Štyridsiatnik Lucas sa nedávno rozviedol a začína nový život. Má priateľku, novú prácu, a bezproblémový vzťah s dospievajúcim synom. Jediná náhodná lož však stačí na to, aby jeho okolie zachvátila hystéria, tvárou v tvár ktorej musí vynaložiť všetko pre to, aby ubránil svoju česť a neskôr i holý život... (oficiálny text distribútora)

Hanys_

Psycho po dánsku s pekelně hutnou atmosférou. Takových, skoro až fyzických, zážitků ročně opravdu moc nedostanete. 9/10 ()

khue

U tohohle se chce člověku křičet. ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ! Zdrcující, děti přeci vždycky mluví pravdu. ()

jakeer

Po štyroch rokoch som si Hon pozrel znovu a dávam si ho do svojej TOP 10. Pre mňa veľmi dôležitý, ba až zlomový film. Zrejme vďaka nemu som začal chodiť (aj) do artových kín a obzvlášť som si zamiloval škandinávsku kinematografiu. Tá neuveriteľne realistická réžia... Každý dialóg má zmysel a svoje miesto, žiadny záber nie je zbytočný. Skvelo hrá nielen hollywodska hviezda Mikkelsen, ale aj pre nás neznámi dánski herci. A hlavná malá predstaviteľka je pre mňa desivejšou postavičkou než bábika Chuckie. Po tomto filme zrejme v Dánsku nastal rapídny pokles mužských učiteľov v škôlkach. (10/2017) ()

Scevola

Dalsi film, ktory potvrdzuje ze filmy zo Skandinavie su momentalne na vzostupe. Tak ako bol v stredoveku "hon na carodejnice" tak vie aj sucasna doba zomliet cloveka ak sa jedna o citlivu spolocensku temu. Film na zamyslenie, ktory je aj skvele natoceny. 9/10 ()

Krabak

Jedna malá lež a jak dokáže zatočit se životem. Výborná ukázka toho, jak se pomstí ženská, když ji chlap odmítne, tady podložené ještě nevinou dětskou tvářičkou. Tento film krásně ukazuje, že ženský jsou prostě svině od narození, které umí oblbnout davy. (Tuto větu jsem si odpustit nemohl, protože skvěle vykresluje film. Tak nebuďtě prosím tak vstahovačné) ---> 88% ()

B4TM4N

Brilantně dobroušená, s mírnou nadsázkou dalo by se říci tematická druhá strana mince Vinterbergovy slavné Oslavy. Tentokrát s vyzrálejším a uklidněnějším tahem na bránu, kdy divák není dosazen do dogmatické matrice všudypřítomné psychopatologie, což v důsledku umožňuje mnohem civilnější a intimnější prožitek. A Mikkelsen je už v současnosti zdaleka nejen severský bůh. ()

kedl

Byla jedna mladá emočně nevyspělá holčička, říkejme třeba jí Klárka, která viděla, to co neměla a pod psychickým nátlakem řekla to co neměla. Vinterberg ukazuje, jak i malá nepodložená nerozvážnost (děti přeci nikdy nelžou) může vyústit v totální teror, přes který se hlavní hrdina (mimochodem Mads je bůh) jen těžko dostává. ()

noby

Škoda, že film se opakovaně neohrabaně snažil rychle dostat tam, kde chtěl být, protože jinak je to precizně vystavěný pohled nejen v prvním plánu na „spravedlivé“ rozhořčení nad obviněným a související ventilování pudů, ale o kousek hlouběji i na vyrovnávání se s takovým chováním jak u toho, na nějž je mířeno, tak u těch, kteří ho našli v sobě. Jistě že u většiny se žádná skutečná sebereflexe nekoná, to koneckonců nebývá lidem vlastní. Skvělí herci snad úplně ve všech rolích, hutná atmosféra, vlastní silný obsah i falešný konec zajistili, že pocit marnosti a bezmoci budu setřásat ještě notnou chvíli. Skoro pět. ()

ti88na

Veľmi dobre, reálne a surovo natočená dráma, ktorá spracováva skutočne ťažkú tému, o ktorej sa dosť ťažko čo len premýšľa. Napriek tomu však nezdieľam okolité nadšenie, pretože som videla televízne drámy, ktoré boli na rovnakej ale aj vyššej úrovni. Mads Mikkelsen v roly hlavného hrdinu opäť predviedol výborný výkon, ale mňa herecky príliš neoslovil, a asi už ani neosloví. Tým nespochybňujem jeho kvality, len to jednoducho nie je moja šálka kávy. Celý príbeh je veľmi zaujímavo vystavaný. Ľutovala som hlavného hrdinu, ale nemohla som odsudzovať obyvateľov komunity, ktorí jednoducho reagovali úplne prirodzene na danú situáciu. Jedinou zavrhnutia hodnou osobou bola asi riaditeľka škôlky, ktorá sa k celej situácii postavila skôr ako senzácie chtivá klebetnica, než ako profesionálka. Inak tiky toho dievčatka ma fakt privádzali do zúrivosti. ()

Giggs

Severania opäť nesklamali. Surova, drsna drama, ktora sa rovnako ako seversky mraz zaryje až pod nechty. A nie a nie sa toho zbaviť, len to pretrpieť. Na uplny vrchol chyba premakanejši zaver. ()

Litvicek

Nic světoborného. V momentech, kdy mají být pokládány ty nejdůležitější a nejrozumější otázky, jsou naopak pokládány hovna. Já v tom nevidím to, co zbytek místních, asi jsem nenačichl tomu dánskému dramatu až natolik, abych tím byl ještě x měsícu oslněn. Drama to bezesporu skvělé, to nemohu nijak popřít ale já tam prostě nevidím těch pár zásadních okamžiků za realných a to mi zžírá prdel nejvíc. Mads a jiní herci, luxusní výkony ale i když herecky to bylo skvělé, furt jsem měl pocit, že koukám na něco jiného, než na 85 procentně ohodnocený film. ()

EKLEKTIK

"Nevinné hlásky našich dětí, nám přinesou zázrak Vánoc." Upozornění pro zákazníky! V našem supermarketu dostanete k vašemu nákupu zdarma nakládačku. Nemohl jsem si nevšimnout, jak zde někteří kolegové uživatelé obviňují z vývoje událostí ve filmu malou Klárku. Já bych spíš obvinil Grétu, protože i když si nebyla jistá jak se má postupovat, s razancí a ohleduplností slona v porcelánu postupovala vesele dál. Nehledě na to, kde přišla k tomu svému tvrzení, že děti nelžou. Z děcek totiž nelže snad jen Kája Mařík či Mirek Dušín, takže bych si milé Grétě dovolil doporučit nějakou naučnou literaturu, například v podobě populárních románů Pinocchio nebo Dobrodružství Toma Sawyera. ()

kolemjdouc

po dlouhé době film,který mě doslova zabetonoval.Nic emocionálnějšího jsem snad ještě neviděla.Role by zahrál dobře kdokoliv ale scénář a režii by zvládl málokdo.Vsadím se.Protože zvládnout tak ožehavé téma to chce fachmany.A při tom ještě postavit do latě diváka a nenechat ho ani chvíli pochybovat o tom že se dívá na reál a ne na něco co někdo setsakramentsky dobře vymyslel.Akorát kurňa kdo to střílel?Syn?! ()

Strandmon

Dlouho jsem se rozhodoval mezi 4 a 5 hvězďičkami a nakonec jsem nenašel důvod proč nenapálit snímku plnou palbu. Když to vezmu kolem a kolem, na druhou stranu chápu, že takový typ dramatu, které nejspíš u většiny lidí vyvolá dilema, nemusí uplně každému vonět, mně to vůbec nevadí a proto můžu s klidným svědomím říct, že je to skvělý počin. Veliká pokora letí k Mikkelsenovi, jelikož tohle je postava, kterou by podle mě nedokázal takhle luxusně ztvárnit zrovna každý herec. Film vás i přes trošku pomalejší začátek vtáhne do děje a jsou zde pasáže, kdy máte opravdu pocit, že dýcháte a cítíte z hlavní postavou. Nakonec se mi líbil i trošku otevřenější konec, takže za mě: perfektní snímek. ()

Miller

Hon pro mne není filmem, je pro mne poselstvím. Poselstvím, jenž hlásá, že jedna věta může člověku zničit život. Poselstvím, jenž hlásá, že společnost se nezmění. Poselstvím, jenž hlásá, že média mohou odrovnat člověka. Poselstvím, jenž ukazuje zvrhlost některých lidí. A poselstvím, jenž hlásá, že člověk je němenný. Úchvatně, nervy-drásající natočený snímek, s hned několika poselstvími. Výkon Madse Mikkelsena, ale i malé Anniky Wedderkopp a jejího "otce" Thomase Bo Larsena. Filmová hudba podtrhuje tento mocný zážitek ze skvělého filmu, který si musím pustit ještě několikrát. Velmi dojemný film 100% Rok 2017 prokázal pravdivost filmu (Spacey, Weinstein, Hoffman,...). ()

provitamin

Škoda že som tento film nevidel pred 25 rokmi. Super návod ako sa pomstiť zlým vychovávateľkám v školskej družine :) Váš syn rozbil okno na telocvični. Váš syn zjedol spolužiačke lentilky. Váš syn sa bil s dvomi nožničkami v rukách. Váš syn sa skryl za budovu telocvične a náš program narušil tým že sme ho museli hľadať. Váš syn aj po napomenutí vyrušuje. atď atď atď ()

Orthank

Poctivo sugestívna výpoveď o hľadaní cesty v naštrbenej dôvere medzi priateľmi vinou fantázie nevinného dieťaťa, ktorej sa aj napriek úvodnej rezignácii na logiku darí udržať jasne vytýčený zámer. Seversky mrazivá emocionálna bomba, ktorá sa po scéne v kostole na štedrý deň osudovo vryje do pamäti. ;) ()

Oscarové nominace 2014

Oscarové nominace 2014

16.01.2014

71. Zlaté glóby - výsledky

71. Zlaté glóby - výsledky

13.01.2014

71. udělování Zlatých glóbů v hotelu Beverly Hilton skončilo. Moderátorská dvojice Tina Fey a Amy Poehler dala rychle zapomenout na nepříjemnost, kdy prasklý vodovod kolem poledne zatopil červený… (viac)

Dánové jdou do války

Dánové jdou do války

03.01.2014

Scenárista a režisér Tobias Lindholm se řadí mezi nejzajímavější mladé dánské tvůrce. Na režii i scénáři svého prvního celovečerního filmu se ještě podílel s kolegou Michaelem Noerem. Šlo o vězeňské… (viac)

71. Zlaté glóby - nominace

71. Zlaté glóby - nominace

12.12.2013

V odpoledních hodinách našeho času vyhlásila Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu nominace na 71. Zlaté glóby. Největšími favority se staly se sedmi nominacemi filmy 12 let v řetězech a… (viac)