Avengers 2: Vek Ultrona

• Česko Avengers: Age of Ultron (viac)
USA, 2015, 141 min

Pokus miliardára Tonyho Starka oživiť program na udržanie celosvetového mieru sa skončil neúspechom. Navyše jeho tím nechtiac prebudil ničivé sily neznámej umelej inteligencie, ktorá chce vyhladiť nedokonalé ľudstvo z povrchu Zeme, a zrazu je v stávke osud celej planéty. Po zásahu proti zločineckej spoločnosti Hydra a analýze kameňa z Lokiho žezla povstal zlovoľný ničiteľ Ultron a zdá sa, že disponuje takou desivou silou, akej tentoraz nedokážu čeliť ani Avengers. Jeho robotickú armádu riadi geniálna umelá inteligencia, ktorú nedokáže prekonať žiaden živý tvor. Ultron plánuje zničiť svojich protivníkov - tím Avengers, a potom celé ľudstvo, pretože je zúfalo nedokonalé. Ochrancovia Zeme a najväčší superhrdinovia Iron Man (Robert Downey Jr.), Captain America (Chris Evans), Thor (Chris Hemsworth), Hulk (Mark Ruffalo), Black Widow (Scarlett Johanssonová) a Hawkeye (Jeremy Renner) sa musia znova spojiť, aby zachránili svet. Na svojej ceste za spásou ľudstva sa stretnú so starým priateľom, ktorý má novú tvár aj meno Vison (Paul Bettany). Zároveň spoznajú dvoch nových hrdinov s nadľudskými schopnosťami. Dvojičky Wanda Maximoffová, alias Scarlet Witch (Elizabeth Olsenová) a Pietro Maximoff, alias Quicksilver (Aaron Taylor-Johnson) však pracujú pre nepriateľskú spoločnosť Hydra. Osud sveta závisí na nových krehkých spojenectvách s dávnymi priateľmi a novými superhrdinami, ale aj na nečakaných zvratoch osudu. A vyvrcholí veľkolepým filnálnym stretom síl Dobra a Zla. (TV JOJ)

Illy

Větší, hlučnější, temnější....a přeci tomu trošičku něco chybělo. Možná lepší záporák, než UI zdrhající přes internet. Whedon umí perfektně rozdělit role tak, aby nikdo nepřišel zkrátka, akci zvládá výborně a vtipu ke škodě maličko ubylo. Parádní kino blockbuster to ale je. ()

Nolanofil

Ruku na srdce, na Whedona bolo toho až moc. Marvel velí, Whedon točí, Disney s Downeyom zarábajú. Ale hádzať vinu len na Whedona by nebolo fér. Marvel musí servírovať pokrm na stôl za horúca a Whedon to musí zákazníkom ukuchtiť. Čo vonia nechutí, platí u Avengerov dvojnásobne. Film je menej farebný, stiahnutie farieb do šediva nespraví ho temnejším. Až na jednu akčnú scénu, je to sterilné a monotónne a vtipy vychádzajú tak na polovicu. Steak má byť z hovädzieho mäsa a nie z lacnej polskej kuraciny. Nabudúce prosím pekne prepečený, bez umelých sladidiel a lacných korenín. ()

husokachna

Tak to tam všechno do toho dortu namrdali, až mi po dojezení nezůstala na patře žádná chuť. Pár fajn nápadu se ztrácí v záplavě všeho na druhou, celkově to působí dost neohrabaným dojmem a oproti prvnímu dílu to docela drhne a je to takový na sílu. Wow efekt z toho, že je mám všechny na jednom místě už taky nefunguje, takže co zůstává...průměrnej docela zábavnej, ale zaměnitelnej, blockbuster. PS: Rozhodně by bylo na místě, aby Black Widow, Hulk a Scarlet Witch dostali nabušenou trikovou XXX sólovku. EDIT: I když teď jsem se díval znovu na trailer a možná se mi to líbilo víc, než si teď myslím. Druhé nakoukání potřeba. EDIT2: Po druhým nakoukání přidávám půl hvězdičky, možná i skoro celou, ale celou ne. ()

