekáte, čekáte a nejednou to skončí? Připadá mi to, jako kdyby někdo ze souvětí vybral (natočil) jen pár slov..očekával jsem dle hodnocení tady na csfd (88%, 80. nej film) pořádnou pecku, ale nic se nekoná. Bohužel, maximálně 70%. PS: vysvětlí mi někdo závěrečnou střelbu? ()

Rozmarýna

Film, který v člověku vyvolá a pak i zanechá velmi nepříjemný pocit. Mikkelsen to skvěle zahrál. Až mi běhala po zádech husí kůže. Ještě, že mi rodiče neumožnili stát se učitelkou. ()

SkeeveTulp

Na běžný film moc roztahané, na severský film prakticky bez atmosféry. Předvídatelné, klišovité, nudné. Ani sestřih by asi nepomohl, neb scénář je řídký jak Frištenského spodky, nenápaditý, postavy jsou ploché, nepřesvědčivé. ()

stroke

Nejhorší je, že se to může úplně normálně stát a nic z filmu není přehnané ale vlastně jen logické chování lidí. Chtěl jsem jasnější konec ale bohužel i takhle to asi bývá. ()

Aldo_Raine

Jagten měl zaujmout filmově neokoukanou problematikou, která ovšem v dějové i dialogové stupidnosti úplně zapadá. Nepříjemná atmosféra, kterou si musí divák protrpět s Lucasem není důsledkem nevyhnutelné kaskády reakcí, ale vinou nelogické absurdity v chování jednotlivých charakterů. Taková změť účelových jednání a dialogů by u lidí dospělého věku reálně připadala v úvahu snad jen po dlouhodobém nadužívání organických rozpouštědel. Za zmínku stojí revoluční myšlenka o dětech, které přece nikdy nelžou. Na čemž Thomas Vinterberg vystavěl celé své panoptikum nemyslících individuí. Nechtěná komedie v technicky průměrném pseudodramatickém kabátu. Tohle téma by si tedy rozhodně zasloužilo serióznější scénář. PS: komu se u toho těžce dýchá doporučil bych zefektivnit větrání a znovu si projít leporelo o sociálních interakcích. ()

Luminary

Od chvíle, kdy si malá blondýnka ze školky vymyslí parádní příběh o ztvrdlém klacku a srdíčku, jsem byl zasekanej a nevěřícně jsem koukal čeho všeho jsou lidé schopni, jen kvůli pár slovům nasrané malé holčičky. Paní rádoby soudná vychovatelka Grethe mě rozpálila do běla a měl jsem sto chutí, kdybych ji potkal rozbít držku, že by se nepoznala ani ona sama, ostatně takových adeptů bylo v tomto snímku požehnaně. Počínaje tlustého. blonďatého ochránce "dobra" všech dětí, tak i do té doby nejlepšího kamaráda, kterého v této věci ovlivňovala manželka tak, že asi zůstanu nadosmrti sám. Nedýchal jsem, nehýbal se, nepil a nejedl, jen jsem koukal na tento strhující příběh, hledal v něm světlé momenty a obával se nejhoršího...... ()

kaspman

Velmi dobrý film a ukázka toho, kam až může zajít nevinná věta malé holky. Doporučuji komentář uživatele verbal, lépe bych to asi nenapsal... :D ()

Mr.Hackels

Trošku těžko hodnotitelné. Jako celek mě to hodně nadchlo. Ale některé jednotlivé věci mě vylaženě štvali. Jednání ředitelky školy vůči Lucasovi mě vyloženě sr..o! A i celkově ta hysterie všech přátel, kteří se k němu otočí zády, stejně jako postupně celé město. Prostě některé věci mi přišly dost nelogické, ale těžko říct jak by kdo reagoval v reálném světě. Těžko pochopit, že někdo uvěří malému dítěti než dlouholetému příteli. Scéna v obchodě naprosto vynikající! Po hodně dlouhé době jsem ve filmu cítil něco jak satisfakci a soucítění s hlavním "hrdinou". 85% Naprosto souhlasím s uživatelem Djkoma. ()

