Avengers 2: Vek Ultrona

• Česko Avengers: Age of Ultron (viac)
USA, 2015, 141 min

Pokus miliardára Tonyho Starka oživiť program na udržanie celosvetového mieru sa skončil neúspechom. Navyše jeho tím nechtiac prebudil ničivé sily neznámej umelej inteligencie, ktorá chce vyhladiť nedokonalé ľudstvo z povrchu Zeme, a zrazu je v stávke osud celej planéty. Po zásahu proti zločineckej spoločnosti Hydra a analýze kameňa z Lokiho žezla povstal zlovoľný ničiteľ Ultron a zdá sa, že disponuje takou desivou silou, akej tentoraz nedokážu čeliť ani Avengers. Jeho robotickú armádu riadi geniálna umelá inteligencia, ktorú nedokáže prekonať žiaden živý tvor. Ultron plánuje zničiť svojich protivníkov - tím Avengers, a potom celé ľudstvo, pretože je zúfalo nedokonalé. Ochrancovia Zeme a najväčší superhrdinovia Iron Man (Robert Downey Jr.), Captain America (Chris Evans), Thor (Chris Hemsworth), Hulk (Mark Ruffalo), Black Widow (Scarlett Johanssonová) a Hawkeye (Jeremy Renner) sa musia znova spojiť, aby zachránili svet. Na svojej ceste za spásou ľudstva sa stretnú so starým priateľom, ktorý má novú tvár aj meno Vison (Paul Bettany). Zároveň spoznajú dvoch nových hrdinov s nadľudskými schopnosťami. Dvojičky Wanda Maximoffová, alias Scarlet Witch (Elizabeth Olsenová) a Pietro Maximoff, alias Quicksilver (Aaron Taylor-Johnson) však pracujú pre nepriateľskú spoločnosť Hydra. Osud sveta závisí na nových krehkých spojenectvách s dávnymi priateľmi a novými superhrdinami, ale aj na nečakaných zvratoch osudu. A vyvrcholí veľkolepým filnálnym stretom síl Dobra a Zla. (TV JOJ)

Blazis34

Druhé pokračování Avengers se neslo v klasickém duchu. Pohoda, zápletka, velká bitva, kterou o fous vyhrajou a konec. Na to, že nejsem velkým fanouškem marvelovských komiksů, nějak mě neddá si filmy nepustit. Zajímá mě, jak se digitálně díly posunou, co nového divákům přichystají či jak daný případ vyřeší. Enklávě hvězd v druhém dílu Avengers dávám 65%, tři hvězdy. ()

Bajislaw

Není to žádná tragédie, ale oproti nepřekonatelně zábavným Avengers je Age of Ultron film předimenzovaný a přeplácaný, který na svých bedrech vleče tíhu marvelovského universa s velkou námahou. Scénář je koncipovaný jako to-do-list a film taky ke konci jako seškrtaný to-do list působí. Příliš mnoho postav a příliš málo dialogů. Příliš mnoho destrukce a málo nápadů. Špatně uchopený záporák a žádné napětí. Proč hrozit vyhlazením lidstva a zničením světa, když všichni vědí, že další a další filmy budou následovat a že přinejmenším ten poslední bude zase o hrozbě vyhlazení lidstva a zničení světa? Vidět milované postavy opět pohromadě je dostatečně dobrý důvod k shlédnutí filmu, ale je třeba si nalít čistého vína. Age of Ultron je produkt, natočený za velké peníze pro velké peníze a je to jen příjemná oddechovka, která má za cíl ukrátit čekání na další pokračování téhle franšízy, ve kterém se (snad) bude něco zajímavého dít. ()

wanry02

Jo jako sice slabší než první díl, ale i tak velice kvalitní film, který se zařadil do velké fronty marvelovských povedených velkofilmů. Samozřejmě slabší část byl určitě nevýrazný záporák, který byl na plátně víc zábavný (což se v některých chvílích zrovna moc nehodilo) než drsný a tvrďácký, jak by asi podobný záporák měl vypadat. No tak, ale když se dostaneme k těm kladným hrdinům tak je to jeden skvělý výkon než druhý. Vážně, mě úplně udivuje jak Marvel dokáže vytvářet filmu ze stejného světa se stejnou tématikou a lidi to neomrzí (mě také ne) a stále se udržovat na vysoké úrovni kvality i originality. No nezbývá než se jen těšit na trojku. 75% ()