Laku

Sorry, ale nechalo mě to totálně chladným. Vyprázdněná a bezduchá slepenice scén, které jsou protkány křečovitým humorem, nedrží vůbec pohromadě a číší z nich ohromná manýra a vykalkulovanost. Ve výsledku tak sledujete hodinové zrození záporáka doprovázené budováním tisíckrát viděné pohádky o Artifical Inteligence, která chce vyplenit svět. Celé je to natolik ploché a úsměvné, že to prostě nemůže končit jinak než dlouhým znuděným čekáním na finální mega bitvu, která sic pochopitelně přijde, ale vlastně nemá žádnou sílu. Druzí Avengers naprosto selhávají v jakémkoliv přenesení emocí na diváka. Jediné co stojí za zmínku je pár opravdu špičkových trikových sekvencí, ale to dnes nestačí - alespoň mě tedy vůbec ne. ()

Thehellion

Zklamání, oproti silné jedničce slabé..umělé hláškování, špatný a nudný záporák, velké nelogičtnosti..jen těch pár postav to drží nad vodou.. ()

Standic1

Jako fanoušek nemůžu hodnotit jinak (k páté hvězdě stačilo málo), protože jsem celou dobu seděl v kině jako zařezaný a hltal každou scénu. Některé scény na mě působily nedotaženě nebo naopak hodně přeplácaně. Na druhou stranu Avengers 2 si mě získali, a to hlavně díky nezapomenutelným scénám (Thor a kladivo na způsob Excaliburu mě dostala naprosto do kolen). Celkově musím říct, že jsem si Thora díky Avengers oblíbil, stejně tak už se jinak dívám i na Kapitána Ameriku. Co mě trošku zklamalo, tak byl Quicksilver, hereckým obsazením mi zapadl k Avengers víc, než Evan Peters v X-Men: Budoucí minulost, na druhou stranu scény s ním byl o ničem a naprosto nevyužili jeho potenciál a tady vítězí verze z X-menů. Tak jako tak, pokračování Avengers drží laťku vysoko - 90% :) ()

rerabinka

Poprvé asi 3D zážitek nebyl přínosem, celkem bez efektu a vládla všudypřítomná nadbytečnost akce jedné přes druhou. Chtělo by to vidět dvakrát a podruhé raději ve 2D vychutnat, detaily co člověk napoprvé nedá.. Pak třeba přihodim i další hvězdu, kterou si naši hrdinové zaslouží:) ()

Erik7595

Tak toto bola skutočne studená sprcha. Ani neviem, čím mám začať. Pokračovanie Avengers je Whedonova voľba na istotu. Tentokrát ale nedokážal vôbec ohúriť a zaujať. Akčné scény sú nejako často podivne zostrihané, výprava na tak drahý film je otrasná (hnusné lokácie, divné vizuálne filtry, audiovizuálne mi film pripomínal o dosť nákladnejšie Expendables 3, to bez akejkoľvek srandy, jednoducho hnus) a v pár momentoch mi digitálnosť cgi efektov udrela do očí (najmä v akčnom úvode), čo ma nepríjemne prekvapilo. Dejovo ma to nejako nepohltilo, čakal som aspoň nejakú osudovosť, napätie alebo len nejaký ten náznak emócií. No ale vo výsledku nuda. V traileroch sa film tváril epicky a osudovo, čo je presný opak výslednej podoby filmu. K tomu pridanie absolútne nepodstatných a z prsta vycucaných dejových liniek (Hawkeye a jeho rodinna, absolútne zbytočná romantická línia medzi Black Widow a Brucom Bannerom). Nové postavy dvojčat v podaní Elisabeth Olsen a Aarona Taylora-Johnsona boli zaujímavé, bohužiaľ nie dostatočne predstavené, chýbal im väčší priestor. Ocenil som väčší priestor pre postavu Black Widow, tiež aj ukázanie časti jej minulosti. Snaha o temnejšie podanie vo výsledku absolútne nefunguje, takže reči Josha Whedona, že toto pokračovanie malo byť komornejšie, temnejšie a osobnejšie mi pripadá ako prázdny výkrik do tmy. Ešte sa vyjadrím k záporákovi, Ultronovi. Popravde, bol som sklamaný. Záporák má u mňa mať nejaký ten rešpekt, ale Ultron oproti takému výbornému Lokimu o dosť zaostáva. Captain America: Winter Soldier (spolu s Iron Man 3) vo mne vzbudili nádej, že Marvelovky nám nebudú ponúkať len nablýskanú nahláškovanú akčnú zábavu so superhrdinami. Bolo v nich niečo viac. Dvojka Avengers bohužiaľ postráda akúkoľvek chytrosť a presah IM3 a CAP2. Som ale rád, že Whedon týmto filmom opúšťa režisérsku stoličku a jeho miesto v ďalších filmoch prevzali bratia Anthony a Joe Russo, ktorý z Captain America dokázali vytvoriť najlepšiu Marvelovku doteraz. Hodnotenie - 5/10 ()

