Hry o život: Skúška ohňom

• Česko Hunger Games: Vražedná pomsta (viac)
Akčný / Dobrodružný / Mysteriózny / Sci-Fi / Thriller
USA, 2013, 146 min

V druhej časti filmovej série sa dvaja vyvolení, Katniss Everdeenová a jej priateľ Peeta Mellark, po šokujúcom víťazstve v 74. ročníku hier o život vracajú domov. Ako víťazi však musia svoje rodiny čoskoro opustiť a vydať sa na oslavné turné po všetkých krajoch Panemu. Ich úlohou je zabávať ľudí, no napriek očakávaniam vládnuceho Kapitolu sa situácia vyvinie opačne a dojemný životný príbeh Katniss inšpiruje obyvateľov krajiny k vzbure proti totalitnému systému. Obaja pochopia, že ich víťazstvo rozžalo medzi ľudom plameň vzbury a neodvratne sa schyľuje k revolúcii. Kapitol si ale stále drží moc pevne vo svojich rukách a prezident Snow nie je človek, s ktorým je dobré sa zahrávať. Už vydal rozkaz, aby vo vhodnej chvíli oslávenkyňu Katniss Everdeenovú navždy umlčali. Silu a moc Kapitolu majú symbolizovať prípravy na ďalšie 75. hry, ktoré skrývajú prekvapenie a rozhodnú o budúcnosti celého Panemu. Zúčastnia sa na nich všetci doterajší víťazi hier. Katniss a Peeta sa musia vrátiť späť do arény... (TV JOJ)

gagun

Tak nějak jsem se bál dvojky, jako jsem doufal v kvalitní jedničku (jsem to ale naivka). Ale už začátek mě příjemně překvapil stísněnou atmosférou, která se nemůže upřít celému filmu, kde vlastně všichni víme že nikdo diktaturu nechce. V prvním díle nepříjemná postava Elizabeth Banks, se tu stala velmi příjemnou a milující. ---------Celý děj je samozřejmě nijak nešokující, ani nevybočující ze standartu tohohle žánru, AVŠAK zde se ním bavíte o 100% více. Scény z různých districtů, kde každý pokus o rebelii je tvrdě potlačen popravou před davem, chudáci hlavní postavy musejí přetrpět svá ega a přesvědčení, až k náznaku děje dalšího filmu- Prezidenta a jeho dívčího nevímco. K tentokráte silnějšímu a mnohem více dynamičtějšímu boji v aréně. -------------------Rozmýšlel jsem nad 4, 3 i 2 hvězdičkami bohužel film velmi degraduje jeho neprostá předvídatelnost, kde víme že se Kattnis zamiluje do svého spolu aréníka, bude cítit stále něco ke svému druhému nabíječi, a objeví se neočekávatelně i třetí. Nový tvůrce her, je rebel od začátku, a nějaká krvavá řež ve 12 se dala očekávat, bohužel opět přežily všechny hlavní postavy, i vedlejší postavy napojené na hlavní postavy, kvůli tomu aby si teenageři neroztrhaly své slzné kanálky. 65% s možným malým +. ()

Nigfire

Opravdu povedené pokračování s prvním dílem se zpracování vůbec nedá srovnat. Napětí napříč celým filmem, děj není předvídatelný a konečně to vypadá, že je film točený pro publikum 18+ a ne 5+. Škoda těch trapných kulis a účesů, ale holt jsou v knížce tak se s tím nedá nic dělat. ()

lineker

Katniss oproti jedničce nás kromě pod svojí tětivu nechá nahlédnout i do své čisťounké duše. I když je to v podstatě v bleděmodrém vše co již bylo v number one předvedeno a Lawrence si jen málokde dovolil trochu odbočit z jedničkou vytýčené trasy, tak právě to já hodnotím kladně. Jedná se o pouze jemně vytuněný první díl a hlavně proto u mne za pět. ()