Drozdo57

Bohužiaľ, druhýkrát to už nefunguje. Wow efekt je preč, postáv je príliš veľa. Tón je premenlivý. Ja nedokážem Ultrona brať ako obrovskú hrozbu ľudstvu, keď je každá scéna odľahčená nejakým jednoduchým humorom. Nakoniec toho veľa nie je v stávke, lebo riešime osudy nejakej fiktívnej rumunskej dediny. Viete si predstaviť ten chaos, ktorý reálne mohol Ultron rozpútať, keby začal ovládať internet? Veľmi, veľmi nevyužitý potenciál. ()

holka218

Oproti prvnímu dílu je pro mě Avengers: Age of Ultron trochu zklamáním. Samozřejmě, že je to taky dobrý film, ale není skvělý. Celou dobu se ve filmu něco děje, ale zároveň mám pocit, že se v něm skoro nic neděje. Vím, že to nedává smysl. Za celou dobu jsem postřehla asi pět opravdu důležitých momentů. Hodně scén slouží pouze k prodloužení filmu. Celkově jsem se asi ani nenudila, ale občas jsem k tomu neměla daleko. Druhý díl Avengers je mnohem víc propracovaný digitálně. Všechno je vytvořené ohromně realisticky a je to prostě neskutečné. Robert Downey Jr., Chris Evans, Chris Hemsworth, Jeremy Renner, Mark Ruffalo a Scarlett Johannson jsou skvělý herci a s žádnou z těchto postav nemám sebemenší problém. Velice se mi líbila i Elizabeth Olsen a Cobie Smulders. Filmu bych dala asi 70% a ke čtyřem hvězdičkám jsem se přiklonila díky skvělému konci. ()

Karlos8

Líbilo se mi několik humorných scének, vizuální zpracování, příchod nových tváří pro následující pokračování a výkony hlavních aktérů. Nelíbila se mi celková délka snímku, děj, příběh, neustálé protahování už tak jasně daného konce, hluchá místa a v podstatě žádná hudba. Navíc jediným zvratem byl přechod "zázraků" (Quicksilver a Scarlet Witch) na stranu Avengers. Celkově horší než jednička. ()

swinevenca

Konečně někdo umřel (kromě nesmyslně "tmelícího" agenta z prvních Avengrů), ale zabil bych hlavně toho, co skoro kompletně přesadil dabéry. Akce až moc, vtipy dobrý i špatný, Burtonův obývák byl mnohem lepší zápletka než citový rozdrásanosti. Je Černá vdova je tak dobrá jen proto, že je sterilizovaná? ()

Daniel2003

Rok 2015 se Marvelu moc nevyvedl. Ant-Man nebyl žádná velká hitparáda a Avengers 2 nebyli výjimkou. Slabá zápletka, nudný záporák, zvraty i postavy okolo Avengerů nic moc. Celý coloring filmu je absolutně hnusná oranžová změť a hudba taky není bůhvíjak slavná. Na jedničku s hvězdičkou jsou ale interakce mezi velkou šestkou a vůbec vykreslování charakterů je pecka. K dobrému Avengers filmu to ale rozhodně nestačí. ()