Hols

Neobviklé téma filmu, ukazuje jak se zahová společnost vůči obviněnému. Zvláště když si tupá vychovatelka usmyslí, že malej fracek věřící na ježíška a úplně na všechno co mu dospělí nakukájí, nemající tuchy o skutečnost života, má vždycky pravdu, protože malé dědi jsou nevinné a tím pádem nemohou lhát, ikdyž neví co vlastně povídají. A tak prostě v pohodě týpek co má rád děti dostane na čelo nálepku " pedouš" a je nenáviděn a předem odsouzen 95% lidmi co zná. Ze života má doslova peklo, při kterém nemůže jít ani nakoupit do místní sámošky. Stane-li se náhodou ten zázrak, že je před společností veřejně očištěn, tak bohužel předsudky lidí už se vůči němu nikdy nezmění a stále bude nenáviděn. Je to važně učebnicová ukázka jaký jsou lidi ovce, co dokáží věřit tomu čemu věří ostatní lidé. To dává vzniku většinové mase lidí, kteří dané témá mezi sebou šíří, přibarvují a vymýšlejí stále nové lži ,jen aby to bylo zajímavější. Povšiměte si třeba, že typická " presumpce neviny " je i u nás. Jak mile v televizi řeknou jméno podezřelého, tak v tu ránu začíná mediální Hon. Jméno již obžalovaného se začne objevovat všude v televizi, novinách, rozhlasu a na sociálních sítích. A ejhle, najednou člověk zjistí, že vetšina lidí co zná je s jistotou přesvětšena o vině toho člověka. Zase na druhou stranu na téhle věci je nejhorší, že strach o dítě má skutečně každý rodič a zeptejme se sami sebe. Kdyby vám začalo víc lidí najednou říkat o panu učiteli, který učí vaši dcerku, takové prasárny. Jak by jste reagovali ? Vsadím se, že první myslenky by byli rozbýt mu hubu a dát děcko do jiné školky. Opravdu čím dál víc mám rád severské filmy, protože neomílají pořád dokola žažitá témata a herce mají také výborné. Škoda, že se u nás víc nepropagují a na místo toho se zde kolikrát vychválí kdejaká srajda co holywood vyplivne. ()

qwentin

Proč mi nezavoláš? Nemám tvoje číslo! Máš ho na displeji! No je tam! Proboha co je tohle za dialogy? Děti vlastně nikdy nelžou! A na to jste přišli jak? Velké očekávání se proměnilo ve vleklé čekání...připadal jsem si jako tejden před vejplatou...ano...tahle hodina a padesát pět minut pro mě byla záležitost na celé odpoledne. Pochopím, že veškeré dětské žvásty o vocasech jejich učitelů, musí být brány na zřetel, ale nepochopím, jak jednodušše jsou v tomto snímku lidi manipulovatelní (respektive proč jim to scénář dovoluje)...Jediné co bych asi vyzvedl je celkem fajn kamera a námět, který by si ale každopádně zasloužil mnohem lepší režii a pojetí. ()

Oscarové nominace 2014

Oscarové nominace 2014

16.01.2014

71. Zlaté glóby - výsledky

71. Zlaté glóby - výsledky

13.01.2014

71. udělování Zlatých glóbů v hotelu Beverly Hilton skončilo. Moderátorská dvojice Tina Fey a Amy Poehler dala rychle zapomenout na nepříjemnost, kdy prasklý vodovod kolem poledne zatopil červený… (viac)

Dánové jdou do války

Dánové jdou do války

03.01.2014

Scenárista a režisér Tobias Lindholm se řadí mezi nejzajímavější mladé dánské tvůrce. Na režii i scénáři svého prvního celovečerního filmu se ještě podílel s kolegou Michaelem Noerem. Šlo o vězeňské… (viac)

71. Zlaté glóby - nominace

71. Zlaté glóby - nominace

12.12.2013

V odpoledních hodinách našeho času vyhlásila Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu nominace na 71. Zlaté glóby. Největšími favority se staly se sedmi nominacemi filmy 12 let v řetězech a… (viac)