Raimok

Opět hodně trapné dialogy a rádobyvtipy pro třináctileté diváky napravuje skvělá akce (a efekty, ke kterým se ani nemusím vyjadřovat). Filmu paradoxně trošku škodí, že hodně věcí je tam až moc přehnaných, i když jde o sci-fi, a člověk kroutí hlavou, že mohli trošku ubrat. Dívalo se na to ale dobře. 83 % ()

psychous3

Na Avengers je skvělá ta provázanost a odkazy na ostatní 'Marvelovské' filmy (Thor, Strážci Galaxie) nebo rovnou na seriál Agents of S.H.I.E.L.D. To je přesně ten faktor, který činí z Avengers něco "víc", než jeden film... ()

Jaroslaf

Nepřehledná akce, debilní romantická zápletka, která vzešla odnikud, záporák podivného původu, vtípky které často až parodují celý film a dělají z něho ještě větší frašku....zkrátka, na jedničku jste mohli vzít konzervativního člověka komiksovým univerzem absolutně nepolíbeného a mohlo se stát, že si to doopravdy užije, (vlastní zkušenost) kdežto u dvojky nic takového nehrozí. Ke konci jsem se už regulérně nudil a zvedání města do nebe tomu rozhodně nepomohlo. škoda. ()

Greg25

Marvel nám trochu potemněl a zvážněl, zda je to dobře nebo ne, není úplně jasné, zatímco trojka Iron Mana z toho dokázala udělat klad, dvojce Kapitána se povedl pravý opak. Avengers 2 je vážnější, temnější, dospělejší (ve vykreslení charakterů jednotlivých postav a jejich vzájemné interakce je to zřejmě nejviditelnější) a možná ke konci trohu patetický, ale pořád má humor, dobré dialogy a vyvážený čas pro všechny hrdiny, se kterými umí Whedon skvěle s citem pracovat a způsob, jakým dokáže do děje přivést Visiona je skvělý. Pořád je na tom znát Whedonův cit pro komiksový film jako svébytný žánr. Na plný počet to u mě tentokrát nebude, protože přes to, že se mi to líbilo, mě začíná trochu znepokojovat směr, jaký to nabírá. Uvidíme co bude dál, což se ukáže (navzdory tomu, že nás čeká nový Ant-Man) až v dalším Thorovi a Kapitánovi. 70% ()