BaronMartin

SPOILERS! Strašně moc lidí tvrdí, že tenhle film je mnohem, MNOHEM horší, než jeho předchůdce. A já prostě nesouhlasím. Nevím, jestli je to tím, že pokaždé, když jsem Age of Ultron viděl jsem měl nějakou dobrou náladu, ale ten film je prostě super. Dokonce jsem se chvíli rozhodoval, jestli tomu nedat to plné hodnocení, tedy pět hvězdiček. Ten film je podle mě slabší než první díl, ale jenom opravdu o trošku. A upřímně, jasně, že to je slabší než první díl. Jednička bylo něco neuvěřitelného, něco epického, co se do té doby ještě nevidělo. Age of Ultron je v podstatě dost podobné prvním Avengers, ale to přece neznamená, že to je špatný film. To, co v jedničce bylo super, je tu super pořád. Vztahy mezi postavami. To tenhle film neskutečně tahá. Je tu trochu méně dialogů než v jedničce, ale pořád jsou dobře a zábavně napsané. Prostě nejlepší scény jsou ty, kde si postavy povídají, viz celá scéna na večírku, která je extrémně zábavná a je to neskutečně lidský moment pro tyhle svět zachraňující postavy. Ty samotné postavy, když už o nich mluvíme, jsou stále stejně super. Vrací se nám hlavní šestka, která je stále stejně boží, navíc Hawkeye tu má mnohem víc prostoru a má tu i svou vlastní osobní linku, což je super, protože Hawkeye je podle mě hrozně přehlížený, plus tu máme pár nových charakterů. Pietro a Wanda Maximoffovi jsou zajímaví, škoda jen, že se takhle hned v prvním filmu zbavili Pietra, jeho postava měla potenciál a dost se mi líbila, Quicksilver působí jinak než v X-Menech a upřímně se mi tahle jeho varianta taky zamlouvá. Jasné, na Evana Peterse nemá, ale kdo taky má :D K Wandě, ta je tady fajn, je hrozně příjemné vidět tady mladičkou Wandu, která ještě ani pořádně nezná své schopnosti a pak si uvědomit, kam až došla třeba v 2. Doctorovi Strangovi :D Každopádně, její schopnosti navozovaní snů a tyhle snové sekvence jsou asi nejlepší části filmu, jsou takové nepříjemné, až děsivé a působí dost dobře. Ještě se chci vyjádřit k Iron Manovi, jelikož celý charakter Tonyho je tu dost divný. Doslova, v minulém filmu, Iron Man 3, se naučil, že dokáže žít i bez obleků a že jeho obleky nejsou všechno. Tady najednou má potřebu stvořit robota na ochranu Země, který se vymkne kontrole. Je to divný, trochu mi vadí tenhle prakticky vymazaný charakterový výoj, ale nic hrozného a dokážu s tím asi žít. Pak tu máme Visiona, který sice má málo prostoru, ale jeho stvoření je skvělá scéna se super atmosférou a Paul Bettany je prostě naprosto skvělý na roli Visiona. U některých postav mě sice mrzí, že mají hrozně málo prostoru, ať už Falcon, War Machine nebo třeba Nick Fury, ale co člověk nadělá. A nakonec je tu hlavní záporák Ultron, který je bohužel docela meh, hlavně kvůli tomu, že jeho motivace jsou takové nijaké, doslova jediný důvod, proč chce vyhladit svět je proto, že to vyčetl na internetu :D Každopádně, je neskutečně charismatický, občas až děsivý a vizuálně vypadá hrozně dobře. Jenom mě mrzí, že jsme ho pořádně neviděli v té jeho polo zničené podobě, ve které je tu asi na 2 minuty, protože tahle jeho forma byla dost děsivá. Je tu také strašně moc zapamatovatelných momentů. Hulk vs Hulkbuster, první potkání se s Ultronem, bitka na kamionu, to všechno jsou strašně cool momenty :D Samozřejmě, film končí epickou velkolepou bitvou, která se mně osobně líbila o trošku víc, než bitva v New Yorku z jedničky. Je mnohem epičtější, jde tu o mnohem víc, navíc notak, bitka na lítajícím městě v oblacích, ať je to sebevětší blbost, je prostě cool nápad :D Sice to finále nemělo takovou atmosféur jako v jedničce, ale jak jsem říkal, jednička je prostě nepřekonatelný film sám o sobě. Na závěr, Age of Ultron je upřímně hrozně super film, který je na dost podobné úrovni jako jednička. Je to prostě naprosto boží týmovka našich oblíbených hrdinů, s epickými souboji, velkolepým finále a ano, podle mě trošku nevyužitým záporákem, ale jinak absolutně nechápu ten hejt. Tenhle film je taková trochu kopírka jedničky, ale pořád stále funkční kopírka. Avengers: Age of Ultron je super pokračování Avengers, které opět dost sází na výborné dialogy mezi postavami, skvělý děj a výborné a epické finále. Úctyhodný sequel. Hodnocení: 77% () (menej) (viac)

megajalec

Okrem dvojčiat ničím výnimočné a zapamätateľné medzi plejádou (už dosť okukaných) marveloviek. Ale tak sú tam všetci Avengeri (už sme ich raz videli všetkých spolu, takže tento efekt nefunguje), sú tam triky a efekty, svet je zachránený. Slabý záporák to celé len zhadzuje. Celé je to ako keby z povinnosti. ()

CRAZYGOBLIN

Tak tohle jsem vážně nečekal. Podle mě nejlepší film jak tohoto roku, tak i od studia Marvel. Film nabitý akcí a skvělým humorem. Bez komentáře skvělý záporák. Dost nových hrdinů kteří nezklamaly a náš Avengers co dodat furt originální :) Zkrátka a dobře nejlepší film co jsem kdy viděl. Nic nemohu vytknout!!!! :) 100%! ()

