Oscar

Keď sa podnikateľ Bertrand dozvie, že jeho dcéra je tehotná, a ešte k tomu s jeho šoférom Oscarom, zúri. Mal totiž celkom iné plány a chcel ju dobre vydať za dôležitú osobu. Situáciu však skomplikuje tretí potenciálny zať, ktorý sa objaví na scéne... (STV)

Subjektiv

"Oskar? Ten ukradl diamanty služce, která jela na Severní pól, protože měl mít dítě ve vašem kufříku!" Komedie strhujícího tempa, s vypointovanými dialogy, plná záměn lidí i věcí, korunovaná výtečným výkonem k šílenství doháněného Funese. Skorem až klasicky divadelní (jednota času, místa a děje se drží - divadelní hra je ostatně předlohou). Silné ****. ()

juta

Častokrát jsem film Oskar přehlížel, protože jsem se domníval o tom, že si ho neužiju tak jako filmy s četníky, jenže dal jsem tomu šanci a ejhle. Začátek byl sice trochu zvláštní, mluvilo se tu příliš, člověk by se v tom mohl i ztratit, ale postupem času se z toho stává velmi příjemná podívaná, která je opravdu vyšperkovaná do takové srandovní grotesky. ()

Zagros

Louis de Funes je prostě úžasný a pokud dostane roli, která mu je šitá na míru, exceluje a dokáže utáhnout klidně sám celý film. Ostatní mu jen sekundují a po skončení filmů si je vlastně ani nedokáži vybavit. To je pro mě trochu problém, ke skvělému filmu bych chtěl i skvělé vedlejší role. Například Senzační prázdniny jsou mnohem lepší. Navíc konec bohužel sklouzne na úroveň komedie dell'arte, která bývá vždy podobně překombinovaná a přespříliš ukecaná, což není můj šálek čaje. Přesto jsem se dobře pobavil a jako výtečné odreagování mohu jen doporučit, ale na nic víc to není. ()

cheyene

Louis de Funès zde opět předvádí neskutečné grimasy a gesta. V této roli působí, že se doslova vyžívá. Ale v které ne, že? Příběhově se mi Oscar také líbí. Děj je komornější, postav poměrně málo, prostředí je omezeno takřka výhradně na Funèsovu vilu, maximálně prostor před ní. Zápletka je zajímavá a eskapády kolem kufříků dokáží pobavit. Při srovnání s verzí se S. Stallonem jsem na obdobném dojmu. ()

topi

Sled bláznivých situací přesně podle francouzského gusta. Funes řádí jak rozjetej tank, absurdní situace střídá ještě absurdnější a neskutečná salva dialogů má účinek dynamitu! Záměna kufříků je vrcholem mezi všemi vypointovanými gagy. Louis de Funés je bez debat králem francouzského humoru. Moc potěšil i český mistrovský dabing a mimo jiné i Lubor Tokoš jako sluha Paul Préboist. ()

• Námět byl nejprve uveden v divadle, kde sklidil velký úspěch. Právě proto se scenáristé poté rozhodli pro jeho filmové ztvárnění. (chleba24)
  • Exteriéry domu vo filme boli natočené vo vile Stein vo Vaucresson pri Paríži, interiéry sú čisto dekoratívne. (Arsenal83)
  • Poprvé spolu ve filmu L.de Funés a Claude Gensac (hráli spolu v osmi filmech). (M.B)