Jurský svet

• Česko Jurský svět (viac)

Pred dvadsiatimi dvoma rokmi tragicky skončil sen excentrického milionára Johna Hammonda, ktorý chcel na odľahlom ostrove z dinosaurej DNA vytvoriť Jurský park so živými exponátmi. Od tej doby sa toho veľa zmenilo, park ide na plné obrátky, ročne ním prejdú milióny nadšených návštevníkov, ktorí s sledujú v akcii desiatky,, vyhynutých" živočíchov. Lenže vedenie parku neustále hľadá nové spôsoby, ako túto jedinečnú atrakciu ešte viac zatraktívniť. A v tej chvíľu prídu komplikácie. Vedecké experimenty s novými druhmi veľmi podporuje manažérka parku Claire Dearing (Bryce Dallas Howard), ktorá v zvieratách vidí predovšetkým čísla. Na rozdiel od nich biológ Owen Grady (Chris Pratt zo Strážcov Galaxie) vidí hlavne nebezpečie, zvlášť vo tvoroch, ktoré nestvorila príroda, ale laboratórium. Udalosti mu dajú za pravdu, keď sa jeden z takýchto maznáčikov doslova utrhne z reťaze a začne si pochutnávať na zamestnancoch a aj na návštevníkov parku medzi ktorými sú aj synovci Claire, ktorí za tetou prišli na prázdniny. Teraz už nejde o vyššie tržby ani o udržanie prestíže. Cieľom je prežiť. (Barracuda Movie)

david666

Bohužel poctivá "troječka" a to hlavně díky tomu,že tvůrci vlastně trošku předělali první díl. Takže jediné co si zapamatujete je skvělý vodní ještěr - a to je málo. Ale jako dinosauřímu fandovi se film i tak líbil. po druhém shlédnutí bodík navíc ()

easer07

Nemohl jsem si dovolit nezkouknout pokračování ,,Jurskáče'', i když jsem své nohy do toho kina vláčel z velkou nejistotou a pocitem následného velkého zklamání, byl jsem opravdu moc příjemně potěšen. Už jen ta hudba dokáže do vašeho těla vdechnout tu atmosféru z prvního Jurského parku. Mimořádný blockbuster, který byste si rozhodně neměli nechat ujít. Ta akce, ta hudba, ti dinosauři, ti, zkrátka všechno. Ano, všechno bylo úžasné ! ()

mr.twizta

Kouzlo jednicky sice zustane asi navzdy neprekonano, Svet ale nezustava prilis pozadu, byt plne v kolejich soucasneho blockbusteru. Prijemne me navic prekvapila intenzita nekterych poziracich scen, rating je tady opravdu zdiman na maximum a mensi deti si z kina muzou odnest slusnou nocni muru. KDO BY SE NA TO NEMEL DIVAT? Male deti, lidi trpici fobii z plazu a uz tradicne kavarensti mudrlanti. ()

doff

Pohled dětských hrdinů nám připomene okouzlení Cestou do pravěku Karla Zemana. Díky vtipu člověk filmu odpustí např. nepříliš zdařilou postavu záporáka anebo scénu, kdy hlavní hrdina sviští na motocyklu džunglí s velociraptory - ti skáčou přes padlé stromy a další překážky na cestě a hrdinův moped si to žene nedrncavě jako po umetené dálnici... Při scéně, kdy se na návštěvníky parku slétává hejno pterodaktylů, zamrazí tak, jako by na režisérskou židli na chvíli usedl sám Alfred Hitchcock. Chris Pratt je sexy Indiana Jones a dinosauří Krokodýl Dundee v jednom. A vy stejně jako zpočátku hodně ledová královna (ehm, manažerka zábavního parku) Bryce Dallas Howard proběhnete po jeho boku filmem neohroženě, vz(roz)rušeně a tak rychle, že si ani nestihnete zlomit podpatek :-) 75 % ()

halberdier

Velké překvapení letošní blockbusterové sezóny. Po dvou více méně průměrných pokračování se vrací Jurský park ve skvělé formě a dokázal opět vytvořit tu magickou atmosféru jako první díl. Příběh v podstatě kopíruje předchozí díly, ale má spád a tempo a občas přijde s osvěžujícími prvky (kooperace s Velociraptory). Hereckému zastoupení kraluje megasympaťák Chris Pratt, ostatní jsou spíš křoví. Nejvíc mě ale potěšily odkazy na první Jurský park, které jsou opravdu silné a nepůsobí jako nastavovaná kaše. Společně s Mad Maxem nejlepší letošní blockbuster a na rozdíl od Maxe se bude líbit širokému publiku. Přesto ale zůstává první díl nepřekonaný - jednak když bych vedle sebe posadil oba filmy, téměř bych nepoznal, že první díl byl natočený před 22 lety a také proto, že Jurský park byl prostě první a přinesl něco dosud málo viděného. (9/10) ()

BrusVejn

Jurassic World je v pravom slova zmysle letný blockbuster. Má zaujímavé postavy, slušnú akciu, nápaditý dej a hlavne nenudí. Keby som film rozobral do detailov tak by určite nezískal 5 hviezdičiek, ale ako celok funguje perfektne. Človek nemá potrebu to vidieť hneď znova, ani nad filmom nerozmýšla dlhé dni po premietaní, ale z kina vyjde s úsmevom na tvári. Toto je presne ten typ filmu, ktorý si treba vychutnať v kine a pre ktoré boli kiná vymyslené. ()

