mistr97

Smolař je dalším filmem, kde exceluje Louis de Funes. Z jednoduchého nápadu se stal plnohodnotný film, do kterého se vešla spousta humorných situací. Bohužel musím napsat, že mě moc nezaujal Bourvil. Asi to není úplně jeho výkonem, spíše jeho rolí, kde hraje až příliš velkého naivu. Film mě ale určitě baví a rád si ho jednou za čas pustím pro jeho uvolněnou atmosféru a pro Funesovy komické výlevy. 70 % ()

Sejkorka

Fuňézovka, která nebyla v kinech ve "zlaté době" mého dětství (Tonoucí se stébla chytá, Senzační prázdniny, Fantomas ....) Koukali jsme včera s vnoučkem a byla to rodinná zábava. Dobrý je závěr, poslední půlminuta najednou s titulky. Co šeptá Fuňéz Bourvilovi ? No asi o moc košer rada nebude. ....... Milý, a tak trochu nešťastný smolař, Antoine Maréchal jede na dovolenou do Itálie , ale auto mu nabourá boháč Léopold Saroyan se svým Rolls-Roycem. Jako zadostiučinění mu bohatý gangster nabídne cestu do Bordeaux bílým vozem značky Cadillac.  ()

Salsecnew

Jako snímek je to pěkný, má zajímavou zápletku, občasné srandičky a poutavé provedení. Avšak není to takový ten typický humor, jak jej od Funése známe. Dabing je s Filipovským a jednou shlédnout  určitě doporučuji. ()