Aiwcz

Joss Whedon je prostě Josh Whedon. Když s tím člověk nepočítá, nemůže prostě jen tak jít na jeho film. Já s tím počítal a jelikož jsem fanoušek Marvelu, film jsem si totálně užil. Je to hotový nerdgasm, který se tentokrát netočí kolem "hlavní trojice," ale zaměřuje se převážně na vedlejší charaktery. Whedon má jednu skvělou vlastnost - jeho ženské charaktery (a hádal bych se, který z nich je zde nejsilnější) jsou perfektně vykresleny. Finální bitka obsahující záběry jen na jejich obličeje byla úplně boží a využívání "scén na jeden záběr" mělo perfektní využití. Hlášky a fun momenty,, které jsme mohli vidět v traileru, jsou úplné minimum oproti těm, které ve finále ve filmu jsou. Možná, ke škodě, je jich tam až moc a konec je tak trochu naruší. Příběh je sice klasické super-hero-movie klišé, ale i tak jsem si ho užil. Už to sice není tak "wow" jako jednička, přesto to považuji za jeden z nejlepších comixových filmů vůbec. ()

Optical

Trikově nabušený, ale za to dějově plytké pokračování ve kterém se prohodila mimozemská armádou za tu s roboty. Od začátku filmu jsme vhozeni do akce a každých 5 minut slyšíme více či méně vtipných hlášek. Nemohl jsem brát Ultrona vážně od začátku filmu. Jako hlavní záporák je jeho příběh plný klišé a jeho motivace postrádá logiku, což je u velmi inteligentní AI asi chyba v programu. Oproti němu si tým Avengers drží po celý film svůj osobitý standart. Jen škoda, že Quicksilver a Scarlett Witch jsou hozeny do filmu z ničeho a jejich dějová linka by si určitě zasloužila více prostoru. Nicméně na mne celý film působí dojmem, že více připravuje půdu pro nadcházející filmy, než aby byl důstojným pokračováním svojí vlastní dějové linky. ()

JoKKeR

je to něco mezi no, neuchvatí to ale ani neurazí, je to stale vyborný film s plnou radou vtipných hlášek, a spoustou akce ikdyž není žadná která by zustala pamětihodná ale to snad nevadí? nebo jo ? ja si film užil.. a ze vsechny postavy nedostal iprostor? sak maj své filmy ne? tak tady nic resit krom sporu z ultronem nemuseli.. tak je fajn ze prostor dostali postavy které flimy nemají...takže to bych jako negativitu nebral spis plus. akorát ten ultron me jako zaporák přišel ne tak dominantní jak sem očekaval..človek čeká že tem avegerum poradne zatopí ale to se nestalo,si myslím že thanos taky moc neprekvapí v tomhle ohledu jako nejaký chrismatický nevypočitatelný zaporák..kazdopadne film dobrej a za mě 7/10 ()

Desátému Rychle a zběsile ujel rozpočet

Desátému Rychle a zběsile ujel rozpočet

18.11.2022

Jako by nestačilo, že desáté Rychle a zběsile muselo vyměnit režiséra Justina Lina (Star Trek: Do neznáma, Rychle a zběsile 5), který nevydržel pracovat po boku egoisty Vina Diesela, za rutinéra… (viac)

Joss Whedon se vrací do televize

Joss Whedon se vrací do televize

15.07.2018

Režisér prvních dvou Avengers Joss Whedon se mezi geeky poprvé proslavil díky seriálu Buffy, přemožitelka upírů. Od té doby měla jeho kariéra jenom vzestupnou tendenci, jenže pak přišlo zklamání řady… (viac)

Toby Kebell půjde po krku Vinu Dieselovi

Toby Kebell půjde po krku Vinu Dieselovi

28.06.2018

Akční komiks Bloodshot s Vinem Dieselem (Rychle a zběsile) v hlavní roli se pomalu přesouvá před kamery a nyní bylo konečně taky oznámeno obsazení hlavního záporáka. Postavu nelítostného Axe,… (viac)

Black Panther velkolepě ovládl kina

Black Panther velkolepě ovládl kina

19.02.2018

Dlouho to vypadalo, že je značka pro blockbuster to nejdůležitější. Teď se však ukazuje, že je (minimálně) stejně důležitá i péče o ní. Kdybyste se před pár lety zeptali, jestli za první víkend utrží… (viac)