Útok na Biely dom

• Slovensko White House Down (viac)

Policajt John Cale (Channing Tatum) sa práve dozvedel, že nezískal svoju vysnívanú prácu v tajných službách. Chcel chrániť prezidenta Jamesa Sawyera (Jamie Foxx). Keďže však nechce sklamať svoju dcéru, zoberie ju na prehliadku Bieleho domu vo chvíli, keď vládne sídlo obsadí skupina ťažko ozbrojených útočníkov. Dramatické okolnosti ho prinútia skočiť rovnými nohami do akcie, aby zachránil nielen svoje dieťa, ale aj prezidenta a celú krajinu. (TV Markíza)

Ceberus

Budu opakovat svůj popis filmu Pád Bílého domu: jde rovněž o devadesátkovou akci natočenou dvacet let po oněch zlatých časech. Tatum ve špinavém bílém nátělníku, to je prostě McClaneovina nejhrubšího zrna, takže za tři a půl hvězdy. Na druhou stranu... nevím, jestli už jsem takovými filmy po všech těch letech přesycen, nebo jestli to Emmerich prostě jen přehnal s osvědčenými postupy a kýči, ale na čtvrtou hvězdu tomu něco chybělo. Častěji jsem koukal na hodinky, kolik zbývá do konce. Edit 2021: Po druhém zhlédnutí tomu tu čtvrtou hvězdu dám, tentokrát mi to ubíhalo celkem svižně. 🙂 ()

ForGump

Vrchol nesmyslna, ale natočeno v takovém tempu, že se člověk nemůže ani na vteřinu nudit. Emmerich je prostě šílenec a neznaboh. Jenže komu to vlastně vadí? 80% ()

Nix

Taková horší variace na Pád bílého domu. Channing není úplně špatnej, ale víc jako průměr to nevidím. Taková akční jednohubka, vícekrát už to vidět nemusím. ()

Robbi

Pokud si chcete udělat přehlídku nejklasičtějších klišé, uronit vlasteneckou slzu do popcornu a opravdu vnímat kupu nesmyslů, budete se bavit. Neobstojí názor, že jde o nadsázku, tohle je zbytečných 137 minut efektů, které jsme tu už viděli. I kdyby v tomhle hrál Bruce Willis, byl by to strašný propadák. Nebál bych se říci, že scénář filmu se začíná blížit tomu, co se nazývá koblihami - navrch cukr, uvnitř duto. Jestliže první Smrtonosná past byla zábavná, její x-tý klon fungovat nemůže a nebude. Ale chápu, že v dnešní době, kdy je módou nemyslet do hloubky, případně nemyslet vůbec, to docela uspěje. ()

PB2

Prvních 15 minut super, pak by se to taky dalo, nebýt té drzé holky, kterou nejsou ti teroristé schopní zastřelit. Navíc, ačkoli to tu není zmíněné, film má komediální podtón - a to jak ten zamýšlený (prezident si nasadí brýle, když neví, na koho střílet, zombie...), tak ten nechtěný (to je ten zbytek, u kterého se celé kino smálo a tleskalo). Taky krve tam bylo nějak málo - teda ne, že by se nezabíjelo, ale bylo to tak nějak uhlazené - dokonce i po rozstřílení nepřítele těžkým kulometem z metrové vzdálenosti je pořád celý. Ale tohle není nový Rambo. Tady je hrdina typický americký frajer, který bojuje za vlast, rodinu a další pěkné věci. Když jsme u těch ideálů - my Češi se občas smějeme americkému patriotismu, ale tady je podaný takovou formou, že i největší americký patriot bude nevěřícně zírat. ()

newstedson

Iracionálne, trápne, nelogické. Čakal som kedy sa vymenovanie ďalšieho prezidenta vporadí dostane až na najbližšieho predajcu kebabu. Emmerichov veľký prešlap. PS: Naučte Tatuma konečne niekto hrať. ()

Snathoras

Tak na tento film jsem se asi z letošních novinek těšil nejvíce a vůbec mě teda nezklamal! (i když jsem z toho měl trošku strach). Tatum s Fixxem jsou skvělé duo, kterým jde akce hezky od ruky a potěšili mě, že Foxx není prezident, co dokáže všechny zmlátit, ale spíš takový ten co dostává na prdel i od děduly nad hrobem xD...prostě parádička, na kterou se vždy rád kouknu znova ^^...jinak amerického patriotizmu si každý užije dosytosti a zvláště při scéně s máváním vlajkou, kterou si holčička (která mě ke konci svou tvrdohlavostí už rozčilovala) nacvičila na školním představení, sem se už musel i smát xD. ()

haffen

Pri vypnutí mozgu od Emmericha až podozrivo neodfláknutý film. Čakal som, že to bude na hlavu padnutá blbosť ako sa to podarilo pri Olympus Has Fallen, ale celkom ma prekvapil. Takže po dokašľanom a naposledy zliadnutom 2012 reparát. Každopádne na mňa trošku pridlhé a pozrel som ho na 2x. Osekať na kratšiu minutáž, vynechať úplné zbytočnosti ktoré tam fakt nepatrili a len zbytočne zabávali (Emmerichovi nejde rozprávanie a zžívanie sa s postavami, len to demolovanie). Toto by bolo dobré tak na director's cut verziu. Potom by som s hodnotením možno šiel troška vyššie. Takto 3*. ()

Krypto odpad!