KOLMI

Nějak jsem doufal, že příjde nějaké finále. Dějově kopie jedničky vlastně skoro nic se nemění, jen jiná aréna a jiné nástrahy, ale princip zůstává stejný. Narvali do toho prachy takže je to hezčí a uhlazenější, nicméně se už vytrácí kouzlo prvotního nápadu. Doufám, že další díly přinesou něco jiného, než jen pokračování "přeživších". ()

oleg121

Drsnejšie, nekompromisnejšie, uveriteľnejšie než prvý diel. Zároveň aj hmatateľnejšie s istým dejovým presahom, kedy vám na postavách a na celkovom dianí skutočne záleží. Jasná spokojnosť a ja sa teším na ďalší diel. ()

Karel.Racek

Za devíti horami a devíti řekami žila, byla holčina. Aby přežila ve světě násilí a intrik dostala luk a šípy. Nó, škoda že nedostala švihadlo, byla by větší sranda. Nudný odvar zajímavého prvního dílu. ()

lovees

5 hvězd okamžitě po shlédnutí filmu, fantastickej nápad na fantastickej film a ještě k tomu herecké obsazení které nemá chybu, první díl mi přišel trochu dlouhý a zpomalený, ale tenhle je skvěle zpracovanej a hned jsem si běžela koupit všechny tři díly v knižní podobě nemohla jsem vydržet do příštího roku na to jak to dopadne. ()

RADX1

Obecně lepší než jednička. Tedy na první pohled. Základní myšlenka je zde prohloubena a příběh je zajímavější. Avšak hodně mi vadila velmi ostrá návaznost na předcházející díl a to bez jakékoli nápomoci pro diváka který neviděl předcházející díl, nebo si už ne každý detail nepamatuje. Další hrubá výtka je na poměrně dlouhou stopáž, kdy film končí bez výrazného vyústění a divák si musí počkat na další díl(y). Z toho důvodu, a myslím že ne na truc, zůstávám u stejného hodnocení jako u minulého dílu. Nicméně další díl zřejmě neshlédnu. Tedy ne dříve než vyjde díl po něm následující, který by mohl být snad už finálnějšího charakteru. ()

ACE 2007

možná pěkná myšlenka, možná i dobře napsaný originál /mám, ale ještě jsem ho nečetl/, možná zajímavé efekty.... Na logiku se nehledí a divák má jen tupě konzumovat splácaninu "hrdinů" /sice nevím jak se k nim dostal, když 6.dní v týdnu maká v práci, asi se kouká na sestřihy/... není to ani hezké ani logické a není to ani ke koukání... ps.- s hlavní hrdinku bych nechtěl běžet ani po lese mezi stromama, připadá mi jako lyžařka, co uběhla 15km na sněhu a chce rychle kličkovat mezi pařezy, jen jí nohy už neposlouchají... ()

majorzeman13

Dostatečně zábavné,dospělejší,stravitelnější než první díl..........Stopáž filmu bych řekl,že až moc natahovaná ...zkrátit minimálně o 20. minut !!! Mohlo to být na můj vkus o něco dynamičtější,akčnější,ale to doufám přinesou další díly........ Skoro ve všech ohledech (jako scénář,režie,akce,výprava,triky,efekty) o dost lepší a kvalitnější než jednička.!! " Nadprůměrnýýýýýýýýýý,zábavný,efektní,celkem působivý vizuál " ()

ArchAngel_

Žádné super veledílo to sice není, ale rozhodně mnohem lepší než hloupoučký první díl. Dokonce je to možná lepší, než knižní předloha. Nicméně vzhledem k rozdělení na díly je to přeci jen film bez konce, což může leckomu oprávněně vadit. Každopádně první díl byl špatně natočená hrůza, druhý díl je jakoby úplně z jiného světa, evidentně to režíroval někdo, kdo o režii něco ví. Tak doufejme, že třetí díl bude pokračovat v růstu kvality ... BTW: normálně by si film zasloužil 3 hvězdy max. ale čtvrtou má za JL, která vypadá prostě božsky když se naštve :). ()