marttaN

V sobotu jsem po delší době zajel do kina a to na Avengers: Age of Ultron, no.... v globálu je to pohodový blockbusrer, na který se příjemně dívá, ALE štvou mě tam takové drobnosti. BACHA SPOILER!! První drobností je sám velký Kapitán America, blbeček který tam lítá se štítem a každého komanduje a je tak proklatě čestný, pravý a bez chyb, že je mi z toho na blití (pokaždé se modlím, že snad ho nějaká zbloudilá kulka složí, nebo sám se obětuje pro dobro ameriky, ale on NE). Dále mě štve Thor, který jakož to BŮH hromu, deště, nebe a plodnosti země, by měl veškeré problémy avengerů vyřešit jednou přesně mířenou ránou svého kladiva a nedělat ze sebe blbečka (viz soutěž v hospodě kdo unese jeho kladivo!!!), jinak další postavy jsou vcelku stravitelné, akční scény jsou natočené fakt kůůl (3D nezklamalo) a celkově jsem měl z toho filmu docela dobrý pocit i na druhý den :D . Jediná smutná věc na celých Avengers je, že nejvíc charismatický v celém filmu robot, sice ne kdoví jaký robot, ale sám velký Ultron, který je vizuálně fakt super udělaný, hláškující na všechny strany a navíc s hlasem Jamese Spadera je fakt boží :D :D... po pravdě už jsem utratil prachy za větší blbosti, stálo to za to :D ()

Blue.Shark

Whedon umí, to je jasné. Mám ale pocit, že se ve filmu stala spousta věcí, z nichž se jen malému počtu z nich dostalo prostoru, který potřebovaly. Všechno se děje tak nějak moc rychle. Co se mi líbí, je, že každý z Avengers má trochu jinou osobnost a proto celý tým působí dosti lidsky; třeba scéna, kdy se všichni snaží zvednout Thorovo kladivo, je naprosto skvělá. Dále je mi sympatické, že většinu romantických keců a nedůležitého "hrdinského" tlachání si každý odbyde zhruba do jedné minuty a trapnost se tedy drží na nízkých hodnotách. K tomu musím připočítat také vcelku uvěřitelné chování postav. Výrazným kladem je samotný Ultron, jenž působil jako dosti svěží vítr v řadách záporáků. Na plný počet to ale určitě není - pomohlo by zvolnění tempa, čili alespoň půlhodina navíc. ()

Flopik

Na tento film som sa tešil od kedy ho oznámili.Trailer ma len utvrdzoval že to bude ďalšia mega pecka a to sa aj splnilo.O veľký kus temnejšie ako prvý diel, možno by som povedal že aj trošku akčnejšie.Je tam humor, na konci troška emócie a v prvom rade to baví.Bohužiaľ čakal som to trošku lepšie.Dosť vecí sa mi nepáčilo a to napr ten začiatok.Ako sa dali dokopy tak rýchlo veď na konci 1 sa rozišli.Trošku ma sklamal aj ten koniec predsa len ten Ultron bol vlastne dosť slabý..Nový Avenger team no ak tam nebudú Cap a spol tak to bude fakt zlé....(a ešte ten rýchlik to je škoda..) . Ale zase samotnej akcii na konci bolo asi aj viac ako v jednotke a mne sa to zatracene páčilo.Ale jednotku to neprekonalo aj keď súboj Iron Man vs Hulk a Cap vs Ultron boli naozaj skvelé..Ďalej som neskutočne zvedavý na pokračovanie pretože keď sa tento celý filmový vesmír spojí bude to neskutočná pecka.Po druhom pozretí som stále nadšený a tie vaše hodnotenia ach bože..... ()

cskomando

Opět překrásná bitva od začátku až do konce. Jediné - tohohle pokračování, že už jsem se tolik nezasmál jako v 1 díle. Letos se šetřilo na vtipných hláškách, no nic aspoň, že ta akce byla podobná předchozímu dílu a snad se dočkáme dobrého pokračování. ()

Hepy13

2/3 Druhý počin z letošní Velké trojky (jak jsem si sám nazval filmy které překonali miliardu dolarů co do kino tržeb). Je to obdobné jako u série Transformerů. Snaha o větší, lepší, akčnější není skoro nikdy výhrou. Jednička tudíž nevyrovnána ani nepřekonána. Na druhou stranu efekty jsou mega ultra giga libózní. Nové postavy bez charismatu a vůbec mi do filmu nezapadli. Jsem maximálně spokojenej s tim že hlášky se sypou ještě s větší kadencí než u jedničky. P. S. - Hulk s Ironmenem a Thorem si můžou společne otevřít demoliční firmu, a jako logo si tam hodit kladívečko. ()

PhillM. odpad!

