Jednoduchou, no zároveň poriadne desivou odpoveďou americkej vlády na večne aktuálnu otázku ako vyriešiť alarmujúco stúpajúcu krivku kriminality je už na prvé počutie znepokojivo znejúca legalizácia všetkých zločinov. V praxi to, žiaľ, znamená presne to, čo to sľubuje - na jednu jedinú noc v roku sa Amerika nie príliš vzdialenej budúcnosti zmení na najnebezpečnejšie a najkrvavejšie miesto na Zemi! Pretože, ak sa vás niekto... Hocikto... Rozhodne v túto neslávnu noc zmrzačiť, znásilniť či zabiť, nikto vám nepríde na pomoc. Polícia, záchranka, hasiči – všetci majú počas „Očisty“ štátom nariadený nútený pohov. Znie to šialene, no funguje to. A vďaka tomu je život v tejto už nie tak žiarivej niekdajšej kolíske demokracie vo všetky ostatné dni v roku ako splnený sen. Len sa ho musíte nejakým zázrakom dožiť.... Sandinovci, ktorí zrejme i vďaka tomu, že hlava rodiny James (Ethan Hawke) predáva bezpečnostné systémy, patria k horným desaťtisíc, sa cítia byť tento rok v podstate v bezpečí. No len do chvíle, keď sa pred ich dverami nečakane objaví neznámy votrelec a oni pochopia, že táto noc... Bude pekelne dlhá! (TV Markíza)

Antaeus

A my sa sťažujeme na móresy dnešnej mládeže.. Byť to klasický thriller o "dobívaní" a obraňovaní domu, tak na tie 3 to vystane. Ale tá myšlienka, tá hrozná myšlienka, že to fungovalo, tá tomu dodáva ďalší, hrôzostrašný rozmer. Trochu mi liezli na nervy situácie, kedy furtom niekto niekoho zachraňoval v poslednej chvíli, ale dalo sa to prežiť. Film uhraničivý svojou myšlienkou, slušným prvedením a zopár "čtk?" momentami. Celkovo veľmi solídna šou, ktorá sa síce pomaly rozbieha a chvíľkami nemá ďaleko k nude, ale akonáhle sa začala hodina "O", začalo predstavenie, ktoré si zapamätám nadlho. Hlavne kvôli otázkam, ktoré film kladie.. P.S.: žalúzie pred svitaním už rozhodne v živote nevytiahnem! ()

Kejf.

Trochu to na me pusobi jako vykradacka Posledniho domu nalevo, Funny Games a Oni. Napad je to dobrej, ale myslim, ze se z toho vyzdimat daleko vic. Diky kratky stopazi (ktera mi ve finale prisla jeste kratsi) to cely nejak uteklo a pripadalo mi to jako bych zkoukla jednu epizodu nejakyho serialu. Komentar pisu bezprostredne po zhlednuti filmu, takze predpokladam, ze uz zitra nebudu vedet, ze jsem to videla. Proste zklamani... ()

Shagrath19

Většina postav se chovaj jak debilové,hlavně ten malej moralistickej spratek mě tam sral.Snad jedinej Ethan Hawke věděl,co je třeba.Nedovedu si představit,že by tenhle námět fungoval v dnešní společnosti,ale beru ten pokus o originální film takže slušný. ()

Martinius

film obsahuje asi tisic prikladov toho, ako sa ludia nechovaju, recyklaciu najstandardnejsich klise a laviciarsko-triednych stereotypov, zazracnych zachran v poslednej chvili a cele je to zaliate a zapecene v hustej omacke akehosi moralno a intelektualne sa tvariaceho sociopsychologickeho sarlatanstva. uf, to bola veta. jednym slovom: picovina. ()

