Výnimočné ženy

• Česko Neobyčejné ženy (viac)

Mali všetko: slávu, moc, bohatstvo: Grace Kelly, Coco Chanel, Audrey Hepburn, Indira Ghandi a mnohé ďalšie. Boli milované, zbožňované a dokázali celému svetu, že aj žena sa dokáže vyrovnať mužovi. Ale za ich verejným úspechom sa skrývali aj osobné tragédie a utrpenie. V tejto sérii vám odhalíme okrem iného aj cenu, ktoré museli výnimočné ženy 20.storočia zaplatiť za to, čo dosiahli. Stali sa však inšpiráciou pre celé generácie žien dnešnej spoločnosti. (STV)

hellstruck

Viděn díl s Audrey Hepburn. Zajímavý dokument pro neználky, já osobně jsem se nedozvěděla příliš nového a dokonce mi tam pár věcí faktů chybělo. Například Audreyina celoživotní nechut k jídlu způsobená Hladovou zimou, nebo její prohlášení o tom, že ke své postavě v Breakfast at Tiffany's nechovala příliš sympatií. Zrovna tak jsem postrádala zmínku i o filmech jako je např. Sabrina, připadalo mi, že dokument se podrobně zaobíral jejím strastiplným dětstvím i stářím a jakoby téměř nic mezitím nebylo. O Audrey šlo říct určitě víc věcí;snad kdyby první polovina nepůsobila jako dokument o druhé světové válce..Ilustrační záběry byly navíc prostě příšerné. Jinak je to celkem zábavné, takový čistý průměr. ()

Kmotr76

Viděl jsem zatím jen díl s monackou kněžnou a moc mě to nezaujalo. To možná i sekce "Ze zámků a podzámčí" v časopise rytmus života poskytne objektivnější informace. Nemusíte se na to dívat, stačí tohle: Herčka si vzala knížete, byla nešťastná, pro veledůležitý stát Monako toho hodně udělala a pak se zabila v autě, protože se pohádala s dcerou. Zbytek byly jen oslavné řeči, kolik toho pro stát udělala a jaká byla chudinka. No nic, co by mě zajímalo a duševně obohatilo. Ztráta času. ()

FilmFan24

Seriál určitě kvalitních dokumentů na který jsem náhodou narazil při listování TV programem na televizní obrazovce, když tu na mě vykoukla krásná tvář Grace Kelly, které si jako herečky velmi vážím. Hitch nemohl mít šťastnější ruku, když ji obsadil do svých filmů...Velká škoda, že jako monacké kněžna už ve filmech hrát nemohla. ()

Matty

Hodnocení se vztahuje k epizodám o Audrey Hepburn a Grace Kelly. Životy slavných dam nahlížené jako nerovné zápasy charakterově dokonalých žen s maskulinním světem nevěrných, přehlíživých, moci- a zisku-chtivých mužů. Idea ženy jako oběti není sérií jakkoli zpochybňována, nýbrž přiživována. Namísto hledání příčin se jenom ukazují následky a utrpení je tudíž bráno za nezvratný fakt, který lze leda přijmout. Bulvární koncentrace pozornosti na vztahy na úkor profesních úspěchů nadto u nepoučeného diváka vyvolává otázku, čím vlastně ony ženy byly neobyčejné? Také v tomto ohledu se pracuje s jistou daností věcí, jež netřeba rozvádět (prostě byly slavné), ačkoli právě o důvodech výjimečnosti by takto koncipovaná dokumentární série měla být. Česky vyšly obsáhlé biografie obou hereček. Sice rovněž vyprávějí jenom jednu verzi příběhu, ale přinejhorším nás nezahlcují nepodstatnými informacemi a zážitek z nich nedevalvuje neskutečně příšerný překlad komentáře (kostrbaté věty, opakující se slova a bizarní slovní spojení působí místy zvláštněji než překlady google translatoru). ()

otík

Průměrný dokument, který tradiční formou mapuje život známých žen. Snaha přiblížit divákovi život známé osobnosti pomocí hraných scének je však zcela mimo. Tam, kde to šlo, měli raději dát původní materiál. Tohle mi fakt vadilo. Jinak fakta řečená v dokumentu jsou dostačující. Hudba: Audio Network PLC PS: za díl s Audrey Hepburn musím své hodnocení zvýšit o jednu hvězdu - to byl tak neskutečně silný dokument o neskutečně silné ženě, že mě to neuvěřitelně zasáhlo. ()

• Finanční odměna za vynález pro Hedy v epizodě "Hedy Kieser" se nezakládá na pravdě. Ona ani spoluautor patentu George Antheil, který zemřel roku 1959, kdy vypršela patentová ochrana jejich systému FHSS, nedostali ani cent. Byli oceněni pouze morálně. Nicméně chudá Hedy nezemřela. V roce 1998 použila bez svolení softwarová společnost Corel na obal a propagaci svého grafického programu překreslenou fotografii Hedy Lamarr. Z následného soudního sporu si Hedy odnesla 200 000 amerických dolarů. (kenny.h)