Dokoukal jsem to jen proto, že jsem byl zvědavej, co za kktinu tam ještě bude. Nic horšího jsem od Twilightu neviděl. ()

.killer.

Kvalitativně je White House Down o třídu výš, než Olympus Has Fallen, ale v nitru je to naprosto stejné béčko, a to mám rád :-). U obou těchto filmů jsou stejné logické chyby, ale je pravda, že Emmerichův White House Down jich má o něco méně, nebo přinejmešním nejsou tak do očí bijící. Ale já jsem se prostě opět bavil a scény, jako je prezidentova střelba z raketometu z jedoucího Ground Force One miluju a milovat budu. Doufám, že podobných filmů vyleze každý rok minimálně pět a budou zápolit o to, kdo víc zdevastuje Bílý dům. ()

Shredder

Cely cas sa im darilo drzat patos na uzde a predsa sa ku koncu Emmerich utrhol z retaze. Sledovat v slow motion, ako mala patriotka mava prezidentskou zastavou pred bielym domom, aby ochranila svoj najvacsi idol prezidenta, jednoducho nie je moja salka kavy. White House Down sa nemoze vyhnut porovnavaniu s Olympus Has Fallen, kedze filmy su nielenze az prilis podobne, ale isli do kin chvilu po sebe (tato situacia nie je az taka ojedinela, urcite si kazdy spomenie na rok 98 a Deep Impact vs. Armageddon). Obidva filmy maju toho mnoho spolocneho - utok na Biely dom, absulutnu neschopnost clenov ochranky a policie zabit co i len jedneho teroristu, zradcu vo vnutri, nepenazny motiv, hrozbu nuklearneho utoku, zradu v bunkri, odvazneho prezidenta, "Johna MClanea", ktory zachrani den, nepodareny letecky nalet zneskodneny teroristickou palbou zo strechy, nadbytocneho detskeho herca a takto by sme mohli pokracovat este dlho. Celkovo vsak ako jasny vitaz vychadza White House Down, ktory ma lepsiu reziu a celkovo je spracovany lepsie, ma sympatickejsie obsadenie a nenuti vas po cely cas zvracat kvoli tonam patosu, patriotizmu a stupidity. Chyb sa najde pozehnane, avsak ako tradicny blockbuster od Emmericha film obstoji. ()

R.I.P.

Těžko k pochopeni jak muze Němec tak propagovat Ameriku. Strasna slatanina jen pro vymyte mozky. Opravdu se to neda. Videt to v kine odchazim znechucen. Rolande pokud jsi provadel predtim rektoskopii tak jsi povysil a tohle je opravdu americka kolonoskopie. Jen se clovek obava co bude dal... P.S. v akcnich filmech nemaji mit decka prostor k hrani, mohou tam predstirat jak trpi, ale to je cele a hlavne se v nich nemaji delat dementni a trapne vtipy. Ty tam ale mel kazdy kdo se pripletl pred kameru. ()

Underworld míří do Prahy

Underworld míří do Prahy

16.05.2015

S filmovou sérií Underworld to po třetím díle vypadalo bledě, ve čtyřce se ale vrátila Selene s tváří Kate Beckinsale (Letec) a zase bylo dobře. Není tedy divu, že se věčný boj upírů a lycanů chystá… (viac)

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz

29.12.2013

Terminátor: Hledají se Connorovi

Terminátor: Hledají se Connorovi

14.12.2013

Už teď je jasné, že pokračování robotí ságy pod názvem Terminator: Genesis bude obsahovat i cestování v čase. Vyplývá to z postupně se rýsujícího obsazení: role Johna Connora byla chvilku spojována s… (viac)

Gerard Butler po Bílém domě zachrání Londýn

Gerard Butler po Bílém domě zachrání Londýn

31.10.2013

Na začátku roku vypadal souboj dvou letošních „Smrtonosných pastí v Bílém domě“ jako rozhodnutá záležitost. Emmerichův White House Down měl vyšší rozpočet, komerčního tahouna Tatuma v hlavní roli a… (viac)