Erik7595

Zaujímavý nápad, ktorý je utopený v upadajúcej kvalite filmu. Zo začiatku to vyzeralo nádejne, vcelku si to dobre budovalo slušnú atmosféru a napätie. Ale v kritických scénach vo filme, sa postavy začali správať strašne nelogicky až debilne (kraľuje tomu otcov synátor, ktorý môže za túto krvavú "drámu"), no jednoducho sa z postáv stali nesympatické figúrky, ktoré som si ani trochu neobľúbil ani nevybudoval k nim sympatie. Keď už nastane ku koncu tá očakávaná "očista", skončí skôr než začne a nepredvedie nič mimoriadne okrem pár slušných krvavejších momentiek. Celkovo je to nielen nápadom ale aj spracovaním hovadina, avšak mohla to byť slušne napínavá a zábavná hovadina, čo nie je. Na to je film príliš laciný, nedomyslený, postavy sú jedným slovom hrozné. Takže fakt slabota, podpriemer 40% ()

lardko

Teprve teď jsem viděl tento film , a moc se,mi líbí. Ikdyž několik věcí mi přijde dost blbých. Tak třeba mi vadilo že na konci říkali že vraždili několik lidí , a po celém městě. Tak proč to k sakru neukázali i ve filmu ?????. Strašně mě vadilo že šli jenom po černochovi , a pak se dostali do domu m a chtěli zabít pár lidí. Čekal jsem v tomhle filmu několik brutálních vražd , ale to se nestalo. Co mě nejvíc asi štve z celého filmu je že to zase dopadlo se skvělým koncem , a nikdo z té rodiny nezemřel. Celou dobu jsem fandil týmu s maskama , ale nakonec je zase zabily. Celkem mě štve že tam ty s maskama nic neudělali. Ikdyž mě štve konec tak si myslím že film nebyl až tak špatný. 97%. ()

Standic1

Nepochybuji o tom, že den Očisty by hodně Američanů opravdu uvítalo. Komu tleskám, tak to je náš hlavní a musím říct, že velmi charismatický psychopat, kterému jsem tu chladnou povahu sežral i s navijákem. Velmi povedený byl závěrečný zvrat a luxusní finále. Za co ztrhávám hvězdu, jsou ty dvě nepoužitelná dětska, kterým jsem přál smrt hned po prvních deseti minutách. Po pravdě oni jsou důvodem, proč bych i já bral den Očisty :P ()

fshrbeny

mohlo být pět nebýt až příliš otravné postavy syna a pár nelogičností v příběhu... jinak originální námět, podaření herci, dostatek akce a hlavně bez zbytečného natahování a konec taky neurazí ()

Hepy13

Funny Games upgradované na Purge. Nemám co vytknout ohledně atmosféry, nápadu jedné zvířecí noci, kamery ani režisérské práce. Bohužel už jsem podobných ''domobranářských'' thrillerů viděl dost. ()

JK-Stinger

Dost ujetej námět, ale má to budoucnost. Z pohledu jedné rodiny v jednom domě není úplně využitý potenciál a některá rozhodnutí jistých členů mě fakt vytáčela, ale jinak to bylo vcelku koukatelné. ()

arcticsky

Námět skvělý, provedení akcí vesměs razantní a nekompromisní. I když...chvílemi to příliš logiky nepobralo. Hvězda navíc za bezva tísnivou atmosféru a pěkně vyražený chrup ženské bestie ze sousedství. ()

petikacka

Jo, tak na tohle můžou přijít jedině amíci...Vyhlásit jeden den, kdy si můžou všichni vraždit jak se jim chce a nikdo nebude postižen...Pracháči si myslí, že jsou v pohodě, protože mají absolutně zabezpečený barák, ale...chyba lávky...To by nesměli mít dceru, která má sociální cítění a která zachránila ubohého běžence, který volá o pomoc...Námět je šílený a nikdy bych se ho nechtěla dožít, ale film jako takový je sqělá akční podívaná, která mě fuck uhranula...Za mě 95% ()

bozka10

Uz samotný námet je podla mna nelogicka kravina,postavy sa chovajú nelogicky,film ako taký zlý neni,klaustrofobická atmosféra obcas funguje,nesadlo mi to. ()

joudas

Jeden z těch filmů, na který bych se normálně asi nepodíval. Ale náhodou jsem před nějakou dobou narazil na trailer, který mě zaujal a od té doby jsem jej vyhlížel. A taky jeden z těch filmů, u kterých jsem se bohužel musel pozastavovat nad kdejakou blbostí. Námět. Ten se mi na jednu stranu hodně líbí a je to vlastně jediný důvod, proč jsem se do tohoto filmu pouštěl (druhý, mnohem menší, je Lena Headey), ale stejně tak mi přijde absurdní. Nedokážu si představit společnost, kde se dvanáct hodin ročně vraždí, mlátí, rozbíjí a zbytek roku se dělá jakože nic a ještě je to všechno po americku krásné a sluníčkové (ale tohle ani tvůrci nemysleli vážně). Začátek, kde se seznámíme s rodinou (hned jsem si vyhlídl prvního adepta, který by mohl někomu posloužit k očištění – syn je vyloženě sympaťák, takové mám ve filmech nejradši) a tamním společenským systémem je v pohodě a poté začne to hlavní. A to představení vcelku zajímavého záporáka (Joker?), který však nedostal moc prostoru, a samotný boj o život. Ruku v ruce s tím přichází i zmiňované pozastavování nad blbostma ([SPOILER] kupříkladu schovávání ve tmě s rozsvícenou baterkou, navádění chuckytankem po domě bylo taky výživné a nechat bezdomovce svázaného, místo aby jim pomohl v obraně, jenom proto, aby se z toho dostal sám a na konci zafungoval jako deus ex machina (osobně jsem jeho „návrat“ očekával po celý zbytek filmu v každé byť jen trochu bezvýchodné situaci) bylo opravdu geniální, ... [/SPOILER]). Ale to jsou relativně malé věci a jinak se mi to líbilo, přestože už to znovu vidět nikdy nemusím. Malé bezvýznamné plus má film také za to, že donutí člověka (přinejmenším teda aspoň mě) trochu přemýšlet. ()

jasanka

No, rozhodně je pravda, že tohle, dle mého názoru, zajímavé téma, mohlo být zpracováno o dost lépe. To ale nic nemění na tom, že se mi film i tak líbil. Pro mě lehký nadprůměr. ()

Jason.Cruger

Očistou by som nazval asi poslednú scénu, pri ktorej dostala celý sál záchvat smiechu. Ale teraz k filmu. Mám rád filmy, ktoré sa rýchlo dostanú k hlavnému deju čo bolo i pri tomto snímku. Celkový priebeh bol troška klišé, občas nejaký ten nečakaný zvrat (občas znamená 2-3 krát) a celkový dojem priemerný. Za myšlienku "očisty v Amerike" by som dal 4*. Spracovanie Kamera+Hudba 3* (kamera lepšia) a herecké výkony rovnako 3*. Verte či neverte filmu však dám 4 hviezdy z dôvodu že potenciál filmu bol využitý viac než dobre čo ma samozrejme prekvapilo. ()

johnymdoe

Originální nápad ztracen ve špatném scénáři, zpracování a nic moc herectvím... Každopádně 70%. Stojí za podívání...stojí za to :) ()

Spawn míří na velké plátno

Spawn míří na velké plátno

22.07.2017

Comicsový tvůrce Todd McFarlane konečně oznámil nový celovečerák se Spawnem. Kultovní démonický antihrdina byl v kinech už v roce 1997, drsný eRkový reboot se tedy rozjíždí přesně 20 let po prvním… (viac)

Očista míří do televize

Očista míří do televize

04.10.2016

Kolik znáte hororových sérií, které jsou čím dál tím lepší a výdělečnější? Ano, Očista je spíš thriller než horor, rozhodně ale vydělává „hororové" peníze. Není tedy divu, že mají její tvůrci velké… (viac)