Regeindy

Změnou režiséra jsme se posunuli od předchozího zmršeného dílu minimálně o dvě hvězdičky. Konečně to má spád, napětí, atmosféru, po vizuální stránce výborné, zapamatovatelné, takhle nějak to mělo vypadat už v prvním dílu. Stále je oproti knižní předloze co vyčítat, ale už toho není tolik, aby to zkazilo filmový zážitek. ()

tein

Jednoznačné zlepšení oproti prvnímu dílu. Ubylo (trošku) romantiky a přišla řada na vážnější problémy a dorazilo i více napětí. Po prvním díle jsem neměl vůbec zájem vidět další. Přesto jsem ale tento druhý shlédnul a teď se nemůžu dočkat na třetí. U filmu jsem se bezvadně bavil a i přes delší stopáž, přes 2 hodiny, mi autoři nedali podnět, abych se nudil. ()

RonnieR

Vadilo mi(neviem prečo) úplne všetko - scenár, réžia, toporné herectvo! 44%.P.S. Aha, už viem prečo, presná kópia jedničky, ktorá si zaslúži jediné, aby producenti vrátili peniaze divákom! A to že ich aj jedných aj druhých kurva nebolo málo! ()

sobol1

tak tohle mě dostalo chvíli jsem přemýšlel jestli hledím na 1 nebo 2 díl prišlo mě že jsou naprosto stejné!! hodinu a pul se tam naprosto nic neděje jen po cumlá 2 frajery a nemúže si mezi nimi vybrat. a na závěr se začne strílet z luku 10 min to je celý film ale i tohle se dalo překousnout a když jsem viděl že se chystají na 3 dil tak jsem začal svolávat všechny svaté jestli natočí 3 díl jako ty 2 první tak potěš prase to bude pěkný propadák a blbost ()

Frndulina1

Wooow, místama jsem ani nedýchala... Lepší než rvní díl :) Nemůžu se dočkat pokračování, protože teď teprve začne ta pravá řežba :D ()

badmad666

Chápu,že má 13-ti letá neteř je z H.G. nadšená,ale pro mě je to celkem nuda.Reklamovaný souboj těch nej-zabijáků z minulých ročníků někam vyšuměl,nepřesvědčiví hl. hrdinové-celkový dojem=nuda. Znáte ten starší japonský film o třídě středoškoláků loterií vybraných k vzájemnému zmasakrování na jednom ostrově....? To byly podle mě ty správné H.G. ()

Minoka

Dospělejší, temnější. Líbil se mi i vývoj postav. Celý děj her byl opět megalomanský, ale už mu nebyl věnován takový prostor - šlo tu už o ten backround dění. Celý díl vnímám jako přestupnou stanici mezi jedničkou a dalšími díly (jak už to tak u druhých dílů všeobecně bývá). Každopádně pořád má tento díl úctyhodnou kvalitu a těším se na další. ()

jerry007

Film jsem viděl 2x a stále se mi líbil.Jak po herecké, tak po dějové stránce a efekty jsou taky skvělé.Líbí se ta paralela se starověkým Římem,převedeno do moderní podoby-nic se od té doby nezměnilo.... ()

Zemřel Donald Sutherland

Zemřel Donald Sutherland

20.06.2024

Přichází velmi smutná zpráva ze Spojených států. Ve věku osmaosmdesáti let odešel americký filmový velikán a plodný herec s přibližně dvěma stovkami filmových a televizních rolí na svém kariérním… (viac)

Druhý Black Panther přepisuje rekordy

Druhý Black Panther přepisuje rekordy

14.11.2022

Přestože z druhého Black Panthera s podnázvem Wakanda nechť žije již není taková masivní společenská událost, jako kdysi při premiéře jedničky, diváci si na pokračování jedné z nejúspěšnějších… (viac)

Black Panther: Kina nechť žijí

Black Panther: Kina nechť žijí

13.11.2022

První Black Panther si získal nejen status významné kulturní události jako blockbuster, kde většinu rolí ztvárnili afroameričané, ale také vydělal hromadu peněz. Druhý to přesto neměl tak docela… (viac)

Battlestar Galactica míří na velké plátno

Battlestar Galactica míří na velké plátno

11.06.2016

Sci-fi teď docela frčí, není proto divu, že tak slavná značka jako „BSGčko" nemůže spát navždy. Po klasickém seriálu ze 70. let a rebootu z roku 2004, který se dočkal několika spin-offů, se tak válka… (viac)