Themyth

Hm, hm. Toto má byť blockbuster tohoto roka ? Film ma do určitej miery sklamal. Možno preto že som mal príliš vysoké očakávania. Ak by som chcel byť uštipačný, povedal by som že to je jedna nafúknutá reklama na Mercedes. To je neoodiskutovateľné. Som zaťažený na filmy Stevena Spielberga. Jurský park je blockbusterový klenot. To ale neznamená že by som každý ďalší film v tejto sérii zrovnával s nedosiahnuteľnou pozíciou jednotky. To nie. Ku každému filmu pristupujem individuálne a bez predsudkou. Film má svoje klady, aj svoje mínusy. Poriadna akcia začína tak cca. po trištvrte hodine. To nie je dobré. A samé hlúpe chyby. Napríklad prečo by mali mať návštevníci atrakcie možnosť preháňať sa špeciálnymi vozidlami pomedzi veľjašterov. Aj keď bylinožravými, ale mnohotonovými, takže životu takisto nebezpečnými. Alebo ďalšia zo spústy naivností : Ochranka parku nie je absolútne adekvátne pripravená zpacifikovať nebezpečných agresorov. Ťažké zbrane prídu na radu až na konci filmu, keď už pretieklo veľa krvi. Neverím, že im to trošku inteligentnejší americký divák zhltne bez predsudkov. Mnoho drobných, alebo naopak výrazne zreteľných odkazov na klasické staršie scény mi nevadilo. Ba priam naopak. Bolo to milé. Ale vo finále to už prehnali. Takmer opakovačka jednotky ? To mohli naozaj vymyslieť niečo lepšie. Kam zmizla originalita ? Bola tu vôbec nejaká ? Podľa mňa sa v tomto kontexte krvilačných pravekých jašterov ohrozujúcich ľudí na izolovanom ostrove už nedá vymyslieť nič prevratne nového. Práve preto si cením snahu tvorcov o pútavý a sebavedomý príbeh. Aj keď priemer, ale nebola to strata času. ()

-=Johny=-*

Lepší ochranku má i dětský koutek v nákupním centru. Nejvíc mne rozesmál Jimmy Fallon, jinak jinak je to pro mne zatím největší letošní zklamání. ()

veverysiak

Obával som sa zbytočne, JW je vskutku dôstojným pokračovateľom JP a má všetko, čo má moderný akčno-dobrodružno-scifi-thriler mať, rozhodne jeden z najlepších žánrových filmov roka, takže 85%. ()

Tribe

Dětský sen splněn. To, co mi dvojka a trojka nedokázala naservírovat, se Jurskému světu povedlo na výbornou - fungující Jurský park s atrakcemi, ve kterém se něco semele a tisíce lidí budou v ohrožení. To se prostě a jednoduše povedlo, takže tomu nemám co vytknout. Závěrečná bitka spolu s úplně posledním záběrem jsou super a celé to podkresluje výborná hudba. Až na ty podpatky je to čistejch 5* ()

wick

Nejzdařilejší z celé série vtipně pomrkává na Spielgera 70. let od Jaws po Jurassic Park. Ani tento blockbuster, který ustál své vysoké hodnocení jen díky efektům a to, že se nebere úplně vážně, mě nestojí za druhou návštěvu kina (na rozdíl od několika menších, ale myšlenkově zajímavějších počinů). ()

fafejt001

Co k tomu říci ?? Opravdu dobré . Jen to moc v kině řvalo , to teda jo . Já sice ty různé ještěry a další zvířenu nemusím , avšak jednou za pár let se to snese . Mělo to spád, napětí , hudba fajn , bezvadně jsem se bavil . Tak zase příště , COLINE . .. . . SEE YOU . . . . ()

FOndra

Původní hitovku Jurský Park jsem miloval jako dítě ... První dojem z kina rozpačitý ale po sedmi letech jednoznačně nejlepší díl novodobé série… ()

Saxos

Konečný zas nějaké volné pokračování, které se opravdu povedlo. Samozřejmě k hodnocení pomohlo obří plátno IMAX 3D Flora. Pak Vám je jedno, že tetka Claire celý film pobíhá v 12 cm šteklích, že je málo 3D efektů nebo je jednoduchý "nepříběh". Digi efekty, dinosauři, mega park, vtip, akce, finální závěr, neprovaření herci, vše dobré. Dobře investované peníze a strávený čas. ()

Nový Jurský svět je v přípravách

Nový Jurský svět je v přípravách

23.01.2024

Třetí Jurský svět až v roce 2022

Třetí Jurský svět až v roce 2022

07.10.2020

Odklady zásadních filmových premiér tenhle týden bohužel nekončí. Po odsunutí Bonda, Duny, několika DC filmů a Rychle a zběsile 9 (z dubna na květen) teď studio Universal posunulo také premiéru… (viac)

Režisér Jurského světa vyrazí na Atlantidu

Režisér Jurského světa vyrazí na Atlantidu

23.06.2020

Colin Trevorrow teprve dokončuje třetí Jurský svět s podtitulem Dominion, koronavirus mu totiž přerušil produkci a jemu tak zbývá ještě několik dní natáčení. Mezitím už ale vymyslel koncept pro svůj… (viac)

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru