Kdo zavraždil soudní psycholožku Taterovou? Třetí část volného cyklu kriminálních příběhů, propojených dvojicí vyšetřovatelů v podání Lucie Zedníčkové a Petra Štěpána.  Nový detektivní televizní film Stín smrtihlava je volné pokračování případů naší mordparty ve filmech Škodná a Hrobník. Nový snímek neřeší jen vraždu psycholožky, připomínající v některých ohledech deviovaný zločin s bizarními rituálními prvky. Sledujeme rovněž osudy čerstvě propuštěného vězně Drobného,jenž je přesvědčen, že má hluboký důvod psycholožku nenávidět a pomstít se jí. Postupně se dostává do pozice zvířete zahnaného do kouta - o to silněji ho pak zaplavuje touha po tvrdé odplatě. První linie filmu je ryze detektivní, osudy Drobného jsou zas ve stylu drsné krimi. Oba žánry se napínavě doplňují, aby se protkaly v dramatickém závěru. Neboť i v pachatelově stínu se může pohybovat dosud utajená hrozba, nebezpečná a smrtící. (oficiálny text distribútora)

Monicina

Pre mňa najlepšia česká krimi za posledných 10 rokov. Chýlková, Čenský, Freimanová, Vach a Skopal hrali výborne. Dej bol zaujímavý, trochu šteklivý a tá hudba do toho tomu dala šmrnc. ()

patti1

Váhala jsem mezi jednou a dvěma hvězdami, a dávám dvě jen proto, že mám ráda české filmy a české herce. Tohle mě ale nějak nezaujalo, a vlastně jsem ani nevěděla, komu bych měla fandit. Lucie Zedníčková byla coby policistka docela protivná, a nejsympatičtější ze všech postav mi byli Filip Blažek a Zuzana Bydžovská. ()

pleva

Od scénáře vše špatně. Režie otřesná, výkony absolutně nevěrohodné. Na třetinu herců mám alergii (autoservis, Lucie, Čenský, druhý detektiff) Závěr vuůbec nepobavil, postavy jsou podivné karikatury...  Škoda točit takovou šmíru, úplně levné to asi nebylo ()

NPlayer

Hloupoučký scénář s hloupoučkým závěrem. Vlach a Blažek seděli, hrozná Zedníčková tady naštěstí neměla moc prostoru. A co ta kamera??? ()