Film pojednává o fiktivní východoevropské zemi Sokovia (jako Bulgaria, Slovakia, Czechia, chápeš, voe, ne?) o tom, jak dvěma dětem zabili Američani rodiče bombou, která padla na jejich dům. Pak přiletěla ještě druhá bomba, ale ta nevybuchla, jen tehdy desetiletá dvojčata strašně naštvala, protože se na ni museli dívat několik dní ze vzdálenosti 180 cm. A naštvala je dokonce tak, že se tito rozhodli nechat na sobě provádět jakési vojenské experimenty a stali se Vylepšenými. (Považte! Vylepšení Východoevropané! Začíná mi docházet dech!) A přidali se na stranu zla. Naštěstí si ale (zcela nečekaně) brzy uvědomí, že jsou na straně zla a přejdou na stranu dobra (tzn. těch, co jim zabili rodiče bombou a je málem taky - ono se nějak zjistí, že tohle vlastně vůbec zlí nejsou, naopak, jsou dobří, jsou to kreslení Američani, jsou to Avengers. A za ty je správné položit i život - což jedno z dvojčat nakonec opravdu udělá.). Poučení z filmu: To, že Vás zabíjíme, že zabíjíme vaše táty, mámy, bratry, sestry, tety a strýce, to ještě neznamená, že jsme zlí. Buďte trochu nad věcí a snažte se vidět "bigger picture". Umíráte proto, abychom mohli my žít svůj životní styl - jehož součástí je například i požírání popcornu u takových filmů. Tak buďte rádi. --- Vím, že Hollywood má pro to americké gerojství slabost, chápu to a beru to tak, ale tohle je pro mě osobně daleko za prahem bolesti. ()

TheSpearCZ

Ty superhrdinské filmy jsou poslední dobou všechny na jedno brdo bohužel. Opět akce se nám dostavilo požehnaně, ale humor nikde a tím pádem se to dostatečně "nevyvažuje" jak by mělo. Zbytečně moc postav, ale nejhorší tak je na tom děj, ten je totiž opravdu, tak stejný (stejná záchrana světa) až to spočívá na hranici ubohosti. Druhý díl Avengers je jen další marvelovka, na kterou se zachvíli zapomene. Slabší 3* ()

Desátému Rychle a zběsile ujel rozpočet

Desátému Rychle a zběsile ujel rozpočet

18.11.2022

Jako by nestačilo, že desáté Rychle a zběsile muselo vyměnit režiséra Justina Lina (Star Trek: Do neznáma, Rychle a zběsile 5), který nevydržel pracovat po boku egoisty Vina Diesela, za rutinéra… (viac)

Joss Whedon se vrací do televize

Joss Whedon se vrací do televize

15.07.2018

Režisér prvních dvou Avengers Joss Whedon se mezi geeky poprvé proslavil díky seriálu Buffy, přemožitelka upírů. Od té doby měla jeho kariéra jenom vzestupnou tendenci, jenže pak přišlo zklamání řady… (viac)

Toby Kebell půjde po krku Vinu Dieselovi

Toby Kebell půjde po krku Vinu Dieselovi

28.06.2018

Akční komiks Bloodshot s Vinem Dieselem (Rychle a zběsile) v hlavní roli se pomalu přesouvá před kamery a nyní bylo konečně taky oznámeno obsazení hlavního záporáka. Postavu nelítostného Axe,… (viac)

Black Panther velkolepě ovládl kina

Black Panther velkolepě ovládl kina

19.02.2018

Dlouho to vypadalo, že je značka pro blockbuster to nejdůležitější. Teď se však ukazuje, že je (minimálně) stejně důležitá i péče o ní. Kdybyste se před pár lety zeptali, jestli za první víkend utrží… (viac)